Jump to content
Sign in to follow this  
cavern

Kawan Aku Ditipu.

Recommended Posts

hi semua, aku di sini ingin berkongsi suatu penipuan yg berlaku terhadap kawan aku. penipuan tu baru sahaja berlaku pada hari ini.

Kisahnya bermula di dalam sebuah bas. ketika tu, kawan aku berada di dalam bas. pastu, seorang yg tua sdg menuju ke arah kawan aku dah duduk bersama-sama dgn kawan aku. Org tua tersebut memperkenalkan diri sebagai seorang manager di sebuah hotel yg dipanggil h. sutera habour.

kata-katanya berjaya menambat hati kawan aku dgn tawaran kerja beserta dgn gaji yg lumayan. masa tu, kawan aku yakin dgn kata-kata org tua tu. org tua tu pun menetapkan masa temu janji dgn kawan aku pada kesokan hari tu.

pada keesokan hari tu(hari ini), kawan aku pun pergi ke tmp temu janji tu. pada mulanya org tua tu menunjukan gambar-gambarnya semasa bekerja di hotel. pastu, org tua tu menolong kawan aku dgn mengisi rm5 kat hp kawan aku. kemudian, dia menyuruh kawan aku membuat salinan ic, sijil2 dan lain. masa tu, kawan aku terlupa membawa hp nya bersama-sama. slpas selesai membuat salinan, org tua tu telah menghilangkan diri bersama-sama hp kawan aku.

kawan aku pun dgn segera membuat panggilan telefon terhadap org tu tu, org tua tu memberikan alasan dia terpaksa menghantar isterinya ke tmpat kerja. org tua tu menyuruh kawan aku menunggu di suatu tmpat. kawan aku menunggu sehari suntuk namun org tua tu masih x dtg.

kawan aku kerap membuat panggilan kat org tua tu. tetapi, org tua tu memberikan alasan yg byk. contohnya kereta dia rosak dan sbgnya..

Aku di sini ingin meminta pendapat apakah tindakan yg seharusnya diambil oleh kawan aku?

lapor kat polis? atau tindakan yg lebih baik dari tu. aku kesal akan kawan aku yg x mendengar nasihat aku ni..

Edited by cavern

Aku di sini ingin meminta pendapat apakah tindakan yg seharusnya diambil oleh kawan aku?

lapor kat polis? atau tindakan yg lebih baik dari tu. aku kesal akan kawan aku yg x mendengar nasihat aku ni..

call HP tuh locate HP tuh sendiri(kena mintak bantuan dari telco) sama macam kes ko buat panggilajn palsu kan diorang leh detect.........kalau dapat kedudukan dimana kawan ko tuh pi la sahkan.........

yg aku heran kenapa dalam bus tuh dia pilih kawan ko?....apa yg kawan ko ada?

Hurm..bahaya tu kalau dah bagi salinan ic (personal details) kat org lain...ko ckp..org tua tu tunjuk gambar2 dia keje kat otel...tak tanye pekerja2 otel pasal org tua tu?

hi Rezolles_Net Mall, aku pun x berapa pasti adakah kawan aku ada bertanya berkenaan pekerja2 org tua tu..tetapi melalui pandangan kawan aku, org tua tu sgt pasti akan selok-belok di dalam hotel tu..kata-katanya sungguh memberikan keyakinan trhadap kawan aku..

aku dah berikan nasihat jgn mudah mempercayai org x dikenali seblum hari tu berlaku...kawan aku x mendengar.. :mellow:

call HP tuh locate HP tuh sendiri(kena mintak bantuan dari telco) sama macam kes ko buat panggilajn palsu kan diorang leh detect.........kalau dapat kedudukan dimana kawan ko tuh pi la sahkan.........

yg aku heran kenapa dalam bus tuh dia pilih kawan ko?....apa yg kawan ko ada?

hi I am The Angel Of Dead, aku pun memberi cadangan dgn melaporkan kat telco, celcom. tapi setahu aku bukankah perlu laporkan kat pihak polis sblum meminta bantuan telco?

aku rasa org tua tu dah lama memerhati kawan aku...mgk disebabkan tu dia memilih kawan aku sebagai mangsanya..

hi I am The Angel Of Dead, aku pun memberi cadangan dgn melaporkan kat telco, celcom. tapi setahu aku bukankah perlu laporkan kat pihak polis sblum meminta bantuan telco?

aku rasa org tua tu dah lama memerhati kawan aku...mgk disebabkan tu dia memilih kawan aku sebagai mangsanya..

sekarang nih buat je laporan polis.....atas alasan kena tipu.....sekarang jangan main2 ic photostat pun ngan sikit pengetahuan IT dah boleh manipulate.............seakrang banyak kes kad kredit la@beli rumah la@beli kereta pastu nama kita tapi dia kata kita x bayar...........berpuluh ribu.......bila nak lapor polis cakap macam tuh.....kalau cakap x tahu@entah diorang susah nak keluarkan laporan...........

Apasal ler senang2 sangat nak kena tipu nie.... kawan ko tu lelaki ker pompuan. Nak mintak keje pun bukan dalam bas. Lagipun, secara logik mana ler ada manager hotel nak naik bas, takkan tak mampu nak beli kereta kot.

Yep.. betul tu, ko suruh dia laporkan pada polis jer... sebab penipuan nie menyebabkan kerugian handphone dan jugak kemungkinan besar IC (salinan) tu akan digunakan untuk tujuan lain macam pinjam kat along ker apa ker... nanti kawan ko jugak yang susah. Conman nie macam2 teknik dia guna nak amik kesempatan... so, hati2 ler..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...