Jump to content
Mahdi Chaos A.D

Belajar Separuh Masa & Sepenuh Masa

Recommended Posts

Hi guy'z...

Aku tau bebudak ynag lepak kat putera ini semua nya best@ex-best student...

Aku ni.. x la belajar tinggi sgt pun..cuma sekolah pondok, atas pokok jeee...

nk belajar tinggi2 pun, takut plak nti bodohnya bertingkat2...

So, aku nk tanya la pendapat korang pasal aku ni kurang

berpengetahuan...itu yang aku bertanya takut sesat jalan..hehehe

Aku nk tanya pendapat korang pasal belajar separuh masa...bagi golongan yng da bekeerja la...

sama ada ambil separuh masa(kena belajar 4@5 tahun baru dapat degree) ..

@ ambil sepenuh masa...

mana lebih efficient...?????

Aku saje la nk tanya korang..kot2 itu dapat membantu aku yang x berpengetahuan nie..

Bagi aku,kalau dah bekerja ni aku rasa amik part time jela.Kalau amik full time takut tak larat nak gi kelas...

Macam dulu aku belajar kat Cosmopoint,siang gi kerja dan malam amik kelas part time.So aku leh bayar yuran tu tanpa bantuan PTPTN.Aku ambil masa 2 1/2 tahun untuk abis kat Cosmopoint..so nak kata lambat sangat tak la..

Bagi aku,kalau dah bekerja ni aku rasa amik part time jela.Kalau amik full time takut tak larat nak gi kelas...

Macam dulu aku belajar kat Cosmopoint,siang gi kerja dan malam amik kelas part time.So aku leh bayar yuran tu tanpa bantuan PTPTN.Aku ambil masa 2 1/2 tahun untuk abis kat Cosmopoint..so nak kata lambat sangat tak la..

masa kau kat cosmopoint tu..ambik ape..mesti kau power yer...

yelah abis 2 1/2 thn jer....

masa kau kat cosmopoint tu..ambik ape..mesti kau power yer...

yelah abis 2 1/2 thn jer....

Aku amik diploma je dulu,kalau degree ko kena lanjut masa lagi la.At least kalau ko bekerja dan belajar part time,ko tak penat sangat nak catch up itu ini.So,ko bleh carik rezeki dan kumpul duit di samping tu ko still meneruskan pelajaran jugak kan.2 in 1 job..

Lambat skit habis pun takpe,sekurang2nya ko ada pendapatan bulanan dan saving ko dalam bank.Boleh guna buat bayar yuran tu,tanpa nak pikir2 sangat buat loan..

Edited by Supersirap

mr mahdi nak belajar lagi ke??..alhamdullilah la kalo camtu!

a'ah...

terfikir gak...rasa nya nak smpi kn hajat dpt degree..

lagipun untuk kebaikan jugak bila kiter ada education..

ada advantage sket bila cari kerja lain..

bkn x bersyukur dgn apa tapi kiter nak buat yang terbaik untuk diri sendiri...

hehehehe..

i hope so...

a'ah...

terfikir gak...rasa nya nak smpi kn hajat dpt degree..

lagipun untuk kebaikan jugak bila kiter ada education..

ada advantage sket bila cari kerja lain..

bkn x bersyukur dgn apa tapi kiter nak buat yang terbaik untuk diri sendiri...

hehehehe..

i hope so...

Bagusla nak sambung belajar lagi,ada cita2 nak majukan diri sendiri.Bagus sangat tu... ^_^

Hi guy'z...

Aku tau bebudak ynag lepak kat putera ini semua nya best@ex-best student...

Aku ni.. x la belajar tinggi sgt pun..cuma sekolah pondok, atas pokok jeee...

nk belajar tinggi2 pun, takut plak nti bodohnya bertingkat2...

So, aku nk tanya la pendapat korang pasal aku ni kurang

berpengetahuan...itu yang aku bertanya takut sesat jalan..hehehe

Aku nk tanya pendapat korang pasal belajar separuh masa...bagi golongan yng da bekeerja la...

sama ada ambil separuh masa(kena belajar 4@5 tahun baru dapat degree) ..

@ ambil sepenuh masa...

mana lebih efficient...?????

Aku saje la nk tanya korang..kot2 itu dapat membantu aku yang x berpengetahuan nie..

bagi akulh mahdia kan...mane2 pn same jer pokok pangkalnye hati.....

aku pn skang nie tgh study part-time....tiap2 mggu klas....nk g blk kg. pn ssh....

allhamdulillah lah skang dh last sem. dah

tapi yang aku nk bgtau awl2 dl lh....study part time lagi bnyk mkn mase ngn duit,tmbh2 lg klu ko b'ulg jauh

tp klu bile dh grade...die punye kepuasan....X t'hingga....

aku skang nie tgh amik dip. part time...thn dpn klu ade rzki nk amik degree full time,nsb baiklh aku kerja kerajaan....

nie nsht aku lh.....bagi org yg nk memajukan diri....

Assalamualaikum

aku nak tanya soalan bodoh sikit

belajar part time dgn full time yang mana lagi bagus kualitinya

dan apa pulak pandangan "employer" akan kedua-dua metodologi pengajian ni?

adakah employer akan lebih mengutamakan full time student dari part time student?

atau atau ia semata-mata berdasarkan kualiti yang ada pada seseorg itu semata-mata yang mana maksudnya degree yang ada tu hanya sebagai tiket untuk dipanggil temuduga?

aku masih tertanya-tanya akan persoalan ini.mintak maaf sekiranya soalan aku ni teramatlah bodoh.

apa pandangan saudara sekalian alam?

Assalamualaikum

aku nak tanya soalan bodoh sikit

belajar part time dgn full time yang mana lagi bagus kualitinya

dan apa pulak pandangan "employer" akan kedua-dua metodologi pengajian ni?

adakah employer akan lebih mengutamakan full time student dari part time student?

atau atau ia semata-mata berdasarkan kualiti yang ada pada seseorg itu semata-mata yang mana maksudnya degree yang ada tu hanya sebagai tiket untuk dipanggil temuduga?

aku masih tertanya-tanya akan persoalan ini.mintak maaf sekiranya soalan aku ni teramatlah bodoh.

apa pandangan saudara sekalian alam?

Assalamualaikum...

pandangan aku lah.. sama je dua2.. metodologi majikan mengatakan belajar part time dan full time ada beza amatlah takleh diterima. dah tentu silibus kedua2 kaedah pembelajaran adalah sama, mana bleh beza2 (kalu sambung kat ipt yg sama). majikan aku ni pun tak tgk degree part time ke full time ke, jnj aku ada pengalaman yg sememangnya diorang nak... jgn risau, kedua2nya adalah sama.. ni pengalaman akulah yer, saja nak kongsi ngan korang.. aku dulu diploma utm, pastu keje kat melaka sbg technician... dlm masa tu aku buat partime study kat SPACE utm ( http://www.spaceutm.edu.my/ ) dlm degree electrical, silibus aku dah tgk mmg sebijik ngan full time student.. jd takda masalah.. semester pertama, belajar teori kat UTMKL sana.. semester dua lak aku ambik lab, tp sayangnya utmkl takda kemudahan lab untuk student degree, jd maknanya aku kena ulang alik ke skudai tiap2 ujung mggu.. lama kelamaan aku tak larat gak, minyak kereta lagi. kalu naik bas lagi payah.. last2, aku benti.. dan sambung degree full time kat unisel.. skrg puas hati dah, dah keje pun aku.. majikan aku pun tak tgk sgt degree dari ipta/ipts, pointer, full time or partime... jnj pandai 'jualkan diri'..... mungkin ada orang ckp rugilahkan sbb pengalaman, tp bagi aku takda masalah, jnj nak belajar.. dua2 ada pro dan kontra..

full time - pinjaman ada, bleh studi kaw2, tp nak kuar nak carik keje satu hal, pinjaman nak kena byr gak..

part time - yuran mgkn boleh disetelkan dgn gaji (Mara ada buat pinjaman pelajaran utk pelajar part time), keje dah ada, tak perlu nak carik, tp komitmen pada keje dan belajar mesti kuat, takleh lebih kan keje kurangkan studi atau sebaliknya... satu semester tak byk paper leh ambik, mcm aku dulu satu semester maksimum 3 paper, minimum tak kisah, sbb tu ada yg sama belajar ngan aku 7 tahun pun tak abis degree, heheheheh... nak keje lagi, nak belajar lagi...

fikir2kan dan renungkan dlm2... Selamat Hari Raya... heheheheh

Assalamualaikum...

bagi akulh mahdia kan...mane2 pn same jer pokok pangkalnye hati.....

aku pn skang nie tgh study part-time....tiap2 mggu klas....nk g blk kg. pn ssh....

allhamdulillah lah skang dh last sem. dah

tapi yang aku nk bgtau awl2 dl lh....study part time lagi bnyk mkn mase ngn duit,tmbh2 lg klu ko b'ulg jauh

tp klu bile dh grade...die punye kepuasan....X t'hingga....

aku skang nie tgh amik dip. part time...thn dpn klu ade rzki nk amik degree full time,nsb baiklh aku kerja kerajaan....

nie nsht aku lh.....bagi org yg nk memajukan diri....

mmg niat hati nie nekad nk majukan diri sendiri...

masa bulan jun lalu aku dapat gak futher study untuk degree kat kuittho skrg ni digelar uthm

ijazah sarjana muda kejuruteraan mekanikal( pembuatan-pengeluaran)..

dah 3 thn aku apply sejak aku abis diploma dulu..tup tup dpat plak...

tapi bila fikir2 balik, tgk mak ayah pun dah berusia aku x sampai hati nk minta duit kat dorang..

mmg pinjaman ada tapi untuk bayar yuran & kos pengajian sj.. mmg bersusah2 la..tapi income monthly untuk

org kat kg itu lah yang jadi keutamaan aku..aku x smpi hati..biar pun aku kirim x berapa sgt tapi kurang2 pun membantu kurang beban keluarga..

bila fikir2 ada part time ni.. itu yang aku tanya korang kat putera..kot2 dpt membantu aku..

Kalau macam tu,go for part time.Penat skit la sebab kena buat 2 keje dalam 1 masa tapi ko takyah pikir loan ape sume tu...lgpun bleh tolong mak bapak kan tu bangga diorang dapat anak macam ko.Bersusah payah nak kejar cita2,memang bagus.. ^_^

Assalamualaikum...

pandangan aku lah.. sama je dua2.. metodologi majikan mengatakan belajar part time dan full time ada beza amatlah takleh diterima. dah tentu silibus kedua2 kaedah pembelajaran adalah sama, mana bleh beza2 (kalu sambung kat ipt yg sama). majikan aku ni pun tak tgk degree part time ke full time ke, jnj aku ada pengalaman yg sememangnya diorang nak... jgn risau, kedua2nya adalah sama.. ni pengalaman akulah yer, saja nak kongsi ngan korang.. aku dulu diploma utm, pastu keje kat melaka sbg technician... dlm masa tu aku buat partime study kat SPACE utm ( http://www.spaceutm.edu.my/ ) dlm degree electrical, silibus aku dah tgk mmg sebijik ngan full time student.. jd takda masalah.. semester pertama, belajar teori kat UTMKL sana.. semester dua lak aku ambik lab, tp sayangnya utmkl takda kemudahan lab untuk student degree, jd maknanya aku kena ulang alik ke skudai tiap2 ujung mggu.. lama kelamaan aku tak larat gak, minyak kereta lagi. kalu naik bas lagi payah.. last2, aku benti.. dan sambung degree full time kat unisel.. skrg puas hati dah, dah keje pun aku.. majikan aku pun tak tgk sgt degree dari ipta/ipts, pointer, full time or partime... jnj pandai 'jualkan diri'..... mungkin ada orang ckp rugilahkan sbb pengalaman, tp bagi aku takda masalah, jnj nak belajar.. dua2 ada pro dan kontra..

full time - pinjaman ada, bleh studi kaw2, tp nak kuar nak carik keje satu hal, pinjaman nak kena byr gak..

part time - yuran mgkn boleh disetelkan dgn gaji (Mara ada buat pinjaman pelajaran utk pelajar part time), keje dah ada, tak perlu nak carik, tp komitmen pada keje dan belajar mesti kuat, takleh lebih kan keje kurangkan studi atau sebaliknya... satu semester tak byk paper leh ambik, mcm aku dulu satu semester maksimum 3 paper, minimum tak kisah, sbb tu ada yg sama belajar ngan aku 7 tahun pun tak abis degree, heheheheh... nak keje lagi, nak belajar lagi...

fikir2kan dan renungkan dlm2... Selamat Hari Raya... heheheheh

Assalamualaikum...

datuk seri..

aku nak tanya hang dulu masa kau ambik part time kat spaceutm..mcm mana dngan yuran pengajian setiap semester kau spend smpi 1K ker..

lagipun aku x ada pengetahuan sgt pasal belajar part time ni...

lg 1..Mara mmg ada ker bg loan untuk pelajar part time..??

tapi aku tabik la kat ko sbb kau nekad 'berani mati' dgn berhneti kj & continue study kat unisel..

hehehe..

Assalamualaikum...

ades, tak ingat lah.. lebih seribu gak kot rasanya.. dah lupa, dah lama dah, 6 tahun yg lepas.. mara mmg ada buat pinjaman belajar part time.. yg penting mohon dulu ipt tersebut, tunjukkan surat offer kat pejabat mara bhg pinjaman kat jln raja laut tu.. nnt baru dpt borang tu.. kamikaze jer, dah niat nak smbg belajar... tp alhamdulillah, kekadang nak capai sesuatu kena ada pengorbanan... :) mcm aku dulu pun keje, dlm masa tu aku kumpul duit sendiri nk g sambung belajar tu.. tak guna 1 sen pun duit mak bapak, dr minyak kete dan tol nak g unisel tu sampailah dpt pinjaman belajar. nasib baik ada duit simpanan.. itulah citernya... heheheh

Assalamualaikum...