Jump to content
Sign in to follow this  
juak

Rakan Perniagaan

Recommended Posts

Assalamualaikum.

Aku sedang mencari member-member yang boleh tolong company aku berniaga website. Begini caranya ...

1.Sesiapa yang yang tolong carikan 2 orang pelanggan akan dapat satu website percuma untuk sebulan dan seterusnya jika tambah lagi pelanggan baru. Dengan syarat pelanggan tersebut melanggan selama setahun. Jika selepas sebulan, Rakan Perniagaan (anda) masih tak dapat cari pelanggan baru, Rakan Perniagaan (RP) kira berhutang website dengan kompeni aku. Hutang tersebut boleh ditebus bila-bila dengan memperkenalkan pelanggan baru atau bayar tunai (diskaun 50 %). Ataupun RP tersebut mintak kompeni aku halalkan (cuba dulu baru tau).

2.Website yang kompeni aku sediakan ialah 50MB space dengan kemudahan-kemudahan seperti kebanyakan kompeni lain sediakan jugak (http://www.website.e-niaga.biz). Bayaran ialah RM60 setahun (boleh bayar 2X).

3.Domain boleh daftar sendiri atau kompeni aku tolong daftarkan. Harga ikut tawaran semasa, lebih kurang RM40 hingga RM100 setahun. Atau boleh pakai subdomain kompeni aku (percuma).

4.Kepada RP yang nak tambah pendapatan pun boleh jugak join kompeni aku. Begini caranya ...

a.Tiap-tiap pelanggan yang diperkenalkan oleh RP akan dikira poin 1 mata. Dengan syarat pelanggan tersebut berlanggan selama 1 tahun. Jika ada pelanggan yang tak jadi melanggan website kompeni aku sebelum cukup umur 1 tahun, poin akan dipotong.

b.Poin akan dikira sebulan sekali (macam terima gaji jugak). Tiap-tiap 1 mata boleh tukar dengan wang tunai RM4 yang akan didepositkan ke dalam bank sebulan sekali dengan gandaan RM10 (maknanya jika jumlah wang terkumpul sebulan = RM984 jadi wang yang didepositkan ialah RM980 dan baki RM4 akan dibawa ke bulan depan).

c.Sesiapa yang berminat dengan tawaran aku tadi, boleh hubungi [email protected] untuk maklumat lanjut.

5.Kepada RP yang nak cari pendapatan sepenuh masa, ada banyak lagi tawaran lain yang kompeni aku sediakan. Kena hubungi dia sendiri di alamat berikut : [email protected] tapi aku rasa kerja dengan dia tak dapat gaji sebab dia suka orang dapat pendapatan dengan usaha sendiri macam aku ([email protected]) .

sekian dulu untuk masa ini.

Lain kali jumpa lagi

website.e-niaga.biz

Assalamualaikum.

Aku ada tawaran No.2 (untuk ahli-ahli putera.com sahaja) kalu tak percaya cuba cari kat mana-mana forum.

setelah berbincang dengan kompeni aku.

kompeni aku bersetuju untuk menyediakan satu pekej khas untuk ahli putera.com iaitu

pekej A2 : 30MB space + ciri-ciri standad website dengan harga RM12 setahun. tapi pakej ini untuk 50 orang sahaja katanya. sampai bila : selagi bayaran diterima tiap-tiap tahun.

Tapi ada syaratnya. Iaitu ahli putera.com yang dapat pekej ini (tak paksa) tolong kompeni aku untuk meningkatkan perniagaannya. kira tolong-menolong lah.

cara nak pekej ini senang sahaja.

1. user name = user name dalam putera.com

2. password = tak kesahlah

3. hantar email ke [email protected] yang mengandungi maklumat

berikut :

a) user name

cool.gif domain name atau subdomain kompeni aku (percuma) : abcd.e-niaga.biz

kompeni aku tak daftarkan domain tapi kalu nak tolong kompeni aku daftarkan boleh jugak, upah daftar RM10 sahaja + harga domain (lebih kurang RM40), tapi yang ini kena bayar dulu.

c) yang lain aku akan uruskan. aku akan hantar email kepada pemohon melalui putera.com (manual) kalu bukan anda yang membuat permohonan sila abaikan saja email yang diterima (mana tau ada budak-budak yang buat kacau).

itu saja untuk hari ini

sekian dulu.

majulah sukan untuk negara.

Host yg kau buat benda ni ada tecnical support dan kena bayaran ker?

Aku nak tau lebih lanjut kot-kot ada kos yg tersembunyi..

ada kos tersembunyi yang aku tak boleh kawal = kos elektrik, bil telefon dan lain-lain ...

yang aku nyatakan di atas tadi, itu sahaja kos yang dikenakan

teknikal support tak kena bayar

----

mengenai tapak web percuma, sapa yang nak tapak web percuma, boleh email aku ....

pintu masih terbuka.