Jump to content
anakpakcu

Digi Gprs Vs Celcom 3g/maxis 3g

Recommended Posts

anakpakucu, ye ke kat baling tu dpt EDGE..aku tgk kat coverage map DIGI , baling xdpt pun EDGE..haya dpt gprs je...

st lg DIGI dah dpt license utk 3G ke??...

pasal b4 nih diorg x dpt license lg....

klu dah dpt mmg aku tukar pakai DIGI..mmg konform lg stabil dr berokband celcom....

kat seremban ade la bro coverage EDGE...

Bkt Chedang, Daching Ilir, Institute Technologi Perdana, Kemayan Square, Kg Gadung, Kg Gadung Jaya, Kg Panchor, Kolej Lagenda, Lavender Height, Oakland Business Center, Plaza KM, Seremban 2, Seremban Garden, Seremban Tollhouse, Taman Desa Cempaka, Taman Thivy Jaya, Kg Kelebang, Tmn Jujur, Tmn Makmur, Trunk road from Sendayan to Kg Gadung Jaya, Wisma Ko Chow, Jln Lombong Emas, Mantin area-Seremban old road

http://www.digi.com.my/data_services/gprs/...prs_coverage.do

gi wusha kat sini...

nk tanya...kalu kelantan liputan meluas dak??

sbb sya pakai postpaid dg..bila balik kg ader port2 kat umah yg dapat line dg..

ader yg tak dapat..klu broadband dg jd gak ka problem ni?? :unsure:

aku guna celcom broadband 312 kb rm68 unlimited. So far x der masalah dgn nokia 6120 aku. Tp xlah slalu full coverage walaupun aku duduk kat s'wak. Memula pakai x pax prepaid 3G mmg byk masaalah. Coverage low and mahal siot. Aku online kengkadang dgn hp, kekadang guna hp jadi modem laptop acer aku. Kalau digi bley tak guna hp jadik modem? Brapa speed plg minimum dg boleh bagi dan brapa rege?

Hi. Saya pun mau tau juga klu di bhg kk. Harap ada info. bulan 12 ni nak ke KK ^_^ Skg saya di penang. guna celcom broadband basic- kelajuan 7.2Mbps. ok juga tu. Modem guna BandLuxe --support HSDPA (USB) :blush:

Selamat pagi Clement...!! Celcom/Maxis 3G Basic hanya 384 Kilobits/second kecuali ambil pakej HSDPA. Kebanyakan modem broadband contohnya Vodafone E220/Easybox hanya menunjukkan kelajuan dari port/interface pc/laptop ke modem contohnya 384kbps, 1.8Mbps, 3.6Mbps, 7.2Mbps bukannya kelajuan sebenar. Lagipun kelajuan uplink/downlink (upload/download) dipengaruhi oleh beberapa faktor iaitu setting modem, jarak dengan pemancar, keadaan cuaca, pekej diambil, dan beberapa lagi.

kalo ade pakej rm33 roger aku

pastu nk tny yg pakej rm66 tu,mmg byr rm66 je ke?xde tambah pape?

ya....untuk pekej RM66/bulan tu kena bayar jumlah tu saja.....tak lebih-lebih

+ postpaid ke?

xbesk la...

pulus pun nak kena tmbh jgk la

bukan postpaid laa....internet just RM66/bulan, tak lebih-lebih...

yup takbest pun. baik pakai celcom 3g je. coverage pun kat tpt aku ni lebih kurang je
hi soulseex....!! tempat aku dan beberapa lagi tempat kat kawasan luar bandar utara semenanjung Malaysia memula ambil Celcom 3G, ngko tahu berapa dapat....5 hingga 15Kbps..nak download portal yahoo malaysia ambil masa dari 15 hingga 45 minit, pastu kami semua tukar kepada DiGi Broadband paling kurang dapat 53.6Kbps hingga ke 224Kbps (EDGE). Jadi engkau fikir, mana lebih laju, contohnya kat tempat aku kat Baling, banyak kena ngan Celcom, promonya macam speed dia laju giler, abih-abih slow giler ngalahkan siput....

anakpakucu, ye ke kat baling tu dpt EDGE..aku tgk kat coverage map DIGI , baling xdpt pun EDGE..haya dpt gprs je...

st lg DIGI dah dpt license utk 3G ke??...

pasal b4 nih diorg x dpt license lg....

klu dah dpt mmg aku tukar pakai DIGI..mmg konform lg stabil dr berokband celcom....

kat seremban ade la bro coverage EDGE...

Bkt Chedang, Daching Ilir, Institute Technologi Perdana, Kemayan Square, Kg Gadung, Kg Gadung Jaya, Kg Panchor, Kolej Lagenda, Lavender Height, Oakland Business Center, Plaza KM, Seremban 2, Seremban Garden, Seremban Tollhouse, Taman Desa Cempaka, Taman Thivy Jaya, Kg Kelebang, Tmn Jujur, Tmn Makmur, Trunk road from Sendayan to Kg Gadung Jaya, Wisma Ko Chow, Jln Lombong Emas, Mantin area-Seremban old road

http://www.digi.com.my/data_services/gprs/...prs_coverage.do

gi wusha kat sini...

Selamat pagi kriss...!! Untuk makluman DiGi Communication Berhad yang terletak di Batu Tiga Hitech, di Shah Alam yang memula buat prepaid di Malaysia, dia lebih advance dari Celcom (Dato' Shazaly Ramly) dan Maxis (Tan Sri Ananda Krishnan). DiGi dikuasai oleh kumpulan Telenor dari Norway (share lebih 60%) dan dah minta beberapa kali kepada kerajaan untuk lesen spektrum 3Gnya tapi kerajaan tak bagi...maklumat lanjut call Dato' Shaziman Abu Mansor, Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi (019-2204399, no hp personal Dato' Shaziman). Pastu, kerajaan menyuruh DiGi munggunakan lesen 3G Time Telekom dengan syarat Telenor mengurangkan sahamnya sehingga 49% (kalau tak silap aku) dan saham tu bagi kat Time....tu la sekarang DiGi dapat lesen 3G (merge ngan Time), dan sedang menguji sistem 3Gnya sebab tulah beberapa customer aku cakap sekejap dapat laju, sekejap dapat kelajuan biasa. Aku rasa pihak DiGi akan buat yang terbaik untuk para pelanggannya. Satu lagi aku nak cakap dulu beberapa kengkawan aku dari Bernama ada buat liputan majlis YAB Pak Lah dengan Pemuda Umno di Kuala Pegang, Baling. Aku ada cakap, kalau nak upload berita tu mai la kat kedai komputer (cc) aku kat Kupang, ngko tahu apa dia cakap...kami pakai celcom 3Glah...dalam hati aku rasa nak gelak sampai terguling-guling, lepas press conference dia orang datang (lima, nam orang) kat kedai aku...aku cakap celcom 3G hanya untuk bandar besar sahaja...kat sini lebih baik pakai DiGi EDGE (Broadband) sebab wide coverage. Sesapa yang nak daftar DiGi Broadband just email kat aku (i) salinan ic (ii) nama, alamat, ngan no hp anda (iii) nama ngan no hp pasangan atau sedara atau kengkawan anda (iv) contoh tandatangan ke [email protected]. atau call aku @ 016-4814107, 019-4042928 (Asri).

nk tanya...kalu kelantan liputan meluas dak??

sbb sya pakai postpaid dg..bila balik kg ader port2 kat umah yg dapat line dg..

ader yg tak dapat..klu broadband dg jd gak ka problem ni?? :unsure:

nak tahu senang saja...ambil prepaid kat digi masuk kat hp 3g, ngko dapat Gprs gerenti dapat Digi...

aku masih tunggu lgi digi 3G broadband, bila nak dilancarkan....???

rasanya dah lama Digi dapat green light dari Time Broadband utk buat 3G secara kerjasama....

aku setuju macam ngko jugaj salizzan....sekarang DiGi tengah mengetest spektrum 3Gnya..cayalah DiGi

leh caye ker nie?

aku area sungai petani...

tak silap aku celcom ade wat pakej pe ntah..guna handset,limited rm8 untuk 24 jam..

laju lar jugak..untuk orang yang jarang guna tenet n desprete kabel dicuri..hak3

Selamat pagi kriss...!! Untuk makluman DiGi Communication Berhad yang terletak di Batu Tiga Hitech, di Shah Alam yang memula buat prepaid di Malaysia, dia lebih advance dari Celcom (Dato' Shazaly Ramly) dan Maxis (Tan Sri Ananda Krishnan). DiGi dikuasai oleh kumpulan Telenor dari Norway (share lebih 60%) dan dah minta beberapa kali kepada kerajaan untuk lesen spektrum 3Gnya tapi kerajaan tak bagi...maklumat lanjut call Dato' Shaziman Abu Mansor, Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi (019-2204399, no hp personal Dato' Shaziman). Pastu, kerajaan menyuruh DiGi munggunakan lesen 3G Time Telekom dengan syarat Telenor mengurangkan sahamnya sehingga 49% (kalau tak silap aku) dan saham tu bagi kat Time....tu la sekarang DiGi dapat lesen 3G (merge ngan Time), dan sedang menguji sistem 3Gnya sebab tulah beberapa customer aku cakap sekejap dapat laju, sekejap dapat kelajuan biasa. Aku rasa pihak DiGi akan buat yang terbaik untuk para pelanggannya. Satu lagi aku nak cakap dulu beberapa kengkawan aku dari Bernama ada buat liputan majlis YAB Pak Lah dengan Pemuda Umno di Kuala Pegang, Baling. Aku ada cakap, kalau nak upload berita tu mai la kat kedai komputer (cc) aku kat Kupang, ngko tahu apa dia cakap...kami pakai celcom 3Glah...dalam hati aku rasa nak gelak sampai terguling-guling, lepas press conference dia orang datang (lima, nam orang) kat kedai aku...aku cakap celcom 3G hanya untuk bandar besar sahaja...kat sini lebih baik pakai DiGi EDGE (Broadband) sebab wide coverage. Sesapa yang nak daftar DiGi Broadband just email kat aku (i) salinan ic (ii) nama, alamat, ngan no hp anda (iii) nama ngan no hp pasangan atau sedara atau kengkawan anda (iv) contoh tandatangan ke [email protected]. atau call aku @ 016-4814107, 019-4042928 (Asri).

nak tahu senang saja...ambil prepaid kat digi masuk kat hp 3g, ngko dapat Gprs gerenti dapat Digi...

aku setuju macam ngko jugaj salizzan....sekarang DiGi tengah mengetest spektrum 3Gnya..cayalah DiGi

hebat dah sekarang yerr kupang ni...

dulu pekan koboi jerrr....keluaq outing dulu pekan ni laa,,,

wpun x ada apa sgt kat situ....

cc pn x ada lg,

hehehehe........

oit pakcu...

kalau nak ambik plan dari ngko bg sket pakej dia...

kalau lg baik, maybe akn migrate...

leh caye ker nie?

aku area sungai petani...

tak silap aku celcom ade wat pakej pe ntah..guna handset,limited rm8 untuk 24 jam..

laju lar jugak..untuk orang yang jarang guna tenet n desprete kabel dicuri..hak3

Ello bro Insan...ngko dok kat sp boleh la pakai celcom, cuba ngko balik ke kuala ketil, baling, kupang, parit panjang, asam jawa, pulai, bongor...dan kawasan-kawasan sewaktu dengannya...boleh tak pakai Celcom 3G, lagipun orang pakai Broadband kerana selalu bergerak pakai laptop bukannya statik...kalau statik (kalau kabel telefon tak kena curi lebih baik ngko pakai streamyx). Kebanyakkan customer aku bertukar dari celcom ke DiGi...mula-mula kena kelentong dengan sales representative celcom buat promo kat pekan baling, pastu ada yang kena promo kat central square sp....dengar macam best..test kat sp memang larr dapat basic 3G (384Kbps) balik Baling nak dapat speed 15Kbps macam nak mampus....aku dah pasang cxelcom 3G kat rumah Taufik Haji Yaakob, adik bekas ADUN Bayu (sedara aku jugak) nak download portal yahoo malaysia ambil masa hampir satu jam, kalau tak caya ngko call taufik kat sini...019-5589090

kalau celcom postpaid utk internet line unlimited rm68 + reg rm14=rm82 brp pulak starting price utk digi postpaid? Utk makluman korang aku pakai hp jadik modem.

Salam

Aku just nak kongsi pengalaman aku guna braodband nilah..Aku dok kat area shah alam, apartment baiduri sek.7.

Aku beli handphone SEK630i, coz ianya 3.5G..kat manual dia tak ckp pun ada EDGE..Bila masuk simcard digi tu terus tukar signal jadi "E"..

Mula² dulu aku guna celcom broadband daily unlimited..top up RM8 guna satu hari..At st aku guna dulu ok gak, bukak youtube pun cepat..

but, semakin lama aku guna semakin hampeh speed dia..

nak bukak google punya lah lama..

Pastu aku dah jarang lagi nak guna daily unlimited,,coz tak bebaloi..bayar untuk 24 jam, tp dpt guna berapa jam jer..better aku pg cc atau lab kom,

Last two months i went to pc fair kat klcc..tak beli apa sgt pun, coz rasa nya dah cukup Gadget aku..

Semua booth aku pg, termasuk celcom, maxis, Izzi, dgn Wimax tu...

at the end aku tertarik dgn Digi broadband..Bila aku tanya promoter kalo aku nak guna EDGE jer without to subscribe digi psotpaid, terus promoter tu ckp sure u can..coz bg aku bukannya call org sgt..top up pun untuk aktifkan no..

Last2 aku subscribe digi coz its convenient and affordable...Coz aku register time pc fair hari tu, aku dpt harga promotion..st month bayar RM66, next 3 months after that, if i not mistaken only pay RM33 permont..

But, surprisingly, bill last month aku dpt hanya RM15.26..

Pelik tp aneh..hehehe..aku tak byr lagi..tak sempat nak pg dg centre..

In term of speed kira ok lah daripada pengalaman aku guna celcom..Even EDGE bukan 3G speed dia stabil lagi lah..

Maybe aku guna phone SE K630i aku tak dpt optimum speed kot..

Kalo just for surfing purposes kira oklah..kalo nak heavy download tu baik guna streamyx lah..

My home town is sarawak..tak sabar aku nak test ada ke tak Digi EDGE tempat aku tu...Aku balik 25hb ni..Raya!

Kalo ada mesti speed dia berdesup laju coz aku yakin aku sorang jer yg guna digi EDGE..hehhe

Tak sabar nak balik raya ni,test digi EDGE aku ni..

Kalo ada EDGE tempat aku sure aku continue guna digi..

So, we wait and see!

ni tempat aku bljar di kawasan gong badak kuala terengganu. aku menggunakan line digi untuk internet dan menggunakan nokia n70 sbgai modem. kelajuan mendowload adalah 4 hingga 6kbps. upload pula 1-3 kbps. aku mmg x puas hati lah dgn kelajuannya ni..

ni tempat aku bljar di kawasan gong badak kuala terengganu. aku menggunakan line digi untuk internet dan menggunakan nokia n70 sbgai modem. kelajuan mendowload adalah 4 hingga 6kbps. upload pula 1-3 kbps. aku mmg x puas hati lah dgn kelajuannya ni..
selalunya kelajuan mendownlod utk digi paling kurang antara 53.6Kbps ...itupun yang ader coverage gprs..kalau edge lagi laju...mungkin setting ngko punya n70 tak betul....

hmmm..ko try setting kelajuan die bg plg tggi die bleh g..

ak pon penah jgk gne N70 ak as modem utk on9..

ok jgk laa..cbe ko tgk dlu bro.. <_<

macamana nak setting kelajuan tu?... boleh ajar x secara lebih detail... kalau boleh.. bagi lagi tunjuk sreen shot dia... boleh kan..

pada lelain forumer yg guna digi broadband sila crite pengalaman anda di sini.

pada pakcu, agak2 dari pekan kuala ketil sehingga ke parit panjang agak2 di situ dpt edge x utk digi ni?

n pada yang dok area kuala kurau ke tg piandang kat situ ada edge x?

terima kasih pada info semua. :lol:

macamana nak setting kelajuan tu?... boleh ajar x secara lebih detail... kalau boleh.. bagi lagi tunjuk sreen shot dia... boleh kan..

nnt ak free ak ajar detail kt cni..ak sbuk sket skang.. B)

a'kum sopi...!! utk makluman, DiGi Broadband (sekarang GPRS/EDGE-----hujung tahun nie 3G/HSDPA). menawarkan......

(1)pendaftaran percuma sahaja, janji takde blacklist ngan memaner telco @ maxis/celcom/u mobile

(2)pakej RM66.00 sebulan tanpa had (unlimited).

(3)Dalam masa 4 jam lepas register dah boleh pakai (nie yang aku telah test).

(4)terminate line hari nie, lepas tu nak sambung pun boleh balik, janji bil settle.

(5)Modem kena beli, buat masa nie aku syorkan Vodafone GlobeSurfer Easybox (Usb) yang empat segi tu sebab dia dapat paling kurang (masa nie GPRS/EDGE) 128Kbps hingga 224Kbps, kalau E220 baru dapat 56Kbps, lagipun easybox lebih stabil dari E220.

(6)Kalau nak pakai mobile phone 3G pun boleh, tapi setting utk dapatkan highest speed kena buat sendiri.

(7)Ngko kena mention nama tempat ngko kat perlis tuh, baru aku tahu ader tak coverage DiGi Broadband.

(8)Buat masa nie pihak kami (dealer/agent DiGi Broadband) minta pihak digi buat pekej RM33.00/bulan unlimited time and data download kalau boleh speed sampai 1.8/3.6/7.2Mbps. Kalau dapat tentu best.

(9)Satu lagi kelebihan liputan luas @ wide coverage, nie yang celcom ngan maxis tak ader.

(10)Satu lagi, modem celcom dilock utk celcom 3G sahaja, jadi kalau nak pakai DiGi Broadband kena beli modem baru (modem kami tak dilock boleh pakai utk semua broadband DIGI/Celcom/Maxis/U Mobile)

aku skrg kat universiti malaysia perlis...

3g digi da ker kat sni????

aku skrg kat universiti malaysia perlis...

3g digi da ker kat sni????

dg blom launch lg 3g die bro..nga tsting lg tuh..

skang hnye de gprs dgn edge je..mne de edge 2 kre laju jgk laa..

servis dg mmg ok.. :lol: :lol:

hmmm..ko try setting kelajuan die bg plg tggi die bleh g..

ak pon penah jgk gne N70 ak as modem utk on9..

ok jgk laa..cbe ko tgk dlu bro.. <_<

bro aku pakai N73..mcm mane aku nk setting kelajuan dia bg paling tinggi ek?

so far aku dah lame gune DIGI broadband ni..aku slalu gune package yg RM 6 daily unlimited..tp tu just utk pelanggan yg gune plan FU-YOOH..so bg aku, aku dah cukup puas ati..sbb tempat ak dpt Edge..tp aku still tunggu DG kuar dia punya 3g..sbb kalu dah ade mmg aku nk daftar tuk tuk pakej broadband je..kalu RM 66 mmg berbaloi la..murah dar celcom n maxis..hope performance DG x mengecewakan..so far selame ak jd pelanggan DG, mmg aku puas ati dgn service dia..that y aju setia ngan DG :rolleyes: