Jump to content
Sign in to follow this  
zam_bajet

Ada Masalah Mengenai Daftar Perniagaan..?

Recommended Posts

Assalamualaikum semua..

Disini saya ingin membantu kepada sesiapa yang ada masalah dalam mendaftarkan perniagaan sama ada ingin daftar baru,perubahan atau penutupan perniagaan..anda boleh ajukan soalan,insyaAllah saya dapat membantu..

Assalamualaikum semua..

Disini saya ingin membantu kepada sesiapa yang ada masalah dalam mendaftarkan perniagaan sama ada ingin daftar baru,perubahan atau penutupan perniagaan..anda boleh ajukan soalan,insyaAllah saya dapat membantu..

zam.kat jb leh buatkan x?..berapa ko cas utk runner daftar sykt enterprise?..kalau buat sdiri rm70-+

zam.kat jb leh buatkan x?..berapa ko cas utk runner daftar sykt enterprise?..kalau buat sdiri rm70-+

sori la bro,aku tak buat runner ni..aku staff ROB la..aku just tolong sape2 yang nak tanya soklan2 mengenai daftar or perubahan perniagaan je..

kalo ko malas nak datang...ko boleh daftar melalui online.Disini lebih mudah dan cepat..ko hanya perlu masuk ke website www.gov.my. Kat portal govment ni ko kene register dulu..nanti dah setel suma ..ko boleh masuk www.ssm.com.my. Masuk E-Lodgement.

Pembayaran hanya melalui kad kredit atau prepaid SSM.Prepaid SSM hanya boleh didapati di cawangan2 SSM yang berdekatan..

Ada soklan lagi..?? Anything else..??

sori la bro,aku tak buat runner ni..aku staff ROB la..aku just tolong sape2 yang nak tanya soklan2 mengenai daftar or perubahan perniagaan je..

kalo ko malas nak datang...ko boleh daftar melalui online.Disini lebih mudah dan cepat..ko hanya perlu masuk ke website www.gov.my. Kat portal govment ni ko kene register dulu..nanti dah setel suma ..ko boleh masuk www.ssm.com.my. Masuk E-Lodgement.

Pembayaran hanya melalui kad kredit atau prepaid SSM.Prepaid SSM hanya boleh didapati di cawangan2 SSM yang berdekatan..

Ada soklan lagi..?? Anything else..??

bagus la bro nie.. bleh jd tempat rujukan.. InsyaAllah masa jumpa sabtu nie sy pun nk tanya serba sedikit pasal SSM nie.. saya nie pun bukannya arif sgt.

dia tu kerja kat SSM ka?

hmm..sya keje SSM la..tu pasal kalau ade org yang musykil pasal nak tarik diri ke..tukar alamat ke..tmbah bidang ke...saya boleh bantu..

bukan bantu untuk serah borang...tpi bantu kalo korang ade ape2 soklan mengenai ape2 pendaftaran,perubahan atau penutupan perniagaan je k..

Edited by zam_bajet

daftar perniagaan yg x penah byr tahunan blh kena apa2 charge ke,

ok..kalau sijil pada lesen SSM dah tamat tempoh lebih satu tahun,bro tak boleh renew lagi.Automatik kita akan tutup bisnes tu..jd nombor pendaftaran yang lama tu tak boleh guna lagi...

bro kene daftar baru balik(kalau nak guna nama yg lama,boleh..tapi masa nak isi borang carian nama(PNA.42) kene sertakan skali dgn sijil asal yang telah tamat tempoh tu...tapi kalau nak daftar baru terus pon boleh..guna nama baru pulak..

daftar perniagaan yg x penah byr tahunan blh kena apa2 charge ke,

ok..kalau sijil pada lesen SSM dah tamat tempoh lebih satu tahun,bro tak boleh renew lagi.Automatik kita akan tutup bisnes tu..jd nombor pendaftaran yang lama tu tak boleh guna lagi...

bro kene daftar baru balik(kalau nak guna nama yg lama,boleh..tapi masa nak isi borang carian nama(PNA.42) kene sertakan skali dgn sijil asal yang telah tamat tempoh tu...tapi kalau nak daftar baru terus pon boleh..guna nama baru pulak..

bro,

bpe hg prepaid ssm tu? bole ke pihak ke 3 tolong belikan?

terima kasih.

Assalamualaikum...ok ,kat SSM ni harga minumum untuk prepaid RM70.Saya sarankan disini lebih baik buat sendiri je daripada pihak ke 3.Bukan ape,nnt papehal org tu tutup bisnes awk ke,masuk partner tanpa pengetahuan awk ke,tukar alamat bisnes awk ke...mana la tau..Tu yg lebih afdal awk buat sendiri je... Kalo ade Mastercard pon boleh guna gak..

Nak suruh orang lain belikan tak boleh la...sebab SSM akan masukkan data orang yang bli prepaid tu dalam sistem.. thats y,SSM nak owner yang buat sendiri...senang xjd masalah dikemudian hari k...

Prepaid SSM ni boleh didapati di semua cawangan2 SSM diseluruh negeri.. thx.. :):D

Edited by zam_bajet