Jump to content
Sign in to follow this  
longhorn

Printer Driver Universal

Recommended Posts

adatak cd printer driver yg boleh compitable ngan semua jenis model printer spt epson ,canon and son on.. sebelum ni aku ada pakai printer driver keluaran hp . nama dia office jet somithing like that la. tapi di hanya support windows xp . yg skarang aku nak ni dia boleh fit ngan semua jenis os and printer.

try pegi site hp...nanti bolehlah d/l drivernyer kat sane

tak pernah lagi aku dgr universal printer driver tapi apa yg kau boleh buat pegi website manufacturer printer tu dan download dia punya driver. Pasal printer CANON pulak, kalau model dia outdated sikit kau still boleh pakai driver yg latest untuk printer baru dengan syarat model tu dekat-dekat la. Cthnya yg salu aku buat aku pakai BJC265SP punya printer.Disebabkan hari tu aku bawak printer tu ke rumah kawan aku yg guna win2k dan terlupe bwa driver aku just guna driver canon BJC4000.memang boleh jalan.

terlupe bwa driver aku just guna driver canon BJC4000.memang boleh jalan.

apsal tak ambik driver dlm windows jerk... kan dah ada driver BJC265SP tue happy.gif

apsal tak ambik driver dlm windows jerk... kan dah ada driver BJC265SP tue happy.gif

printer driver yg aku maksudkan ni ialah 1 pinter driver yg boleh dinstall kat semau model printer terbaru atau yg lama dari canon ,epson and macam-macam .

x pernah dengar plan satu driver universal untuk semua jenis printer... x wujud kot. setiap hardware perlukan driver tersendiri untuk beroperasi dengan baik, atau sekurang kurangnya boleh gunakan driver untuk model yang hampir sama

huhuhu..mane aku pernah dgr ttg universal driver nie...kalau nak ade pun maybe makan masa kut.....apepe pun in the future....all can be!!!

huhuhu..mane aku pernah dgr ttg universal driver nie...kalau nak ade pun maybe makan masa kut.....apepe pun in the future....all can be!!!

korang pernah tak dengar ayat all in one printer driver .itulah yg aku tengah cakap sekarang. sekarang aku pakai all in one printer driver just for windows xp only. aku nak yg ad semua version windows boleh pakai.............................

printer driver yg aku maksudkan ni ialah 1 pinter driver yg boleh dinstall kat semau model printer terbaru atau yg lama dari canon ,epson and macam-macam .

aku tau laa... aku cuma nak cakap kat iskandariah laa happy.gif

saudara longhorn,

driver printer universal tak wujud lagi sebenarnya.Kalau guna winxp pun kau kena install jugak driver printer dia.Cthnya, HP guna driver dari HP, CANON guna driver dari CANON. Kalau Universal printer driver tu wujud for sure kita orang akan cakap ade dan kita akan mengesyorkan kepada saudara longhorn.

Sekian berita.

Cool ok. No offense (aku pinjam kate kau kejap crimson star)

saudara longhorn,

driver printer universal tak wujud lagi sebenarnya.Kalau guna winxp pun kau kena install jugak driver printer dia.Cthnya, HP guna driver dari HP, CANON guna driver dari CANON. Kalau Universal printer driver tu wujud for sure kita orang akan cakap ade dan kita akan mengesyorkan kepada saudara longhorn.

Sekian berita.

Cool ok. No offense (aku pinjam kate kau kejap crimson star)

untuk pengetahuan ko aku pakai hp office jet printer driver .printer canon pun boleh guna driver tu tau . but it just only for xp

Edited by longhorn

aku rasa "all in one" printer driver yang ko install tu sebenarnya satu pakej untuk beberapa jenis printer. pendek kata, bila ko klik install, dia terus install semua jenis driver printer yang terkandung di dalamnya

ok..kalau itu yg anda maksudkan, saya mungkin faham maksud anda. Driver HP tu sememangnya compatible dengan printer model CANON.maksud aku compatible di sini, dia boleh pakai driver HP untuk CANON sebab ada persamaan sedikit dari segi driver. Secara logikalnya itulah yg aku dpt rasa dan logikalnya, driver printer universal tidak wujud. Kebetulan sahaja kau guna driver printer HP tu dan kau tercuba menggunakan printer CANON dan ianya berjaya print.

sekian berita

Peace!

ok..kalau itu yg anda maksudkan, saya mungkin faham maksud anda. Driver HP tu sememangnya compatible dengan printer model CANON.maksud aku compatible di sini, dia boleh pakai driver HP untuk CANON sebab ada persamaan sedikit dari segi driver. Secara logikalnya itulah yg aku dpt rasa dan logikalnya, driver printer universal tidak wujud. Kebetulan sahaja kau guna driver printer HP tu dan kau tercuba menggunakan printer CANON dan ianya berjaya print.

sekian berita

Peace!

bukan gitu abang oi cd tu aku beli kat kedai pc ko tau berrapa harga dia cd yg diburntu RM 20.00 mahal betul.............untuk pengetahuan anbang driver tu bukan just compitable ngan canon ... epson,lexmark and lain-lain pun boleh guna jgak

mmg ada printer driver universal....tuk semua jenis n model printer....n tuk win 98 n win2k...dulu aku jumpe kat penang...time tu aku pi penang...silap tul aku tak beli...lanie payah nak install kat pc lama aku...aaii...

mana ko beli ah driver tu...aku cari kat lowyat..takde la...