Jump to content
kurt_yezzed

Owner2 Acer Aspire Gemstone (all Model). Sila Join Sini...

Recommended Posts

Salamzz...

Setakat ari nie, aku dah pakai lappy ni selama seminggu. Anyway, problem x byk sangat, memang sesuai untuk light gaming, prestasi ok. Cuma masa baru beli hari tu, masalah nak cari driver untuk xp ada susah sket. Aku suggestkan untuk vga driver,jgn guna nvidia 7000m punya. Korunk guna driver geforce 6100. Performance utk game, adalah lebih baik dgn driver ni :) . Ini list antara game2 yang aku dah test:

a. Battlefield 2142

b. Hitman Blood Money

c. NFS Most Wanted

d. Godfather The Games

e. The Da Vinci Code

untuk driver, kat sini le...

mari le semua owner2 4520 merapatkan saf di thread ni...

Edited by kluang man

kat sini.

x payah uninstall, just update driver je. ingat, ignore je windows driver incompatibility warning tu. pastu nanti dia ada listkan hingga 4 jenis nvidia 6100.

Geforce 6100

Geforce 6100 nForce 400

Geforce 6100 nForce 405

Geforce 6100 nForce 420

ko ambik geforce 6100 yg 1st skali.

aku pun pakai acer aspire 4520, driver sume ok je. aku pakai driver Graphic je dari CD maksudnya aku pakai nvidia 7000m punya. banyak game boleh main termasuk need 4 speed carbon tapi masalah game latest skrang ni splinter cell double agent graphic gila tenuk tersekat2. nanti aku update 6100 nyer. aku rasa boleh kot... aku try..

Aku dah guna sebulan ACER 4520 AMD 1.9GHz 512+512 DDR2 667 kingston.. XP dgn update 6100 Geforce ni mmg puashati la dah mcm2 game aku masuk bole dikatakan semua bole main. Gambar pun lawa juga.... Memang x rugi beli.... :lol:

wah cultus, ko dapat AMD TL-58 ke? Samolah ngan den. Huhuhu... :lol: .Tak ramai buyer dapat TL-58 nih, sbb frekuensi dia 1.9ghz kan? Kebanyakkan buyer akan dapat TL-56 ngan TL-52.Yang paling baru sekali pasal laptop aku ni, aku korbankan duit yg sepatutnya aku beli kasut raya untuk dapatkan RAM Corsair Heavy Duty 1 GB 667mhz. Sedih...sedih...raya itu hari x berkasut baru. Xpelah, janji main game dah x sangkut2 lagi. hehe... :D .

afat...

aku dah try main double agent kat laptop ni hari tu. mula2 memang sangkut. Pastu aku install AMD Turionâ„¢ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology Driver then restart komputer pastu install pulak AMD Dual-Core Optimizer.

Pastu restart komputer lagik sekalik. Alhamdulillah, Double Agent dapat diselamatkan selepas itu. huhuhu.... :rolleyes: .

Pastu nak lagi bagus lagi, ko masuk kat bios, ko upkan video buffer kat bios tu hingga 256MB. Bila dah up video buffer tu,barulah nvidia punya Turbocache akan enable. Tak caya ko try tengok information laptop ko guna PC Wizard 2008. Dia akan bagitau video memory ko 512MB. Hakikatnya video memory ko cuma 256MB, yang 256Mb lagi tu adalah Turbocache.Laptop ni boleh capai Turbocache hingga 896MB tapi ko kena upgrade ram ke 4GB dulu.

Ingat, ko buleh ubah video buffer kat bios tu kalau ko dah upgrade RAM minima 1GB . Kalo ko masih pakai RAM asal 512MB tu, maksima dia cuma 64MB jelah,bro... -_- .

Harap cara ni membantu. B)

Edited by kluang_man

penah try game Warcraft 3:Dota?Laptop member aku asyik shut down je bila main game ni...

cyberfly...

dota bermasalah bila maen kat lappy ni berpunca drpd driver.

bukan video driver tapi sound driver yang banyak bug. ko donlodlah sound driver xp 4520 yang paling latest kat website realtek tau,bukan site acer. driver version yg aku guna ni Realtek R1.75 .

driver kat site acer bukan version baru. setahu aku acer keluarkan driver ni dulu masa 4520 baru launching. just untuk memenuhi permintaan customer yang nak gunakan windows xp untuk laptop vista nih....

harap membantu... :)

Aku dah guna sebulan ACER 4520 AMD 1.9GHz 512+512 DDR2 667 kingston.. XP dgn update 6100 Geforce ni mmg puashati la dah mcm2 game aku masuk bole dikatakan semua bole main. Gambar pun lawa juga.... Memang x rugi beli.... :lol:

Nak tanya sikit. Aku ada download graphic card punya driver link kat sini tapi dia tak boleh install, dia kata can't find supported hardware (yang message merah tu).. banyak driver aku install tak boleh juga. apa solution dia? mana nak download driver ni yang betul2 boleh pakai?

Nak tanya sikit. Aku ada download graphic card punya driver link kat sini tapi dia tak boleh install, dia kata can't find supported hardware (yang message merah tu).. banyak driver aku install tak boleh juga. apa solution dia? mana nak download driver ni yang betul2 boleh pakai?

driver paling latest version 163.71 klik sini

ikut guide aku ni:

1. Install dulu exe yg ko dah download tu. Driver dia akan duduk kat C:\NVIDIA\Win2k\163.71\English....

2. Left klik my computer -> properties -> hardware -> device manager -> display adapter -> nvidia geforce 7000m

3. Left klik nvidia 7000m -> update driver -> klik install from list -> next -> don't search -> next -> have disk -> browse.

4. Locate balik driver kat C:\NVIDIA\Win2k\163.71\English. File dia akan kuar nama "nv4_disp.inf". Klik open dan ok.

5. Klik kat nvidia 6100 yang first sekali, and then next. Just klik ok bila update warning driver not compatible kluar.

6. Dah sudah restart laptop ko.

Hope it's help... ^_^

Edited by kluang_man

dia bukan keluar message yang warning mesej warna kuning tu. Message tu warna merah gambar pangkah. lepas tu kita tekan ok je installation abort sendiri. Dia kata can't find spesific hadware macam tu la.. tapi itu bila kita click kat file exe nak install lepas kita extract dia kat C. Try update plak guna cara guide tu...

wah cultus, ko dapat AMD TL-58 ke? Samolah ngan den. Huhuhu... :lol: .Tak ramai buyer dapat TL-58 nih, sbb frekuensi dia 1.9ghz kan? Kebanyakkan buyer akan dapat TL-56 ngan TL-52.Yang paling baru sekali pasal laptop aku ni, aku korbankan duit yg sepatutnya aku beli kasut raya untuk dapatkan RAM Corsair Heavy Duty 1 GB 667mhz. Sedih...sedih...raya itu hari x berkasut baru. Xpelah, janji main game dah x sangkut2 lagi. hehe... :D .

afat...

aku dah try main double agent kat laptop ni hari tu. mula2 memang sangkut. Pastu aku install AMD Turionâ„¢ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology Driver then restart komputer pastu install pulak AMD Dual-Core Optimizer.

Pastu restart komputer lagik sekalik. Alhamdulillah, Double Agent dapat diselamatkan selepas itu. huhuhu.... :rolleyes: .

Pastu nak lagi bagus lagi, ko masuk kat bios, ko upkan video buffer kat bios tu hingga 256MB. Bila dah up video buffer tu,barulah nvidia punya Turbocache akan enable. Tak caya ko try tengok information laptop ko guna PC Wizard 2008. Dia akan bagitau video memory ko 512MB. Hakikatnya video memory ko cuma 256MB, yang 256Mb lagi tu adalah Turbocache.Laptop ni boleh capai Turbocache hingga 896MB tapi ko kena upgrade ram ke 4GB dulu.

Ingat, ko buleh ubah video buffer kat bios tu kalau ko dah upgrade RAM minima 1GB . Kalo ko masih pakai RAM asal 512MB tu, maksima dia cuma 64MB jelah,bro... -_- .

kluang_man, cne nk cek information laptop guna PC Wizard 2008?

kluang_man, cne nk cek information laptop guna PC Wizard 2008?

download kat sini

dia bukan keluar message yang warning mesej warna kuning tu. Message tu warna merah gambar pangkah. lepas tu kita tekan ok je installation abort sendiri. Dia kata can't find spesific hadware macam tu la.. tapi itu bila kita click kat file exe nak install lepas kita extract dia kat C. Try update plak guna cara guide tu...

afat,

ko dah try ke guide yang aku bagi tu???

cuba try test tengok...

masa ko install fail exe tu memang dia kluar warning can't find spesific hardware. And then ko cancel installation betuk tak?

Lepas ko cancel installation tu, cuba ko check kat hardisk C. Mesti ada folder NVIDIA\Win2k\163.71\English, kan? Bila ada folder tu, ikutlah guide yg aku bagi tadi...

Edited by kluang_man

kluang_man..

Ye ke kita ni bertuah juga la.. Mula2 nak modified nie fening juga kepala.. Tapi bila dah jadi bila2 bole format buat balik makan 1/2 hari juga la.. So far ok lagipun aku nak jual kingston 512mbx2 ddr2 667 nie dua-dua la rm120 baru lagi nie.. ada minat sbb nak upgrade juga 1gbx2. Aku bagi sekali dgn driver acer nie utk XP tp bawa pendrive la.. :wacko:

cyberfly...

dota bermasalah bila maen kat lappy ni berpunca drpd driver.

bukan video driver tapi sound driver yang banyak bug. ko donlodlah sound driver xp 4520 yang paling latest kat website realtek tau,bukan site acer. driver version yg aku guna ni Realtek R1.75 .

driver kat site acer bukan version baru. setahu aku acer keluarkan driver ni dulu masa 4520 baru launching. just untuk memenuhi permintaan customer yang nak gunakan windows xp untuk laptop vista nih....

harap membantu... :)

good info.nanti aku inform member aku.thanks kluang_man.

kluang_man..

Ye ke kita ni bertuah juga la.. Mula2 nak modified nie fening juga kepala.. Tapi bila dah jadi bila2 bole format buat balik makan 1/2 hari juga la.. So far ok lagipun aku nak jual kingston 512mbx2 ddr2 667 nie dua-dua la rm120 baru lagi nie.. ada minat sbb nak upgrade juga 1gbx2. Aku bagi sekali dgn driver acer nie utk XP tp bawa pendrive la.. :wacko:

bro,

kalau ko nak jual ram ko 512mb x 2 rm120 aku ingat mahallah bro. Kalau RM100 ok kot. Aku beli DDR2 corsair 1gb hari tu kat skudai taman u. Semua brand ram apacer,kingston,hyundai and corsair DDR2 untuk laptop 1GB baru RM109 je sebatang :P . Klu DDR2 512MB baru RM53 sebatang. Barang baru pulak tu. Kat tempat aku area n9 ni ada satu kedai komputer. Aku beli laptop ni kat sini le, tapi hari tu nak upgrade ram 1GB RM170 sebatang, kalau upgrade sebatang 512mb rm110 tak jadi aku upgrade,mahal gile :unsure: . Aku kontek abang aku kat jb suruh dia survey harga. Bukan setakat ram je. Macam2 barang dan aksesori pc dia buat promosi harga down giler punya. Sebelum aku balik raya kat kluang, aku lajak pi jb dulu.

download kat sini

afat,

ko dah try ke guide yang aku bagi tu???

cuba try test tengok...

masa ko install fail exe tu memang dia kluar warning can't find spesific hardware. And then ko cancel installation betuk tak?

Lepas ko cancel installation tu, cuba ko check kat hardisk C. Mesti ada folder NVIDIA\Win2k\163.71\English, kan? Bila ada folder tu, ikutlah guide yg aku bagi tadi...

ok dah cuba dah. masalah graphic driver sekarang dah selesai dah. terima kasih kerana bagi guide tu. selalunya aku search driver aku tekan je yang kat atas tu. Graphic dia nampak macam laju sikit daripada sebalumnya. Terima Kasih sekali lagi.

Latest game list yang aku dah try kat laptop ni...

1. Silent Hill 4: The Room

2. F.E.A.R

3. F.E.A.R Extraction Point

4. Splinter Cell Pandora Tomorrow

5. Splinter Cell Double Agent

6. Alien vs Predatior 2

7. Far Cry

Semua ok je :rolleyes:

hello..aku newbie kt sini.nk tanya expert2 kt sini psl problem aku.aku baru beli laptop acer aspire 4520 ni lebih kurang 1bln++.problemnya laptop aku ni slalu sgt off sndri.kdg2 tu tgh tgk movie pun dia off, main game pun off, YM pun off jgk, nk convert file jauh skali la..br start je terus off.aku dh pening camne nk buat. dh try hantar kt Highpoint Service Centre tp diaorg ckp xde apa2 pun.bila aku bwk blk je problem sama datang blk.laptop ni masih pakai spec ori cuma aku tambah ram je 1Gb.ada tak sesapa yg penah hadapi situasi mcm ni?atau yg terror2 tu tlg aa share ngn aku..please...

hello..aku newbie kt sini.nk tanya expert2 kt sini psl problem aku.aku baru beli laptop acer aspire 4520 ni lebih kurang 1bln++.problemnya laptop aku ni slalu sgt off sndri.kdg2 tu tgh tgk movie pun dia off, main game pun off, YM pun off jgk, nk convert file jauh skali la..br start je terus off.aku dh pening camne nk buat. dh try hantar kt Highpoint Service Centre tp diaorg ckp xde apa2 pun.bila aku bwk blk je problem sama datang blk.laptop ni masih pakai spec ori cuma aku tambah ram je 1Gb.ada tak sesapa yg penah hadapi situasi mcm ni?atau yg terror2 tu tlg aa share ngn aku..please...

setakat hari ni, aku pun dah pakai laptop ni lebih kurang sebulan jugak. Tapi belum pernah kena lagi masalah tu. Firstly, bios version laptop ko version ape? Cuba ko check dulu pastu reply balik.

Bios version laptop aspire yang terbaru sekarang v1.3619, bios date 15/08/2007.

Edited by kluang man

setakat hari ni, aku pun dah pakai laptop ni lebih kurang sebulan jugak. Tapi belum pernah kena lagi masalah tu. Firstly, bios version laptop ko version ape? Cuba ko check dulu pastu reply balik.

Bios version laptop aspire yang terbaru sekarang v1.3619, bios date 15/08/2007.

sori kluang_man, laptop aku off sendri skali lg so aku terus hantar ke Highpoint.tak puas ati aku.tp seingat aku Bios version laptop ni bulan Julai 2007 cuma version bpa aku tak ingat la.tp pehal nnt aku bgtau kt sini.thanks anyway..

afat...

samo lah ngn aku..aku pn pki TL-58...2 bln lbih dh pakai..

k jer..xder prob..tak rugi bli..

pe nih ram aku kan 512+512..

bleh ker wat mcm yg ko ckp kt atas tuh???

satu lagi nk tya kn..

CIR tuh aper??

cam ne nk gune...

Edited by ssettor

samo lah ngn aku..aku pn pki TL-58...2 bln lbih dh pakai..

k jer..xder prob..tak rugi bli..

pe nih ram aku kan 512+512..

bleh ker wat mcm yg ko ckp kt atas tuh???

satu lagi nk tya kn..

CIR tuh aper??

cam ne nk gune...

CIR tu infrared receiver. Guna utk remote control je tak boleh jadik link untuk handset atau device lain yg guna infrared. Remote yang boleh guna pun cuma yang compatible dengan microsoft jek. Remote control nilah yang aku tengah dok carik sekarang ni. Kat ne bleh dapat aaa...? Kalau ada brapa hargenye???

driver paling latest version 163.71 klik sini

ikut guide aku ni:

1. Install dulu exe yg ko dah download tu. Driver dia akan duduk kat C:\NVIDIA\Win2k\163.71\English....

2. Left klik my computer -> properties -> hardware -> device manager -> display adapter -> nvidia geforce 7000m

3. Left klik nvidia 7000m -> update driver -> klik install from list -> next -> don't search -> next -> have disk -> browse.

4. Locate balik driver kat C:\NVIDIA\Win2k\163.71\English. File dia akan kuar nama "nv4_disp.inf". Klik open dan ok.

5. Klik kat nvidia 6100 yang first sekali, and then next. Just klik ok bila update warning driver not compatible kluar.

6. Dah sudah restart laptop ko.

Hope it's help... ^_^

aku try masuk page tuh...tapi dia ckp file not found..