Jump to content
Sign in to follow this  
cikgureza

Cadangan Untuk Sub Forum Bisnes

Recommended Posts

salam..anak cucu mintak tompang lalu...

Gini kisahnya, kat sub forum bisnes tu aku tgk dah mcm pasar borong bermusim pulak. Tgk je lah kat situ, yg mana kaki geng2 jual MLm top up ni, diorang punya bukak thread tu sampai berapa kali pun tak tahu lah. Tiba2 esok lusa, sorang lagi bukak thread yg sama jugak, walaupun sebelum itu dah ada bisnes yg sama. Dan kalau korang guna search function, korang boleh tghk berapa ramai kaki jual mlm topup ni kat situ!

Mereka2 yg beriklan di forum bisnes tu betul2 tak bertanggungjawab. Pihak putera.com buat forum tu untuk memperkenalkan bisnes baru serta yg berinovasi, maybe lain dari yg lain, asalkan sah disisi undang2 serta agama. Namun, geng2 kaki network ni (geng kaki network merujuk kepada : geng jual MLM topup, geng ebook berantai, geng perigiduit, geng surat/email berantai, geng skim wang pos dan mcm2 geng yg ulang2 bukak thread pasal bisnes yg sama- tak tau lah layak di gelar bsines ke tak mencari/menjual orang ni..).

Jadi cadangan aku untuk mengekang msalah ini adalah:

1) buat satu topik khas di mana, kaki2 network mlm ni semuanya perlu post di situ dan takleh bukak thread baru (yg sama dgn bende yg dah ada). Ini logik, sebab bende yg diorang citer tu semuanya sama je..takde yg lain pun...

Kira, geng2 ni yg baru masuk terus je ke topik tu dan type something yg mcm ni, cthnya : " Hi, saya Jebon, mari jadi donline saya, korang pasti kaya" (dia dah takperlu mention bisnes apa yg dia buat,sebab kalau bisnes top up tu, company nya gerenti sama jer..)

2) sekiranya topik khas tu dah ada,maka, cadangan aku adalah close je lah thread yg baru tu, dan arahkan dia mengunakan topik khas tu.

dan buat permulaan inilah cadangan aku.. jadi diminta pihak pentadbiran untuk pertimbangkan perkara ni..

tengkiu the bery mashh..

aku pun setuju topik yg sama disatukan dalam satu forum ..

sapa jer yang boleh buat camtu, nak edit topik2 masukkan dalam satu topik.. :unsure:

sapa jer yang boleh buat camtu, nak edit topik2 masukkan dalam satu topik.. :unsure:

memang le sesapa pun boleh buat, tapi masalahnya, kalau ahli biasa yg buat, geng2 tak reti baser ni akan makin tak reti baser dan buat tak tahu dgn topik utama tu.

Bende mcm yg kau cakap ni bukan tak pernha id buat sebelum ni..(untuk topik lain)