Jump to content
elite150

Bisnes Top Up Vending Machine(maxis/digi/celcom..etc)

Recommended Posts

KEPADA SESAPE YG ADA MODAL ATAU KEKURANGAN MODAL PUN BOLEH JUGAK JOIN.

BISNES TOP UP VENDING MACHINE NI MASIH BARU.....ADA TERMASUK INSURAN......

UNTUK KETERANGAN LEBIH LANJUT, SILA TINGGALKAN NAMA DAN NO TELEFON UNTUK KAMI HUBUNGI.....

Edited by elite150

UNTUK KETERANGAN LEBIH LANJUT, SILA TINGGALKAN NAMA DAN NO TELEFON UNTUK KAMI HUBUNGI.....

vending machine utk apa ni...minuman dlm tin? air botol ke? elaborate sikit kat sini..biar sama2 tau.

lagi satu....untung rm3000 tu untuk satu mesin ke?...lumayan gak tu..

Ini model mana ni Mat Kios ke, E Kios ke... Atau kaum seangkatan dengannya...

aku pun tak paham...terang skit.

pendek cite mesin jual top up untuk maixs, celcom, digi, i talk n macam2 lagiiii......on 24jam, janji kene rajin g kutip duit kat mesin....sape2 berminat tinggalkan no h/p n nama untuk senang dihubungi...

pendek cite mesin jual top up untuk maixs, celcom, digi, i talk n macam2 lagiiii......on 24jam, janji kene rajin g kutip duit kat mesin....sape2 berminat tinggalkan no h/p n nama untuk senang dihubungi...

JANGAN TINGGAL NOMBOR HP... Mamat ni nak atas angin untung aje... dia akan pass nombor kepada organiser yang akan call kau orang...

Lepas tu organiser dengan baik akan mintak kau datang - Kalau Mat Kios kat Bangsar.

Sebab itu dia tak tinggal nombor dia atau bagi address company untuk berurusan

Kat sana diorang akan dicerita (brainwash) pasal product ni... kau akan rasa rugi kalau tak beli...

Tapi sebenarnya bagi aku,

Summary Presentation:

1. Company mintak ROC tak dapat bagi

2. Company records unknown

3. To show prove of working machine - tadak

4. Bisness keuntungan besar sangat, overestimate - No real data

5. Tak dapat bagi reference orang yang dah berjaya buat

6. Same companny pernah buat nisness air..

Okay kepada siapa yang dah dihubungi untuk product demo, semoga dapat tahan poison mereka... Try mintak ROC company dan reference orang yang dah buat???

JANGAN TINGGAL NOMBOR HP... Mamat ni nak atas angin untung aje... dia akan pass nombor kepada organiser yang akan call kau orang...

Lepas tu organiser dengan baik akan mintak kau datang - Kalau Mat Kios kat Bangsar.

Sebab itu dia tak tinggal nombor dia atau bagi address company untuk berurusan

Kat sana diorang akan dicerita (brainwash) pasal product ni... kau akan rasa rugi kalau tak beli...

Tapi sebenarnya bagi aku,

Summary Presentation:

1. Company mintak ROC tak dapat bagi

2. Company records unknown

3. To show prove of working machine - tadak

4. Bisness keuntungan besar sangat, overestimate - No real data

5. Tak dapat bagi reference orang yang dah berjaya buat

6. Same companny pernah buat nisness air..

Okay kepada siapa yang dah dihubungi untuk product demo, semoga dapat tahan poison mereka... Try mintak ROC company dan reference orang yang dah buat???

assalamualaikum DAR...1st thing, apa masalahnya saya cube promote bisness ni kt cni...ni kan tujuan putera.

aku cube membantu kawan aku yg cube memasarkan bisnes....salah kah?

memang tidak dpt dinafikan sambil promote, leh wat part time cari duit lebih....bisnes kawan aku ada untung ckit...dapatlaaa aku merasa komisen jugak, umpama macam aku ni reseller ar atau pun drop shipping, atau macam affiliate program......

berkenaan mat kios, itu aku tak tau....yg pastinya bukan mat kios ke ape ke....

takkan aku nak tinggalkan nombor company untuk dihubungi terus..abis apa aku dapat kalo ada di antara pembaca yg ingin join?

so ni atas tujuan keselamatan dan hak aku jugak...aku yg promote takkan senang2 company tu nak curi dari aku....so that's why aku mintak no telefon n nama untuk aku maklumkan kepada kawan aku, ini sekian2 nama, sekian2 sipolan aku yg cuba uasahakan..... salah kah???

lepas tu, kalau dihubungi atau di ajak berjumpa di mana2 atau pun di opis kawan aku....terpulang lah nak join ke tak nak join ke..nak percaye or tak percaya ke....kawan aku hanya membuka peluang n bagi jalan....terpulang kepada diri masing2 kan...

SO, kepada DAR JANGNA CEPAT MELATAH OK....

ASSALAMUALAIKUM

relex...jgn gaduh

senang gini ler....kalu nak promote bisnes just details terus kat forum nie...bukak satu topik dullu...then xplain terus kat sinie...semua leh kongsi n ajukan pertanyaan and pandangan...tak gitu..baru nampak flow dia....

orait all

bisnes jgn gaduh2...camna melayu nak maju...yg penting halal n tulus...

:lol:

relex...jgn gaduh

senang gini ler....kalu nak promote bisnes just details terus kat forum nie...bukak satu topik dullu...then xplain terus kat sinie...semua leh kongsi n ajukan pertanyaan and pandangan...tak gitu..baru nampak flow dia....

orait all

bisnes jgn gaduh2...camna melayu nak maju...yg penting halal n tulus...

:lol:

thanx atoqs...

sudah2 lah encik elite oi...rasa cam aku kenal je id ko nie..bg yg nak join tu, harap kenal dulu org yg anda x kenal..sebab aku macam kenal sgt je mamat ni...

assalamualaikum DAR...1st thing, apa masalahnya saya cube promote bisness ni kt cni...ni kan tujuan putera.

aku cube membantu kawan aku yg cube memasarkan bisnes....salah kah?

memang tidak dpt dinafikan sambil promote, leh wat part time cari duit lebih....bisnes kawan aku ada untung ckit...dapatlaaa aku merasa komisen jugak, umpama macam aku ni reseller ar atau pun drop shipping, atau macam affiliate program......

berkenaan mat kios, itu aku tak tau....yg pastinya bukan mat kios ke ape ke....

takkan aku nak tinggalkan nombor company untuk dihubungi terus..abis apa aku dapat kalo ada di antara pembaca yg ingin join?

so ni atas tujuan keselamatan dan hak aku jugak...aku yg promote takkan senang2 company tu nak curi dari aku....so that's why aku mintak no telefon n nama untuk aku maklumkan kepada kawan aku, ini sekian2 nama, sekian2 sipolan aku yg cuba uasahakan..... salah kah???

lepas tu, kalau dihubungi atau di ajak berjumpa di mana2 atau pun di opis kawan aku....terpulang lah nak join ke tak nak join ke..nak percaye or tak percaya ke....kawan aku hanya membuka peluang n bagi jalan....terpulang kepada diri masing2 kan...

SO, kepada DAR JANGNA CEPAT MELATAH OK....

ASSALAMUALAIKUM

Bukan nak melatah itu sebenarnya yang berlaku...

Engkau dah pernah pergi presentation dia ke... Atau jadi pak turut sebab nak commision..

Jangan jadi orang suruhan, sebab orang nak bagi commision habis satu kampung engkau beritahu pasal benda ni

Lepas orang pergi, dan invest benda yang tak jadi... apa engkau akan cakap nanti...

Kena bertanggung jawab sikit..

Bila promote kepada orang .. kena pastikan benda tu betul, bisness available..

Kalau tak confident dengan product ni sendiri...

JANGAN PROMOTE KEPADA ORANG...

Akan menyusahkan orang lain..

Aku cuma menjalankan tanggungjawab menasihatkan orang..

Supaya mereka bersedia jika menjawab ajakan

Thanks

Edited by dar

Asalamualaikom.aku nak tau info yg basic2 je elite..berapa harga mesin?berapa modal mula?apa nama mesin dan sykt?mcamana nak run bisnes?ada jaminan ke?..berforum la kat sini bagi semua org tau..bila dah yakin baru boleh tinggal no tepon

Asalamualaikom.aku nak tau info yg basic2 je elite..berapa harga mesin?berapa modal mula?apa nama mesin dan sykt?mcamana nak run bisnes?ada jaminan ke?..berforum la kat sini bagi semua org tau..bila dah yakin baru boleh tinggal no tepon

aku agree ngan sempoi...aku cadangkan ko layan soalan2 kitaorg kat forum ni dulu, bila dh jelas...sape yg [email protected] proceed...aku rasa setakat share info product, tak salah......kalo ko kitaorg direct ke company tu ( ko hilang comm), ko takyah le sebut nama company...tp soalan2 lain ko jawab le, ok tak??? kalo ok ckp le...boleh kita orang start bertanya...he he he

elite ni, rasanyer tread dia sblm ni dah ada yg kena deleted..aku kenal sgt dia ni jenis pulun.. smua nak wat..jenis nak cari duit...tp jenis makan atas angin je caranyer yg aku nampak...harap korg cek blk tread2 dia sblm2 ni....baru korg tau jenis apakah bisness yg elite ni wat..

elite ni, rasanyer tread dia sblm ni dah ada yg kena deleted..aku kenal sgt dia ni jenis pulun.. smua nak wat..jenis nak cari duit...tp jenis makan atas angin je caranyer yg aku nampak...harap korg cek blk tread2 dia sblm2 ni....baru korg tau jenis apakah bisness yg elite ni wat..

selagi mana ia mendatangkan atau menambahkan kewangan aku, aku akan buat....JANJI HALAL...

Kalau tak percaya leh tengok g LELONG.COM.MY, tengok sendiri N Search id user aku elite150......nak letak referal link kt cni tak leh....

Thanx kepada sume yg amek berat...sebelum ni ada beberapa thread yg aku wujudkan tapi tak mendapat sambutan, ada sorang dua je reply or PM aku...tapi kali ni leh meletop kan!... d:) ada yg reply banyak kali n ada jugak yg PM...PM...PM....and PM aku...

kepada raf, thanx coz memerhati gerak geri aku....

selagi mana ia mendatangkan atau menambahkan kewangan aku, aku akan buat....JANJI HALAL...

Kalau tak percaya leh tengok g LELONG.COM.MY, tengok sendiri N Search id user aku elite150......nak letak referal link kt cni tak leh....

Thanx kepada sume yg amek berat...sebelum ni ada beberapa thread yg aku wujudkan tapi tak mendapat sambutan, ada sorang dua je reply or PM aku...tapi kali ni leh meletop kan!... d:) ada yg reply banyak kali n ada jugak yg PM...PM...PM....and PM aku...

kepada raf, thanx coz memerhati gerak geri aku....

benda elok x salah, tp sblm2 ni sebabnyer org nak info yg selengkapnyer..jgn bila diaorg dah berminat, ko lepas tgn lak...bila ditanya, terangkan jer.. jgn ada dlm hati salah sorg tu seperti pertanyaan yg menggunung..ada yg jenis x mau nak PM dulu atau call slagi pertanyaan x terjwb..btw perniagaan yg halal aku sokong bro...tp customer kena jaga..layan walau karenah pelbagai...so selamat berniaga.... B)

ok aku dh dpt sikit info.mesin tu berharga rm37k.bayo muka rm11k.selebihnya boleh buat loan.bila beli, mesin tu kita punya tapi maintainence sykt buat.win-win situation.

pendapatan kita:jual topup,sewa pengiklanan(dari sykt lain ke mesin kita,2 side=rm1000 sebulan),dan referal.

kita tanggung kos:sewa tapak,bil letrik,bil telefon dan bayaran 15% kepada sykt maintenance.

lokasi mesin ditentukan oleh kita dgn nasihat pihak sykt.(sykt buat survey dan paperwork utk deal dgn pemilik permis,misalnya uia,utm dll.semua kerja2 pemasangan dan relocation(jika tak dpt sambutan) dibuat oleh sykt tanpa bayaran.

untung bersih bila dikira, yg paling minima=rm3000 sebulan.pemilik yg dah beli mesin ni pendapatan bersih di uia=rm8k

Produk internet dan IDD/STD

-Maxis

-Digi

-Celcom

-Jaring Prepaid

-TmNet Prepaid

-ring-ring

-i-talk

-NasionCall

-DigiChat

-Red tone

-Time contact

mesin ada insurans,surat perjanjian,multistamp.

mesin dipantau guna 'cms'central monitoring system.segala failure dapat dikesan dan dibuat pemantauan segera.

status mesin boleh diketahui melalui report sms setiap hari

info ni saya dpt dari rakan yg dah dengar presentation dia.tapi tak beli sebab tak boleh adakan rm11k.

bagi saya bagus mesin ni utk long term,mcm beli sebuah kedai cuma simple dan smart tanpa pekerja.kita punya kerja cuma kutip wang dan rolling modal dlm mesin.

kalau matkiosk mmg aku xcaya....kompeni tu penah kencing

kalau matkiosk mmg aku xcaya....kompeni tu penah kencing

Itu masalahnya...

Mamat yang promote ni langsung tak beritahu company ape..

sapa supplier..

Nak komen samada syarikat betul dan boleh pakai pun tak tahu...

Tapi aku rasa Matkiosk memang Scammer besar tu..

Matkiosk ni di bawah Amazed Aims Sdn Bhd dan/atau GMC Bhd. Kalau hangpa nak tau segala penipuan syarikat ni, sila lah layari http://www.consumer.com.my/ untuk maklumat selanjutnya....jangan tertipu, aku dah pi perangkap depa kat Bangsar tu, kedai pun tingkat atas sekali, takdak billboard pulak tu. tapi yg penting, aku tak tertipu sbb aku dah siasat terlebih dahulu. aku ada segala particular sebagai pembeli mesin walaupun aku tak beli......nak ka aku tulis semua detail tu?

http://www.consumer.com.my/message/index.php?itemid=1443

baca website ni.......

Edited by am_eniey

Matkiosk ni di bawah Amazed Aims Sdn Bhd dan/atau GMC Bhd. Kalau hangpa nak tau segala penipuan syarikat ni, sila lah layari http://www.consumer.com.my/ untuk maklumat selanjutnya....jangan tertipu, aku dah pi perangkap depa kat Bangsar tu, kedai pun tingkat atas sekali, takdak billboard pulak tu. tapi yg penting, aku tak tertipu sbb aku dah siasat terlebih dahulu. aku ada segala particular sebagai pembeli mesin walaupun aku tak beli......nak ka aku tulis semua detail tu?

http://www.consumer.com.my/message/index.php?itemid=1443

baca website ni.......

elite tolong jwb...

yeah btul ckp am_eniey tu..sila layari dan bacalah website tu..pelbagai info berkenaan bisnes mesin mat kiosk,airku dan mcm2 lg..ini fungsinya internet utk ketahui info2 dr apa2 skalipun..semoga kita tidak mudah terpedaya dgnnya.akhir kata

"Selamat Hari Raya AidilFitri"

Berhati2 di Jalan Raya.Biar lambat asal selamait!! :rolleyes:

utk keberapa kali nyer ntah, tolong jwb permintaan smua org..jgn jd cam sblm ni..kalau x sampai bila2 ko akan sentiasa diperhatikan..