Jump to content
kewel_mmp

Rm1600-mesin Dobi Layan Diri. Promosi Happy New Year!

Recommended Posts

:)mesin semi auto RM1600- jenama Khind/mistral/panasonic/nec/akira/Lg/samsung dll. muatan tidak kurang 4.5kg. warranty 1 tahun.

mesin auto RM2100 jenama panasonic/Lg/samsung dll. muatan tidak kurang 6.5kg. warranty 1 tahun.

sekiranya ada permintaan yang melebihi spesifikasi yang ditetapkan, syarikat akan penuhinya. 'negotiable'. Penghantara dan pemasangan adalah PERCUMA diseluruh semenanjung Malaysia.sabah dan serawak boleh dirunding..

saya sedia membantu.

Hubungi: 019 421 9768. en.kamal

email: [email protected]

Edited by kewel_mmp

iklan ini khas untuk mereka yang berminat untuk menjalankan bisnes dobi layan diri dengan modal terendah. agar anda dapat pulangan modal dalam tempoh yang singkat dan menguntungkan tanpa perlu berhutang!!! :) mulakan bisnes abda disini... saya sedia membantu anda :)

Edited by kewel_mmp

macam mana pulak dgn maintenance?? klu rosak berapa lama masa yang diambil untuk ko nak datang dan repair??

apa yang syarikat buat, kami akan datang dan terus replace yang baru. jadi bisnes saudara tidak akan terganggu. mesin saudara akan kami ambil dan baiki. bila sudah siap kami akan replace semula :) sebab tu mesin kami sekarang ni berada di merata tempat termasuk kedah, perak,terengganu,selangor,kuala lumpur, johor dll.. jika ada solan lagi, sila kemukakan, saya sedia membantu :)

Kini produk HAR telah pun ada di setiap negeri. untuk keterangan lanjut, sila hubungi 019 421 9768 en kamal.

Edited by kewel_mmp

Assalamualaikum,

nampak bagus gak cara tuh...tapi ni ada beberapa soalan:

1) kalu mesin tuh brand yg biasa cth samsung ke panasonic ke.so kat mana yg letak duit utk guna mesin basuh tu. Adakah u buat ubahsuai kat mesin tu utk tamabah alat coin machine?

2. ketahanan mesin : mesin brand biasa spt di atas tu masih dikira brand yg guna utk domestik. kalu nk bisness mesti guna mesin yg heavy duty..saya dah guna mesin biasa..utk dobi..memang tak tahan..tak sampai dua bulan kongg...

3) kalu saya nk mesin basuh spek 13kg berapa harganya?

Assalamualaikum,

nampak bagus gak cara tuh...tapi ni ada beberapa soalan:

1) kalu mesin tuh brand yg biasa cth samsung ke panasonic ke.so kat mana yg letak duit utk guna mesin basuh tu. Adakah u buat ubahsuai kat mesin tu utk tamabah alat coin machine?

2. ketahanan mesin : mesin brand biasa spt di atas tu masih dikira brand yg guna utk domestik. kalu nk bisness mesti guna mesin yg heavy duty..saya dah guna mesin biasa..utk dobi..memang tak tahan..tak sampai dua bulan kongg...

3) kalu saya nk mesin basuh spek 13kg berapa harganya?

ws...

jawapan 1=

kami ada kotak CPU yang berfungsi untuk mengawal masa aliran elektrik mengikut bilangan duit syiling, sebagai contoh RM2 duit syiling akan membenarkan 45minit(masa boleh set) arus elektrik memasuki mesin. Kotak CPU ini tidak dipasang pada mesin basuh seperti mana dikebanyakan tempat. jika ini berlaku, mesin memang mudah rosak kerana kita telah mengganggu sistem yang telah di keluarkan oleh kilang mesin basuh itu sendiri. Kotak CPU ini akan 'permanent' pada dinding (atas mesin) bagi memudahkan pengguna mengenal pasti mesin basuh yang hendak digunakan. setelah pengguna memasukkan duit syiling, mereka boleh menggunakan mesin basuh tersebut seperti mesin basuh dirumah mereka sendiri. setelah basuhan selesai, CPU juga akan off kan arus yang memasuki mesin itu tadi.

jawapan 2=

apakah maksud heavy duty itu yang sebenar? saudara perlu faham terlebih dahulu. jika saya berikan satu contoh seperti ini... jika mesin berkapasiti 13kg, mesin ini memang tidak mampu untuk melakukan kerja 14kg. walaupun lebih sekilogram. adalah dinasihatkan agar cik menggunakan mesin 16kg untuk membasuh 14kg muatan pakaian atau toto. pasti mesin yang saudara gunakan dapat tahan lebih lama kerana saudara mematuhi had yang ditetapkan.jika berlaku kerosakan dalam setahun, saudara ada warranty dan tidak perlu risau. jika saudara masih takut mesin saudara rosak selepas setahun, saya cadangkan saudara beli warranty lebih dari setahun dengan syarikat kami atau mana2 syarikat.

jawan 3=

boleh saya tahu 13kg ni untuk basuh apa? harga yang kami boleh berikan RM3100 fully-auto. warranty atas syarikat kami. jika rosak, kami akan replace yang baru, mesin saudara akan kami ambil dan baiki, bila sudah siap, kami akan replace semula bagi membolehkan bisnes saudara tidak terganggu. untuk mengurangkan kos saudara, saudara juga boleh membeli mesin basuh 13kg di mana-mana kedai, dan kami akan memasang CPU dgn hanya RM1100 sahaja.jika saudara membeli mesin basuh RM1800, saudara hanya perlu keluarkan modal RM1100+RM1800= RM2900)) murahkan :) tetapi warranty mesin atas kedai yang saudara beli tadi la, tapi CPU warranty atas syarikat kami.. ada apa2 soalan lagi, sila kemukakan. saya sedia membantu :)

sistem ini khas untuk mereka yang ingin memulakan perniagaan dobi layan diri dengan modal yang terendah :)

anda pasti lebih pintar :)

en kewel cakap mesin yg rosak boleh ditukar ganti dahulu dgn mesin yg lain..brapa lama customer kn tunggu utk pertukaran ni?katalah tmpt customer ni jauh dr kwsn en kewel.

bleh sy tau apa nama company ni dan dimana ia beroperasi?ini penting utk mengelak dr penipuan @ customer bleh p survey dulu..

klu bleh sy nak jgak tgk gmbr2 mesin yg telah di upgrade oleh en kewel..xpun mn2 kiosk yg dah di buka

en kewel cakap mesin yg rosak boleh ditukar ganti dahulu dgn mesin yg lain..brapa lama customer kn tunggu utk pertukaran ni?katalah tmpt customer ni jauh dr kwsn en kewel.

bleh sy tau apa nama company ni dan dimana ia beroperasi?ini penting utk mengelak dr penipuan @ customer bleh p survey dulu..

klu bleh sy nak jgak tgk gmbr2 mesin yg telah di upgrade oleh en kewel..xpun mn2 kiosk yg dah di buka

berapa lama?=

masa yang diambil ini bergantung kepada tempat saudara, masa bekerja,situasi keadaan dan lain-lain. kebiasaannya, 3 hari waktu bekerja. tetapi masa ini tetap bergantung kepada keadaan dan situasi semasa syarikat.dasar syarikat apabila berlakunya kerosakan adalah replace yang baru, dan memulangkan semula setelah dibaiki. walaubagaimana pun pihak saudara mempunyai banyak pilihan dalam menyelesaikan masalah. saya berikan suatu masalah yang telah kami lalui dan cara terbaik untuk pihak peniaga selesaikan, jika mesin basuh saudara rosak, saudara boleh membuat tuntutan di kedai berdekatan yang warranty mesin saudara. jika CPU saudara yang rosak, saudara boleh menggantikan sendiri CPU tersebut. dengan syarat saudara mesti membeli 1 lagi CPU ini untuk simpanan saudara. kemudian kami akan baiki mesin saudara secepat mungkin. pemasangannya amat mudah. kami akan bantu saudara tunjukkan cara pemasangannya. pasti bisnes anda sentiasa berjalan. kami pihak syarikat akan sentiasa memenuhi kehendak anda semua. :)

nama companay?alamat?

= HAR SERVICE CENTRE, pejabat utama kami di Mukim Pulai, Baling, Kedah. kalau nak lihat kiosk, boleh datang sini, ada mesin 4.5kg, 7.5kg, 13kg semuanya layan diri :) kami syarikat banyak bertumpu kepada ipta/ipts dan sekolah2 berasrama di seluruh semenanjung. sabah serawak belum ada lagi..

gambar?

=boleh sesiapa ajar saya nak post gambar di sini tak? saya tak tahu la. terima kasih. :)

compahy en kewel ni kat area kedah ja la...xdak mslh la bg sy

sy bcadang nak buka kat area bdr darulaman,jitra..kedai dah ada cuma dok pikiaq nak buat bisnes apa xtau lg

kat area ni ada dak lg org yg buat bisnes ni...mana la tau kot dah ada org yg buka bisnes ni melalui en kewel..

bab post gambar ni kn tanya admin la..sy pun xbiasa lg :D ...cara mudah en kewel bleh email kt sy [email protected]

Edited by mard1301

Assalamualaikum,

Kalau nak bukak dobi self service di Kajang Selangor en kewel bleh hantarkan ke? Saya nak mintak brochure, gambar, quotation untuk machine dobi yang syarikat en kewel jual nie. Sila email ke [email protected]

ws... boleh, cuma saudara perlu beritahu kami mesin jenis apa? jenama apa? berapa kg? itu sahaja. gambar saya nak post disini,tapi tak boleh.. saya tak tahu nak buat mcm mn. ada sesiapa boleh tolong...tq. ok,sy emailkan gambar :mellow:

aik.. tajuk mesin dobi rm1600... kenapa jadik rm2100 plk... kalau dgn hanya ada dua bijik mesin setiap satu tempat ok tak??? atau kena beli barang lain lagi...

aik.. tajuk mesin dobi rm1600... kenapa jadik rm2100 plk... kalau dgn hanya ada dua bijik mesin setiap satu tempat ok tak??? atau kena beli barang lain lagi...

tajuk mesin?

=:) saudara boleh dapat maklumat pada kiriman 1 yang telah saya post))

dua mesin 1 tempat?

=boleh saya tahu tempat yang saudara ingin letak mesin ini di mana? asrama? atau di kedai dobi? jika di asrama, kebiasaannya 1 blok, 1 mesin sahaja. jika kutipan duit terlalu banyak dan ada permintaan yang tinggi, baru kita akan tambahkan mesin. jika di kedai anda, kita perlu lihat sambutan dahulu bagi mengelakkan pembaziran modal asas untuk merangka keuntungan yang setimpal.

beli barang lain?

=boleh saya tahu barang apa yang saudara maksudkan? terima kasih :)

sila kemukakan soalan jika anda ingin mengetahui dengan lebih lanjut, sy sedia membantu anda :)

Saya berminat sangat2..nak buat bisnes ni.tp tak tahu macam mana nak mula..berapa kos untuk 1 unit mesin yg lengkap.ada kursus tak?.tak pandai nak buat proposal,blh tak emilkan contoh.