Jump to content
Budak_UM

Median Filtering

Recommended Posts

Assalamuailaikum....

hai...i'm newbie here.

i just nak mintak tolong skit kepada sape2 yang pakar dlm bidang C Linux ni.

sape2 yang tahu info tentang median filtering for color image boleh tolong inform kat i tak??

kalau boleh generate some code pakai Linux C, lagi la yang diharap2kan.. :D

i ade assignment tentang mende alah ni.... :wacko:

so ape2 hal,please post kat post yg i bukak ni la ek..untuk faedah ahli2 jugak kan.. :rolleyes:

ok....thanks... :):)

setau aku la...median filtering ni noise reduction untuk gambar resolusi tinggi...

kena bermain-main dengan bit chunks kalau untuk proses image ni...dan perhati jugak dengan endianness...

aku pun tak pernah buat median filtering ni...tapi, kalau nakkan bantuan disini untuk assignment ke apa ke, elok di letakkan dahulu apa yang dah dibuat...

takkan nak mengharap spenuhnya bantuan, kan? proses pembelajaran tak bermula tanpa anda cuba dahulu...huhu :)

tapi ni esaimen baru dapat ni..memang la median filtering tu reduce noise.

dan banyak jenis die...jenis2 median filtering ni la.

die ambik titik tengah utk upgrade image..

konsep tu yg x paham sgt tu..then x reti sgt la nak generate code untuk linux c bagi esaimen.

tu sebab nak mintak tolong tu.

*sigh*...takkan nak mengalah sebelum mencuba...lagi2 seorang pelajar U, macam2 sumber bole tanya :)... (aku cuma seorang dropout...menyesal gak skit2 sbb malas gi kelas... kena bar manjang..huhu..harap ko guna peluang tu elok2...sedikit pesanan ringkas sempena bulan merdeka :D)

ok la..ini beberapa hint yang tak seberapa dari aku...

- C++ pon bole diguna kat linux...bukan C saja..

- kalau nak buat application yang ada GUI kat linux(elok ada GUI sbb nak deal ngan images), bole guna free punya development tools mcm QT4, GTK+, Ajunta, etc..dan kalau ada duit, boleh beli Borland ([lanun]? apa tu [lanun]? :ph34r: )...tapi aku suggest QT4..

- ni functions untuk median filtering dalam C++...siap dah ada contoh untuk windows applicaion, penerangan functions dan camna nak buat median filter secara asas...cuma tinggal di buat untuk platform linux...tak ada class apa2, cuma functions..so, cukup senang nak paham...

http://www.librow.com/articles/article-1

tu je aku dapat tolong...sebab aku tak berapa setuju dengan forumer yang mengharap bulat2 pertolongan tanpa inisiatif sendiri..harap faham...

semoga ada forumer yang sanggup tolong tanpa perlu ditunjukkan dulu apa inisiatif yang dah dibuat...good luck :)