Jump to content
Sign in to follow this  
flashmx

Dekaron Sea (malaysia - Singapore - Thailand -philiphine)

Recommended Posts

server game ni kat mane?

kalau best aku nak try gak..alang2 berehat dari cabal neh

kat philipine kalau x silap aku

game ni cam grinding dan pvp type game(x mcm cabal)

kalau ko suke dua2 tu ok r

aku main je sementara tunggu game lagi best :lol:

quest pok ok gak....

aku lupa ade satu field... nama tah ape tah... setiap hari ade time dia nak masuk...

join party... pastu rebut la masuk dalam field tu... korang akan berlumba ngan party lain....

exp mashuk.... pastu korang jumpa beberapa boss... berkerjasama ngan party lain nak bunuh boss tu...apabila dah bunuh semua boss tu... korang akan berlawan ngan party lain untuk collect final reward.... memang shok ..... field dia terbahagi ikut lv jangan takut org lvl tinggi akan join dalam field yg sama...

lupa la nama field tu... dah lama tinggal 2moon ni.... tapi memang aku recomeded korang main game ni...

quest pok ok gak....

aku lupa ade satu field... nama tah ape tah... setiap hari ade time dia nak masuk...

join party... pastu rebut la masuk dalam field tu... korang akan berlumba ngan party lain....

exp mashuk.... pastu korang jumpa beberapa boss... berkerjasama ngan party lain nak bunuh boss tu...apabila dah bunuh semua boss tu... korang akan berlawan ngan party lain untuk collect final reward.... memang shok ..... field dia terbahagi ikut lv jangan takut org lvl tinggi akan join dalam field yg sama...

lupa la nama field tu... dah lama tinggal 2moon ni.... tapi memang aku recomeded korang main game ni...

Dorang pangil DF(Dead Front) salah 1 keistimewaan yg ada dalam game ni yg takda kat game lain...Events ni akan pilih 5 Party sahaja yang teridiri daraipada 6 orang dalam 1 pary..so korang bleh bayang kan brapa ramai org yang akan cuba masuk Df ni dalam 1-1 masa(dekat dekaron,DFni ada pada waktu 2PM,6PM dan last skali 10PM)sebab waktu Df ni EXP memang mencanak-canak untuk kill 1 mobs tu~!memang orng yang LUCKY sahaja akan terpilih dari beratus-ratus org tu(RANDOM CHoose)

Kita gak tak perlu Risau dengan Perbezaan LVL sebab setiap Df ada khas tuk had lvl masing-masing(sebagai contoh DF ni start pada lvl paling bawah adalah lvl25...so untuk DF Rabble start dari lvl25-45 lepas tu DF Comman dari lvl 46-70 lepas tu DF FEAR dari lvl 71-90 dan begitulah seterusnya...ni cuma contoh nama DF yang ada...

Senang citer kalo kiorang tak paham apa maksud DF ni korang bleh layari laman web game ni sendiri...memang masyuk...lelagi kalo ada special EXP Events..bayang kan 2 X EXP dalam DF ....HUhUhUhUhu mencanak exp yg kita bleh dapat...

So...try lah wei...selagi tak cuba memang korang takkan tau huhuHuHuHU

DEKARON SEA FTW~

aku main yg US nye 3 ari jek.. tak tahan lag.. mmg salah 1 pantang larang aku men gem online kalo lag.. hehe

taip membe aku lag ke tak, die selambe jek.. die men ape tah.. cam warior kot.. def sume tinggi.. takyah risau sgt..

dlu teringin gak nak main server ni.. tapi membe aku da try, die pun ckp lag.. malas le.. lagipun, UI die tak bape nak friendly.. nak cari NPC pun agak susah.

Edited by imam

aku main yg US nye 3 ari jek.. tak tahan lag.. mmg salah 1 pantang larang aku men gem online kalo lag.. hehe

taip membe aku lag ke tak, die selambe jek.. die men ape tah.. cam warior kot.. def sume tinggi.. takyah risau sgt..

dlu teringin gak nak main server ni.. tapi membe aku da try, die pun ckp lag.. malas le.. lagipun, UI die tak bape nak friendly.. nak cari NPC pun agak susah.

aku try la tadi.... lag nak mampos 1.3k+ ms T_T...

dulu main kat us pon tak lag cam ni.... kat server us aku selalu dapat 90~300ms je.....

tp dia dah improve dalam carian NPC..... jus open map dan pilih find npc... pilih nama npc dia akan highlight kat map mana npc 2....

Edited by Elru

aku try la tadi.... lag nak mampos 1.3k+ ms T_T...

dulu main kat us pon tak lag cam ni.... kat server us aku selalu dapat 90~300ms je.....

tp dia dah improve dalam carian NPC..... jus open map dan pilih find npc... pilih nama npc dia akan highlight kat map mana npc 2....

aku x pst apsal jadi camtu...aku punye plg tgi 300+ je

pelik r plak :blush:

nak tanya eh....

kenapa dapat masuk kejap je? pastu dia exit sendiri?

1st attempt of playing this morning hahaha dah lama install tapi x main2 lagi