Jump to content
aNtWar The SileNcEr

Research Assistant In It

Recommended Posts

kenapa nak jadi RA...?

kenapa x terus keja dulu..cari pengalaman yang mencabar sikit...

aku xnak la my future lecturer aku, tahu mengajar jer, bila student tanya advance sikit mula la jawapan x berkualiti...pastu student kita pun tak berkualiti..

(BUKANNYA RA NI TAK BAGUS)...Cari la yang mencabar sikit...

tapi kalo ko dah minat nak buat mecam mana...teruskan dgn research yang memerlukan ko tak tidur lebih dari 12 jam (NAK BAGI SEMANGAT NI).....

MAAF yer....sekadar pendapat....

tambahan

bila RA xda keja jgan la dok melepak ja...IT adalah teknologi yang cepat berkembang...tak sampai setahun dah tukar yang baru....

Edited by jimmi

aku nak jadi RA sbb nanti nak futher study Master --->PHd

sape kate RA x mencabar?penting tu dalam nak cari penemuan penemuan baru

setiap keje ade cabaran2 die.huhu jgn pandang sebelah mate je.even jadi Guard pon mencabar tau

bagi aku nak jadi RA sbb nak wat part time tuk sambung Master --->PHd

yg dok melepak tu bukan atas kerjaya bro

tu atas sikap individu tu sndirik

aku rase engineer pon lepak gak klo time x de je hehe x tau la klo aku salah kan tapi ni mengikut pengalaman aku keje la

hehe sekadar pendapat

renungx2 kan

ko kursus apo antwar? kat usmkk ada kosong tuk sambung master tp bab RA tu aku tak pasti dia mampu tak nak bayar ko sambil sambung master

Assalamualaikum ..

Saya sedang mencari jawatan kosong Research Assistant(IT) di mana mana Universiti di Semanjung Malaysia. Jika ada sesiapa yg mengetahui ada kekosongan jawatan ni di mana mana bole lah di wartakan disini :) Thanks Jasa anda amat dihargai

hencik antwar ...

aritu kat ukm ade taw..kat fak tmsk...fak IT le tu..

lect tu de kol aku tnye nak kje x...

siap ofer smbg master kt ukm...(tp aku nk smbung kt luar..huhu~)

tp time tu aku tgh kerusus..

die suh amik form kat fak..

aku dah amik tp x anta...huhuu...

(nyesal lak)

erm...skrg ni, x tau la ebelebel lg ke x...

tp. .menurut mmber2 di ukm mmg ramai fresh dgree

kje RA kt ukm tu ha...

apo laie...poi la torai...

lg 1...ads die aku tgk kat sifoo.com

sekian.timesih.

tu sekadar pendapT Aku jer...

engineer yang duduk time xda keja ada lah engineer yang tak mau proaktif....

yang ni adalah pengalaman aku..okla...

selamat berpuasa n menyambut hari raya....

***************************************8

setiap orang ada "level" kerjaya masing2...renung2 kan.......

hoho mentang2 le RA keje wat research n gaji kecik

dipandah rendah je

tapi bg aku RA adalah langkah pertama sebelom nak capai taraf PROF and anugerah "nobel laureate"!!!

tp x tau la kot kalo ni pon x mencabar lagi kot

tapi setakat ni belom ade lagi penduduk msia yg berjaya dapat anugerah ni

mgkn sbb terlalu senang sampai x de orang kat m'sia pon yg dapat lolx

x pon sume dok sibuk cari keje2 yg lebih mencabar hehehe

carila la post tutor

tutor memang diwajibkan sambung master dalam tempoh tertentu

x semestinya kena mula dengan RA

aku pun nak jadi macam ni gak

Prof Sr Ir Dr Evilngenious

xD

Edited by Evilngenious

dipandah rendah je

tapi bg aku RA adalah langkah pertama sebelom nak capai taraf PROF and anugerah "nobel laureate"!!!

relaks la..bukan pandang rendah....cuma bagi pendapat jer....aku pun hormat pendapat ko....

kenapa nak jadi RA...?

kenapa x terus keja dulu..cari pengalaman yang mencabar sikit...

aku xnak la my future lecturer aku, tahu mengajar jer, bila student tanya advance sikit mula la jawapan x berkualiti...pastu student kita pun tak berkualiti..

(BUKANNYA RA NI TAK BAGUS)...Cari la yang mencabar sikit...

tapi kalo ko dah minat nak buat mecam mana...teruskan dgn research yang memerlukan ko tak tidur lebih dari 12 jam (NAK BAGI SEMANGAT NI).....

MAAF yer....sekadar pendapat....

tambahan

bila RA xda keja jgan la dok melepak ja...IT adalah teknologi yang cepat berkembang...tak sampai setahun dah tukar yang baru....

HAHAAH sapa kata RA tak mencabar.... Kerja pengalaman 3 tahun pun masuk bab research belum tentu leh buat... buat kertas kerja pun tak leh buat terkial-kial...

dipandah rendah je

Relexlaa beb....aku pun dulu mula mcm ko RA. Dulu aku pernah supervised orang yang dah pengalaman kerja 3 tahun...nak buat research dan kertas kerja pun tak tahu, terkial-kial... bagi kertas kerja standard mcm degree..Huhuhuh. Problem statement pun taktahu... nak buat mcm mana...byk tipu sama aku tak leh buatlaa itu ini laa...huhuu padahal apa yang mamat tu buat aku dah buat beb... just sambung sikit aku punya dulu, last-last aku berhentikan saja membazir duit rakyat sahaja mengaji budak pengalaman 3 tahun. 3 Tahun mamat tu kerja kat kompany tu lepas tu lingkup kerja kononnya jadi RA sementara ini mudah, dah dua orang aku berhentikan semuanya ada pengalaman nak jadi RA sementara. Membazir duit rakyat.. Last-last aku amik undergraduate... dah siap pun.. aku rakemen undergraduate ini jadi tutor.

Relexlaa beb....aku pun dulu mula mcm ko RA. Dulu aku pernah supervised orang yang dah pengalaman kerja 3 tahun...nak buat research dan kertas kerja pun tak tahu, terkial-kial... bagi kertas kerja standard mcm degree..Huhuhuh. Problem statement pun taktahu... nak buat mcm mana...byk tipu sama aku tak leh buatlaa itu ini laa...huhuu padahal apa yang mamat tu buat aku dah buat beb... just sambung sikit aku punya dulu, last-last aku berhentikan saja membazir duit rakyat sahaja mengaji budak pengalaman 3 tahun. 3 Tahun mamat tu kerja kat kompany tu lepas tu lingkup kerja kononnya jadi RA sementara ini mudah, dah dua orang aku berhentikan semuanya ada pengalaman nak jadi RA sementara. Membazir duit rakyat.. Last-last aku amik undergraduate... dah siap pun.. aku rakemen undergraduate ini jadi tutor.

hehe aku stujuk ngan ko

bile nak rekemen aku ni kuix3

Pernah jadik RA gak kat FTMK UPSI..kontrak setahun je...disuruh sambung, tp males. Niat nak jadik tutor, pastu nak sambung master. Akan tetapi, dpt offer kat cyberjaya.

Bagus sebenarnyer jadik RA ni. Menolong org buat research. Part yg paling aku suke, mase meeting laa. Kalo ade meeting, musti ade makan2!. hahahaha

aNtWar The SileNcEr ko dari uni maner?

aku dari UPM

hehe nape?

Pernah jadik RA gak kat FTMK UPSI..kontrak setahun je...disuruh sambung, tp males. Niat nak jadik tutor, pastu nak sambung master. Akan tetapi, dpt offer kat cyberjaya.

Bagus sebenarnyer jadik RA ni. Menolong org buat research. Part yg paling aku suke, mase meeting laa. Kalo ade meeting, musti ade makan2!. hahahaha

uik besnye ade kosong x sane hehe?