Jump to content
Sign in to follow this  
Huakhuzz

Belajar Balik

Recommended Posts

A'kum,aku ni budak baru kat sini so harap mintak tunjuk ajar yer.Aku ingat nak sambung belajar balik,tapi cam tak sesuai la umur dah 25 nak belajar diploma lagi.. :blush:

So,apa pendapat anda semua?tak terlewatkah saya untuk belajar pada usia macam ni?

Edited by Huakhuzz

Ko minat bidang apa, ko dok mana, ada keje ape2 tak.

Aku pikir nak amik IT...sebab aku memang suka benda2 macam ni :D

Aku dok kat johor..dan keje kat watson aje.. :blush:

Camne?Ok tak?ada la pendapatan bulanan dan saving,sebab memang aku tak nak amik PTPTN..

A'kum,aku ni budak baru kat sini so harap mintak tunjuk ajar yer.Aku ingat nak sambung belajar balik,tapi cam tak sesuai la umur dah 25 nak belajar diploma lagi.. :blush:

So,apa pendapat anda semua?tak terlewatkah saya untuk belajar pada usia macam ni?

ok lah tu ade lagi niat nak sambung blaja.. klu dah berniat tuh ape lagi tgg.. umur tuh tak ksh lah.. cadang nak amik kat institusi mana?

ok lah tu ade lagi niat nak sambung blaja.. klu dah berniat tuh ape lagi tgg.. umur tuh tak ksh lah.. cadang nak amik kat institusi mana?

Cadang nak amik Unitar atau Cosmopoint..

Mana 1 yang lebih baik ye?tengah pilih mana 1..

Ok, Skarang kalau ko minat IT, aku syorkan ko ambik IPTA. Ko buat Pendidikan Jarak Jauh (PJJ). ko try dulu apply Politeknik, klau tak dapat, ko ambik Uitm, pastu baru ko ambik lain2 Universiti IPTA. IPTS tu boleh nak ambik, cuma mahal sikit la, macam Open Universiti.

Course IT memang banyak la. Aku rasa takde masalah. Cuma nak tahula ko nak pilih bahagian yang mana. IT pun banyak kos, Programing, Web , Network and admin atau multimedia. tu belum lagi nak pecah 2 kos, aku rasa tak larat teman nak tekan keyboard ni.....

Elak PTPTN, ini satu perkembangan yang positif. PTPTN mengenakan interest atau faedah (tak silap aku 5% setahun). Jadi ko nak blajo, kena berutang, bukan takleh, cuma kemudian kalau keje tak padan atau demand, iterest smakin banyak (dosa tu, riba). Ko boleh mengambil alternatif ngan mengeluarkan duit ko sendiri iaitu KWSP (akaun 2). Skarang ko takyah berutang, takde interest.

So Bro, ade ape lagi.

Edited by TemanX

Ok, Skarang kalau ko minat IT, aku syorkan ko ambik IPTA. ko try dulu apply Politeknik, klau tak dapat, ko ambik Uitm, pastu baru ko ambik lain2 Universiti IPTA. IPTS tu boleh nak ambik, cuma mahal sikit la, macam Open Universiti.

Course IT memang banyak la. Aku rasa takde masalah. Cuma nak tahula ko nak pilih bahagian yang mana. IT pun banyak kos, Programing, Web , Network and admin atau multimedia. tu belum lagi nak pecah 2 kos, aku rasa tak larat teman nak tekan keyboard ni.....

Elak PTPTN, ini satu perkembangan yang positif. PTPTN mengenakan interest atau faedah (tak silap aku 5% setahun). Jadi ko nak blajo, kena berutang, bukan takleh, cuma kemudian kalau keje tak padan atau demand, iterest smakin banyak (dosa tu, riba). Ko boleh mengambil alternatif ngan mengeluarkan duit ko sendiri iaitu KWSP (akaun 2). Skarang ko takyah berutang, takde interest.

So Bro, ade ape lagi.

Oh,gitu ye?thanks TemanX.. :)

Aku pikir nak amik programming kat unitar,sebab dekat ngan umah dan tempat keje..

PTPTN memang aku nak elak,lagipun aku tak suka nak berhutang.Aku ada buat simpanan beberapa tahun ni aku rasa cukup la untuk biaya aku belajar kata mana2.. :)

Dei, orang dah kawin, orang umur 30, patpuloh ngan limepuluh pun ada yang blajo lagi. Kat tempat teman ni, kalau tengok sabtu ngan ahad, kat Open Universiti, smua yang balik habih kelas kebanyakkannya senior atau veteran. Takdenye diorang malu plak.

Lagipun, PJJ ni sebenarnya bukan blajo ngan budak2 freshie 2 tu. Klas PJJ sabtu ngan ahad je (boleh cover skit).....

Dei, orang dah kawin, orang umur 30, patpuloh ngan limepuluh pun ada yang blajo lagi. Kat tempat teman ni, kalau tengok sabtu ngan ahad, kat Open Universiti, smua yang balik habih kelas kebanyakkannya senior atau veteran. Takdenye diorang malu plak.

Lagipun, PJJ ni sebenarnya bukan blajo ngan budak2 freshie 2 tu. Klas PJJ sabtu ngan ahad je (boleh cover skit).....

Aku pikir macam tu jelah..ok thanks TemanX banyak dah ko tolong.Thanks for info.. :)