Jump to content
Datuk_Seri

Tragedi Nuri Terhempas..

Recommended Posts

sy pun tatau la kebenaran cerita ni.. dari mulut ke mulut. aderla dari sumber dalaman (abah sy ex army), dia kata derang ni mati bukan sebab terhempas. tapi sebab dihempap barang2 yang derang bawa. wallahualam. sebab sumer dalam keadaan kat seat derang lagi. masa heli tu terjunam, barang2 tu hempap derang.. asalnyer nak bawak barang2 tu melalui jalan darat, tapi orang atasan suh nek nuri gak. hmm tatau la.. kalo salah, sy minta maaf, cuma share aper yang sy dengar je....

aku pon dengar cite bergitu....

kepada kerajaan

ganti le ngan helikopter yang baru... nuri tu dah tue... lagi tua dari umor aku nih... takkan nak tunggu menteri mati dalam nuri baru nak tukar.. paling tak, gantungkan penggunaan nuri... bahaye wuu :ph34r:

-------

* kalo diorang kasi aku naik nuri free round satu mesia.. aku takut nak naik :ph34r:

aku rase cuace still jadik faktor gak

kalo korg dok kt genting korg tau la..mmg kalo time kabus tu tebal mmg x nmpk ape..lagi satu area2 ctu mmg berbukit dan curam

time nk carik magsa nahas tu heli mundar mandir atas umah aku...lori2 askar jgn ckp la

maybe kot.. sebab sekarang cuaca memang tak menentu

hmm heran kan.. najib tak nak plak naik nuri pi sini sana kalo ader urusan rasmi. naper sumer VVVVVVIP gi mana2 nek heli baru2. apa kata suh menteri yang tak sokong tukar heli baru tu gi naik nuri gi jenjalan ke urusan keje ke... ader berani ke?? hehehehe

tapi dengar kata nak tukar dah kan.. elok ar tu.. klo tak nanti kalo sy masuk askar kena naik plak.. huhuhu takut ooooo

Ye la mantap tapi benda dah berumur patut ganti laa...39 tahun tu wat macam2 kejer dah kategori org tua tau tu Nuri tu

Malaysia byk duit carik je helikopter lain,sebelum ada byk lg nyawa akan melayang..

jgn cakap pelik2...

aku setiap minggu naik nuri nih...

nuri mantap apa!!!

Tapi klu tukar baru lg best....

klu ada rezeki bleh g oversea ha ha ha

aku pun selalu naik nuri ni...mmg mantap.maklumla diselenggara penuh disiplin ikut jadual.kontrak sparepart berjalan lancar.dia kalau cukup haul siap tukar enjin baru/kipas baru dll. so ..apa nak risau?belum tentu heli baru boleh semantap nuri dlm semua keadaan.contoh,bantuan bencana banjir di johor.

tapi ramai pakar2 sarankan(bukan pakar aircraft)tukar heli baru pasal asyik crash...kena tukarla...jangan degil..nanti kita sama2 bayarla kos batal kontrak nuri,kos beli heli baru,kos maintainance heli baru,kos kursus dll.mungkin lps tu tiada lagi kemalangan heli kat malaysia.

lagi satu pakar2 harus usulkan kereta proton kalau asik accident aje kena scrap semua sekali.agaknya dah berapa ramai org mati ek sejak thn 80an kerana memandu kereta2 proton?rasanya lebih 90 orang kot..........