Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Mabo Msi, Soc 478, Ddr2, Pcie, Intel 945 Chipset

Recommended Posts

Assalamualaikum ..

Kepada rakan2 sekalian, sapa2 biasa pakai mabo MSI ni..

Brand : MSI

Soc : 478

RAM : DDR2

Chip : Intel 945

Others : PCI-e (1)

PCI (3)

Ada yang biasa guna tak.? barang ok tak?

-----------

Untuk servis sahaja..

TQTQ.. Wassalam

Assalamualaikum ..

Kepada rakan2 sekalian, sapa2 biasa pakai mabo MSI ni..

Brand : MSI

Soc : 478

RAM : DDR2

Chip : Intel 945

Others : PCI-e (1)

PCI (3)

Ada yang biasa guna tak.? barang ok tak?

-----------

Untuk servis sahaja..

TQTQ.. Wassalam

socket 478? pakai PCI-E? mobo baru ke apa nih..tak pernah jumpa lg unnutk scket 478 :blush:

socket 478? pakai PCI-E? mobo baru ke apa nih..tak pernah jumpa lg unnutk scket 478 :blush:
aik ada ke mobo chipset 945 guna soket 478?..ke typo?
Ada.

Tu motherboard baru dari MSI untuk menyenangkan socket 478 user upgrade PC diorang without changing processor.

But still, tak worth it beli motherboard tu.

Banyak reason.

1. Processor akan bottleneck performance PCI-E, DDR2 rams, Sata 2 speed & Graphic Card.

2. Ko amik motherboard tu, nak kena tukar ram, harddisk, graphic card, alih kata, semua nak kena amik barang baru la. Kalau dah semua barang baru kecuali processor je yang lama, apa guna? Baik korang upgrade skali processor korang. Koman koman amik la Intel Pentium Dual Core E2XXX series.

Ada.

Tu motherboard baru dari MSI untuk menyenangkan socket 478 user upgrade PC diorang without changing processor.

But still, tak worth it beli motherboard tu.

Banyak reason.

1. Processor akan bottleneck performance PCI-E, DDR2 rams, Sata 2 speed & Graphic Card.

2. Ko amik motherboard tu, nak kena tukar ram, harddisk, graphic card, alih kata, semua nak kena amik barang baru la. Kalau dah semua barang baru kecuali processor je yang lama, apa guna? Baik korang upgrade skali processor korang. Koman koman amik la Intel Pentium Dual Core E2XXX series.

ShawTY aku sokong tuh..Soket 478 ni kira boleh katakan antik,sperti AGP.paling koman abil E2160 pun ok juga OC skit kalau nak main game dengan 8600 gDDR3 512.betul tak

taP mobo untuk 478 susah la nak cari sekarang
Dah tau susah, pegi carik lagi buatpe? Membazir masa + membazir tenaga + membazir duit.

Simpan je duit tu sampai cukup nak beli sistem baru.

Dah tau susah, pegi carik lagi buatpe? Membazir masa + membazir tenaga + membazir duit.

Simpan je duit tu sampai cukup nak beli sistem baru.

takkan nak buat je proc 478..at least bulih guna wat menaip ke..huhuhu

masa beli dul..mahal sgt2..bila nak jual semula..sayang betul..murah sgt skarang proc 478

Salah tu.. yang perlu ditambah hanya RAM DDR2 (selepas tukar mabo) sahaja. sebab ia dah ada satu IDE yang boleh di share dengan CD-R / DVD..

Pelanggan ni banyak feelnya, ada yang ok (ala..upgrade semua lah..) ada yang (ala, guna lah yang lama..bukan nk guna lama pon, just nk menaip je)

Sebab tu kena ada 'barang becup'.

Satu lagi tambahan.

MABO MSI JENIS NI HANYA SUPPORT P4 2.4 KEATAS.

Tapi.. kalau ada kes yang ada 2 HDD, 2 DVD, ada Graphic card.. kena guna mabo soc478 biasa la.. hahah (cap Esonic & cap Solar :P)

Untuk servis sahaja..

takkan nak buat je proc 478..at least bulih guna wat menaip ke..huhuhu

masa beli dul..mahal sgt2..bila nak jual semula..sayang betul..murah sgt skarang proc 478

Sape suruh buang?

Aku tak suruh buang pun.

Pentium 4, baik jual je kat harga sekarang before dia turun sampai dah takde harga.

Jual semua parts dalam system lama, amik system baru.

Toksah dok sayang la processor tu, bkn boleh bawak jinjang pelamin pun. ;)

Salah tu.. yang perlu ditambah hanya RAM DDR2 (selepas tukar mabo) sahaja. sebab ia dah ada satu IDE yang boleh di share dengan CD-R / DVD..

Pelanggan ni banyak feelnya, ada yang ok (ala..upgrade semua lah..) ada yang (ala, guna lah yang lama..bukan nk guna lama pon, just nk menaip je)

Sebab tu kena ada 'barang becup'.

Satu lagi tambahan.

MABO MSI JENIS NI HANYA SUPPORT P4 2.4 KEATAS.

Tapi.. kalau ada kes yang ada 2 HDD, 2 DVD, ada Graphic card.. kena guna mabo soc478 biasa la.. hahah (cap Esonic & cap Solar :P)

Right...

Abis graphic card AGP ko boleh masuk ke kat slot PCI-E tuh? :rolleyes:

Pelanggan, terpulang la diorang nak buat pilihan apa, tapi kalau ada customer yang datang kat kedai aku pakai system lama, aku mmg cadangkan kat diorang upgrade whole system rather than upgrade just a few parts.

Cara aku yakinkan diorang, aku bagi diorang test sendiri feel perbezaan system diorang dgn system baru.

mmg byk beza pun..mcm aku dulu->

rig lama->intel P4 2.4Ghz upgrade->intel Core2Duo E4500 2.2Ghz

mobo->MSI V series upgrade->gigabyte S-series

RAM->1Gb DDR 400 upgrade->2gb DDR2 667

Hdd->40Gb Seagate Baracuda upgrade->Hitachi Desktar 160GB+WD 160GB

Graphic card->Geforce Fx5500 256Mb 128bit upgrade->Geforce 8600Gt

Rig lama aku tue aku jual asing2...Gc aku jual rm90, Proc aku tukar jd intel celeron 2.4Ghz pastu aku jual rm570,512Mb DDR400 tue aku jual rm100,proc intel P4 2.4Ghz tue aku jual rm80...dgn smua duit hasil jualan tue

aku topup cikit upgrade terus system baru..puas hati...mcm Shawty ckp byk beza beb...upgrade Rig baru terus

:lol::lol:

Right...

Abis graphic card AGP ko boleh masuk ke kat slot PCI-E tuh? :rolleyes:

kalau pelanggan nk suruh baiki jgk.. baiki je la.. G.card xyah guna la. pakai on board. Kempen camna pon, kalau bajet dia sikit, kalah la penjual.

Mabo MSI tu + 512Mb DDR2 + install + servis boleh di caj RM 220 je kat end user.

kan dah cakap..untuk servis., 10 orang pelanggan, mungkin ada 3 orang je yang ada g.card :P

--------------

Mabo dah sampai..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...