Jump to content
saberry

Stage6 Shut Down 28 Februari 2008

Recommended Posts

Aku mula kenal Stage6 awal tahun lepas.... best giler site tu pada aku even banyak kali diorang ada problem maintenance tapi banyak kali jugak aku sempat download movie dan video best best kat site tu... antaranya dokumentari alien planet.... nasib baik sempat download... pastu ..... banyak lagilah... movie yang best yang aku download dari Stage6....

Kat Stage6 gak aku kenal ramai kawan pena dan belajar banyak perkara termasuklah belajar cara nak promote blog aku dari sorang kawan pena yang jugak user Stage6. Dengan erti kata lain, online income aku sekarang adalah sebahagian jasa aku join Stage6.

Aku tak pasti la samaada ada di antara forumer Tanya Putera penah visit site ni, tp site ni memang penuh ngan video divx high quality dan semua direct download tak macam Veoh atau MetaCafe atau even Youtube.... hanya stream video sahaja, tp Stage6 membenarkan korang download semua video dalam site dia secara percuma dengan kelajuan direct download....

So kepada sesiapa yang nak download apa apa video dari Stage6 buat kenang kenangan, silalah berbuat demikian sebelum hari Khamis ni..... gi ke http://www.stage6.com untuk keterangan lanjut.....

harap ada site lain yang akan dibangunkan sebagus dan se'userfriendly' Stage6....

Edited by rakyatmalaysia

tidak!! stage6 nak shut down :( sedihnya..aku pun pernah download tv series dan dokumentari kat situ. tak sangka diorang tiba-tiba nak berenti. cost & bandwidth problem :(

Aku mula kenal Stage6 awal tahun lepas.... best giler site tu pada aku even banyak kali diorang ada problem maintenance tapi banyak kali jugak aku sempat download movie dan video best best kat site tu... antaranya dokumentari alien planet.... nasib baik sempat download... pastu ..... banyak lagilah... movie yang best yang aku download dari Stage6....

Kat Stage6 gak aku kenal ramai kawan pena dan belajar banyak perkara termasuklah belajar cara nak promote blog aku dari sorang kawan pena yang jugak user Stage6. Dengan erti kata lain, online income aku sekarang adalah sebahagian jasa aku join Stage6.

Aku tak pasti la samaada ada di antara forumer Tanya Putera penah visit site ni, tp site ni memang penuh ngan video divx high quality dan semua direct download tak macam Veoh atau MetaCafe atau even Youtube.... hanya stream video sahaja, tp Stage6 membenarkan korang download semua video dalam site dia secara percuma dengan kelajuan direct download....

So kepada sesiapa yang nak download apa apa video dari Stage6 buat kenang kenangan, silalah berbuat demikian sebelum hari Khamis ni..... gi ke http://www.stage6.com untuk keterangan lanjut.....

harap ada site lain yang akan dibangunkan sebagus dan se'userfriendly' Stage6....

Oh tidak..aku tak sempat untuk mengenali apa itu stage6... :lol::ph34r:

Oh tidak..aku tak sempat untuk mengenali apa itu stage6... :lol::ph34r:

lawatilah Stage6 kalo ko nak tau... situlah archive full series crita crita omputih, korea, jepang dan tak silap aku industang pun ada ngan high quality dan direct download speed....

camna leh jd camni...terpaksa tukar ker torrent lak...download slgi ada...leh katakan. 99% movie aku download dr stageenam nie..

hukhuk...aku baru mengenali stage 6 tp xpeluang nk mendonlod... betui ke nk shut down .... xsempat nk merasa... hatiku bagai dihiris pedang ... aduiiiiiii !!!!

mcm soklan derebar ... xde ke yg cm stage 6

camna leh jd camni...terpaksa tukar ker torrent lak...download slgi ada...leh katakan. 99% movie aku download dr stageenam nie..

tak pe, kan dah ada modded torrent laju, check thread nih!

Bitcomet Modded..pakai Nih Utk Dapat Torrent Laju

ada lain lg x yg macam stage6 tu.... :D

ada, veoh, tp kena install dia nyer program and veoh semakin bodoh sbb bagi video video latest diorang tak benarkan download dalam format .avi, just .flv jer, tp quality bagus sikit jer la dari youtube... selain dari tu tak dak la kacawali torrent ngan direct file hosting..

Kenapalaa ko tak cakap awal2 ada tempat download cam gini...

aku ingatkan ko dah tau, kang promote benda yang orang dah tau kat Stage6 ni kena kutuk lak... hu hu hu

tapi diorang sendiri cakap diorang cuma matikan servis upload.korang still bleh download lagi mana citer yang dah abis series dier.

emm!!! sampai skrg bleh access lagi Stage6, well kalau dia matikan servis upload pun kira tak best dah la site ni sbb tak dak video baru dan series series terbaru pun pasti akan tersekat kat eps last... huuuu :(

kan dia ckp users still have time to download and view until thursday..maknenye..esok da xleh laa..

kita sama sama tgk, ada yang buat petition sbb nakkan Stage6 stay alive, tp salah sorang admin Stage6(username Spinner) dah tak ujud dah kat situ, dia la yang cakap Stage6 shut down, tak tau apa citer seterusnya dari dia....

Edited by rakyatmalaysia

stage6 dah pindah kat veoh tv..

aduii... nyusahkan hidup je...

veoh kualiti x bagus.. x cantik..

btol btol!!!! dah la kena donlot dia nyer veoh tv... file format .flv...

now veoh gives you .avi

betul ker??

hmmm ada sesaper dah try?? share skit btol ke veoh dah gives us .avi.... aku dah lama uninstall veoh tv, mnyampah file format .flv, video yang lama lama jer dapat format .avi, yang baru sume .flv, hampeh.......

smalam aku download file 3-4 file semua result dalam format avi.tapi kena install veoh tv dulu baru bleh download.

satu lagi kalau nak tgk tanpa download,kualiti ada drop banyak berbanding dgn file kita download.nyaris nyaris aku hampa pasal kualiti video masa download.

veoh tak bagi file avi le

kalau orang yg upload file flv tu asalnya upload avi baru le dapat avi, tu pun kena download dari veoh tv, saya tak kisah sgt tapi info file yg ada kat veohtv tu sikit sgt. nak kena download dulu baru nampak file apa yg dia generate tengok size dia baru tau dia bagi flv ke atau avi atau wmv pun ada.

Edited by DRS

puas aku cari sumber2 lain selain veoh untuk ganti stage6 ni..

akhirnye jumpe jugak..

kualiti video pun lebih baik dari veoh..

MIRO nama dia..

ader video kualiti HD lagi.. lebih kurang macam stage6..

korang try lah..

mana tau kot-kot ngam ngan jiwa korang..

hehehehe..

aku baru je masuk kt miro....

benda ni macam adik bradik spisis ngan veoh...

kena install gak. tp ok la ckit sbb dia hmpir2 nk menyamai ngan stage6 jgk....

aku tk nk komen korang try la sndiri....