Jump to content
Sign in to follow this  
Superbandung

Boleh Ke Agp Card Masuk Mobo Pci-e

Recommended Posts

Saya ada masalah skit mobo DDR2 Pcie terbakar jadi sekarang ni bajet lari nak beli pci-e,so macam?boleh ke agp card masuk ke pcie slot?? minat tolong

Saya ada masalah skit mobo DDR2 Pcie terbakar jadi sekarang ni bajet lari nak beli pci-e,so macam?boleh ke agp card masuk ke pcie slot?? minat tolong

tak boleh.agp card hanya untuk agp slot.pcie card untuk pcie slot.

Adoi..memang tak bley - mandatori - mu jangan cuba2 nak buat.

Banyak sangat perbezaan AGP dan PCI-e nih - voltage, slot, RAM dam macam2 lagi...huhu

Adoi..memang tak bley - mandatori - mu jangan cuba2 nak buat.

Banyak sangat perbezaan AGP dan PCI-e nih - voltage, slot, RAM dam macam2 lagi...huhu

adui sekarang ni ada tak yang pakai dua2 Slot agp dan pcie,sebab aku nak men game boleh GC takde...itu la nak beli boleh pulak berbakar..adui sekarang ni mobo lama ada tapi DDR1 pulak..

try je la...kita buat dia..

ko ni pun satu...cuba try test dulu..ni org komen sket dah moral low...apa baraaaaang

member2 yg bg jwpn kt atas 2 pun bercakap atas fakta dan pengalaman..dh slot pun len,nk cuba mcm mana? xknn nak paksa AGP masuk dlm PCI? DDR2 masuk dlm slot DDR1?

member2 yg bg jwpn kt atas 2 pun bercakap atas fakta dan pengalaman..dh slot pun len,nk cuba mcm mana? xknn nak paksa AGP masuk dlm PCI? DDR2 masuk dlm slot DDR1?

:lol: saje2 aku jer..

dengan rasminya ko telah menjawap persoalan pemula topik....

sekian terima kasih

:lol: saje2 aku jer..

dengan rasminya ko telah menjawap persoalan pemula topik....

sekian terima kasih

cover malu ke bro? :D

Nak xnak TS kena beli mobo baru....

cover malu ke bro? :D

Nak xnak TS kena beli mobo baru....

bukan malu..dia sedang menunjukkan kebodohan yang telah lama bersarang dalam diri dia...

bukan malu..dia sedang menunjukkan kebodohan yang telah lama bersarang dalam diri dia...

ko nak sarang semut ke sarang anai anai???

kalo ko nak tau,topik ni tak sepatutnya wujud...ko yang banyak sangat sarang ni :lol: :lol:

" ko nak sarang semut ke sarang anai anai???

kalo ko nak tau,topik ni tak sepatutnya wujud...ko yang banyak sangat sarang ni "

Baik bertanya daripada tak tau..

pastu plak.. bg idea bodoh....

blh ke DDR3 masuk kat slot DDR2 aku gune mobo Gigabyte EP35-DS3...check gune software Everest....kata mobo aku leh support DDr3 SDRAM btl ker?musykil nieh :wacko:

Buleh bg satu board nih..(tapi kenyataan mmg takleh AGP insert to PCi-E :P) kekeke..

Korang tak pernah dgr ker ader dual card support bg satu Mobo? Pernah dgr ASRock 939Dual? Klu syg sgt nk gak pkai AGP kad tuh, leh la beli Mobo tuh klu buleh carik la..hoho :D

More Details..Adios ;)

kompom x bleh...

DDR2 utk DDR2 jek.. same gak ngn DDR1 n DDR3..

kalo nk lbh kepastian.. tanya En. Google

Fyi,ada gak mobo yang boleh support ddr2 dan ddr3 sekaligus.Kalu xsilap aku brand asus.brand lain aku xpasti..

Fyi,ada gak mobo yang boleh support ddr2 dan ddr3 sekaligus.Kalu xsilap aku brand asus.brand lain aku xpasti..

ada btolnya.mobo camtu mmg wujud.but still, ddr2 kena masuk dekat slot ddr2, ddr3 kena masuk dekat slot ddr3.

ko biar betul brader......mana ada DDR2 ngn DDR3 leh running serentak...

maner ko dapat sources ni...... <_<

ade ar jual model gigabyte dia paggl combination mobo yg support dd2 dan ddr3 , aku ade buktinye tgk sini -> [url=http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2871&ProductName=GA-EP45C-DS3R

ko paham ker ayat omputeh tu?

Experience the advanced memory combination technology, featuring ultimate scalability with both DDR2 and DDR3 memory support for running next generation applications with lower power consumption, which delivers superior performance for the most demanding applications.

* Please refer "Memory Support List" for memory support information.

rasailah pengalaman teknologi kombinasi memori terkini, dengan ciri2 pengskalaan yang tertinggi dengan kedua2 DDR2 dan DDR3 sokongan memory utk perlaksanaan aplikasi masa depan dengan penggunaan kuasa yang rendah dengan memberi kecekapan yang terhebat utk aplikasi yang semakin meningkat.

ko baca betul betul ayat tu..ko paham betul2..ader ker dia kata ram tu DDR2 ngn DDR3 boleh run dengan serentak???

teori mana yang ko pakai ni??

dah la FSB DDR2 tu 1066

FSB DDR3 tu 1600

ko pikiaq camner ni?? <_<

Lain kali brader tengok WHITE PAPER dulu sblm ko kata mobo tu leh run dua2 DDR2 n DDR3 dgn serentak

inilah dikatakan tiris dan bocor..lain kali baca la bagi habis...

http://europe.giga-byte.com/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-ep43c-ds3_e.pdf

Edited by SpeedX

sowe aku bhs inggeris failed nie..pedas gak ayat kau bro..eh...hehehehe..sowe :lol::D

ko paham ker ayat omputeh tu?

Experience the advanced memory combination technology, featuring ultimate scalability with both DDR2 and DDR3 memory support for running next generation applications with lower power consumption, which delivers superior performance for the most demanding applications.

* Please refer "Memory Support List" for memory support information.

rasailah pengalaman teknologi kombinasi memori terkini, dengan ciri2 pengskalaan yang tertinggi dengan kedua2 DDR2 dan DDR3 sokongan memory utk perlaksanaan aplikasi masa depan dengan penggunaan kuasa yang rendah dengan memberi kecekapan yang terhebat utk aplikasi yang semakin meningkat.

ko baca betul betul ayat tu..ko paham betul2..ader ker dia kata ram tu DDR2 ngn DDR3 boleh run dengan serentak???

teori mana yang ko pakai ni??

dah la FSB DDR2 tu 1066

FSB DDR3 tu 1600

ko pikiaq camner ni?? <_<

Lain kali brader tengok WHITE PAPER dulu sblm ko kata mobo tu leh run dua2 DDR2 n DDR3 dgn serentak

inilah dikatakan tiris dan bocor..lain kali baca la bagi habis...

http://europe.giga-byte.com/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-ep43c-ds3_e.pdf

jgnla emosi sngt bro hehehhee..

kita org tak tau dan x brapa tau omputih...

lain yg dibaca lain yg faham :rolleyes: :rolleyes:

sowe aku bhs inggeris failed nie..pedas gak ayat kau bro..eh...hehehehe..sowe :lol::D

uit!apa sowe pulak...aku tak mare ler.. :lol:

mgkin ko maksudkan motherboard tu support DDR2 ngn DDR3..

tp kalu ko maksudkan DDR2 ngn DDR3 boleh beroperasi bersama..memang tak boleh..impossible ler..

lainla kalu speed DDR2 tu leh sama ngn DDR3 contohnya,DDR2 tu speed dia 1600 (OC) ngn DDR3 speed pun 1600 standard..

itupn still nampak mengarut coz nak wat pa slot DDR2 kalu nak wat camtu..wakakakaka...

tp dalam teknology komputer ni apa2 kemungkinan leh berlaku..aku tak kata ko salah sepenuhnya..mana tau tup tup tawun depan DDR2 leh run bersama DDR3..sbb diaorang ada teknology,ada sumber,ada peruntukan, cuma jadik dan tak jadik jerrr.

aku tak marah ko brader..kita boleh bersama2 berkongsi pengalaman,pengetahuan,idea dan ilmu disini..tul tak? :rolleyes:

jgnla emosi sngt bro hehehhee..

kita org tak tau dan x brapa tau omputih...

lain yg dibaca lain yg faham :rolleyes:

aku tak emosi brader...

aku pn bukannya reti sgt bahasa omputeh ni..kalu tak aku mmg dah buat kecoh dah dalam Lowyat tu..wakakakaka

aku translate tu pun makan 2 hari 2 malam pakai kamus..

ok brader..peace for all