Jump to content
Sign in to follow this  
cikgureza

##e-direktori E-ncer; Wakil Wilayah Utara Di Cari

Recommended Posts

Salam..

Mula2 biar aku intro kan dulu wakil yang aku cari,serta projek yg sedang di laksanakan.

e-NCER (e- Northern CYBER Economic Region) adalah sebuah initiative untuk mengumpulkan database perusahaan ataupun bisnes yang berada di zon utara peninsular malaysia. e-NCER adalah sebuah online directory.

Ianya di inspirasikan dari projek kerajaan iaiatu NCER (Northern Corridor Economic Region : www.ncer.com.my), yang berhasrat untuk memajukan zon utara.

Matlamat utama e-NCER adalah untuk menjadi sebuah portal rujukan yg ber niche khsusu kepada bisnes yg ada di utara. Ini kerana, NCER di lihat akan membawa kepada beberapa perkara:

1) Kerajaan melalui MATRADE dan lain2 agensi akan mem promo kan NCER sebagai satu lagi ruang pelaburan yg baik. Sekaligus menarik perhatian pelabur dari luar negara untuk ke negara ini. Jadi e-NCER pula akan menjadi bahan rujukan untuk bakal2 pelabur itu mencari maklumat mengenai supplier yg spesific kepada bidang mereka.

2) Kawasan2 yg tidak termasuk di dlm fokus NCER (seperti Perak selatan, dan beberapa tempat lagi) berpeluang untuk berada di bawah satu bumbung promo ini kepada dunia ,iaiatu melalui listing mereka di dalam e-NCER ini. Ini sekaligus akan menguntungkan lebih ramai pihak.

3) Kaedah promo yang termurah untuk memperkernal kan produk secara padat , dan memang semata2 tertumpu (niche) kepada pihak yg berada di NCER sahaja.

4) Plan jangkamasa panjang untuk memperkenalkan produk ke mata dunia.

Oleh itu, aku kini sedang mencari wakil2 dari 4 negeri di utara ini (Perlis, Penang, Kedah dan perak) untuk menjadi agensi yang memperkenalkan e-NCER kepada bisnes2 yg ada di negeri2 tersebut, sekaligus menjemput bisnes2 itu untuk turut tersenarai dlm direktory e-NCER.

Tiada sebarang yuran yg akan di kenakan , namun, komtiment yg tinggi amat di perlukan.

Keuntungan adalah berdasarkan 50:50 (50%).

Kepada mereka yang ingin mendapatkan maklumat lanjut bolehlah tanya kat sini ataupun PM aku. Bagi yg berminat untik menjadi wakil negeri, sila PM aku dan sertakan nombor telefon sekali.

arigatou gazaimasu..

haku berminat pasal bisnes nie.. jadi bleh terangkan camne lagi tak?? apa jenis perusahaan yg nak dicari? ape produk? kalo kerepek pun bleh gak ke?? i mean industri kampung la.. sbb aku duk kat daerah batang padang.. jadi ape yg dicari nie?? nak ajak usahawan kat area sini join e-NCER ke?? diorang dikenakan bayaran tak?

haku berminat pasal bisnes nie.. jadi bleh terangkan camne lagi tak?? apa jenis perusahaan yg nak dicari? ape produk? kalo kerepek pun bleh gak ke?? i mean industri kampung la.. sbb aku duk kat daerah batang padang.. jadi ape yg dicari nie?? nak ajak usahawan kat area sini join e-NCER ke?? diorang dikenakan bayaran tak?

sorry yop, aku busy giler2 lately..

untuk soklan kau, Ya,memang untuk tersenarai dlm portal direktori e-NCER.com ,maka, bisnes tersebut perlu bayar,a minimum fee of:

RM0.55 sen sehari (atau RM200 setahun).

Dan buat masa ni e-NCER sedang mendapatkan endorsement dan kerjasama dari Persatuan Bekas Tentera Malaysia (naungan Datuk Sri Najib Tun Razak) serta Exco INdustri Kerajaan Negeri Perak.

Jenis perusahaan apa2 pun tak kisah, sebab kita ada bagi servis "eShop" sekali, iaiatu untuk memudahkan proses jual beli oleh peniaga/manufacturer kepada visitor.