Jump to content
Sign in to follow this  
amri5987

Lama Tak Shut Down Komputer

Recommended Posts

Salam semua..

Aku hafizul, ada sebuah laptop.. nak tanya leh..?

Kalo aku tak tutup laptop aku selama seminggu(maksud aku xshutdown), @ just standby jer..

Apa yer kesannya terhadap laptop aku?? Bagaimana pulak kalo aku dapat kawal suhu dengan notebook cooler?? still ada masalah lagi ker?

Apa yer kesannya terhadap laptop aku?? Bagaimana pulak kalo aku dapat kawal suhu dengan notebook cooler?? still ada masalah lagi ker?

cooler pad xmembantu sgt... sekadar utk menyejukkan bahagian luar.. kt dalam laptop tu still panas lagi..

Selalu orang menoren je wat cam nie..speed torrent slow sedut drama berepisod berpuluh2 gig...mmg makan masa berminggu-minggu..aku pun ade gak..tp x de la x off sminggu..sehari paling lama aku x off..pas 2 off 3jam pas 2 ON kan balik lappy aku nie..sehari offkan la dlm 2jam or 3 jam nak kasi coolkan lappy 2..jgn da sminggu baru baru nak off..jangka hayat lappy ko 2 akn berkurang nanti..

Edited by SiR_FAiZ

Satu alternatif kalo yang suka download...

Aku pernah menoren..tp aku rasa benda tu time consuming

Satu cerita 700MB ambik masa yang lama & x guna full potential bandwith yang ada

Kalo xder uploader lg jenuh nak menunggu

So lagi baik guna Rapidshare/MU (yang premium sahaja) & senang nak cari software @ movie2 yang ko nak

Secara x langsung...masa yang ko ambil utk download software @ movie dah kurang

So penggunaan letrik pun akan jadi jimat & jangka hayat lappy pun akan lagi panjang

Ni just pendapat aku bagi sesape yang suka menoren

ape kata ko beli sebijik pc lama @ seken...

ko setup rig utk torrent ko...

ps: rig aku celeron 667Mhz bertindak sebagai server :D

dan juga torrent rig aku :P

sekali seminggu off

aku selaalu tak tutup lappie berhari2.

pasal main game,pause jap pastu standby.cepat sikit kalau nak sambung main.

rasanya ok lagi kot..standby tak makan karen banyak mana...jas bios je yang aktif.

kalau takut apa2 jadik ko hibernatekan je la..

kong la bateri ko nanti..

apa motif sebenar ko on laptop tu sampai seminggu?

huhu~, demo wat server lame web demo... dokleh nok tutup keh buat server, demo jual kat ore, kalu demo tutup kerah demo keno bahe... :lol:

bateri cepat kong~

mobo senang rosak...

bil letrik melambung tinggi~

ps: susah sgt ke nak shutdown laptop?

Owh.. bateri cepat kong yer.. sbb tu la ari tu jangka hayat bateri aku dah pendek.. xbest betul.

mobo tu lak ape menda? xpenah dengar pun.. sorry, aku xbanyak tau pasal bab computer nih..

Laptop aku baru2 lagih dah kong bateri.. cuai betul aku nih..

Bil letrik melambung tinggi?? Err.. aku rasa laptop tak makan banyak letrik sebab dia skrin LCD.. kalo monitor bukan jenis LCD tu ye la.. banyak makan letrik.

Lagi satu aku tak kesah pun pasal letrik.. time ni lah aku nak manfaatkan sepenuhnya yuran asrama yg aku bayar dalam RM500 satu sem.. hoho..

Apa lagi.. guna jer la letrik tu suka hati.. huhu :P

kong la bateri ko nanti..

apa motif sebenar ko on laptop tu sampai seminggu?

Motifnye.. aku malas nak tunggu komputer aku bukak balik selepas shut down.. sbb slow.. lama kena tunggu..

Pasal seminggu tu aku saje jer tanya.. sbnrnya aku xpenah bukak sampai lama cmtu.. paling lama 3 hari xsilap aku.

Ada banyak gak masalah yg mengganggu aku kat laptop nih.. keluar error la.. itu la.. tp aku buat dek jer..

Err.. aku rasa aku perlu luangkan masa aku tuk service laptop aku.. apa pendapat korang..?

pertanyaan: menoren tu maksudnya torrent ke?

Owh.. bateri cepat kong yer.. sbb tu la ari tu jangka hayat bateri aku dah pendek.. xbest betul.

mobo tu lak ape menda? xpenah dengar pun.. sorry, aku xbanyak tau pasal bab computer nih..

Laptop aku baru2 lagih dah kong bateri.. cuai betul aku nih..

MOBO singkatan kepada Motherboard..

Bil letrik melambung tinggi?? Err.. aku rasa laptop tak makan banyak letrik sebab dia skrin LCD.. kalo monitor bukan jenis LCD tu ye la.. banyak makan letrik.

Lagi satu aku tak kesah pun pasal letrik.. time ni lah aku nak manfaatkan sepenuhnya yuran asrama yg aku bayar dalam RM500 satu sem.. hoho..

Apa lagi.. guna jer la letrik tu suka hati.. huhu :P

laptop mmg x kuat makan elektrik..

Motifnye.. aku malas nak tunggu komputer aku bukak balik selepas shut down.. sbb slow.. lama kena tunggu..

Pasal seminggu tu aku saje jer tanya.. sbnrnya aku xpenah bukak sampai lama cmtu.. paling lama 3 hari xsilap aku.

Ada banyak gak masalah yg mengganggu aku kat laptop nih.. keluar error la.. itu la.. tp aku buat dek jer..

Err.. aku rasa aku perlu luangkan masa aku tuk service laptop aku.. apa pendapat korang..?

ape yang slow..sejam ke nak tguu baru nak masuk windows?eror pe??jelaskan..mungkin kami boleh bantu.. ;)

pertanyaan: menoren tu maksudnya torrent ke?

yes..

ape yang slow..sejam ke nak tguu baru nak masuk windows?eror pe??jelaskan..mungkin kami boleh bantu.. ;)

Sejam..? Baik aku baling jer benda tu keluar tingkap. xde la sampai sejam.. dalam 5 minit jer tuk masuk windows.. tp, anyway, masa tu ada time urgent.. so buang masa kalo nak tunggu.

Pasal error lak, nanti aku pos kat topic lain la ek..