Jump to content
Sign in to follow this  
lepat1987

Manifesto Oh Manisfesto

Recommended Posts

salam semua, aku dapat tau jika pembangkang menang mrk akan:

1.hapuskan yuran persekolahan, betul ke?

2.pendidikan percuma sampai ke universiti

3.tol di ambil alih oleh kjaan yg memerintah, kalu betul save duit aku,hari2 kena tol,mana tahan!

4.cukai pintu kat trg akan dihapuskan (trg kite). Baguslah macamtu

5.perkhidmatan perubatan tidak akn di swastakan

6.harga minyak akn diturunkan

kalu kat atas tu betul semua bagai di kata, macam ni aku nak sokong pembangkang lah

wah..mmg menarik.

tapi sanggupker diorang nak subsidikan semua menda tuh..

berapa billion RM kena tanggung..

klau nk tunaikan dorang kene menang smue kerusi & bntuk k'jaan...

tp kerusi yg dorang b'tanding cukup ke utk m'bntuk k'jaan klau dorang menang pn?? :blink:

Pendapat aku laa...

-Timbul la plak yuran lain... atau rega buku naik.. hidden charges..?? atau terminate tukang kebun..? atau memurid jadi tukang kebun

-Lepas abis blajar bleh ke sokong pembangkang...? Betul2 ke student blajar atau perabih duit? Biasala la.. 'easy come easy go'

3.tol di ambil alih oleh kjaan yg memerintah, kalu betul save duit aku,hari2 kena tol,mana tahan!

-Kira takder tol atau tol murah..? Brapa ribu pekerja tol jadi penganggur (dah ada ke keje menanti.. kontraktor..? dll..) Road maintenance nak cekau duit mana..?

-Pekerja Majlis Perbandaran ramai la yg kena brenti..atau kurangkan gaji... sampah2 sapa nak kutip..ke kena bayar lelain..?

-Camner nak dapatkan perkhidmatan terbaik..? Mungkin gaji pekerja Hospital di naikkan min 200% sebab nak elakkan kes gunting/berus gigi/ubat nyamuk tertinggal dalam perut... atau nakkan jururawat servis 'mesra alam'... :)

-Rega minyak turun ke atau gomen kena sabsidi lebih... setau aku rega minyak naik sedunia... ni nak cekau duit mana lak nih.. takkan nak buang pekerja lagi kot...

-Negara Kebajikan kan dah tak lojik...refer News bebaru nih..

-Tau tak brapa billion rakyat Mesia perabih kat Handphone/SMS padahal takder untung pun..

-Brapa ratusan juta buang duit kat Rokok/arak/Genting.. :(

-Kenapa restoran2/kedai2 makan yg kenakan 5% gomen charge terus bertambah... padahal nak makan jek...

-Dah bersedia nak jadi cam Pakistan/Bangla/Iraq dll.... ??

kalu kat atas tu betul semua bagai di kata, macam ni aku nak sokong pembangkang lah

-Aku pon sokong pembangkang gak...tapi sekadar nak pastikan Gomen skang wat keje dia... kalo sumer pembangkang kalah.. dorang leh tipu bulat2/rasuah/Murtad/Dll... ye la dah takder orang nak bangkang.. :P

Tu la pasal, kalau pembangkan tak bangkang dan tegur..Gomen takkan jadik lebih baik..dasib gak ada pembangkang...

D*P jer yang jadah..ada takde tetapi tak bagi nilai.

tapi kan aku rasa mesti diaorang dah kaji dah semua tu sblm mrk war-war kan manifesto mrk, tak kan mrk buat

secara sembrono sajakan, betul tak?tapi apa yg aku dengar dari family aku yg duduk kat trg,masa PAS memerintah ng.

cukai pintu dan tol dihapuskan, sewa kedai diturunkan tapi mrk still boleh bayar bonus kpd kakitangn mrk n hasil negeri

pun btambah,jadi mungkin mrk boleh buat apa yg mrk janjikan kalu tengok track rekod mrk,any komen from you all ?

Guest mysahabat.org

Upah pasang bendera UMNO.. satu bendera RM 10.. :lol: Mat rempit dialu-alukan. Sorrylaa sebab aku dipanggil pasang bendera UMNO ini, dia ingat muka aku mat repit ker? suruhlaa sapa2 yang suka rela pasang takyah bayar duit..suruh budak sekolah ker kan bagus. :lol:

Upah pasang bendera UMNO.. satu bendera RM 10.. :lol: Mat rempit dialu-alukan. Sorrylaa sebab aku dipanggil pasang bendera UMNO ini, dia ingat muka aku mat repit ker? suruhlaa sapa2 yang suka rela pasang takyah bayar duit..suruh budak sekolah ker kan bagus. :lol:

merosakkan forum je ko ni..

-----------------------------------------------

Back to topic..

sepatutnya tambah lagi kat manifesto tu:

7 - Duit RM 500 sebulan kepada seluruh isi rumah di malaysia.

Mereka hanya pandai meletakkan harapan & omongan kosong je, pasal dah tahu tak kan menang 2/3

Edited by malayNUX

merosakkan forum je ko ni..

-----------------------------------------------

Back to topic..

sepatutnya tambah lagi kat manifesto tu:

7 - Duit RM 500 sebulan kepada seluruh isi rumah di malaysia.

Mereka hanya pandai meletakkan harapan & omongan kosong je, pasal dah tahu tak kan menang 2/3

biaq p lah kat dia.. dah dia syok wat ayat2 cenggitu.. bukan rugi apa pun.. masing2 tau pikiaq, pakat2 nilai sendiri lah.. :D

bincang baik2 no.. jgn dok gaduh2 cam sblm2 nih..*peace* B)

tapi kan aku rasa mesti diaorang dah kaji dah semua tu sblm mrk war-war kan manifesto mrk, tak kan mrk buat

secara sembrono sajakan, betul tak?tapi apa yg aku dengar dari family aku yg duduk kat trg,masa PAS memerintah ng.

cukai pintu dan tol dihapuskan, sewa kedai diturunkan tapi mrk still boleh bayar bonus kpd kakitangn mrk n hasil negeri

pun btambah,jadi mungkin mrk boleh buat apa yg mrk janjikan kalu tengok track rekod mrk,any komen from you all ?

cuma nak buat pemerintahan cara islam jer yang tak dapat dibuat,..bukan masalah taknak atau mungkir janji tapi pusat tekan tahap gaban..tu yang terbantut usaha.. :huh:

biaq p lah kat dia.. dah dia syok wat ayat2 cenggitu.. bukan rugi apa pun.. masing2 tau pikiaq, pakat2 nilai sendiri lah.. :D

bincang baik2 no.. jgn dok gaduh2 cam sblm2 nih..*peace* B)

betul tu jgn gadoh2,bawak bbincang baik2,kita kat sini nak mintak your opinion aje bukan nak gado2 ok,oleh tu jgn biarkan hidup ANDA diselubungi MISTERI :lol:

ya... betul sgtlah tu...

yaa... lagi satu betul... hahah... pastu sumer universiti terlingkup takleh rolling duit... apa lagi yg swasta punya.. bungkus suma bungkus... Kolej Swasta milik Bumiputera pun bungkus jugak... alah takpa, nnt diorang bleh buat kerja lain..

sapa plak nak bayar balik duit konsesi syarikat yang buat higway ni? pastu konsesi saman kerajaan sbb dah langgar kontrak, takpa2 kerajaan baru akan setel sumer....nnt kalu eksiden, tayar pancit, takdalah peronda plus tu nk dtg tolong... biar lah kete tersadai.. ya.. betulll

best ni!!! tp cukai tingkap, *********************lak ada... waahhh sokong sokong!!

wahh.. best ni.. pastu sume nurse/doktor malas nak keje sbb gaji ciput (berbanding gaji hospital swasta) ramailah orang mati, mati bersalin, kekurangan darah.. takpa2.. sokong!!

HARGA MINYAK TURUN???? wahhhh.. ni berita baik... 2011 ni Malaysia jadi PENGIMPORT 100% MINYAK MENTAH DARI LUAR... sekarang minyak naik kat pasaran dunia.. takpa2, nnt 'KERAJAAN BARU' akan setel untuk rakyat sumer.. last last, Malaysia terlingkup, pinjam duit dari bank dunia... takpa takpa.. sokong2...

Sokonglah pembangkang... MALAYSIA akan pasti MUNDUR ke belakang... NGARUT!!!!

Edited by zer0Nehza
jaga ETIKA bahasa

ala...ape susah2...ko pegi je kempen pembangkang tue...ko tanye sume isu yang ko tak puas hati tu...

ko persoalkan lah perkara2 tue...tengok macam mane dierang jawab...

yes!!! satu lagi tread yg bakal ditutup..cepat mod amik tindakan segera...dah berbau politik nie...

yes!!! satu lagi tread yg bakal ditutup..cepat mod amik tindakan segera...dah berbau politik nie...

hehehe tutpu topik watpe..orang leh bukak topik baru,tutup forum la best.. :blush:

Guest mysahabat.org

hehehe tutpu topik watpe..orang leh bukak topik baru,tutup forum la best.. :blush:

kalau tutup forum aku tak rugi apa-apa pun :lol:

setiap manifesto mesti ada huraian lanjut.. TS bg point sahaja.. percuma? kelonggaran satu2 tu mesti ada makna.. mesti ada rentetan lain..

aku penah baca manifesto BN... berbelas muka surat tapi tak pernah lagi baca manifesto parti pembangkang.. nk komen pon tak reti.. so baik dari maki hamun kerajaan.. mahupon maki hamun pembangkang.. hindarkan kedua-dua sekali... berbincang dengan positif sahaja... nanti En TJ Ariff lock topik ni baru tahu.. :P

Sabar2.. sayangilah bahasa kita.. jangan &^75**i$55 HJ*9 <--mencarut2.. xbaik no.

nanti En TJ Ariff lock topik ni baru tahu

lock xpe lagi, takut dia tambah 'bar' la.. hahah :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...