Jump to content
Inaly

Camna Nak Guna Fail Direct X

Recommended Posts

Saya nak tanya pada yang berpengalaman....

Saya ada beli banyak CD games baru. Tapi tak leh nak main....

Saya berjaya install sampai habis. Tapi, bila dah clik,

dia tulis "The application has failed to start because d3dx9.29.dll was not found".

So,saya pergi balik kat kedai jual CD tu, dia kata saya kena upgrade sistem ( sekarang saya pakai Microsoft Windows XP Profesional Version 2002 ) sebab CD games baru pakai Direct X versi baru, ataupun masukkan fail Direct X versi baru tu kat komputer. Dia pun kasi fail Direct X dari 24 hingga 34. Katanya, games baru banyak pakai versi baru... kita pulak kena selalu upgrade sistem kita...Masalahnya : Saya tak tau nak pastekan fail tu kat mana... Ada yang pakar boleh bantu...?

Edited by Inaly

aku nampak macam masalah directx tak update...fail update yg ko dpt tuh knp pelik je ada no2 plak.

kat dalam dvd game ada jugak fail directx cuba cari mesti ada n cuba install.

ataupun donwload dari sini->directx update

Edited by muhian

tak perlu aku ajar step by step senang je nak install ko download file directx tu file pastu install macam biasa.

time nak install tu ko kene online sebab fail directx update secara online..lepas dah habis update ia install sendiri..lepas tu siap finish..senang je.

install DX9.0c (yg paling latest)

sure masalah tu x kan berlarutan....

kalo ader missing .dll

leh donlod kat .dll punye website

www.dll-files.com

aku rase bkn mslh grafic card ni....file dx 2 yg x! :rolleyes: byk game ko beli?hehehehe....share2 le kt aku sket :rolleyes:

Dah lebih seratus dah duit aku habis minggu ni beli CD games baru... tapi setakat ni tak satangkan hasil lagi... fed up aku masalah direct x lah, masalah disc not formatted la bla-bla, fed up aku...

kau nak share cam na....? kalau aku try lagi tak leh gak....aku ingat nak musnahkan aje dari pandangan mata aku....hati pun tak sakit....

ni pulak code dia Error 1305....ada sape-sape yang tau?

Dah lebih seratus dah duit aku habis minggu ni beli CD games baru... tapi setakat ni tak satangkan hasil lagi... fed up aku masalah direct x lah, masalah disc not formatted la bla-bla, fed up aku...

kau nak share cam na....? kalau aku try lagi tak leh gak....aku ingat nak musnahkan aje dari pandangan mata aku....hati pun tak sakit....

ni pulak code dia Error 1305....ada sape-sape yang tau?

cuba kau kasi satu games kat kita orang, boleh try nak tengok apa masalahnya

Saya nak tanya pada yang berpengalaman....

Saya ada beli banyak CD games baru. Tapi tak leh nak main....

Saya berjaya install sampai habis. Tapi, bila dah clik,

dia tulis "The application has failed to start because d3dx9.29.dll was not found".

So,saya pergi balik kat kedai jual CD tu, dia kata saya kena upgrade sistem ( sekarang saya pakai Microsoft Windows XP Profesional Version 2002 ) sebab CD games baru pakai Direct X versi baru, ataupun masukkan fail Direct X versi baru tu kat komputer. Dia pun kasi fail Direct X dari 24 hingga 34. Katanya, games baru banyak pakai versi baru... kita pulak kena selalu upgrade sistem kita...Masalahnya : Saya tak tau nak pastekan fail tu kat mana... Ada yang pakar boleh bantu...?

kena cari dll ne kat google d3dx9.29.dll dan simpan kat dlm apps game tu!

lepas ko donlod file tu, paste kt dlm ni;

C:\WINDOWS\system32

diamond dh kasi link nk donlod file tu > www.dll-files.com

Terima kasih banyak KeH, dan pada semua yang telah membantu.

Saya telah berjaya atasi masalah saya dan terima kasih sekali lagi saya ucapkan

diatas kesudian anda semua untuk menjawab...

Camna nak tutup thread ni..

Mod tolong tutupkan....

Masalah saya dah selesai....

Edited by Inaly

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...