Jump to content
cikgureza

Hydrogen Fuel Cell Untuk Kereta!

Recommended Posts

Kepada saudari Jimmi.. thanks for that reply..

utk trouble shooting je ke.. pemasangan takde ke?

coz ari tu ada saya ada bab pemasangan kat kajang ramal...

kalau turun kajang ramal...harap pm sy coz nak gi tengok dan nak pasang kalau berkesempatan..

huhuhu.... cam ni la support bagus dan naik taraf mutu keunggulan...

go hybrid.

PENGUMUMAN:

-------------------------------------------------------------------------------------------

Semua road tour akan di hentikan/di tanggukan buat masa ini memandangkan beberapa isu berbangkit menegnai saranan untuk memperbaiki mutu keselamatan sistem Go Hybrid (walaupun lelain company takcde pun sesapa nak komplen pasal takde bubler dan jugak check valve dan sebgainya-: refer pada Hydrofuel (HFI) , Altendis, pastu yg Johor punya sistem tu).

Tetapi untuk troubleshooting, Sabtu ni di KL akan di buat jugak. Bertempat di Sungai Ramal,dan aku akan bagi alamat tidak lama lagi.

Dan selepas troubleshooting tu, tidak akan ada lagi sebarang pemasangan baru, sehinggalah habis siap MOULD dan jugak lain2 perkara keselamatan seperti yg di sarankan oleh pakar2 dlm HHO Malaysia. (baca sebagai PAKAR).

Oleh itu, aku memohon maaf pada yg dah menunggu sekian lama, dan bukan aku nak mungkir janji.

Harap maklum...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Napa Cikgu??!!..

Ramai ker yang complain???!!!... Sabar ler cikgu, cuba jer wat yang terbaik, kekadang tu diaorg dah wat research sendiri, mungkin ada benda yg diaorg nak ikut sangat apa yg diaorg dah baca tu, lebih2 lagi kalau pasal safety.... Mana2 yg boleh cikgu boleh buat, buat... kalau diaorg x nak pasang , sudah!!!...

He!He!He!....

thanks cikgu...kerana berfikiran positif....bukan apa....kami semua ni sayang kan cikgu..tu yang ramai komplen..kalo diorng tak sayang dorg akan mintak duit balik....kira nya kami nak benda ni terbaik la....

thanks cikgu...kerana berfikiran positif....bukan apa....kami semua ni sayang kan cikgu..tu yang ramai komplen..kalo diorng tak sayang dorg akan mintak duit balik....kira nya kami nak benda ni terbaik la....

heleleleeeeee jimmi ayat jiwang pulak...

kekeke so hang turun ka sabtu ni? nanti roger aa

jg lupa bawak pulut kuning dgn rendang sekali no.

hari tu tak bawak sebab tu tak menjadi hang punya tu.

jgn mare jim gurau je :rolleyes:

Edited by Latip BorgiBa

Hello! Hello! Boleh le kita setkan cikgureza datang ke Shah Alam. Setakat ni dah ada 2 orang. Cukup 3 orang kita setkan tarikh dgn cikgu.

Pada yang berminat boleh tambahkan list untuk Shah Alam/KL:

1) Myabunide

2) amirharun

3) ...

4) ...

reza oh reza..

kereta v6 aku tiada penjimatan..

aku dh test hiway punye consumption ngan city driving punye consumption..

cell tu ade prob kot..

bile & di mana nak dibuat troubleshooting..

aku nk jimat petrol....

ps: keta aku v6 hitam ye, bukan v6 silver.. hehe..

Edited by NeuroOne

assalamualaikum

untuk penang aku cuba buat arrangement tempat

aku rasa kena buat kat bandar tesek mutiara 19/7/2008(untuk tarikh ni ada masalah sebab cikgu tangguh roadtour) mungkin ditangguh pada satu masa yang ditetapkan oleh cikgu

1. wira 1.5 injection - cakcibor

2. mitsubishi air trek injection

3. kancil 850 caburator

4. samada wira atau nissan sunny (dua2 caburator) nak tengok dulu sistem macamana kalau berkenan baru pasang

5. wira 1.5 injection ataupun toyota unser 1.8 injection

6. peugeot 405 2.0 injection

setakat ni ini senarai yang terbaru, ada lagi tapi tak confirm lagi

kalau ada yang berminat pm saya untuk tambah senarai nama ni

Edited by cakcibor

helo saya dari shah alam. amir. kete waja. nak join group shah alam sekali bole. email [email protected]

Hello! Hello! Boleh le kita setkan cikgureza datang ke Shah Alam. Setakat ni dah ada 2 orang. Cukup 3 orang kita setkan tarikh dgn cikgu.

1) Myabunide

2) amirharun

3) ( mcm dah ada org je)

4) Amir waja 1.6

Edited by en amir

Salam di hulurkan kepada cikgu dan rakan2 semua. Sebenarnya nombor tiga tu adalah saya sunny @ eleganjs (eleganeers) @ 240js (vocm) @ PRFZ (pradas) @ 9W2FZH (radio

amatur). Saya mempunyai 5 kereta yang mahu dipasang dgn HFC ( nissan sunny 130Y - carb, Proton Juara - injection, Proton Gen 2 - injection, Toyota Corona - carb dan Mercedez

Benz E200. Salam Kontek Perdana kepada cikgu dan rakan-rakan. Semoga hari ini lebih ceria dari hari semalam dan semoga hari esok lebih ceria dari hari ini.

helo saya dari shah alam. amir. kete waja. nak join group shah alam sekali bole. email [email protected]

1) Myabunide

2) amirharun

3) sunny

4) Amir waja 1.6

PENGUMUMAN:

-------------------------------------------------------------------------------------------

Semua road tour akan di hentikan/di tanggukan buat masa ini memandangkan beberapa isu berbangkit menegnai saranan untuk memperbaiki mutu keselamatan sistem Go Hybrid (walaupun lelain company takcde pun sesapa nak komplen pasal takde bubler dan jugak check valve dan sebgainya-: refer pada Hydrofuel (HFI) , Altendis, pastu yg Johor punya sistem tu).

Tetapi untuk troubleshooting, Sabtu ni di KL akan di buat jugak. Bertempat di Sungai Ramal,dan aku akan bagi alamat tidak lama lagi.

Dan selepas troubleshooting tu, tidak akan ada lagi sebarang pemasangan baru, sehinggalah habis siap MOULD dan jugak lain2 perkara keselamatan seperti yg di sarankan oleh pakar2 dlm HHO Malaysia. (baca sebagai PAKAR).

Oleh itu, aku memohon maaf pada yg dah menunggu sekian lama, dan bukan aku nak mungkir janji.

Harap maklum...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Salam, yaa betul la seperti mana kawan ana dari subang dah confirmkan kata ana yang pemasangan akan dibuat pertengahan bulan lapan

so kita tungguuu.......... tokey ada 8 van maaaa... yang lain sabau je yeeee....

:blink:

Salam, yaa betul la seperti mana kawan ana dari subang dah confirmkan kata ana yang pemasangan akan dibuat pertengahan bulan lapan

so kita tungguuu.......... tokey ada 8 van maaaa... yang lain sabau je yeeee....

Bulan lapan .... ehh macam dah bulan puasa... larat ke sifu layan banyakk keta niii..... Ada man power ok kott.....Janji pasang....

:blink:

Bulan lapan .... ehh macam dah bulan puasa... larat ke sifu layan banyakk keta niii..... Ada man power ok kott.....Janji pasang....

Sesuatu yang aku tak dapat pastikan kesahihannya, iaitu setakat ini cifu reza dah ada pasang kat kereta injection (or EFI/MPI) ke tidak. Jadi sapa2 yg berkenaan tolong bagi testimonial ok ke tak ok Go Hybrid boleh layan elektronik injection. Tak kisah le % keberkesanannya, kami nak tau supaya dapat di improvekan oleh cikgureza. Setakat yg aku survey dari produk2 lain, semua support karburetor je.

Saudara myabunide/sunny, group shah alam kita nampaknya pakai kerete injection. Harap cikgu boleh layan. Ni boleh jadi pioneer untuk yg pakai injection.

Pada yang berminat boleh tambahkan list untuk Shah Alam/KL (tempat aku cadang kat parking lot Stadium Melawati):

1) Myabunide (apa brand kereta?) injection?

2) amirharun (Gen2 Campro) injection

3) sunny (nissan, juara, gen2) tolong limitkan 2 or 3 unit je. Org lain pun nak merasa..

4) Amir (waja 1.6) injection

5)

6)

Tarikh pasang TBC... tunggu green light dari cikgu...

Sesuatu yang aku tak dapat pastikan kesahihannya, iaitu setakat ini cifu reza dah ada pasang kat kereta injection (or EFI/MPI) ke tidak. Jadi sapa2 yg berkenaan tolong bagi testimonial ok ke tak ok Go Hybrid boleh layan elektronik injection. Tak kisah le % keberkesanannya, kami nak tau supaya dapat di improvekan oleh cikgureza. Setakat yg aku survey dari produk2 lain, semua support karburetor je.

Dah ada pasang....

Kalo ko baca thread yang lepas...ada Vios, Avanza, Innova, Peugeot etc..

Sume tu kan injection...even x silap aku kereta Reza sendiri pun EFI

Tp buat masa skang ni design yang lepas ada masalah sikit

So minimum 50% fuel saving x dapat dicapai disebabkan beberapa masalah tersebut

Skang ni design baru dah siap & tgh tunggu quotation dari kilang

Semua proses ni mungkin mengambil masa +- 3 minggu or kurang dr ni

So aku harapkan segalanya berjalan lancar coz yang penting sistem tu berjaya untuk mencapai target ;)

SalamCikgu,

Bleh tau tak macamane kat melaka,

ada gi ke melaka ker tak?

Ada aper2 kesan sampingan tak kalau pasang benda nie, Sebab semua benda (NGV) ada effect pada

effecentcy kereta n jangka hayat engin.

Ada jaminan ker yang ianya tak mendatangkan apa2 kesan pada jangka pendek mahupun panjang.

Saya bukan tak percaya tapi apa guna kalau kita ingin berjimat, tapi ianya hanya pada jangkan ynag pendek. Kalau saya ini tak paham atau tak mengerti pasal benda nie, boleh explain detail pada saya.

Saya confuse, semua fuel saver yang keluar di pasaran ada side effect yang kita susah nak jangka.

Tolongla explain pd saya.

Berapa harga kos pemasangan untuk kereta Wira 1.5 injection. Dimana saya boleh memasang alat ini.

Boleh bagi saya alamatnya?

Thanks

Pasal troubleshooting Sabtu ni:

Boleh tak aku nak mintak penangguhan lagi seminggu? sebab bagi aku masa untuk habiskan pasang cell version baru ni yg resultnya buat masa ni lebih efisyen dari sebelum ni. Kiranya, takyah lah lepas ni korang kena datang dua kali lagi untuk tukar cell yg baru (sampai mold siap). Boleh tak? kalau bole sila bagi reply kat sini.

ALAMAT:

Go Hybrid,

44,Jln 5/D ,

Pusat Perindustrian Sg Chua,

Kajang,

Saudara myabunide/sunny, group shah alam kita nampaknya pakai kerete injection. Harap cikgu boleh layan. Ni boleh jadi pioneer untuk yg pakai injection.

Pada yang berminat boleh tambahkan list untuk Shah Alam/KL (tempat aku cadang kat parking lot Stadium Melawati):

1) Myabunide (apa brand kereta?) injection?

3) sunny (nissan, juara, gen2) tolong limitkan 2 or 3 unit je. Org lain pun nak merasa..

5)

6)

Tarikh pasang TBC... tunggu green light dari cikgu...

:blush: Keta tin susu je Avanza...1.3 EFI VVTI ( ana ada baca satu forum tu ... ada mat saleh kata Sistem Injection ni satu sistem yang tak jimatkan minyak pun...saja maker tu buat untuk nampak cam bagus jee. ... macam ada logik gak..tah laa ana tak pro...) :blush:

Boleh tak aku nak mintak penangguhan lagi seminggu? sebab bagi aku masa untuk habiskan pasang cell version baru ni yg resultnya buat masa ni lebih efisyen dari sebelum ni. Kiranya, takyah lah lepas ni korang kena datang dua kali lagi untuk tukar cell yg baru (sampai mold siap). Boleh tak? kalau bole sila bagi reply kat sini.

ALAMAT:

Go Hybrid,

44,Jln 5/D ,

Kajang,

Ana boleh je tapi nak kompom $$ nya still around 500 ~ 700 Kee heee heee ..... Eh Go Hybrid ke Go HybridZ.... any way info je tarikh dan lokasi kat all members... wassalam..

:rolleyes: Saudara myabunide/sunny, group shah alam kita nampaknya pakai kerete injection. Harap cikgu boleh layan. Ni boleh jadi pioneer untuk yg pakai injection.

1) Myabunide (Avanza 1.3 , MYVI , Wira Carburator )

5)

6)

Ok. Sunny Ana pun Tiga juga.......

ALAMAT:

Go Hybrid,

44,Jln 5/D ,

Kajang,

Cikgu ni alamat kilang ke tempat pemasangan ?...

Perhatian:

Troubleshooting pada hari Sabtu ini terpaksa di tunda pada hari Ahad atas sebab teknikal. Di lokasi yg sama..

Harap maaf dan han harap maklum.