Jump to content
fatkimi

Saya Baru Bukak Kedai Phone Dan Computer

Recommended Posts

tul tu bro...

dulu aku pk cam2 gak... pc power ramai org nak..rupenye aku silap..

ramai org yang nak yg ade kualiti, n murah..

kalu tempat aku kat kelantan..sumanya tau nak murah, nak murah..

even..nak mkn pon siap leh mintah kurang lagi..huhu..

xyah ckp org lain, aku pun gtu gak..

tau nak murah je..huhu..

casing power logic gaming yang begitu ganaz n power pun satu jer leh jual..

tu pun 5 bulan aku keep stock...huhu..

tula..

aku pun dah mula suka ngan amd ni..coz mmg stakat ni xde problem pepe..

lgpun siap leh main games lagi without display card..

tu yang customer puas hati tu..

susah nak keep stock..

tu slalu nye aku rela pegi kat supplier, amik brg, pastu tukar, drp simpan stok cam2..

duit yang spatutnye kite wat stok tu leh simpan utk wat mende lain dulu..

yang slalu aku spare stock adalah, psu, pendrive, cable, cdr, n item yang tak susut nilai..

ko leh dpt brape price utk semprom punye, angel?

dealer price ke?

ko leh dpt brape price utk semprom punye, angel?

dealer price ke?

aku x order dari lowyat tapi aku dapat dari alphamatic.......ada satu amoi dalam tuh kiki nama dia bagi aku harga rm 110 (kos) utk sempron LE 1150...minimum order 3.....kalau sebiji2 boleh blah katanya :wacko: .......diorang siap hantar lagi.......tapi kat dalam email aku berlambak2 promosi supplier macam ko beli mobo sekian2 dia ada kasi free processor......sampai satu tahap ada ram pun kaw2 punya harga :wacko: ............

yg terbaru supplier bagi aku harga pendrive 16GB rm 210 sebiji......

aku paling x suka simpan GC :angry: ....merugikan.....order nih hari kang esok atau lusa baru keluar....kita punya dah jadik stone...dah outdated

pepatah ineggeris

Yesterday it is a hot hardware now it is a relic <_<

aku kalau nak repair kat rumah aku akan perhati 3 bende

1)HP brand apa 2)Kereta jenis apa 3)pakaian dia jenis apa

kalau HP dia 3310+kereta kancil 2nd + cap pagoda mmg aku caj murah kekadang rm 30 kekadang rm 40 walaupun aku naik kereta xpe dia x mampu

TAPI

kalau dia pakai N95 cap klon+Perdana V6+Body Glove customer nih akan cover aku punya kerugian tadi.......yg tadi rm 30 yg nih will be triple :lol: rm 90.......customer kaya nih akan tanggung `kerugian` aku tadi......haha :D bisnes mana mau rugi beb....... :P

huhu.. bleh pakai gak idea ko nii.. :D

aku dgr kalo kat area damansara bole caj smpi RM180 pon suri rumah siap call husband kate murah.

ctau le betol ke x.

pergghhh.. masyukkkk... x de sesape wat service kat sana ke.. moh komen skett..

aku dgr kalo kat area damansara bole caj smpi RM180 pon suri rumah siap call husband kate murah.

ctau le betol ke x.

yup betul bro......orang damansara ada duit....kan aku cakap perhati 3 bende dulu (HP@kereta@rumah)......kalau ke 3-3 nih jenis match.....cakap je la berapa janji kerja ko OK .......bila dah ok dan prob kengkawan dia pulak secara auto dia akan mintak kat ko punya........ko x payah carik `donline` bro....dia akan`carikan` utk ko

macam strategi bisnes aku......jangan buat musuh ngan orang.......pasal posibilities orang yg kita dok mintak murah2 tuh `donline` :D dia besar beb........kekadang rumah ada 2 biji pc kekadang ofis dia kerja ada 5 biiji pc :) .........

aku kalau macam sikit2 hal macam ram masuk terbalik ke atau kabel ide longgar aku x caj.....alah kalau caj pun berapa rm la sangat....rm 10 atau rm 20? :( x balik modal langsung..........so better buat `percuma`

aku kedai aku kalau beli bluetooth aku ajar sekali install..... :D tapi bluetooth tuh aku jual rm 48......padahal harga sebenarnya rm 28 je.....kos dalam rm 15........korang kira berapa aku leh untung?

macam bateri cmos pun sama...........dia tanya berapa harga bateri cmos tuh aku cakap rm 20 ^_^ kang kalau dia mintak kurang baru aku kasi harga betul rm 8............

aku kalau macam sikit2 hal macam ram masuk terbalik ke atau kabel ide longgar aku x caj.....alah kalau caj pun berapa rm la sangat....rm 10 atau rm 20? x balik modal langsung..........so better buat `percuma

beza lak kat aku. aku kedai baru 3 bulan bukak. student plak tu. slalu klu problem kecik (senang) aku mintak 30 minit or sejam utk settle. customer akan p jln2, lps sejam dia mai, aku caj le RM10 or 20. kat student xleh caj mahal2 beb.

problem yg kecik2 ni la yg utk dpt untungnye. sbb ramai sgt. kat uum je le camni.

huh, bagus la bro... banyak ilmu nie..... berdiskusi la kita....

jadi spec semprom tu kira antara spec pc yg ideal la kiranya untuk dijual dan direkomen kepada customer kan????

leh kasi detail spec tak... aku pun nak jual gak la kat kedai aku cam ni

problem yg kecik2 ni la yg utk dpt untungnye. sbb ramai sgt. kat uum je le camni.

mana ada untung.....kalau dah mmg cap ayam ko gosok ko simpan dalam peti ais macam mana pun rosak gak kan?.........

aku tau rugi kalau x caj dia....bagi dia blah macam tuh je.........tapi nak buat macam mana...yg datang kedai tuh bukan aku kenal.....ntah sapa2 ada yg menyamar ke pengawai mana ntah :ph34r: (jangan woo nih aku dpat maklumat pengawai menyamar jkadik orang biasa datang nak beli PC......dia akan bayar lepas tuh kita kantoi)..................

so macam aku cakap.......kalau aku x caj diorang x leh bising2 barang hilang ke hapa ke buat kerja x bagus ke sambil lewa ke kerja lambat ke.....aku peeeeeeeeeeduuuuuuuuuuuliiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaapaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaa :lol: pasal korang x bayar..............

bagi aku sebaik sahaja diorang bayar secara automatik kita akan `menanggung` the last happend kat pc dia.....tau kita x salah bukan kita buat bro tapi sapa peduli? ada saksi? ada bukti mengatakan ko x usik komponen dalam dia? x tukar ram dia? mana ada punya diorang akan `blame` salahkan kita 100%.............padahal sendiri punya PC dah macam jerk :angry:

haha... betol tu kate dead_note tu, eh dead _angel.

tu klu part hard ware, tp aku kat sini dlm uum lain sket. klu org nk nyamar leh kesan. aku kenal student or bukan student dari gaya da mase sembang2. hehe...

pastu byk problem salah setting jek. cam wireless xleh detect dl. tu yg aku caj. x larat bro dtg 4, 5 kali pasal hal remeh jek, mentang2 x caj.

kesimpulan, bertindak ikot keadaan.

bab tukar part hard ware ni. klu kite jujur, org nak report pon xde bukti kite tukar.

klu pegawai nyamar pon, nak dakwa kite atas kesalahan ape...? melainkan mmg btl2 kite slalu tukar2 part hard ware customer secara tipu. ^_^

Edited by X-Group

klu pegawai nyamar pon, nak dakwa kite atas kesalahan ape...? melainkan mmg btl2 kite slalu tukar2 part hard ware customer secara tipu. ^_^

apa bukti ko x tukar? ko x usik dalam? ......kalau ko bukak depan mata dia lain la....nih dia dah balik dah tinggal seminggu kat kedai ko......ada resit `kebesaran`? (mengadungi 10 terms and condition `melindungi` ko dari ko x buat?) :ph34r:

macam kedai aku...........nak tuakr atau nak godek2 aku x perlu satu hari....depan mata diorang aku tukar.......so x leh tuduh menuduh...kita tukar barang lain la hapa la........

apa bukti ko x tukar? ko x usik dalam? ......kalau ko bukak depan mata dia lain la....nih dia dah balik dah tinggal seminggu kat kedai ko......ada resit `kebesaran`? (mengadungi 10 terms and condition `melindungi` ko dari ko x buat?) :ph34r:

macam kedai aku...........nak tuakr atau nak godek2 aku x perlu satu hari....depan mata diorang aku tukar.......so x leh tuduh menuduh...kita tukar barang lain la hapa la........

tp bro, kite nak ambek part hard ware apenye dh hantar tu pc lapok...?

haha....

lapuk la oang carik macam sdram DDR ram hdd 20GB .......... :lol:

haha.... berbaloi ke tukar...?

nak ambek, bukan bole ambek terus biar lompang, balik2 kena isi yg lain jgk.

cth: nk ambek sdram lame kat pc customer, kena isi jgk sdram yg lain jgk. x ke cam sia2 jek...? hehe ^_^

haha.... berbaloi ke tukar...?

nak ambek, bukan bole ambek terus biar lompang, balik2 kena isi yg lain jgk.

cth: nk ambek sdram lame kat pc customer, kena isi jgk sdram yg lain jgk. x ke cam sia2 jek...? hehe ^_^

tgk la jugak.....kaalu nak elak kantoi jangan lopang kang dia tanya mampus nak jawab

aku dulu time `mencurik` kag cC.....ram dia 128MB SDRAM pastu aku tukar ke 32MB.....

diorang x skru ngan betul pastu aku tgk lopong je....heheheh :lol:

masa diperlukan juz 2 minit.....seminggu kemudian aku tapau hdd 10GB dia plak masa tuh mahal nak mampus.......aku tapau aku pakai aku x jual.......

lepas tuh dah x masuk Cc dah......pasal barang komputer really CHEAP!!!! baru plak tuh semua :wacko:

itu dolu2 bro. brg mahal, pastu org xtau nk tgk memori ram.

skrg dah lain, semer org tau. lagi pon hard ware dh murah. xde sape la ndak ambek.

sape yg still wat keje camtu mmg budus le.haha...

ala, klu betol nk claim kedai curi, bukan ade bukti. lain le klu brg ilang.

lagi pon setiap brg kan ade sticker mase beli tu sendri. mane same nganyg kat kedai repair. haha...

xde masalah le.

tp kalo bab yg bro kate rosak mase dlm tgb kedai tu betol aku sokong 100%. x ke naye kedai. haha...

A,kum....

kepada semua warga Putera.com..

Saya inginkan sedikit pandangan dari pihak rakan semua berkaitan penglibatan pertama saya dalam bidang perniagaan, dan perniagaan yang saya ceburi ialah TELEKOMUNIKASI dan KOMPUTER..

Ideanya adalah, membuka pusat telekomunikasi yang dimana perkhidmatan meliputi menjual Reload Card, accesori Phone, Menjual Secondhand Phone, Repairing, Download Software dan Ringtone.

Bagi perniagaan Komputer pula, saya menyediakan 6 biji Pc untuk surfing, repairing, printing , scan dan jual scondhand PC dan Monitor dan Accesori.

Saya telah menyewa sebuah permis dengan keluasan 30 x 100 kaki di Klang. Perancangan pertama, ingin membahgikan 1/4 dari kedai untuk disewakan bagi menampung kos penyewaan. Tetapi apabila berbincang beberapa kali dengan orang rumah, beliau menyarankan agar digunakan dahulu sepenuhnya bahagian kedai untuk kegunaan sendiri.

Jadi oleh yang demikian, dengan rendah hati meminta seberapa pandangan bernas berkaitan bisness yang saya ceburi ini,

1) adakah perkara-perkara yang saya perlu titik beratkan,

2) apakah masalah-masalah yg akan timbul disepanjang perniagaan,

3) Boleh ke saya hidup hanya berasaskan INTERNET SURF aje,(tak minat kasi budak main game)

4) apakah jenis2 perniagaan yang boleh ditambah dari masa kesemasa...

terima kasih

Salam..

Encik boleh membuat pembayaran bil..Collect bil TM NET, TNB, TELEKOM, DiGi, CELCOM, dan MAXIS

Sambil2 tu bleh purchase kad prabayar skali..

Maklumat lanjut www.myshopventure.com

tp kalo bab yg bro kate rosak mase dlm tgb kedai tu betol aku sokong 100%. x ke naye kedai. haha...

macam HP ngan Acer ada agreement kalau berlaku sekian2 diorang x akan tanggung........kalau aku buat agreement macam tuh mesti customer lari...........

yang paling penting dalam apa-apa pekerjaan, istiqamah dalam perjuangan (perniagaan) kita. jangan sesekali menyerah. berundur setapak jauh lebih baik dari kalah terus..

saya bermula dengan 4 komputer. syukur kerana terus bertahan sampai sekarang (6 tahun lebih).

http://niagait.wordpress.com/

alhamdullilah, buat masa ni semua barang dah cukup dan tinggal untuk mulakan perniagaan je.

signboard dah naik, showcase dah beli dan semua accesory phone dan komputer dah masuk

pc dah ader standby 6 biji utk surf

1 master kaunter

tinggal pintu grill depand dan blakang je tak tukar lagi

perlukan 4 hari lagi, adessssss... tension nyer

seperkara nak tanya la bro2 puteranian

kalu kita masuk streamyx 1 mb kan, camner nak kasi stable main online game ye

aku try main dari pc aku ran online asyik disconnect je

ader petua tak ???

bro wat kedai jual komputer n surf internet ker?

wah lesen nye under aper? x dikira sbgai pusat komputer berintenet ke?

papepun di harap bro terus maju n tabah dlm bisnes ni..k

CD PANDUAN REPAIR & SERVIS MOBILE PHONE

Di dalam dunia yang berkembang pesat sekarang perkembangan teknologi maklumat juga semakin hari semakin canggih dan pantas. Salah satu cabang teknologi yang sangat penting adalah telekominikasi bergerak (mobile technology). Penggunaan telefon bimbit telah meluas di Malaysia dianggarkan pada tahun 2002 daripada 9 juta keluarga di Malaysia jumlah telefon bimbit melebihi 12 juta ini bermakna penggunaan telefon bimbit berkembang dengan pantas dan memberi pontesi kepada sesiapa yang dapat menguasai teknologi ini.

Dengan perkembangan ini peluang perniagaan didalam bidang ini sangat berpontensi besar untuk maju. Kita dapat lihat sekarang banyak kedai-kedai telefon bimbit tumbuh bagaikan cendawan selepas hujan. Oleh itu kami berharap dengan adanya CD ini dapat memberikan anda pengetahuan asas untuk anda mengembangkan pengetahuan dan membuka jalan perniagaan yang bernilai berbillion dollar ini kepada anda untuk menceburi bidang ini.

Didalam CD ini kami akan mengenalkan anda tentang teknologi GSM dan bagaimana anda boleh membaiki telefon bimbit dengan mudah. Didalam CD ini kami menggunakan penghantar bahasa Malaysia. Dalam CD ini juga mengajar bab-bab teknikal yang terdapat didalam teknologi GSM dan telefon bimbit.

CD ini memberikan penekanan kepada pengeluar mobile phone yang terkenal seperti Nokia, Motorola, Ericssion, Samsung.

Terdapat juga lebih dari 100 apps untuk semua jenis telefon NOKIA akan diberi secara percuma.

PESANAN HENDAKLAH DIBUAT MELALUI EMAIL :-

[email protected] atau masukkan kedalam akuan maybank.

Akaun Number : 506052296295 (PHOENIX EXTREME TELE.)

HARGA CD HANYA RM 59.90.

Sila scan slip pembayaran dan hantar ke email [email protected] untuk bukti pembayaran.

Penghantaran hanya memakan masa 3 hari masa bekerja.Penghantaran adalah percuma.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

QUOTE(q_nanotubes @ May 1 2008, 01:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam semua,

Allah menyuruh kita mencari rezeki yang halal. Jika tidak rosaklah hati kita, rosaklah iman kita, buruklah keturunan kita, hilanglah keberkatan dalam kehidupan kita.

Dalam Islam bukan setakat menipu dalam perniagaan dilarang, tetapi termasuklah unsur gharar, tidak jelas, tidak telus dan sebagainya.

Contoh engin kereta rosak sedikit dan perlu "baiki", tapi kita kata perlu "tukar" dalam masa yang sama kita tidak menjalankan akad ke atas barang yang kita "tukar". Perlu diingat barang itu sebenarnya hanya perlu di"baiki". Kita telah mengambil untung atas kejahilan pelanggan kita. Cadangkan yang terbaik kepada pelanggan, itu sememangnya perniagaan yang jujur. Setiap barang yang bertukar tangan mestilah jelas kepada kedua-dua pihak.
Berapa harga yang nak letak, itu tidak menjadi kesalahan, kalau dapat beli murah, jual mahal, untungla, tu adat berniaga.

Tapi macam sahabat nabi abdul rahman bin Auf, antara yang terkaya pada zamannya, yang menjual unta, beliau x amek untung pada unta yang de jual, tapi amek untung kat tali unta tu. Murah, tapi ramai orang cari de untung beli unta. Jadilah dia orang terkaya.

Sudah tentu cara perniagaan begini akan memuaskan hati pelanggan kita, pelanggan kita pergi tersenyum. Boleh la kita gtau de "kalau ade kawan-kawan pc rosak sy boleh tolong baiki". Mesti de senang ati nak sebar. Beri terbaik dapat terbaik.

Pastu bile dah ramai pelanggan boleh la tambah pekerja.

Allah akan memberi rezeki kepada orang-orang yang bertaqwa. Igt x ayat seribu dinar? Ayat yang orang cakap baca untuk jadi kaya tu. Kalau paham ayat tu boleh la jadi kaya.

--salam... sebut pasal halal haram.. so macam mana pulak kalu kite guna software [lanun], bek OS, antivirus, or semua yg ada dlm pc kat cc... so how to make sure rezeki yg kite dpt dari perniagaan cc neyh 100% halal...?

--next cc manager in malaysia... coming end of this year... hehhehe

QUOTE(Inaly @ May 3 2008, 09:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
unsure.gif Saya baru bukak CC dalam 4 bulan...
Bagi saya, kalau tak dak game, saya memang tak leh survive...
CC saya memang bergantung game 100%..
Nak harap customer surf Internet, memang tak dapat hidup
bcos kalau dijumlahkan kesemua bayaran untuk Internet tu, langsung tak
leh bayar bil bulanan Streamyx....

huh.gif CC aku betul2 berhampiran sek. ren dan berdekatan ngan sekolah men.
Setakat ni aku bersyukur sebab belum ada pihak sekolah beri masalah pada
CC aku nih..
Tapi aku memang tak kasi student berpakaian sekolah masuk pada waktu
sekolah dan tidak menggalakkan terus kegiatan ponteng sekolah..

rolleyes.gif Aku ada 11 PC dan dapat minima RM100 sehari... Syukur Alhamdullillah..
Letrik bil RM 160 sebulan....

blush.gif Boleh survive ke kalau tak ada game?
Jawapan aku, berdasarkan tempat aku nih, MEMANG TAK LEH.....
Mungkin tempat ni masih kekampungan dan orang masih buta IT...

--info yg bagus tuk ak sebab ak nk bukak cc kat area kg gak.. kg Beruas Perak... rata2 kg org tua... ader 2 sekolah rendah 1 sekolah menengah... leh market ke agak2 kalu tanpa game since lesen tuk game mahal...

--setakat neyh survey ak buat ader 2 cc kat situ yg ader game... tp ikut pintu belakang... dua2 cc tu dah tutup... sebab tutup x tahu la... nk kata x laku jauh sekali sebab bebudak penuh... pack dari kul 2 (bebudak balik sekolah ) sampai kul 5-6 ptg... yelah area kg.... kul 6 dah kena balik umah kalu tak mak 'sering' terlinga.... masuk kul 8-kul 12 plak chater or gamer yg besar2 plak dtg.. mainly surf internet.... (ini hasil survey ak cc yg kat kg ak neyh)....

--so sekrang ak nk take over beruas... hehehhe thx kepada semua forumer dlm neyh yg byk memberi info... arigato goazaimasu...