Jump to content
Sign in to follow this  
eddry

Pc On Tapi X Jalan

Recommended Posts

salam semua..

aku ada prob sikit , ada 1 pc tu pc lama jenis P4 guna ddr jenis lama n agp 4x kalau x silap aku laa..

kat sini masalah nya ialah bila aku on pc tu lampu power and lampu tuk hdd tu menyala tapi kat monitor blank ( hitam ) x naik ape2 pon lagi satu lampu tuk hdd tu asyik menyala jer x kelip2 cam biasa kita baru on pc .. korang rasa aper masalah nya .

aku cuba nak try kat pc lain tapi pc aku yg baru ni guna agp 8x jadi aku nak test gc yg tu ok ker x pon aku x leh test korang rasa apa masalah nyer yer..

hadis bila on aku dapat rasa putaran hdd tu tai lom test kat pc aku yg lagi 1 lagi..

kalau korang tahu serba sedikit leh kasi tahu x cam ner nak tau agp 4x ngan 8x , n salah satu nak tahu gc 8x ni die ada lock kat ujung card tu kan.. kalau 4x nyer die x ada kan betul ker aku cakap ni..?

harap korang semua dapat tolong aku

ni aku baru leh post bab sebelum ni aku asyik x leh nak log jer suka sangat logout sendiri ...

ok dah dapat masalahnya.

masalahnya bila PCI sound card di masukkan dan pada masa yg sama internal sound card pada mobo x di diseblekan sebab aku pon x tahu cam ner nak off mobo nyer sound card pasal cari jumper x jumpe2 jadi aku buang PCI sound card terus leh on cam biasa.

ok dah dapat masalahnya.

masalahnya bila PCI sound card di masukkan dan pada masa yg sama internal sound card pada mobo x di diseblekan sebab aku pon x tahu cam ner nak off mobo nyer sound card pasal cari jumper x jumpe2 jadi aku buang PCI sound card terus leh on cam biasa.

cuba try masuk bios..kat situ ade setting untuk disable kan sound onboard.. :)

Sign in to follow this  

• Create New...