Jump to content
bobie

Aku Nak Berenti Jadi Graduate Trainee Kt Public Bnk...

Recommended Posts

kenapa lemah sangat bobie?? kuatkan la semangat tu sket.. baru kerje dengan cina dah nak mengeluh.. diorang bagi layanan buruk ke?? kalau ye takpe gak.. tapi kalau diorang bagi layanan baik, tu kan satu environment yg bagus utk ko kumpul pengalaman utk lebih maju?...

aku kerja dengan cina ok ajer.. takde sorang pun melayu kat tmpt kerja aku.. kerja aku takbest pun.. part-time jer sebab still study..

kalau dah dpt kerja bagus tu ertinya ko dah cukup dewasa nak fikir sendiri mana buruk mana baik...

kalau ko tertekan sangat nak berenti, teruskan.. ko dah menyerah kalah awal2 kat Public Bank tu..

tapi kalau ko berenti sbb dah ada plan lain yg lebih baik, mungkin itu lebih bagus utk sdr..

kalau takde sebarang back-up plan, lagi baik kerja kat situ ajer..

kenapa lemah sangat bobie?? kuatkan la semangat tu sket.. baru kerje dengan cina dah nak mengeluh.. diorang bagi layanan buruk ke?? kalau ye takpe gak.. tapi kalau diorang bagi layanan baik, tu kan satu environment yg bagus utk ko kumpul pengalaman utk lebih maju?...

aku kerja dengan cina ok ajer.. takde sorang pun melayu kat tmpt kerja aku.. kerja aku takbest pun.. part-time jer sebab still study..

kalau dah dpt kerja bagus tu ertinya ko dah cukup dewasa nak fikir sendiri mana buruk mana baik...

kalau ko tertekan sangat nak berenti, teruskan.. ko dah menyerah kalah awal2 kat Public Bank tu..

tapi kalau ko berenti sbb dah ada plan lain yg lebih baik, mungkin itu lebih bagus utk sdr..

kalau takde sebarang back-up plan, lagi baik kerja kat situ ajer..

msa masuk tu mmg da conflict yg dtg dri jiwa aku.tpi skang kire dh ok ckit......aku bangga sbb aku sorang jer trainee melayu kt melaka!fuuhhh..bile tension jer aku berzikir gaji yg aku dpt..huhuhuhu..(kwn aku yg suggested)

msa masuk tu mmg da conflict yg dtg dri jiwa aku.tpi skang kire dh ok ckit......aku bangga sbb aku sorang jer trainee melayu kt melaka!fuuhhh..bile tension jer aku berzikir gaji yg aku dpt..huhuhuhu..(kwn aku yg suggested)

Biasa la tu pengalaman...kalau kerja berkumpulan tu yang baru datang seronok...kalau seorang diri memang la nak cari penyesuaian diri tu penting...nak kenal rakan sekerja...nak cari teman berbual ...kalau buat hal sendiri je memang la dipulaukan...

Bobie..jangan la rasa camtu lagi ek..pasal mende tu memang adat manusia...rakan-rakan bing bong dan bingbong sendiri pun pernah alami camtu...hari pertama dapat kerja memang lain, suasana lain, rakan sekerja lain dan pelbagai umur..bila dah lama, kerja pun dah serasi..kawan pun dah macam adik -beradik ( pelbagai bangsa dan berbeza umur ) barulah datang seronok bekerja...lagi seronok bila dapat gaji pertama..rasa bersyukur sangat hasil penat lelah selama sebulan terbayar..Amacam???

lebih kurang same je situasi kite..tp pe nak wat mmg Allah nak uji kut.asik masuk company bangsa lain je.kali ni kena sabar gak la.karg bising lak makayah kat kg.keje bkn senang nak carik.senang2 nak resign lak.. :(

Biasa la tu pengalaman...kalau kerja berkumpulan tu yang baru datang seronok...kalau seorang diri memang la nak cari penyesuaian diri tu penting...nak kenal rakan sekerja...nak cari teman berbual ...kalau buat hal sendiri je memang la dipulaukan...

Bobie..jangan la rasa camtu lagi ek..pasal mende tu memang adat manusia...rakan-rakan bing bong dan bingbong sendiri pun pernah alami camtu...hari pertama dapat kerja memang lain, suasana lain, rakan sekerja lain dan pelbagai umur..bila dah lama, kerja pun dah serasi..kawan pun dah macam adik -beradik ( pelbagai bangsa dan berbeza umur ) barulah datang seronok bekerja...lagi seronok bila dapat gaji pertama..rasa bersyukur sangat hasil penat lelah selama sebulan terbayar..Amacam???

i agreed.aku dh realized mmg lumrah kerja..aku jdi cam tu pun coz b4 this aku xda xperience dlm pkerjaa.kalu ada pn just during practical training....itu la,,,,wktu practical dpt alaun jer..tpi la nie..dpt gaji,,syok tu......lumrah di alam pekerjaannn...

memang terdapat banyak sebab untuk seseorang itu berhenti kerja/bertukar kerja, juga terdapat banyak sebab mengapa seseorang itu patut meneruskan pekerjaannya walaupun tidak disukainya.

apa-apapun, hendaklah membuat keputusan berdasarkan musyawarah atraupun istikharah, kerana terdapat keberkatan di dalam membuat keputusan berdasarkan musyawarah dan istikharah, sekalipun kita tidak berapa bersetuju dengan keputusan tersebut.

hadi,ko keje public bank rupannya.x kisah arr kna kutuk janji ade pengalaman.lgpn ko undergrade trainee.skjap jer.6 bln pun.lpas tu mintak jer mana2 yg ko rsa besst

hadi,ko keje public bank rupannya.x kisah arr kna kutuk janji ade pengalaman.lgpn ko undergrade trainee.skjap jer.6 bln pun.lpas tu mintak jer mana2 yg ko rsa besst

misafir,ko keje kt mane???cm kenal jer ko nie..u mane?

heh.semua orang cakap pun kau tetap gak bagi alasan nak berhenti.ko macam dah tetapkan je hati tu nak berhenti.so berhenti je la kot.banyak kot kerja kalau related dengan akaun.

heh.semua orang cakap pun kau tetap gak bagi alasan nak berhenti.ko macam dah tetapkan je hati tu nak berhenti.so berhenti je la kot.banyak kot kerja kalau related dengan akaun.

tak der la smpai nk benti terus..aku dh ok.aku bepegang pada kata2 nie,tak kan senang tanpa kepayahan dan tak kan payah tanpa kesungguhan....thanks ar sumeeeeer.....

Alah, berhenti jer kalau nak berhenti. Cari tempat lain yang lagi best.

Just ingat, you can fall in love with your job but not your company.

pada akula...ko nih bertuah sbb terpilih utk join PBB group

ko bole skip sume bende yg ko tak suka tuh..sbb sume atas ko

banyak reason yg ko bole bagi..apa ada hal

pokok pangkal hati..kalo ko nak ko pergila..kalo taknak tolakla elok2

some more ko pompuankan? tak manisla kalo ko nak gi bende mcm tuh

aku yg laki pon tak gi la kalo company ada nak happy hour..tak layan

sume dah faham aku kat situ mcm mana...

bab semayang? aku semayang dlm stor jew...lantak pi laaa

la ni baru nak buat surau sbb ada lagi sorang staff pompuan

sibuk2 nak surau...aku pon folo jela...

pk ye cik...masa depan ditangan anda..peluang dah ada

gunakan sebaiknya...takde alasan kalo nak berjaya

pada akula...ko nih bertuah sbb terpilih utk join PBB group

ko bole skip sume bende yg ko tak suka tuh..sbb sume atas ko

banyak reason yg ko bole bagi..apa ada hal

pokok pangkal hati..kalo ko nak ko pergila..kalo taknak tolakla elok2

some more ko pompuankan? tak manisla kalo ko nak gi bende mcm tuh

aku yg laki pon tak gi la kalo company ada nak happy hour..tak layan

sume dah faham aku kat situ mcm mana...

bab semayang? aku semayang dlm stor jew...lantak pi laaa

la ni baru nak buat surau sbb ada lagi sorang staff pompuan

sibuk2 nak surau...aku pon folo jela...

pk ye cik...masa depan ditangan anda..peluang dah ada

gunakan sebaiknya...takde alasan kalo nak berjaya

mahadimm keje kt ne?alhmdulillah,kalu nk semayang mmg xda msalah.tpi lewat semayang je la..nk wat cm ne kekadang bz smpai xpasan wktu dh masuk.lgpun kt cni ada surau.aku betuah la rasenye.

aku kje di sungei way FIZ tau tak? sini lagila sume staff pengurusan cina

yang level2 exec keatas kalo melayu akula bahagian IT..ada pakcik sorang tuh asst. manager security department

aku ase tak lebih 10 la kalo campur sume melayu exec keatas...sume dept arr

yg laen csu/operation/material ramai melayu tapi takat kerani biasa, warehouse asst, logistics, guard walo pon ada diploma/ijazah

tuhla cina...kalo gaji aku ble dpt 3K cina 4.5K padahal sama level

tak caya? cuba ko korek2 sket bebudak cina yg ada sebelah ko ihihihihih

tapi bank tak taula plak..maybe ada rate tersendiri...........

aku kje di sungei way FIZ tau tak? sini lagila sume staff pengurusan cina

yang level2 exec keatas kalo melayu akula bahagian IT..ada pakcik sorang tuh asst. manager security department

aku ase tak lebih 10 la kalo campur sume melayu exec keatas...sume dept arr

yg laen csu/operation/material ramai melayu tapi takat kerani biasa, warehouse asst, logistics, guard walo pon ada diploma/ijazah

tuhla cina...kalo gaji aku ble dpt 3K cina 4.5K padahal sama level

tak caya? cuba ko korek2 sket bebudak cina yg ada sebelah ko ihihihihih

tapi bank tak taula plak..maybe ada rate tersendiri...........

sebelah aku clerk..huhhu...yg dh senior tu aku x tau la...yg best tu department aku mostly pompuan cina..hehehe...untung aku...hahahah