Jump to content
cikgureza

Hydrogen Fuel Cell Untuk Kereta!

Recommended Posts

Haha...peminat bundle gak ko bro

No hal..nnt aku try survey tmpt2 best utk di bawak nnt

Ko plan nak stay berapa hari?

Ok...R&D thermolysis?

Thermo = temperature ; lysis = separate so thermolysis...means macam ko gunakan tenaga haba utk lyse kan water menjadi HHO? ;)

Ni yang aku faham dr basic definition ko nyer term

So...means ko akan combinekan electrolysis + thermolysis untuk menghasilkan lebih banyak HHO kan?

Adakah ko akan menggunakan heat yang terhasil dr pembakaran petrol dalam combustio chamber utk activate thermolysis coz u need a temperture of > 2000 degree celcius utk produce HHO from water kan?

Actually...what is the best volume of HHO needed utk better fuel saving?

Skang...cell yang dihasikan ni mampu generate ~1.7L/min of HHO kan? Tu utk 3 bottlle/cell

Kalo 4 cell?...& kalo combine ngan thermolysis berapa volume HHO yang akan digenerate?

bundle tetap di hati..

apa yg aku cari adalah sama mcm apa yg Stan Mayer cari,iaiatu 200liter per hour punya Hydrogen on demand,di asaskan dari pure water.

heat tu akan di amik dari exzos nanti, dan akan di tembak ke bubler,dan hydrogen dari bubbler ni lah yg akan di suntik ke intake tu nanti..

UPDATE!!!

UTK PEMASANGAN DI TERENGGANU (KEMAMAN) 12 JULY 2008

TOLONG LISTKAN KERETA2 DARI PAHANG/TERENGGANU YANG AKAN BERKUMPUL DI KEMAMAN

KERANA SAYA SELAKU TUAN RUMAH AKAN MENYEDIAKAN RUANG YG BERPADANAN DGN JUMLAH KERETA YANG AKAN DIPASANG DGN "GO HYBRID"

1. WIRA 1.5 INJECTION first model 99" -dainese

2. WIRA 4G91 1.5 twincam injection

3. PROTON SAGA CARB 1.3

4. TOYOTA ALPHARD (KERTEH) 2.4 vvti

5. NAZA RIA....

6. MITSUBISHI STORM

7.

8.

p/s: sedapnyer korang discuss malam2..nasib baik aku xde internet kat umah

Edited by dainese

CIKGU..

dah finalised dah ke blum pasal mould tu...

i have the expertise here in my workplace..

so ni kalau cikgu dah jumpa company cha ya nun alip utk permulaan ni maybe bleh teruskan

tp untuk the nest model/improvement..cikgu boleh bagi saya try dptkan quotation utk moulding

pasal kt sini equipment cukup...expertise pun ada..cuma tak tahu la mcmana ngan birokrasi

pasal tempat saya ni half gov....xleh bg yg nak due date cepat..biasala company bwh gov...lambat

cikgu comeout with the size and shape..we could develope the mould...

Edited by dainese

:rolleyes: :rolleyes: Wah ini lagi canggih boleh guna hot gas dari exhaust untuk bantu process heating..macam turbo charge jer..kalau macam tu lepas ni Turbo engine boleg guna la system hydbrid ni.. atau heating dari coolant system..seperti mana kete luar guna heater dalam air kond system...kita boleh guna haba dari sini untuk jadikan heat exchanger...he he canggih tu...atau dalam term oil and gas kita panggil waste heat recovery unit..

Tahniah cikgu.... :rolleyes: :rolleyes:

assalamualaikum

cikgu

macamana dengan kami yang kat pulau pinang ni

macam tak masuk senarai je

jadi ke tak jadi

kalau jadi kat mana?

assalamualaikum

cikgu

macamana dengan kami yang kat pulau pinang ni

macam tak masuk senarai je

jadi ke tak jadi

kalau jadi kat mana?

hahahaha.....

org utara mcm kami ni rasa mcm terpinggir jerrr...... :(

Yang ni citer untuk pemasangan coming July ni..

ada sedikit bende yg nak di beritahu.

memandangkan waktu pemasangan yg terhad dan rekebentuk enjin yg berlainan, maka EFIE/ECU yg di jadualkan untuk di pasang dlm kereta tu terpaksa di letak dlm kawasan enjin buat sementara waktu ni. Tapi,korang boleh menunggu untuk service center di lantik (dlm masa dua bulan) dan dapatkan free modifikasi untuk letak EFIE tu dlm kereta. Atau pun kalau nak cepat, boleh pegi ke kedai wiring dan buat,tak sampai RM20 pun.

Tapi, ECU/EFIE tu tak perlu pun letak dalm kereta sebenrnya, sebab korang bukan nak kena uba2 setting dia. Ianya jenis setting tetap, dan kalau korang letak kat enjin pun takde masalah dan tak ganggu operasi enjin.

nak tanya

kalau ia nya setting tetap hanya untuk 50% sajalah, ataupun masa pasang nanti boleh set lagi sampai 80% ke atau macamana?

nak tanya

kalau ia nya setting tetap hanya untuk 50% sajalah, ataupun masa pasang nanti boleh set lagi sampai 80% ke atau macamana?

Ok...aku tolong jawabkan

Nnt kalo ada pembetulan bro Reza bole tambah @ betulkan

EFIE yang akan dipasang ni dah ditune oleh technical team sistem ni

So benda tu seelok-eloknya x ubah coz aku yakin tuning yang dibuat adalah yang paling optimize

Berkenaan dengan saving at least 50% tu, memang jaminan dr bro Reza sendiri

Sesetengah kereta bole mencapai fuel saving sampai 80%

Tp....dengan syarat...depends pada keadaan kenderaan (kalo ko rujuk balik post2 b4 this la)

So kalo alignment ok, minyak enjin selalu tukar, tayar condition elok...80% fuel saving x mustahil utk dicapai

Satu lg....cara pemanduan...city or highway driving pun mempengaruhi

Secara kesimpulannya....fuel saving up to 80% is dynamic...tp jaminannya masa pasang...at least 50% ;)

Kalo x mencapai target 50%...sistem akan dibukak balik & client xkan dikenakan apa2 bayaran

P/S : Aku yakin Reza ada banyak benda yang nak ditambah..so tunggu dr empunya diri sendiri ;)

Edited by B@zSh

Ok...aku tolong jawabkan

Nnt kalo ada pembetulan bro Reza bole tambah @ betulkan

EFIE yang akan dipasang ni dah ditune oleh technical team sistem ni

So benda tu seelok-eloknya x ubah coz aku yakin tuning yang dibuat adalah yang paling optimize

Berkenaan dengan saving at least 50% tu, memang jaminan dr bro Reza sendiri

Sesetengah kereta bole mencapai fuel saving sampai 80%

Tp....dengan syarat...depends pada keadaan kenderaan (kalo ko rujuk balik post2 b4 this la)

So kalo alignment ok, minyak enjin selalu tukar, tayar condition elok...80% fuel saving x mustahil utk dicapai

Satu lg....cara pemanduan...city or highway driving pun mempengaruhi

Secara kesimpulannya....fuel saving up to 80% is dynamic...tp jaminannya masa pasang...at least 50% ;)

Kalo x mencapai target 50%...sistem akan dibukak balik & client xkan dikenakan apa2 bayaran

P/S : Aku yakin Reza ada banyak benda yang nak ditambah..so tunggu dr empunya diri sendiri ;)

thanks sebab tolong menjawab on behalf of aku, i really appreciated it bro..

Berbalik isu EFIE tu, bukan setting itu yg menentukan penjimatan nya, sebaliknya, Go Hybrid cell tu yg menjadi faktor. EFIE sekadar mennetukan nisbah mixture minyak dan oxygen, dan setting yg di buat,amatlah di nasihatkan untuk tidak di usik lansung.

Sorry sebab tak sempat nak jawab semua persoalan. Tengah nak prepare last minute untuk pemsangan esok (carburator).

Doa2 lah semuanya berjalan ok..

Edited by cikgureza

ADa perubahan lokasi untuk area KL/Selangor:

Lokasi nya adalah:-

Station Petronas Sec 9,Sebelah masjid Jamek (masjid hijau), Bandar Baru Bangi.

harap maaf,dan harap maklum..

p/s: mintak tolong datuk2,tan sri2, tun2, Orang2 besar jajahan semua inform kepada kawan2 yg nak dtg pada hari tu..

Jgn lupa hari ini pemasangan untuk Negeri Perak, bagi kereta jenis system ber karburator. Bertempat di stadium perak, kat parking lot.(korang cari alfa romeo 146 warna putih, tu aku le tu..)

Kereta injection pulak pada hari rabu (esok). harap maklum..

p/s: mintak tolong datuk2,tan sri2, tun2, Orang2 besar jajahan semua inform kepada kawan2 yg nak dtg pada hari tu..

hehehehehehe

bandar baru bangi yeeeee...

:lol: :lol: :lol:

cantiklah.

tapi ruang kat petronas S9 tu sempit sikit.

takpelah tu kita fikir kemudian.

yang penting untuk harini...,

all the best and may the force be with you cikgu.

Ingatkan kat Shah Alam, sebab 5hb tu saya nak hantar anak saya daftar kat Uitm Shah Alam dan rancang nak pasang Go hybrid tu sekali.

Pukul berape tu Cikgureza kat Bangi? Nak tahu sangat sebab nak adjust time dan nak rush terus dari S Alam ke Bangi pulak! Saya memang confirm nak pasang kat NazaRia saya dan akan menjadi model untuk ahli club Nazaria. Kalau terbukti efektif, ahli club kami nak booking the whole day pasang untuk Ria dan juga lain2 kereta second car kami!!!

hari ni sorang pun kat Ipoh untuk pemasangan carburator tak datang...

membawa kepada persoalan, samada esok adakah orang yg akan datang untuk pemasangan untuk system fuel injection?

kalau takde, stok tu akan di tambah ke dalam stok untuk area KL/Selangor.

So,kalau yg Ipoh/Perak nak datang pasang esok, sila confirm kan balik,call aku skrg jugak.

p/s: pemasangan di KL/Selangor (area Bangi) akan di buat pada jam 10.30pagi (bermula),sampai habis stok.

jangan lupa sediakan duit untuk isi minyak full tank..

assalamualaikum

cikgu

untuk penang saya ada 4 orang

1. wira 1.5 injection - cakcibor

2. mitsubishi air trek injection

3. kancil 850 caburator

4. samada wira atau nissan sunny (dua2 caburator) nak tengok dulu sistem macamana kalau berkenan baru pasang

ape2 hal saya bagi tau kendian

p/s boleh dapat diskaun tak?

Edited by cakcibor

hari ni sorang pun kat Ipoh untuk pemasangan carburator tak datang...

membawa kepada persoalan, samada esok adakah orang yg akan datang untuk pemasangan untuk system fuel injection?

kalau takde, stok tu akan di tambah ke dalam stok untuk area KL/Selangor.

So,kalau yg Ipoh/Perak nak datang pasang esok, sila confirm kan balik,call aku skrg jugak.

p/s: pemasangan di KL/Selangor (area Bangi) akan di buat pada jam 10.30pagi (bermula),sampai habis stok.

jangan lupa sediakan duit untuk isi minyak full tank..

Assalamualaikum!

Cikgu Reza, saya free 6hb petang jek, leh join lagik ker kat BBB nanti? Dapat rega RM500 lagik ka? (mintak2 dapatla :lol: Saya ingat nak pasang untuk Avanza 1.3 2008 saya nie...

Assalamualaikum!

Cikgu Reza, saya free 6hb petang jek, leh join lagik ker kat BBB nanti? Dapat rega RM500 lagik ka? (mintak2 dapatla :lol: Saya ingat nak pasang untuk Avanza 1.3 2008 saya nie...

waalaikumussalam en babah.

kalau minat terus call direct ngan Cikgu reza dulu.

senang sikit cerita..

016-5948019 Reza

TQ