Jump to content
kurt_yezzed

Owner2 Acer Aspire Gemstone (all Model). Sila Join Sini...

Recommended Posts

saya baru bli lappy ni,

acer 4530

amd turion x2 2gig

gforce 9100

ram 2 gig

saya beli atas grafik dia yang tinggi, tapi kan apsal saya main dota warcraft3 takbleh?

baru main sikit, dah kuar white screen, saya blum try game lain sbb benda ni je dah buat saya takut.

takkan gf cam warcraft ni pun dia tak mampu? ade penyelesaiannya tak?

saya baru bli lappy ni,

acer 4530

amd turion x2 2gig

gforce 9100

ram 2 gig

saya beli atas grafik dia yang tinggi, tapi kan apsal saya main dota warcraft3 takbleh?

baru main sikit, dah kuar white screen, saya blum try game lain sbb benda ni je dah buat saya takut.

takkan gf cam warcraft ni pun dia tak mampu? ade penyelesaiannya tak?

aku pun baru beli semalam jugak laptop ni. Belum abis explore lagi. Baru selesai install ubuntu ngan vista. Game pun belum masuk lagi. Tapi tgk gc dia, memang support dx10. Aku tgk review geforce 9100m G kat website nvidia, bleh tahan jugak gc dia ni. Windows experience index kat vista pun bagi laptop ni 4.1 markah. Kira ok lah tu. Bagi aku lebih masa untuk explore lebih2 sket n merasai susah senangnya laptop ni. Anyway, dari segi design, laptop ni aku bagi 4 bintang. :)

Edited by kluang man

aku pun baru beli semalam jugak laptop ni. Belum abis explore lagi. Baru selesai install ubuntu ngan vista. Game pun belum masuk lagi. Tapi tgk gc dia, memang support dx10. Aku tgk review geforce 9100m G kat website nvidia, bleh tahan jugak gc dia ni. Windows experience index kat vista pun bagi laptop ni 4.1 markah. Kira ok lah tu. Bagi aku lebih masa untuk explore lebih2 sket n merasai susah senangnya laptop ni. Anyway, dari segi design, laptop ni aku bagi 4 bintang. :)

wah kau pun beli jugak ke, kluang man kau ni fan acer eh? aku pasni nak try game bettlefield kau nanti tgk2 kan ar eh. ttg vista aku install ok je, pakai pun laju je, taktaulah sbb aku tambah ram jadi 2gig..kalau acer ni warne dia putih cam sblm ni, mmg aku tak beli. nasib baik kali ni dia buat dlm hitam dan luar shining blue..

kluang man aku nak tanye apesal grafik tu dia amik ram kita sikit hah? mmg semua grafik cemtu ke??

kluang man aku nak tanye apesal grafik tu dia amik ram kita sikit hah? mmg semua grafik cemtu ke??

integrated graphic mmg mcm 2,shared memory ngan RAM

Aku ade Aspire 4520 yang model baru ni. Masa aku beli dia install vista. Tapi banyak software masalah yang aku hadapai. Jadi aku format dan install XP.

Masalah aku sekarang, semua driver jalan tapi webcam aku xleh guna. Aku dah install driver yang member aku bagi pasal lappy dia sama ngan aku. Tapi still webcam ni xleh nak guna. So, ada sesapa yang tau camner nak setelkan?

wah kau pun beli jugak ke, kluang man kau ni fan acer eh? aku pasni nak try game bettlefield kau nanti tgk2 kan ar eh. ttg vista aku install ok je, pakai pun laju je, taktaulah sbb aku tambah ram jadi 2gig..kalau acer ni warne dia putih cam sblm ni, mmg aku tak beli. nasib baik kali ni dia buat dlm hitam dan luar shining blue..

Fan acer tu takde lah. Cuma acer je yang boleh bagi notebook spec yg tinggi sikit, dgn harga yg murah. Kalau HP pun dgn spec mcm 4530 ni, dah tentu RM 2k keatas punya. Design kali ni pun, all black. Shining blue kat luar tu pon, dia guna sempena launching aspire 8920G dgn blue gemstone concept. Anyway, integrated graphic mmg shared dgn RAM. Kalau nak performance bagus, pakai le 2GB ram. 9100m ni pun tak silap aku support DX 10, kan? Kalau DX 10.1 rasanya x support kot.

Fan acer tu takde lah. Cuma acer je yang boleh bagi notebook spec yg tinggi sikit, dgn harga yg murah. Kalau HP pun dgn spec mcm 4530 ni, dah tentu RM 2k keatas punya. Design kali ni pun, all black. Shining blue kat luar tu pon, dia guna sempena launching aspire 8920G dgn blue gemstone concept. Anyway, integrated graphic mmg shared dgn RAM. Kalau nak performance bagus, pakai le 2GB ram. 9100m ni pun tak silap aku support DX 10, kan? Kalau DX 10.1 rasanya x support kot.

betul tu pe yg kau ckp sbb aku dah buat servey nih, lain takleh dpt selain acer je. aku pakai 2gig ram tapi dah jadi 1.75 sbb tu aku tanye kau knape dia share. aku tgk mmg suport dx10 tapi aku pakai dx9, abes tu nak kne dload ke dx10 tuh? kau tau knape acer leh bagi spec cemtu dengan harga yg murah? mesti ade sbb kan.

Aku masih buntu dengan aku punya webcam.

ha kat laman web acer dah ada driver yg boleh tanggani masalah webcam. cuba try2 driver kat acer tu. aku punya suyin. memang dia kena pakai suyin. kadang2 rasanya tak perlu install webcam kot kat xp. sbb dia dah install automatically driver tu.

ellop..

aku newbie utk aspire 4520 bru sebln...

maslah yg aku hadapi skang ni ialah game quit sendiri dgn slambernye time tgh lyn..tension aku...

aku da install driver 6100,utk kes blue screen ok...tapi time lyn game die ttbe quit...

game : Hitman 2 silent assassin

ade sp2 yg bole tlg...

kena update sound driver yang latest kalau pakai windows xp. lagi satu pergi kat windows update dan update semua important update kat windows. pastu masalah pasti akan ok :D

masalah laptop ni ialah dia masih lagi tak ada driver yang compatible untuk run game2 yang latest2. ramai kata nvidia geforce 7000m bagos tapi aku dah try compare kan dengan graphic intel 950 member aku punya. inter punya gc lagi laju dari nvidia gforce 7000m. Nvidia x akan update driver bagi chipset ni sbb chipset ni integrate ngan product acer. so acer yg bertanggungjawab untuk buat driver baru bagi gc ni. apa2 pon geforce 7000m punya driver stakat ni sax walaupun pakai 6100m punya driver.

masalah laptop ni ialah dia masih lagi tak ada driver yang compatible untuk run game2 yang latest2. ramai kata nvidia geforce 7000m bagos tapi aku dah try compare kan dengan graphic intel 950 member aku punya. inter punya gc lagi laju dari nvidia gforce 7000m. Nvidia x akan update driver bagi chipset ni sbb chipset ni integrate ngan product acer. so acer yg bertanggungjawab untuk buat driver baru bagi gc ni. apa2 pon geforce 7000m punya driver stakat ni sax walaupun pakai 6100m punya driver.

camne dengan nvidia gf 9100m? knape nvidia buat cemtu plak, bukan dia yg buat ke dia kne la update skali. aku pun kerap la jadi simptom2 ni.

kena update sound driver yang latest kalau pakai windows xp. lagi satu pergi kat windows update dan update semua important update kat windows. pastu masalah pasti akan ok :D

ha. aku main game hitman silent assassin tu ok je. tak pernah kluar blue screen plak. kau dah install ke chipset driver? chipset driver tu penting gak utk laptop.. hitman blood pon ok. tapi graphic dia slow daripd gc lain.

off topic**. aku ada exam jap lagi ~ wish me gud luck :D

camne dengan nvidia gf 9100m? knape nvidia buat cemtu plak, bukan dia yg buat ke dia kne la update skali. aku pun kerap la jadi simptom2 ni.

sbbnyer.. nividia geforce 7000m ni driver dia untuk keluaran laptop. nvidia kalau nak update driver bagi geforce ni bermaksud nvidia dah usik product acer. lebih kurang camtu la :D. cuba search internet for more details.

aku da update.tapi still same gak prob die...

game kene setting ke medium gak ke?

maknenye xksh ke klau pakai gforce 7000m? tapi kene update yg latest ke?

da kuar ke driver gforces 7000m yg latest?

game aku setting semua max. tak ada low pon. kalau game hitman silent assassin 2 tu memang boleh run lancar. geforce 7000m punya driver masih lagi tak kluar yg bagus performance dia untuk game2 latest. of kos aku aku menghadapi masalah bermain game crisis hanya oleh kerana gc ni je.

game aku setting semua max. tak ada low pon. kalau game hitman silent assassin 2 tu memang boleh run lancar. geforce 7000m punya driver masih lagi tak kluar yg bagus performance dia untuk game2 latest. of kos aku aku menghadapi masalah bermain game crisis hanya oleh kerana gc ni je.

guys leh tolong aku tak, bluetooth aku takleh guna, bila aku tekan bluetooth button, dia tulis "bletooth enable" but the bluelight kuar sekejap jer..

kalau cam biasa dia on je bluelight tu, pastu bila aku find range device, they said "no bluetooth device was detected", help guys it never been like this before...

Aku masih buntu dengan aku punya webcam.

aku pernah repair model mcm ko nie..aku guna Bison kalau xsalah aku..kan ada 3jenis,ko cuba semuanya..

Sapa2 yang guna aspire 4520,geforce 7000m tapi nak cuba main game2 yang hi-end. Sila rujuk di sini. Use at your own risk. Aku dah try, semuanya berjalan lancar :wub: . Err... :blush: cuma korang kena sediakan cooling pad yang baik siket lah. Yang cap ayam tak di jamin.

kluang, sebut2 pasal cooling pad nih, aku ade cooling pad percuma time beli laptop nih. aku rasa coling pad nih yg paling murah punye la.

aku bila pakai takde masalah la, hidup elok jer. masalahnya skarang bila aku restart laptop aku mesti time tu dia blue screen..

pastu teruslah komputer tu restart lepas start up berulang kali, then aku bawak kedai pastu diorang just tukar setting HD kat kat F2 tuh..

aku nak tanya nih cooling pad ni rosak ke atau laptop ni nye masalah? sbb aku ingat nak beli cooling pad baru..

dia tuka SATA kepada IDE tu. klu ko takde SATA driver, mmg le kuar BSOD. Laptop takde hal, cool pad pun takde hal. Ok je tu...

abes tu aku kne install SATA driver ke untuk aku guna cooling pad tu?? mane aku nak dpt?? aku rasa HD option kat f2 tuh cume ade IDE dan ntah taktau lg satu tuh name ape.. tapi SATA mmg takde.. camne?

Last week br je bli Acer Aspire 4530 kat PC Fair utk adik..

Performance cuns ngn Vista Ultimate32 SP1 :wub:

abes tu aku kne install SATA driver ke untuk aku guna cooling pad tu?? mane aku nak dpt?? aku rasa HD option kat f2 tuh cume ade IDE dan ntah taktau lg satu tuh name ape.. tapi SATA mmg takde.. camne?

xperlu..cuma setup kt bios la bila ko nk format atau reinstall windows..tukar AHCI mode ke IDE mode je...xperlu install sata driver

xperlu..cuma setup kt bios la bila ko nk format atau reinstall windows..tukar AHCI mode ke IDE mode je...xperlu install sata driver

masalahnya kalau aku cocok cooling pad tu, dia akan tukar mode AHCI slps restart computer, takkan la setiap kali aku nak start computer nak tukar benda tu manually..penat la aku..