Jump to content
Evilngenious

Kereta Apa Jimat Minyak?

Recommended Posts

ada org kata kalu nak isi minyak jgn isi waktu matahari tgh terik.. seelok2nya waktu malam.hehe.. x tau lah betul ke idak.

satu lg, masa isi minyak jgn tekan habis menatang paip tu, tekan seminimum mungkin, nnt dpt lebih dr biasa, betul ke??... :unsure:

Betul gak.. aku penah buat kajian kete aku nie.. kalo bukak aircond tiap2 hari pegi keje waktu pagi tu... boleh menyebabkan tambahan kos sebanyak hampir 1/5 daripada tak bukak aircond. So, kalau boleh jangan bukak aircond selalu kalau nak jimat minyak.

Tayar tu kena sentiasa ada pressure yang optimum. Nie pun main peranan nak jimatkan minyak. Lagi kurang angin tayar korang, lagi banyak pakai minyak nak gerak.

Kurangkan beban dalam kenderaan anda. Jangan semakkan dengan benda2 berat kat boot kereta menyebabkan kereta jadi berat. Ni pun akan makan banyak minyak.

ada org kata kalu nak isi minyak jgn isi waktu matahari tgh terik.. seelok2nya waktu malam.hehe.. x tau lah betul ke idak.

satu lg, masa isi minyak jgn tekan habis menatang paip tu, tekan seminimum mungkin, nnt dpt lebih dr biasa, betul ke??... :unsure:

aku isi rm 10 Myvi aku macam isi RM 30 orang semua pandang je........lama semacam je......kalau ada yg menunggu gasak la...... :lol:

90KM@ 2 marhalah kan?......leh sembahyang jamak........

pakai ler kenari.. minyak lebih kurang je ngan kancil. cuma kancil kecik sgt.. bwk laju skit cam melayang je. :unsure:

*lelaki bwk kancil? x seswaiiiii....* :blush:

bila cik sara tulih macam tu, aku terase macam nak hentak kepala kat lantai aje,..(versi sakuragi hanamichi)

pasal jimat minyak,aku target 3 kete aje (buatan malaysia)

-kancil - kawasan bandar, efisient.nak cilok pun senang. jauh2 baik jangan,...bila kelajuan kau mencecah 100km/j, kau akan terasa kereta kau macam berada di awang2an selain daripada gempa bumi berukuran 7 skala ricter

-kelisa - yang ni pun boleh tahan. cuma mungkin hang akan dapat second hand aje la sebab produa x keluarkan lagi dah

- savvy - ni pun okay. berbanding ngan viva, walaupun saiz kecik tapi cc lagi besar dari viva,...kecualilah hang ni kalau balik jenis orang yang berangkut tepitot macam wife aku,...tiap2 kali balik kampung macam balik naik haji,...

apepun, antara faktor2 lain yang pengaruhi fuel consumption selain dari jenis keta adalah cara kita memandu,...jadi,selamat membuat keputusan,...

nak bertanya sesuatu disini seperti jelasnya tajuk kat atas

kereta apakah paling jimat minyak sekarang dengan cc 1.0++

aku mempunyai tempat keje yang jauh dengan tempat tinggal

aku tak kisah jam ke apa ke aku boleh bangun seawal pagi dan balik selewat petang

yang penting JIMAT..

Pada pendapat aku la, kalo nak jimat ko naik moto. Sbb pendapat aku lagi, bila kita dah pikir nak pkai keta, mmg xde istilah "jimat" nyer.(Kos-Kos X dijangka). Lagi pendapat, kelebihan naik keta ni cuma x kena ujan. Jalan jem? adusss.. Penat bwk moto? Itu 'exercise' sbnrnya...

Aku naik motor je. Bini aku pakai keta. Aku mampu beli keta 1 lagi... Tp aku x suka jalan jem.

-Bapak mertua kakak aku naik basikal dari Ayer Hitam Johor gi JB/Singapore... :lol:

saudara wbr_4044

maksud istilah jimat mengikut pengertian yang sesuai dengan topik ini ialah jimat dalam penggunaan kereta..memangla kalau guna motor lagi jimat..sekarang pun aku gi keje dgn moto je..hujan panas sudah jadi darah daging dah..beli kete nak buat spare je..tapi seperti yang ko cakap Kos-Kos X dijangka..aku pun ada extrapolate gaya bekerjaku yang tak dijangka2 yang memungkinkan keperluan penggunaan sebuah kereta untuk memberikan perkhidmatan yang lebih cemerlang kepada negara...hehe

saudara wbr_4044

maksud istilah jimat mengikut pengertian yang sesuai dengan topik ini ialah jimat dalam penggunaan kereta..memangla kalau guna motor lagi jimat..sekarang pun aku gi keje dgn moto je..hujan panas sudah jadi darah daging dah..beli kete nak buat spare je..tapi seperti yang ko cakap Kos-Kos X dijangka..aku pun ada extrapolate gaya bekerjaku yang tak dijangka2 yang memungkinkan keperluan penggunaan sebuah kereta untuk memberikan perkhidmatan yang lebih cemerlang kepada negara...hehe

haha..mcm ahli politik ternama plak ko berdialog :lol:

-"perkhidmatan yang lebih cemerlang gemilang terbilang temberang kepada negara...hehe"

Memang Savvy paling jimat petrol.... Dah masuk dlm Malaysia Book of Records.

salam alls, btw thats true... savvy mmg jimat minyak.. :) aku tulis ni berdasarkan pengalaman.. hehehehe..b'coZ aku ni one of member club savvy ^_^ kipidap savoc! ngee

Pakai Mercedes Benz KOMPRESSOR E240 jer... Tapi mahal sangat...

Kalau nak jimat minyak, pakai kereta yang guna minyak diesel... Tak pun lori kew... Memang berbaloi... ^_^

salam alls, btw thats true... savvy mmg jimat minyak.. :) aku tulis ni berdasarkan pengalaman.. hehehehe..b'coZ aku ni one of member club savvy ^_^ kipidap savoc! ngee

savvy memang jimat minyak.

tapi dengan terkeluarnya saga baru yang lebih murah & stail low.. macam turun satu tahap je kalau beli savvy plak. dilema betulla. :wacko:

Pakai Mercedes Benz KOMPRESSOR E240 jer... Tapi mahal sangat...

Kalau nak jimat minyak, pakai kereta yang guna minyak diesel... Tak pun lori kew... Memang berbaloi... ^_^

jangan guna diesel. serious. dulu boleh la. time diesel rm0.70 seliter. skang rm1.5+. tak berbaloi. dulu bapak aku beli storm dengan harapan lebih murah bile driving memana. tapi skarang... pergi balik kl-jb mencecah rm160. kalau dulu, rm80. jauh beza beb...

selain tu, kereta diesel ni susah nak mencilok, road tax mahal, ngan maintenance tinggi.

cuma yang bestnya, kebanyakan kereta diesel seat dia tinggi, senang nak nampak jalan.

aku pakai VIVA..

dari pengalaman aku ni, VIVA ni leh dikatekan menjimatkan minyak gak..

isi minayk seminggu dlm 2 kali.. kire seminggu xde sampai rm50..

bergantung pade penggunaan la.. aku bwk g keje je..

tp kalo jalan jauh skit mcm kl ke jb, terase gak la cepat turun.. hehe..

SAVVY mmg lg jimat.. tp VIVA lg chomel.. hehe.. :P