Jump to content
Sign in to follow this  
crazy gamer106

Tolong Nak Buat Grafik/animasi

Recommended Posts

Haiyar kawan aku phm situation ko, aku pon mcm ko jugak dulu, minat gila dlm bidang2 grfik nie...

Antara cara paling mudah untuk belajar graphic nie, ko search la kat goggle yg berkaitan, kalo bole join forum graphic designer :) nnt kat sane mcm2 ko bole tanyer, dari yg jenis org yg amateur sampai ke expert ko bole jumpa...

aku pon buat camtu, mmg payah ckit blajar secara "membaca" nie sbb susah nk tangkap apa yg mereka cuba sampaikan melainkan ade tutor duk seblah kita dan ajar dari A-Z :)

Nnt ko dh besar gi la amik kursus :)

Aku boley tolong ajar kan jugak kalo ade kelapangan, tapi aku nie xla expert sangat :) skdr membantu sahaja

Untuk bagi effect pegi ke bahagian "layers" dan "right-click" pada bahagian layers yg anda suka selepas itu pilih mana yg anda suka

Bagi kaki designer, mereka byk bertumpu pada "blendings" disini ko bole beri kesan khas seperti teknik bayangan, kecerahan image, dan sebagainya

Bak kata pepatah abg yg ajar aku tu, dia kata ko kena pegi discover sume tempat tu dan buat experiment satu per satu, InsyaAllah ko akan faham nnt

Haiyar!!! Sifu! Minta Ajar!

Example banner saya buat...

ape nak buat/tambah bagi more cool skit...

Ok ke banner aku buat ni koz tak der komen ape ape pun dari expert, ametuer ke ape ke...

Aku nak tambah effect takpun lagi grafik la kat banner tu...

Macam mana nak bubuh kat wordpress? aku tak reti arr... aku gune wordpress v2.5

Kira ok ler banner tu untuk permulaan. Kang banyak sangat benda kang berserabut pulak. Cuma kalau banner sekolah, elok kalau letak benda-benda yang berkaitan sekolah, baru ada kaitan sket. Kalau nak training lagi, try buat banner-banner dengan subjek lain pulak. Yang penting, selalu tengok banner yang dah sedia ada untuk dijadikan contoh & idea.

Pasal nak letak kat wordpress, ni aku tak tau, sebab aku pun tak pernah try. :blush:

Kira ok ler banner tu untuk permulaan. Kang banyak sangat benda kang berserabut pulak. Cuma kalau banner sekolah, elok kalau letak benda-benda yang berkaitan sekolah, baru ada kaitan sket. Kalau nak training lagi, try buat banner-banner dengan subjek lain pulak. Yang penting, selalu tengok banner yang dah sedia ada untuk dijadikan contoh & idea.

Pasal nak letak kat wordpress, ni aku tak tau, sebab aku pun tak pernah try. :blush:

ok saya cuba lagi...

Pemilihan gambar sesuai. Tapi gaya imej belah kanan tu macam tak harmoni, sebab nampak kotak imej tu macam lekat kat situ je. Kalau boleh crop imej tu sikit, buang background macam imej kat banner yang asal.

Pemilihan gambar sesuai. Tapi gaya imej belah kanan tu macam tak harmoni, sebab nampak kotak imej tu macam lekat kat situ je. Kalau boleh crop imej tu sikit, buang background macam imej kat banner yang asal.

ok terima kasih! nanti saya cropkan nyer...

nak tanya jugak yang paling sesuai nak crop ni tools ape?

magic wand? quick select? color rage? pen tools?

pen tools tak reti guna to complex... :blush:

Terpulang nak pakai crop tool apa, ikut keselesaan & kesesuaian. Magic wand boleh, lasso pun boleh.

bagus la Sir Pyan ni :D

Nasib baik tengah rajin. :D Lagi pun, Seri Manjung mengingatkan aku kepada sesuatu.

Terpulang nak pakai crop tool apa, ikut keselesaan & kesesuaian. Magic wand boleh, lasso pun boleh.

Nasib baik tengah rajin. :D Lagi pun, Seri Manjung mengingatkan aku kepada sesuatu.

tau guna color range ngan magic wand je... lasso tools pulak susah tangan macam ketar ketar tak biasa melukis guna mouse... :huh:

mengingatkan? ingat ape tu ekk?

dah siap modified, macam ni ke?

Haa kan ok tu. Yang imej tu belah kiri dia ada line lurus potongan tepi tu, adjust sket. Kasi blur sket ke, feather sket ke. Lagi satu, teks yang kat tengah try bawak ke tengah sket, nampak macam atas sangat. Try je dulu, kalau rasa ok, ok ler kot.

SMKSM ni, kalau tak silap aku, sebelah dia ada satu sekolah rendah kan?

Haa kan ok tu. Yang imej tu belah kiri dia ada line lurus potongan tepi tu, adjust sket. Kasi blur sket ke, feather sket ke. Lagi satu, teks yang kat tengah try bawak ke tengah sket, nampak macam atas sangat. Try je dulu, kalau rasa ok, ok ler kot.

SMKSM ni, kalau tak silap aku, sebelah dia ada satu sekolah rendah kan?

ade ke tools untuk bantu mengetengahkan text/image dengan tepat?

ye, ada sekolah rendah.... uh... kenape? sir pyan skolah kat situ ke?

banner tu aku rase ruang bawah die mcm kosong..cube ko besarkan SMKSM tu

ruang kt bawah die bru letak fullname skolah tue..berkaitan image tu plak..mm da cantek..cume still nmpk kotak kat meja die..utk ilangkn kotak tue,try gune brush same kaler background tu...kurangkn opacity kt situ..

banner tu aku rase ruang bawah die mcm kosong..cube ko besarkan SMKSM tu

ruang kt bawah die bru letak fullname skolah tue..berkaitan image tu plak..mm da cantek..cume still nmpk kotak kat meja die..utk ilangkn kotak tue,try gune brush same kaler background tu...kurangkn opacity kt situ..

ye ye ye! terima kasih! tak tau guna brush la... colour tu pun guna gradiant tools... tak sama color sedih....

wow wow wow woooooot~~~

ajar la ajar la ajar la!!!

plz tolong help !!

ala.. lebih kurang je dengan ape yang kau buat sebelum ni..

aku cuma tukar background, gambar bangunan, pastu letak satu space untuk lencana sekolah kau.. :D

ala.. lebih kurang je dengan ape yang kau buat sebelum ni..

aku cuma tukar background, gambar bangunan, pastu letak satu space untuk lencana sekolah kau.. :D

nak belajar macam mana nak buat kotak logo tu ngan dalam nyer... color background... fu yooo...

titanbullet ngan abang sir pyan tolong jadi cikgu saya!

Bimbing saya!

Ajar saya!

Saya nak jadi macam abang abang!

Help!

wassalam...

nak belajar macam mana nak buat kotak logo tu ngan dalam nyer... color background... fu yooo...

titanbullet ngan abang sir pyan tolong jadi cikgu saya!

Bimbing saya!

Ajar saya!

Saya nak jadi macam abang abang!

Help!

wassalam...

harap semangat ko yg membara tak sejuk di tengah jalan. chaiyo chaiyo

bro pyan, ngan len2 memang best, sanggup kongsi2 ilmu n pengalaman ngan kitorg...

(hehehe...aku pun org baru gak) :D

Sebab aku tengah rajin. :P

Kalau dah sedap pakai photoshop, boleh buat eksperimen. Try godek-godek lagi. Lepas tu, boleh explore bab layer pulak. Dari situ boleh buat banyak benda lagi. Contoh macam titanbullet buat tu, lepas tindan imej tu, boleh adjust dia punya opacity, bagi nampak macam blur-blur sket.

Ngko explorer laaa sendiri software2 grafik tu... serius aku cakap.. berdasarkan pengalaman aku.... blajar sendiri... mudah ingat n faham...

Aku setuju dgn poster di atas. Ko main2 dgn photoshop, paint.net, gimp atau apa2 software yang sewaktu dengannya. Bila taktau nak buat sesuatu, tanya orang atau search kat internet. Secara automatik ko bleh pandai :)

Boleh tak nak minta abang abang kat sini tulis tutorials nyer step by step... kalau boleh adobe photoshop cs3 nyer...

sebab lepas PMR nanti saya online balik check... nak belajar la...

Setangkat ni saya nak tahu buat logo dan banner..

Logo

- Nak belajar design Logo sendiri

- Nak kasi 3D/Animasi/Grafik/Exotic/Effect dan lain lain pada logo tu...

Banner

- Nak belajar design Banner sendiri( Size banner dah tahu, Terima kasih abg pyan )

- Nak kasi 3D/Animasi/Grafik/Exotic/Effect dan lain lain pada banner tu...

kalau boleh nak buat nak belajar buat yang boleh bergerak sekali... macam tulisan matrix ke...

sekian terima kasih...