Jump to content
clicshe_art

Keja Juruteknik Komputer

Recommended Posts

<_< macam mana la korang dapat kerja tu?. Hairan juga aku, sedangkan yang berpengalaman tak pula di beri peluang. Yang berminat giler dengan kerja technical ni (macam aku) masuk list kena temuduga pun tak pernah. Sijil kurang? lulusan spm jer? pengalaman tak penting? :angry: Kalau pc bermasalah bagi Vendor, kalau bermasalah bagi vendor.. Apa la nak jadi. Bayar gaji technician bayar khidmat vendor..

Aku nih bersusah payah nak dapat kerja jadi FT17 tu. Semua kerja technical aku sapu walaupun jawatan aku 'pembantu tadbir', tak tau buat aku belajar macam mana nak buat. Cari intensif sendiri. Bertanya dengan otai2 kalau sesat jalan. Bukan melarikan diri dari masalah pc. Bukan senang jadi tech komputer, banyak benda yang perlu di pelajari.

Memang benarla kata orang, tanpa minat mmg susah nak berjaya dalam bidang tu. Sebanyak mana pun kursus, kalau dah tak minat tak jadi juga..

ak baru msok keja ari ni pnya la problem ak dpt bwh kementerian........... ak x da experience dlm bdng ni tp ntah camna bleh dpt....huh! angin ak satu bdn... msok ja ari ni ada bnyk gak kompter yg rosak ak pening btol.. sapa yg rasa cam ak bleh la kita kongsi2

wahlau wei..bg aku la kerja tuh..

dh rezeki ko terima jea lahh..

xpe belajar pelan2..nnti ko akan tau gakk..banyak kan blajar drp vendor..

klau tatau jgn malu2 bertanya..

lama2 ko akan jadi xpert hehhehee

Assalamualaikum.....

Kat sini aku nk cari sesape yang berminat utk jawatan juruteknik komputer.

Job Description cam kat bawah ni.

IT Technician Job Description

• Maintenance and troubleshooting of PC, Laptop and networking.

• Perform installation, configuration, and support MS Windows OS and related service.

• Responsible of system upgrade, software setup and installation.

• To identify faulty hardware parts and provide replacement recommendation.

• Ensure the antivirus software is installed, kept up to date and working properly on all status.

Required Skills

• Computer Hardware / Software / Networking installation and troubleshooting

• Diploma / Certificate Holders in Computer Science or related field or experience.

Early July.

Ade elaun OT. Location dkt area Seksyen 28, Shah Alam, Selangor.

Kalo berminat ley trus contact

HP : 0125215995

Email : [email protected]

Thanks

Contact aku kalo berminat...

Keja2 kat cni cm2 gak..

Guna contct cm aku bg kat atas ye???

nih keje gomen gak ker?

dry.gif macam mana la korang dapat kerja tu?. Hairan juga aku, sedangkan yang berpengalaman tak pula di beri peluang. Yang berminat giler dengan kerja technical ni (macam aku) masuk list kena temuduga pun tak pernah. Sijil kurang? lulusan spm jer? pengalaman tak penting? mad.gif Kalau pc bermasalah bagi Vendor, kalau bermasalah bagi vendor.. Apa la nak jadi. Bayar gaji technician bayar khidmat vendor..

Aku nih bersusah payah nak dapat kerja jadi FT17 tu. Semua kerja technical aku sapu walaupun jawatan aku 'pembantu tadbir', tak tau buat aku belajar macam mana nak buat. Cari intensif sendiri. Bertanya dengan otai2 kalau sesat jalan. Bukan melarikan diri dari masalah pc. Bukan senang jadi tech komputer, banyak benda yang perlu di pelajari.

Memang benarla kata orang, tanpa minat mmg susah nak berjaya dalam bidang tu. Sebanyak mana pun kursus, kalau dah tak minat tak jadi juga..

betul la tu..aku pun geram jer bila orang lain dapat keje ft 17..memang la kalau ikut qualification baik amik penolong pegawai teknologi maklumat tp yang tu lg berjanggut tunggu.sbb tu la ramai para penggodam kat malaysia kot...yang tak layak dapat keje yang layak dan power giler2 terpaksa la buat keje lain...takkan nak suruh kitaorang godam pentagon kot baru leh dapat keje hehehe...

Sepatutnya mereka ni bersyukur dapat kerja juruteknik komputer kat govn tu. Bukan nak hangin satu badan. Lepas tu hangin satu badan sebab gaji tak setaraf dengan diploma degree bla bla. Itu inilah tak puas hati. Aku pun dah hangin satu badan sebab tak tau kenapa la yang tak berminat dapat kerja tuh.

Orang yang susah payah (macam aku) minta jawatan macam tu tak pun di pandang sebelah mata. Walaupun gaji tuh tak sampai Rm1000 sekurangnya bersyukurla. Daripada kerja kat swasta jadi technician gaji rm450 <<-- nih hah gaji aku kerja kat swasta dulu, tapi kerja berlambak sampai tak makan/tak rehat nak siapkan semua kerja tuh. Balik pukul 3 pagi buat kerja pun pernah (bukannya ada bayar elaun pun).

Cuba la pandang depan tuh, bila dah dapat kerja juruteknik komputer, buat2la kerja teknikal. Tak payah la asyik hantar pergi kedai jer suruh orang kedai tuh format. Belajar2 la tentang komputer. jangan korang jawab apa os komputer tuh, korang jawap microsoft office dah la.. :angry: Yang nak kerja tak dapat kerja, yang tak nak kerja tuh dapat pula kerja..

tahniah dapt koje kat govment, semoga bjaya dlm kerjaya, dah comfirm jawatan bleh sambung blaja .. jgn risau :lol:

teman terkejut...statistik SPA tahun nie utk FT17... intek utk thn nie hampir 2000 org... semasa teman abis blaja

politeknik dulu xbyk SPA amik.. Tahniah kepada yg bjaya.

kpd yg blm berjaya.. berusaha lagi...

jika ada kelayakan dari politeknik... ade advantage @ SPM(V) elektrik/elektronik

tapi kalo ade sijil kej. elektronik komputer from politeknik lagi advantage , besor gaji starting dpt.. same byk ngn gaji diploma

Edited by achemm

assalamuaikum

sy nie bru jer register dlm nir...nie pn tgh bekerje..keje company baru bukak..

tp xberpa nak ngam sbb ader anti kaum ...

nama jer teknikal tp keje mcm org gilerr....dh la xder cuti... :angry:

so skrg nie tgh search keje lain..

if ader sesiapa thu..tulunn laa email kat sy

[email protected] :D

keja helpdesk suport mau ? requirement diploma/degree , basic on ASP , .NET, SQL .... pm aku klu mau

<_< macam mana la korang dapat kerja tu?. Hairan juga aku, sedangkan yang berpengalaman tak pula di beri peluang. Yang berminat giler dengan kerja technical ni (macam aku) masuk list kena temuduga pun tak pernah. Sijil kurang? lulusan spm jer? pengalaman tak penting? :angry: Kalau pc bermasalah bagi Vendor, kalau bermasalah bagi vendor.. Apa la nak jadi. Bayar gaji technician bayar khidmat vendor..

alo brader, sape kata gomen bla pc bemasalah je bg vendor. Kalo seme bg vendor mcm tu, mmg x berkat la gaji aku ni. Selama aku keje gomen 3 tahun ni, pc bermasalah yg masih dlm warranty je akan dihantar kepada vendor. itupun kalo melibatkan penukaran hardware. kalo x, semer aku kene setelkan sendiri.

Bg aku la, kalo dpt gomen tp bidang yang mmg kita x tahu, byk caranya utk menjalankan kerja tu. asalkan kita mmg nak buat. gomen ada sediakan institusi utk kita belajar ttg kerja kita. tp kalo still rasa x boleh buat. elok la resign so ada peluang utuk org lain yang boleh melakukan tugas tersebut.

sedikit input dari aku la:

jawatan technician ni dia akan amik ikut kelulusan. kalo ada diploma, biasanya dia susah nak amik sbb diploma ni kelulusan utk penolong pegawai it. biasanya dia akan amik org yg ada sijil dan spm. sijil gaji lain, spm gaji lain, jawatan sama.

perjawatan utk teknikal IT ni mmg x byk kalo dibandingkan dgn perjawatan lain. sbb tu susah nak naik pangkat.

ape pun berusaha la utk dapatkan kerja tu, bla dah dapat, kerja sungguh2.

ak kat perak...

ak kat sni ko tp bleh la kalu nk hdop

hi..nk kecoh2 ape lagi..kire kna bersyukur la hang nih...aku lg la..dpt sarawak terus..smk DALAT..tau kat ne?aku org trg..

aku pn x brp tahu komputer...aku dh kje TM,tp sbb pk2 ngn gvermnt lagi mntap..trima aje..lagi satu..ini mgkin rahmat @hikmah dr allah...mane tau pas2ni..ko leh blajar psl komputer kat tnet ke...mcm aku nih..hari2 aku masuk putera.com..tny2 psl mslah pc..usha2 ape yg patut,,,,

hmm..bila la aku nk balik smnnjg...:(

skrg so far dh 4bln aku kat sini..alhmdulillah..tmpat ni nyaman je ..kwsn kampung..mmg blnja sara diri kat sini x byk luak...dpt save untuk ape2 yg perlu...