Jump to content
tugubangsa

Kontraktor Bumiputera

Recommended Posts

:wacko:SEMUA KURSUS DI NEGERI DIKUASAI PEMBANGKANG DITANGGUH :wacko:

Semua jadual kursus untuk peningkatan kefahaman dan teknikal yang dianjurkan bersama Persatuan Kontraktor Melayu Malaysia (PKMM) dan Pusat Khidmat Kontraktor (PKK) di negeri-negeri yang di kuasai oleh BA ditangguhkan.

Menurut sumber-sumber Ibupejabat PKK Putera Jaya, penanguhan ini adalah atas arahan KSU Kemeterian Pembangunan Usahawan dan Koperasi.

Sementara itu menurut sumber PKKM Negeri Selangor penangguhan jadual kursus tersebut bagi membolehkan kajian semula dibuat dan Menterinya YB Dato' Noh Omar dijangkakan memberikan cadangan baru sebaik sahaja mendapat taklimat dari pihak PKK.

Terdapat banyak jadual kursus yang telah dirancang dan diiklankan dalam laman web PKK Pusat.

Sebelum ini PKK telah menjadikan kursus salah satu syarat untuk pembaharuan lesan kelas F di semua negeri. Dianggarkan lebih 80 peratus kontraktor telah mengikuti kursus yang diadakan sejak 2 tahun lepas.

SUMBER : tugubangsa.blogspot.com

ada la tu x kena tang mana2 tu.. sbb tu ditangguhkan buat sementara waktu.. -_-

agaknya cm 2 r... tp ape nk jd n nasib kontraktor yg sentiasa jd antara golongan yg selalu tertekan.??

agaknya cm 2 r... tp ape nk jd n nasib kontraktor yg sentiasa jd antara golongan yg selalu tertekan.??

Cantik betul nickname ko? tugu bangsa? apa maksudnya?Aku nak buat tugu kat depan rumah ok gak kan, letak tugu gambar ko.HEHEHE :lol: , tak salah.

Aku sebagai menteri, kena tangguhlaa, alasannya sbb ada perhimpunan UMNO...HEHEHEHE

Edited by .mysahabat9

Kena selidik dulu tuu, mungkin ada kaitan dgn keadaan politik semasa dunia kita nii... :D:D

Mana ada kaitan pun dgn politik semasa negara kita sbb aku ini langsung taktahu pape pasal politik, mata tengok langit sbb tu tak nampak pembangunan :lol:

Mmg la sepatutnya ditangguhkan...DEB dan dimansuhkan dinegeri2 ni...so apa relevan perbaharui lesen kontraktor kelas F? Nak bagi duit free kat kerajaan? nak buat frame lesen terbaru?

PKK perlu buat kursus utk meningkatkan daya saing kontraktor bumiputra memandangkan tak lama lagi dah takde tongkat...

So kontraktor yg tak mampu bersaing tu selamat cari kerja baru la...

Mmg la sepatutnya ditangguhkan...DEB dan dimansuhkan dinegeri2 ni...so apa relevan perbaharui lesen kontraktor kelas F? Nak bagi duit free kat kerajaan? nak buat frame lesen terbaru?

PKK perlu buat kursus utk meningkatkan daya saing kontraktor bumiputra memandangkan tak lama lagi dah takde tongkat...

So kontraktor yg tak mampu bersaing tu selamat cari kerja baru la...

ALAMAK PROJEK TAHUN INI AKU TAK DAPAT KER? KITAKAN GENG MASA ZAMAN SEKOLAH DULU TAKKAN AKU TAK DAPAT PROJEK LAK... :lol: AKU BANTAH BUAT TENDER TERBUKA...TAK BESTLAAA, NANTI PROJEK AKU TAK DAPAT..AKU PUN NAK HIDUP GAK...SBB SELAMA NIE AKU DAPAT PROJEK SBB KABEL BAIK PUNYA :lol:

Idea yang tak demokratik....sepatutnya segala hal2 yang tak melibatkan kuasa politik kena teruskan...

Nampak sangat UMNO sikap menekan tu ada....bila kalah menekan orang....