Jump to content
Sign in to follow this  
digitaltech

Mobo Ku Pulak Buat Hal

Recommended Posts

Mobo aku ASUS M2NPV-VM..........pada suatu hari aku tengah syok2 surf tenet.........terkene Kilat..........

Nasib ler modem dan lain2 tak rosak.......tapi rosak adalah onboard Ethernet port aku...........aku rasa short lah.........led sentiasa menyala........

Mobo ni masih dlm waranti.....(3 years waranti)...skang dah setaun lebih dah pakai.....

So kepada otai2 sumer........aku kira nak waranti ujung taun nih(ni sebab buat masa skang perlu pc nih buat keje2.....ujung taun dah abis dah)......

Technician leh tau ker mobo ku rosak kerana kilat??? :lol: Kalo nak antara waranti kat kedai ker or direct ke ASUS??? Coz skang dah lebih setau....tq :rolleyes:

Mobo aku ASUS M2NPV-VM..........pada suatu hari aku tengah syok2 surf tenet.........terkene Kilat..........

Nasib ler modem dan lain2 tak rosak.......tapi rosak adalah onboard Ethernet port aku...........aku rasa short lah.........led sentiasa menyala........

Mobo ni masih dlm waranti.....(3 years waranti)...skang dah setaun lebih dah pakai.....

So kepada otai2 sumer........aku kira nak waranti ujung taun nih(ni sebab buat masa skang perlu pc nih buat keje2.....ujung taun dah abis dah)......

Technician leh tau ker mobo ku rosak kerana kilat??? :lol: Kalo nak antara waranti kat kedai ker or direct ke ASUS??? Coz skang dah lebih setau....tq :rolleyes:

ahaks...sama kes ngan aku la bro

mobo aku gigabtye P35DSL baru 3 bulan kena kilat ........modem rosak mobo kong........

**aku claim waranti terus tukar 1 by 1 bro....x payah tunggu RMA....besh wooooo**

ko boleh waranti mobo tuh tapi kena tunggu 2 minggu dengan syarat kena $$$... :D dalam rm 20

tapi jangan takut tehnician tuh x tahu punya...melainkan ada kesan patah@calar@pyhisacal damage macma terbakar mmg x lepas waranti lebih dari itu mmg boleh 100%

mobo ko AM2 ke atau LGA 775? aku rujuk LGA 775 mmg senang nak claim waranti ^_^

ooh AMD rupanya.....chipset Nforce.....on the spot nak tukar sori le.....kena tunggu 2-3 minggu.......kalau nak trade in ngan mobo nih

:lol:

ok gak

Edited by I am The Angel Of Dead

Masalahnya ko punyer masih dlm setaun....mmg 1 on 1 takde masalah..........aku punyer dah setaun lebih..........mmg dier akan antar ke ASUS trus...........

Takut nanti2 kantoi lak...malu weyh...hahahha........

Skang pun guner NIC biasa yg arge 18 ringgit jerk...huhuhuh...

owh, NIC onboard je rosak. so rasanya takde effect apa2 pada komponen lain kan. kalau mcm tu ko ada beberapa pilihan bijak utk dibuat..

1. terus je guna mobo tu, ko guna je PCI NIC atau USB NIC, sama je fungsinya

2. ko cari org jual mobo 2nd hand murah, beli utk pakai sementara, then hantar mobo tu claim. Sebab claim ni tak tentu, silap 2-3 bulan tunggu. Kecuali ko leh sabar tanpa pc selama itu, atau ko ada pc lain. Bila dapat blk mobo tu, pasang semula, mobo 2nd yg murah tadi simpan @ jual balik.

sbb tak berbaloi nak tukar mobo tu semata mata kerana NIC jer. kecuali ada masalah lain yg effect.

hehe NIC rosak jer nk RMA? Manja gak ko nih..klu Asus dpt detect Lightning nyer psl, aku rasa dia akan mintak charge untuk replacing new board ntah..Lightning strike under warranty claim ker? :huh:

hehe NIC rosak jer nk RMA? Manja gak ko nih..klu Asus dpt detect Lightning nyer psl, aku rasa dia akan mintak charge untuk replacing new board ntah..Lightning strike under warranty claim ker? :huh:

haah aku pun terpikir lightning termasuk bencana alamkan?kalau bencana alam termasuk dlm warranty ker?aku rase mcm tak ade jer.huhu :unsure:

haah aku pun terpikir lightning termasuk bencana alamkan?kalau bencana alam termasuk dlm warranty ker?aku rase mcm tak ade jer.huhu :unsure:

Ligthning bencana alam ker??? kuikuikui...

Aku tak plan nak bagi tau yg punca kerosakkan adalah disebabkan oleh lightning........plan ckp tak dpt pakai jerk...........

Syg woo onboard NIC nih.......GIGABIT tueh...walaupun aku blom utilize lagi GIGABIT nih......tapi near future saper tau kan...huhuhuh....

Ligthning bencana alam ker??? kuikuikui...

Aku tak plan nak bagi tau yg punca kerosakkan adalah disebabkan oleh lightning........plan ckp tak dpt pakai jerk...........

Syg woo onboard NIC nih.......GIGABIT tueh...walaupun aku blom utilize lagi GIGABIT nih......tapi near future saper tau kan...huhuhuh....

sebab gigabit nic jer ke.. hehe

gigabit nic ni sesuai guna dan hanya dapat dirasai kegunaannya kalau berada dalam network besar yg keseluruhan sistem networnnya gunakan gigabit hardware, dari nic di pc, switch, server.

kalau guna utk connect streamyx, masih tetap limit pada 512k/1mb/2mb/4mb ikut langganan akaun streamyx

kalau guna utk LAN game, masih limit pada switch/cable yg digunakan.

kalau guna utk LAN file sharing/transfer, juga limit pada technology switch yang digunakan.

standard switch sekarang kebanyakannya 100mbps, dan walau guna cable cat6 pun, blm tentu boleh dapat capai tepat pada rate 100mbps transfer file/data

so gigabit nic tu mean nothing kalau tak digabungkan dgn gigabit switch / high quality cable

anyway aku takde la nak mengutuk/menghalang niat ko utk claim warranty..

cuma takut ambil masa lama + ada caj je nanti.

kalau conform blh tukar 1 by 1 jgn tunggu, kalau kena hantar balik ke asus, kena tgk tempoh menunggu tu, kalau kena caj, tgk jgk brp caj, kalau sampai 50-100 ringgit, baik beli je seketul PCIEx1 gigabit NIC, lg pueh hati.

Edited by sawi

mmgler ko tak plan nk gitau...tapi HQ die takkan baru jer bukak RMA kot..dan berjute ntah org dah RMA. So mereka mungkin dah masak ngan problem oleh customer nih..tak perlu tanyer / mintak feedback dari customer sendiri (lmbt dan lbih cpt trace sendiri unless ko ade isi RMA form / watsoever) pon dorang leh detect aper sbnrnyer yg terjadi pd board ko.. :D

Pasal bencana alam tuh aku tak pasti..itu ilmu alam (modennya Geografi :P)..Aku rase board teknologi jer Gigabyte punya, sub-component tak mustahil pkai standard huhu :P..Tak pasti plak Gigabyte ade manufacturing sendiri D-Sub, Paralel Port / connector, RJ-45 dan lelain..Yang peliknya nape kat slot tuh still ade LED? :blink: means ia still ade aliran kluar msuk..camne plak ko kater modem ko btul² elok? dan test kat pc lain? LAN connection pangkah / connected? maybe probs lain ntah :P

Slot tue xde LED........Tapi ada LED area connector tue......sepatutnya kalo xde cable dicucuk dier LED tue pdm....tapi skang walaupun cable dicabut masih gak LED tu menyala.....tuelah...nampak sgt kene kilat...hahaha........

Sawi...mmg ler Gigabit tak dpt utilize especially dgn Streamyx kita yg bagi ciput jer connection(even NIC 10mbps pun boleh):D Just rugi sgt Gigabit aku tue ancus begitu sahaja......:D.......tapi kalo kita antar repair kat Asus mcm maner lah yer?? Agak2 sapa2 yg tau brapa gak yer dier cas????

p/s nih yg smgt aku nk beli mobo baru nih...wahhahaha.......

? Agak2 sapa2 yg tau brapa gak yer dier cas????

p/s nih yg smgt aku nk beli mobo baru nih...wahhahaha.......

x dia x akan repair......satu cara `kotor` sikit.....ko shortkan mobo ko agar x boleh on macam biasa.......biar dia bebetul rosak........main oc pun boleh biar dia x leh boot..........bila x leh boot check@ON check macam mana pun dia akan boring.......last2 tukar mobo baru kat ko....kalau setakat giga Lan tuh rosak,,,,,mmg x jadik le waranti nanti...........

x dia x akan repair......satu cara `kotor` sikit.....ko shortkan mobo ko agar x boleh on macam biasa.......biar dia bebetul rosak........main oc pun boleh biar dia x leh boot..........bila x leh boot check@ON check macam mana pun dia akan boring.......last2 tukar mobo baru kat ko....kalau setakat giga Lan tuh rosak,,,,,mmg x jadik le waranti nanti...........

ARGGGHHGHGHG...skang USB aku pulak buat hal......aku suspect lain dah mobo nih...ni entah kenapa pulak...kesemua USB port aku kong....xde karan pun......aku dah guner OS XP partition lain pun kene gak....korang rasa berbaloi tak aku RMA nih?? TOLONG!!!Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :(

aiseyyy..nmaoak gaye panahan peir tu dah jadi virus..dah ganggu mende lain..macam ubat diet lak..ade kesan sampingan .. :D

ARGGGHHGHGHG...skang USB aku pulak buat hal......aku suspect lain dah mobo nih...ni entah kenapa pulak...kesemua USB port aku kong....xde karan pun......aku dah guner OS XP partition lain pun kene gak....korang rasa berbaloi tak aku RMA nih?? TOLONG!!!Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :(

Bro, naikkan NB & SB Volt seMAXIMUM mungkin keh3..

Pstu stress biar lg cpat mobo tuhh kong kwang3!!~ :D

Bro, naikkan NB & SB Volt seMAXIMUM mungkin keh3..

Pstu stress biar lg cpat mobo tuhh kong kwang3!!~ :D

Bro...kalo dpt mmg dah ku buat dah.....bios mobo nih lack of OC capablitity.......HTPC mobo........

Kalo rosak ckit2 mcm nih xdpt RMA ker? Komen plzz

Bawak motheroard tu directly to the distributor, toksah hantar kat kedai.

Sesampainye ko kat distributor, cakap je LAN dan apa apa lagi lah yang rosak kat mobo tu, tapi jangan sekali kali ko cakap kat dia yang ko ada terkena kilat.

Kalau dia tanya kenapa jadi camtu, ko cakap je taktau. Cakap je "Dunno woo, last time i'm surfing the net, suddenly it just died."

Kalau dia tanya lagi, cakap je ko taktau. Jangan memandai / tunjuk pandai depan diorang. Just go with the flow.

Kalau dia cakap yang motherboard tu kena surge dgn kilat, ko cakap je takde. Kena berkeras, jangan kantoi yang ada kilat masa ko tgh guna PC.

RMA directly dengan distributor ni lagi mudah, provided ko ni tak lokek minyak kereta dan tak malas nak carik tempat diorang.

Kalau nasib ko baik, ko akan dapat 1 to 1 exchange bila ko RMA directly with distributor. Kalau dengan kedai, mmg jawabnya korang kena tunggu lama la. Paling cepat pun 2 minggu.

Edited by sHawTY

Thx bro.........pasal distributor nih aku rasa ada susah ckit.....coz kedai tmpt aku beli mobo nih.......adalah kedai kecik....and distributor diorg nih setingkat bwh jerk dari kedai..........and distributor dier nih jugak ada kedai(tapi besar lah)....nama kedai besar aka kedai besar tue PC IMAGE.....

Btw..aku tinggal kt Kuching,Swak...mungkin ada yg xpnh dgr kedai tue..!!!!:P

One thing bro.....aku punyer LAN led menyala jerk...x kantoi ker kene lightning tue??? thx