Jump to content
Sign in to follow this  
nids_sinchan

W800i Masuk Air

Recommended Posts

alo...dh hantar msg kat friendster....sbb td x leh nk login... try la....

ps: sanggup ko kutip??? ni mesti men msg dlm tandas... hahahaha

akum..ader x sapa2 yg leh repair my phone w800i..hr tu masuk jamban lah, wa kutip balik.hantar kedai , kedai reject..so ader sapa2 x yg terer kat sini

thanks

ko peramkn hset ko 2 dgn beras dlm 2-3 ari, mber aku dh wat 3bj hset yg kna air, smua nya ok.,,.cb la dl k.,. :rolleyes:

aku pun pakai W800i. Kalau kena air payah nak repair. Bukan taknak repair tapi risk tu tinggi. Kau kena hantar kat pro.

letak dlm beras 2 aku pernah dgr...ko ada try on x masa basah 2..aku takut jd short circuit je..pastikan betul2 kering baru ko on.

ko peramkn hset ko 2 dgn beras dlm 2-3 ari, mber aku dh wat 3bj hset yg kna air, smua nya ok.,,.cb la dl k.,. :rolleyes:

tp ingat pas peram, beras tu jgn wat masak lak. x pasal2 kang makan nasi aroma air najis. hehehe...

Edited by mbf584

Setakat ni dh 2-3 phone saya terjatuh dlm longkang la..dlm baldilah tapi semuanya berfungsi kembali. Tapi kena sabar sebab kalau salah step..mungkin H/P tu tak akan dapat digunakan kembali. Perlu sabar dan jgn terus ON kan H/P tu.

Apa yg perlu disediakan :

-------------------------

1.Tuala atau kain lembut yang pantas menyerap air.

2. Hair dryer

3. Kontena utk storage (tupperware pun ok)

4. Selica gel- Gel yg ada dalam kotak bila beli alat2 elektronik

Cara-cara

-----------

1.Serta merta cabut bateri dan asingkan sim kad..bateri dan phone

2.Lap sampai kering H/P menggunakan tuala, jika perlu gunakan cartoon bud utk tempat yg payah untuk di lap

3.Guna hair dryer dan pastikan H/P kering sehingga anda pasti tiada lagi air didlm phone

4. Simpan phone, sim kad dan bateri dlm kontena dan masukkan gel selica sekali...dan store dlm tempoh 3 hari. Gel selica akan menyerap air lebihan yang terkandung di komponen2 electronic tu..

5. Selepas tiga hari..cuba ON H/P kalau tak boleh...charge kembali bateri dan kalau tak boleh juga...tukar bateri..so far step ni saya guna semua berjaya.

Selamat mencuba...n step ni ada diterangkan didalam web tertentu...

slalu nya ok, ikut nasib gak...asalkan jangan on bila basah..

pas kutip tuh terus je bukak bateri.. rasanya suma alat elektronik macam ni

Setakat ni dh 2-3 phone saya terjatuh dlm longkang la..dlm baldilah tapi semuanya berfungsi kembali. Tapi kena sabar sebab kalau salah step..mungkin H/P tu tak akan dapat digunakan kembali. Perlu sabar dan jgn terus ON kan H/P tu.

Apa yg perlu disediakan :

-------------------------

1.Tuala atau kain lembut yang pantas menyerap air.

2. Hair dryer

3. Kontena utk storage (tupperware pun ok)

4. Selica gel- Gel yg ada dalam kotak bila beli alat2 elektronik

Cara-cara

-----------

1.Serta merta cabut bateri dan asingkan sim kad..bateri dan phone

2.Lap sampai kering H/P menggunakan tuala, jika perlu gunakan cartoon bud utk tempat yg payah untuk di lap

3.Guna hair dryer dan pastikan H/P kering sehingga anda pasti tiada lagi air didlm phone

4. Simpan phone, sim kad dan bateri dlm kontena dan masukkan gel selica sekali...dan store dlm tempoh 3 hari. Gel selica akan menyerap air lebihan yang terkandung di komponen2 electronic tu..

5. Selepas tiga hari..cuba ON H/P kalau tak boleh...charge kembali bateri dan kalau tak boleh juga...tukar bateri..so far step ni saya guna semua berjaya.

Selamat mencuba...n step ni ada diterangkan didalam web tertentu...

klo boleh elakkan guna hair dyer utk kering kan alat elektronik sbb kiter xtau ketahanan ic atau komponen elektronik dlm tu.

bese klo kat kedai hp,derang gune blower.fungsi lebih kurang hair dyer.tp derang blow kat komponen tertentu jer ikut tahap kepanasan ic tu tahan...

klo ko nak try yg peram gune beras tu ok gak.

ko kat mana?

hp ko tu hantar kat kedai mana?melayu or cha ya nun alif?

nasihat aku,berhati2 klo hantar repair brg kat cha ya nun alif.

bnyak kwn2 aku yg kena rembat brg dlm hp dia.

a'ah...betulll....klu bleh elakkan dari hantar kat diorang... sbb satu cam yang class_sick cakap...lg satu mahal pun bleh tahan...

(asl tuan tanah senyap??)