Jump to content
cikgureza

Hydrogen Fuel Cell Untuk Kereta!

Recommended Posts

Uikss. dah berapa lama thread ni di pinned kan? tak perasan aku.. terima kasih encik yg tolong pinned..i really appriciated it..

-----------------

BTW,spekulasi yg kata harga akan naik ke RM900 tu adalah bohong (muhung) semata2.. memang lah terpaksa naik,sebab harga stainless steel dahh naik..tapi mana le sampai RM900, banyak tu kalau naik sampai gitu..

nanti dah confim,aku inform harga. Tapi memang tak naik sampai RM900 tu je yg boleh aku inform dan sebagai janji aku (insyallah)

cikgu, so macamana ngn sarawak sabah?

JB dan selatan kan ke aku dah bagitau pada minggu ke empat bulan ni? ada kan aku tulis tu..

kami di ganu isnyallah sehari je. pastu esoknya inysllah shoot ke Kelantan,sebab tak sabar nak jumpa bundle kain baju dgn kasut ni,... yehooo!!!

-----------------------------------------

so..13hb dok kat kelantan la..buat kat mana..camana nak masuk list pemasangan..ada penganjur ke..

Edited by syamise

assalamualaikum

cikgu

untuk penang tambah lagi sorang

1. wira 1.5 injection - cakcibor

2. mitsubishi air trek injection

3. kancil 850 caburator

4. samada wira atau nissan sunny (dua2 caburator) nak tengok dulu sistem macamana kalau berkenan baru pasang

5. wira 1.5 injection ataupun toyota unser 1.8 injection

6. peugeot 405 2.0 injection

ape2 saya post balik

cikgureza,

tambahan utk PD waiting list

1. asrolsani - wira 1.5 manual

2. hanif - civic eg 1.6

3. hafiz - wish 1.8

4. nurul - satria neo 1.6

5. sudin - wish 1.8

6. madkean (dari Melaka) - kia spectra 1.6

kat PD ni dah ramai nak... agak2 boleh datang tak?....

hari kerja pon takper... pasang kat area rumah saya pon boleh...

Edited by asrolsani

cikgureza,

tambahan utk PD waiting list

1. asrolsani - wira 1.5 manual

2. hanif - civic eg 1.6

3. hafiz - wish 1.8

4. nurul - satria neo 1.6

5. sudin - wish 1.8

6. madkean (dari Melaka) - kia spectra 1.6

kat PD ni dah ramai nak... agak2 boleh datang tak?....

hari kerja pon takper... pasang kat area rumah saya pon boleh...

alamak, klo hari kerja kena roger 2,3 hari awal la.. ana nak kna ambil cuti daa..

tp bro aku rasa mcm lmbt lagi dlm waiting list ni..

lps abs kt bangi ni cikgureza nk gi ganu, pastu kelantan, pstu penang, kuala ketil, johor, then baru mgkn PD kot..

ana prefer install kt PD lg, johor manyak jauh oooo...

waaa...hebat2...kalo cikgureza promotkan kat website msti gile babeng tak menang tangan nih

ohohoh

CikguReza

Ni list untuk Kuala Ketil

1. Honda City 1.6

2. Wira 1.5 manual

3. Avanza 1.5

4. Vios 1.5 2008

Ramai lagi yang menanti... depa nak tau tarikh sahih aja lagi...

so..13hb dok kat kelantan la..buat kat mana..camana nak masuk list pemasangan..ada penganjur ke..

Ko duduk area mana bro?

Yups...aku anjur under Kelantan

aku rasa cikgureza kene bukak satu website simple as possible ASAP untuk show nama waiting list dan estimate hari bila nak pasang. letak excel file untuk orang download pun takpe. category by state or place. dan estimate date for installation.

sebab masalah sekarang ni aku tengok ada orang yg dah book lama untuk sabtu dan ahad ni untuk 2 orang. pastu semalam tambah lagi 2 orang kata nak pasang sabtu ahad ni jugak which cikgureza told that all kits for this saturday and sunday (50 kit) fully booked dah. for me macam tak adil la plak. patut yg dua orang lagi tu ikut Q masuk list belakang balik. aku pun kalau boleh memang la nak pasang cepat. tapi consider orang yang dah book awal. First In first Out lah.

tapi kalau ada yang tak datang tu then sesapa ada masa dan nak slot in masa tu lain cerita la. itu hak penjual la.

Edited by g-mey

ya aku setuju dengan ko g-mey.. senang jugak untuk orang2 yang sedang berkira-kira nak pasang nak buat anggaran bila dia boleh pasang kan? :rolleyes:

Cikgureza...

19/7 ko kat Penang. 20/7 kat Kuala Ketil. Pastu malam tu kita pi berendam kat air panas Ulu Legong. Amacam... kat situ chalet pun ada. Boleh buat promosi lagi kat situ... ramai beb...org berendam sampai ke subuh.

G-mey... kalau ko nak pasang kat sini pun worke juga... Q tak ramai lagi.... hehehehe. Bila ko nak balik kedah?

assalamualaikum

cikgu

untuk penang tambah lagi sorang

1. wira 1.5 injection - cakcibor

2. mitsubishi air trek injection

3. kancil 850 caburator

4. samada wira atau nissan sunny (dua2 caburator) nak tengok dulu sistem macamana kalau berkenan baru pasang

5. wira 1.5 injection ataupun toyota unser 1.8 injection

6. peugeot 405 2.0 injection

ape2 saya post balik

ni masukan aku sekali renault kangoo 1.4 2005

Cikgureza...

19/7 ko kat Penang. 20/7 kat Kuala Ketil. Pastu malam tu kita pi berendam kat air panas Ulu Legong. Amacam... kat situ chalet pun ada. Boleh buat promosi lagi kat situ... ramai beb...org berendam sampai ke subuh.

G-mey... kalau ko nak pasang kat sini pun worke juga... Q tak ramai lagi.... hehehehe. Bila ko nak balik kedah?

bgs btul ngko promote... nanti bawak sama depa p lata2 yg berdekatan... hujung2 mggu mesti ramai orang...

tp mau mkn hari jugak... hehehhe.... :lol:

Edited by t3rdtier

bgs btul ngko promote... nanti bawak sama depa p lata2 yg berdekatan... hujung2 mggu mesti ramai orang...

tp mau mkn hari jugak... hehehhe.... :lol:

yaa....ada Lata bayu... Lata Bukit Hijau... dan banyak lg lata yg aku pun tak penah sampai hehehehe... tapi kalau nak pi lata kena stay lagi satu hari la.... siang tu sebuk pasang go hibryd.. malam boleh la santai kat ayaq panas. takkan nak pi lata mlm2 buta.

Edited by Pak Wan

saya ni ahli baru dlm forum ni, berminat sgt ngan teknologi cikgureza ni...2 hari lepas aku book utk esok tapi dah penuh.

aku faham sbb lmbt sgt book,tapi klu boleh cikgureza reservelah utk aku hari selasa ni atau minggu dpn.takl sabar ni...

takut nnti duit abis.aku dah promote kat member opis 5 org dah setuju,itu baru kat keje blm lagi member lain.sbb kami ni sgt tertekan ngan keje field ni,at least rm 40 1 hari kene isi myk,claim 55 sen/km.mana leh tahan kene plk klu masuk area kl ngn pj. x dpt 5 org aku seorg dulu pun oklah. tlg ye cikgu -0122943911

hi zulk, ko ni keje apa klem 55 sen tu?

cikgureza sy pun nak berator utk pemasangan di kl/selangor yg akan datang.

sy pakai kete wira 1.3 sedan injeksion2003

esok sy akan dtg tgk2@usha2 pemasangan d BBB tu.

trima kasih.

aslkm cekgurezal,

saya baru regidter je...so ni kire 1st add reply la. Tapi thread ni saya dah khatam 3X (masa belum register).

Nak tanya beberapa soalan, jawab bila free Ok..

1. Mengikut concept go-hybrid ni, HH0 dlm bentuk gas akan di vacuum kedlm combtion chamber, ini menyebabkan pengunaan minyak yg kurang akibat pembakaran HHO lebih efficient. Adakah, saya akan merasakan seperti..tekan 50% pedal dan tindakan kereta bergerak sprti menekan 100% pedal?

2. Kalau jawapan di atas BETUL, maka apakah akan terjadi kepada kereta a)injection b)carb jika pengguna menekan pedal minyak se maksimum? Adakah dia akan melampaui max speed sekarang? Ataupun akan berlaku detonation yg diakibatkan oleh supply bahan bakar yg berlebihan benbanding dgn angin yg masuk? Kalau detonation berlaku, apa harus dibuat?

3. Saya lihat ada member2 yg memperlekehkan pengguna motosikal dlm thread ni dgn alasan, motor dah jimat kenapa nak buat jugak? AKu yg naik BMW pun dah pandai naik motor..tukar gaye idup depa kata. So, yg dah mmg naik motor, nak tukar gaye idup camne? Nak naik basikal? So, mmg practical guna kat motor pun...lagipun yg guna kapchai tapi selalu travel long distance mmg berbaloi. AKu cadangkan, cikgu buat utk motor sama...yg kecik skit la biar padan gan motor cup. Market motor lagi besar.....kalau nak buat UJIKAJI, ambik motor KRISS saya.....saya nak pastikan saya dapat potong motor yamaha LC135 dan kalau boleh nak potong 'Z' skali....hehehe

4. Kalau lah x servis bertahun2...ape akan jadi? (kesan kpd keselamatan, kesan kpd penjimatan)

5. Dlm kes release valce x berfungsi...apa akan jadi

sekian..wasallam.

aslkm cekgurezal....boleh tolong jawab dak....tq

aku rasa cikgureza kene bukak satu website simple as possible ASAP untuk show nama waiting list dan estimate hari bila nak pasang. letak excel file untuk orang download pun takpe. category by state or place. dan estimate date for installation.

sebab masalah sekarang ni aku tengok ada orang yg dah book lama untuk sabtu dan ahad ni untuk 2 orang. pastu semalam tambah lagi 2 orang kata nak pasang sabtu ahad ni jugak which cikgureza told that all kits for this saturday and sunday (50 kit) fully booked dah. for me macam tak adil la plak. patut yg dua orang lagi tu ikut Q masuk list belakang balik. aku pun kalau boleh memang la nak pasang cepat. tapi consider orang yang dah book awal. First In first Out lah.

tapi kalau ada yang tak datang tu then sesapa ada masa dan nak slot in masa tu lain cerita la. itu hak penjual la.

Minta maaf kalau syor saya ini agak kurang memuaskan. Akan tetapi buka website untuk buat venue dan aturan Q agak kurang sesuai. Apa kata untuk pemasangan buka Cikgu buka satu lagi thread di seksi "Jual Beli" atau sewaktu dengannya dan reserve 1 atau 2 bahagian di bawah itu untuk jadual dan tempat pemasangan. Bagi yang ingin masuk baru copy paste senarai yang ada dan Cikgu copy paste pula ke tempat yang reserved mengikut tempat yang telah di tetapkan. Elokknya muka 1 thread baru. Cikgu buat lah perenggan di bawah nama mengikut tarikh yang sesuai. Cuma imformasi berkenaan alatan dan yang maklumat yang perlu sahaja dimasokkan dalam thread ini yang difahamkan telah di pin.

eg:

Kuala Lumpur, Stadium Merdeka.

Tarikh 30.2.2008

1. abdul kancil turbo , tahun?, 1000 cc.

2. Dollah BMW carb. 2008 , 1800 cc.

3

4.

Tarikh: 15.6.2008

1.

2.

3.

21

Cikgu Buat tarikh yang sesuai

22

30.

Sekali lagi minta maaf kerana telah mencelah thread ini. Lebeh senang dari buka site ini kemudian buka site lain pula, jangan sepikan Putra. Terima Kasih.

Edited by Ainoitu

aslkm cekgurezal,

saya baru regidter je...so ni kire 1st add reply la. Tapi thread ni saya dah khatam 3X (masa belum register).

Nak tanya beberapa soalan, jawab bila free Ok..

1. Mengikut concept go-hybrid ni, HH0 dlm bentuk gas akan di vacuum kedlm combtion chamber, ini menyebabkan pengunaan minyak yg kurang akibat pembakaran HHO lebih efficient. Adakah, saya akan merasakan seperti..tekan 50% pedal dan tindakan kereta bergerak sprti menekan 100% pedal?

2. Kalau jawapan di atas BETUL, maka apakah akan terjadi kepada kereta a)injection b)carb jika pengguna menekan pedal minyak se maksimum? Adakah dia akan melampaui max speed sekarang? Ataupun akan berlaku detonation yg diakibatkan oleh supply bahan bakar yg berlebihan benbanding dgn angin yg masuk? Kalau detonation berlaku, apa harus dibuat?

3. Saya lihat ada member2 yg memperlekehkan pengguna motosikal dlm thread ni dgn alasan, motor dah jimat kenapa nak buat jugak? AKu yg naik BMW pun dah pandai naik motor..tukar gaye idup depa kata. So, yg dah mmg naik motor, nak tukar gaye idup camne? Nak naik basikal? So, mmg practical guna kat motor pun...lagipun yg guna kapchai tapi selalu travel long distance mmg berbaloi. AKu cadangkan, cikgu buat utk motor sama...yg kecik skit la biar padan gan motor cup. Market motor lagi besar.....kalau nak buat UJIKAJI, ambik motor KRISS saya.....saya nak pastikan saya dapat potong motor yamaha LC135 dan kalau boleh nak potong 'Z' skali....hehehe

4. Kalau lah x servis bertahun2...ape akan jadi? (kesan kpd keselamatan, kesan kpd penjimatan)

5. Dlm kes release valce x berfungsi...apa akan jadi

sekian..wasallam.

aku tlg jwbkn sket, klo slah cikgureza nnti blh btolkn, klo btol senag sket dia xyg guna byk jari utk taip ni,leh tumpu kt keja2 utk mmpercepatkn pemasangan tu haa.. aku pn xsabar nk menikmati penjimatan minyak ni, hari2 gi keja minyk kna isi RM20.

1>> xdr la smpi mcmtu skali ko akan rasa, ko xkan rasa mcmtu byk, mgkn sket tu ada la sbb pick up da improve skit, so bli ko tekan skit da pegi ngejut ke depan, klo sblm ni klo tekan lambat nk pegi sbb pickup kurg.. tp bila ko da capai halaju malar/konsisten iaitu pecutan = 0m/s2 so jarak pedal myk yg ko tekan tu mghasilkn halaju yg sama utk before and after ko install hydrofuel, klo lebih pn mgkn boleh dikatakn sedikit sgt dan boleh diabaikan.. yg myebabkn minyak ko blh jimat tu adalah lebih kurg mcmni.. sblm ni 100% kete kita run pakai petrol, untuk kelajuan malar 100km/j dalam tempoh 1jam keta ko memerlukan contoh 100,000joule energy=7 liter pembakaran petrol, jadi bila ko install hydrofuel ni keta ko msk perlukan 100,000joule energy utk travel selama 1jam pada kelajuan malar yg sama, so pembakaran minyak petrol da digangti dgn pembakaran HHO sbyk 50% to 80% let say, so sbb tu petro ko dpt jimat up to 50%-80%... harap jelas ..

3>> bro BMW bro kasi ambo naik jala, bro blh angkat moto ambo yg jimat minyk sket tu..hehe

4>> klo xservice bertahun2 H2O akan kering, plate akan rosak sbb current supply tp xder air, mcm wet cell battery kita la, klo xder air kn rosak plate dia... pastu bla air xda cene HHO nk kuar, so petrol cene nk jimat..

Edited by madkean

saya agak berminat nak jadi state or regional distributor utk produk cikgu ni...

tapi masalah saya skrg ni...budak saya lum ada lagi....sebab saya biasanya buat seorg2 keje mcm ni....

and tool saya lum cukup sempurna sgt....

tapi tak per kalau itu bukan penghalang bagi cikgu utk saya menyertai dlm traning state or regional distributor,

saya sanggup dtg walaupun diri saya ini masih dlm serba kekurangan buat masa sekarang sahaja...

mungkin lepas traning ni baru saya leh tahu ape sebenarnya tools yg diperlukan....

saya akan cukupkan tools saya itu....

Salam, pada pukul 07.24AM 05hb Julai 2008, disahkan bahawa cikgureza berada di Bandar Baru Bangi. Menurutnya, beliau telah berada di Bandar Baru Bangi sejak malam tadi dan sedang bersiap sedia dengan pemasangan tersebut. Harap maklum kepada tuan/puan/dato/tan sri/datin/ puan sri sekelian. jadual pemasangan dianggarkan akan bermula pada pukul 10.30 AM 05hb Julai 2008 jika tiada aral melintang.

Yang benar

Bakal Regional Distributor "Go Hydro" bagi NSDK.

Salam, pada pukul 07.24AM 05hb Julai 2008, disahkan bahawa cikgureza berada di Bandar Baru Bangi. Menurutnya, beliau telah berada di Bandar Baru Bangi sejak malam tadi dan sedang bersiap sedia dengan pemasangan tersebut. Harap maklum kepada tuan/puan/dato/tan sri/datin/ puan sri sekelian. jadual pemasangan dianggarkan akan bermula pada pukul 10.30 AM 05hb Julai 2008 jika tiada aral melintang.

Yang benar

hahaha baik punya udpate..

TQ bro enigmaa.

bagi yg berkelapangan,

marilah singgah di petronas seksyen 9 bandar baru bangi

hari ini...

jumpau di sanaaaa :rolleyes:

Minta maaf kalau syor saya ini agak kurang memuaskan. Akan tetapi buka website untuk buat venue dan aturan Q agak kurang sesuai. Apa kata untuk pemasangan buka Cikgu buka satu lagi thread di seksi "Jual Beli" atau sewaktu dengannya dan reserve 1 atau 2 bahagian di bawah itu untuk jadual dan tempat pemasangan. Bagi yang ingin masuk baru copy paste senarai yang ada dan Cikgu copy paste pula ke tempat yang reserved mengikut tempat yang telah di tetapkan. Elokknya muka 1 thread baru. Cikgu buat lah perenggan di bawah nama mengikut tarikh yang sesuai. Cuma imformasi berkenaan alatan dan yang maklumat yang perlu sahaja dimasokkan dalam thread ini yang difahamkan telah di pin.

eg:

Kuala Lumpur, Stadium Merdeka.

Tarikh 30.2.2008

1. abdul kancil turbo , tahun?, 1000 cc.

2. Dollah BMW carb. 2008 , 1800 cc.

3

4.

Tarikh: 15.6.2008

1.

2.

3.

21

Cikgu Buat tarikh yang sesuai

22

30.

Sekali lagi minta maaf kerana telah mencelah thread ini. Lebeh senang dari buka site ini kemudian buka site lain pula, jangan sepikan Putra. Terima Kasih.

hmm.. boleh juga... tapi problemnya orang yang nak install tu bukan dari forum ni aje.. dari forum lain pun ada.. yang tak masuk forum pun ada.. yang tak tau guna internet pun maybe ada.. lagipun for sure cikgureza nak buat satu website atas nama company or product dia.

well.. since cikgureza dah pasang kat keter orang, tapi takde yg bagi feedback melainkan cikgureza sendiri.. aku percaya dengan apa yg cikgureza cakap.. but lagi best kalau customer sendiri yg bagitau. tak sabar nak tau feedback dari korang. yezzzaaaaaa...

Yang benar

kalau sapa sapa ada video ker....kamera ker....amik amik la gambar....gambar kereta....gambar peserta...enjin....tayar....atap....apa apa jer la.....bole share sama sama.... :D

hmm.. boleh juga... tapi problemnya orang yang nak install tu bukan dari forum ni aje.. dari forum lain pun ada.. yang tak masuk forum pun ada.. yang tak tau guna internet pun maybe ada.. lagipun for sure cikgureza nak buat satu website atas nama company or product dia.

well.. since cikgureza dah pasang kat keter orang, tapi takde yg bagi feedback melainkan cikgureza sendiri.. aku percaya dengan apa yg cikgureza cakap.. but lagi best kalau customer sendiri yg bagitau. tak sabar nak tau feedback dari korang. yezzzaaaaaa...

kena bagi feedback ngan update sokmo la.....baru ada umphhh.....

hi zulk, ko ni keje apa klem 55 sen tu?

cikgureza sy pun nak berator utk pemasangan di kl/selangor yg akan datang.

sy pakai kete wira 1.3 sedan injeksion2003

esok sy akan dtg tgk2@usha2 pemasangan d BBB tu.

trima kasih.

[/quo

aku keje bhg field,hari2 kene keje luar /outststion,boss aku tambah 5 sen je lps petrol naik,sblm ni 50 sen.dia suggest psg NGV tapi kos nya tinggi.itu lah sbb aku cari altenative lain dan terjumpalah cikgu punya teknologi ni.itu yg aku tak sbr nak ni nak psg sb klu psg NGV mkn space-kete wira aerobeck.kete tulah watkeje & kete tu lah utk family.

aku rasa cikgu ni kira baguslah sbb ideanya dpt tlg golongan org yg mcm aku ni-