Jump to content
Sign in to follow this  
keen

Masalah Processor N Power Supply

Recommended Posts

Dah bawak ke kedai lain....

psu je yang rosak dan ditukar...kena rm50.

processor tak rosak. nasib baik lagi. alhamdulillah.....

tapi kena bayar rm50 tu ...tak tau ler pulak berapa pin??? 20 atau 24..... ??

payahnya kalau tak reti nihhh

x kisah la 20 atau 24 pin... yg penting pc ko xde masalah... betul x???

sebenanya... mobo 24 pin kalo sumbat 20 pin pn bleh idup gk... 24 masuk 20 pn bleh gk... sebenanya utk kegunaan biasa...biasanya tade masalah... melenkan kalo pc tu buat oc... mmg semput...

ada mungkin proc ko jenis high performance masa ko beli pun jenis yg mahal.........ko mungkin x tau nilai but technician yg repair tu kemungkinana akan suggest some low end proc like Sempron or CELERON D yg mana jauh lebih rendah harganya.....kalo ko bagi keizinan proc ko ditukar secara logik tecnician tu akan untung kira2 RM 100 bersih tanpa mengeluarkan satu sen pun duit modal........mana aku tau?.....aku selalu buat :ph34r: .....aku pernah senang2 dapat proc

Pentium 4 3.0GHZ 800FSB yg mana harga market kira2 RM 300++..........umpama enjin mithsubsihi

AMD BARTON 2400++ (ntah cam mana leh hangus keluar asap)

AMD ATHLON 2200++(aku berjaya rebirth kembali proc ni dan hasilnya aku untung RM 1000++...)

P:S berhatilah2 kengkawan :lol:

ada mungkin proc ko jenis high performance masa ko beli pun jenis yg mahal.........ko mungkin x tau nilai but technician yg repair tu kemungkinana akan suggest some low end proc like Sempron or CELERON D yg mana jauh lebih rendah harganya.....kalo ko bagi keizinan proc ko ditukar secara logik tecnician tu akan untung kira2 RM 100 bersih tanpa mengeluarkan satu sen pun duit modal........mana aku tau?.....aku selalu buat :ph34r: .....aku pernah senang2 dapat proc

Pentium 4 3.0GHZ 800FSB yg mana harga market kira2 RM 300++..........umpama enjin mithsubsihi

AMD BARTON 2400++ (ntah cam mana leh hangus keluar asap)

AMD ATHLON 2200++(aku berjaya rebirth kembali proc ni dan hasilnya aku untung RM 1000++...)

P:S berhatilah2 kengkawan :lol:

aku pnah tuka hadisk customer 15gig kepada 10gig kira2 2 thn lepas... skang ni nyesal sbb rasa dosa plak... so skang aku da x wat mende2 camnie sbb aku tau... kalo aku amek hak org lain... Allah akan tutup pintu2 rezeki buat aku... pada aku...kenelah jujur dalam merepair pc nie...

aku pnah tuka hadisk customer 15gig kepada 10gig kira2 2 thn lepas... skang ni nyesal sbb rasa dosa plak... so skang aku da x wat mende2 camnie sbb aku tau... kalo aku amek hak org lain... Allah akan tutup pintu2 rezeki buat aku... pada aku...kenelah jujur dalam merepair pc nie...

dah tau hujan pastu keluar pi mna2 xde orang kat rumah x reti nak tarik wayar telefon tu keluar <_< ...............x reti nak switch OFF power.........

by the way apa reason ko yg ko tukar HDD orang tu?

P:S ada Universiti bangan* orang soh format clear virus pastu dapat kat tukang repair tu dia soh tukar mobo plak......(kakak aku citer) :angry:

p/s= aku penah tukar caps kat PSU 3bijik(meletup)... bacaan caps tu 16v1600uf aku tukar caps 16v1300uf jer... pastu idop balik mcm biasa...heran aku,sampai skg boleh idop lg walopon x cukup 300uf...

dari pengalamn elektronik aku yang tak seberapa nih.. nilai dari 300uf tu kecik jer bezanya.. capasitor fungsinyer nak simpan cas kan.. so tak yah ler nak heran pc ko bleh idup lagi.. selagi die dapat fungsi asal die bleh idup.. len la klu ko tukar cap yang nilai nya 100uf jer..jauh tuh

pernah gak time aku blaja dulu.. ngah asyik wat assigment tiba-tiba ader bau hangit, tak lame pastu komp aku kuar api macam men bunga api.. huhu aku ngan member2 terkejut gila siap melompat tah maner... pas tutup suis kitorang check.. bau tu datang dari psu.. disebabkan dah abih waranty kitorang pun bukak ler psu tuh.. and yang terkejutnyer kat bawah papan litar psu tu ade ler menatang cicak dok hangus.. ntah biler die masuk kat situ ntah... tak pasal2 kene tukar psu.. tapi tukar cap ayam jer... bleh ar tahan setahun lebih..

dah tau hujan pastu keluar pi mna2 xde orang kat rumah x reti nak tarik wayar telefon tu keluar <_< ...............x reti nak switch OFF power.........

by the way apa reason ko yg ko tukar HDD orang tu?

P:S ada Universiti bangan* orang soh format clear virus pastu dapat kat tukang repair tu dia soh tukar mobo plak......(kakak aku citer) :angry:

[off topic]

aku saje swap hadisk aku dari 10gig kepada 15gig yg die nyer...pakcik tu pn bukan tau & die pn x pakai space besa... :ph34r:

[off topic]

aku saje swap hadisk aku dari 10gig kepada 15gig yg die nyer...pakcik tu pn bukan tau & die pn x pakai space besa... :ph34r:

ni ko tukar ko x tanya kan?...........mean dia x tahu kan?...pasal dia` pakcik`.......but aku buat kat semua.....tapi aku x macam ko tukar macam tu............aku `dah minta izin` :ph34r:

ni ko tukar ko x tanya kan?...........mean dia x tahu kan?...pasal dia` pakcik`.......but aku buat kat semua.....tapi aku x macam ko tukar macam tu............aku `dah minta izin` :ph34r:

[off topic]

ko mmg mintak 'izin' tapi aku rasa masa tu mesti nawaitu ko len... :lol:

[off topic]

ko mmg mintak 'izin' tapi aku rasa masa tu mesti nawaitu ko len... :lol:

eh x gak.......depending pada problem laa.......kalo orang tu otai dan tau pasang komponen PC snirik tu automatik aku banyak diam je...............but kalo aku menanya soalan dia asyik geleng kepala atau `jawab x tau` standby.............tapi aku bila aku buat aku make sure prob lama tu (spark/kilat) not happend again............. :D

ya betul tu... kena jujur...kita ada 'law'...lain la kalo cha ya nun alip / kaf lam ya nga...diorang hantam jer...

-dari pengalaman aku la, kalo kita tipu2, allah akan 'tarik' balik harta kita dalam kita x perasan sebenarnya...

p/s=pesanan sulit ko dah terbalas.....tq.