Jump to content
putra_bengal

Keyboard For Gaming

Recommended Posts

assalammualaikum warga putera. saya budak baru di sini.. saya nak tanya pendapat tentang keyboard yg di khaskan utk games... sebenarnya saya terpegun hendak memiliki logitech G15 gaming keyboard.. mcm mana dengan pendapat anda semua tentang keyboard ini? adakah bagus? atau ada yg nak rekemankan keyborad dari jenama lain..? silakan.. thanks..

Logitech%20G15%20Gaming%20Keyboard.thumb

ini logitech G15 gaming keyboard

:rolleyes:

actually aku own this keyboard...

beli je bkn pakai sgt...for sure la keyboard nih untuk gamers yg nk main game online @ game cm neverwinter atau game yg byk guna macro key...

apa yg membezakan keyboard nih ng yg len:

1. ada LCD display yg akan nunjukkan ko nye vital, n peluru le dn len2.

2. tak terkira byknye macro keys yg ko leh configure ikut kegunaan ko.

3. ada 2 usb port yg ko leh guna untuk cocok ko nye usb peripheral.

secara jujur aku katakan yg aku xsanggup nk configure die nye key...byk gler + pening kepala aku nengok...

so aku jaz guna untuk menaip dn men game sket2...anyway, keyboard nih mmg puas hati ble pki...key die pon sedap je tekan...xle keras cm batu.dan lampu 2 kt keyboard help when playing in dark...

kalo ko nak gaming keyboard yg ok tp dlm anggaran budget G15 nih...ko leh try:

1. Saitek Eclipse II

2. Micorosft Reclusa

3. Razer Tarantula

4. Microsoft Natural Keyboard 4000

aku siok tengok saitek eclipse II backlight lamp, warna oren lg...ps2 leh tukar warna len....cun siot..

Thanks krn bg pendapat.. aku seorg gamersz sebenarnya.. kalau area lowyat boleh dah dapatkan keyboard2 yg ko katakan tu.. aku sebenarnya ada gak berkenan kat razer tarantula tu. tapi design tak berapa.. bg ko yg mana aku patut pilih?

kalo ko pentingkan kecantikan dr kebersihan dalaman...aku cadangkan G15 ler...

tp kalo ko xpentingkan sgt kecantikan luaran, yg penting bersihan dalaman ....amek ler tarantula...

aa...aku nk tye...ko men game online ke...fps??

oh yer ker? kalau mcm tu aku amik G15 la.. leh padan ngan logitech G1 gaming mouse aku.. aku main dispath of army online... dulu main flyff.. skrg tak main dah.. tarantula tu smooth dak kalau menaip? tapi bagi aku sebenarnya mouse lagi penting dari keyboard kalau main gaming nie..

G15 skrg berapa di pasaran? rm288 ok dak? tarantula lak?

Anyway bagi aku dlm gaming nih benda yg paling penting ialah keyboard tuh selesa atau tidak supaya bila main game nanti tak la terganggu disebabkan keyboard(kdg2 ader keyboard yg keypad dier mmg ketat.Nak tekan pun susah)

Bagi aku keyboard yg paling besh ialah

1.Microsoft Wired Keyboard 500 - RM30

2.Eclipse Saitek 1 - Rm180

Note:Eclipse saitek II punyer keselesaannya adalah sama dgn Eclipse Saitek 1.So kalo tak nak membazir duit sangat beli jer nih

3.Microsoft Natural Keyboard 4000

Note:Antara banyak2 keyboard,keyboard nih la aku rasa paling selesa skali sebab dier punya tempat letak pergelangan tangan tuh diperbuat dprd sponge :P

Micorosft Reclusa bagi aku tak besh coz dier punya raser keypad dier sama dgn microsoft wired keyboard.Lagipun design dier buruk :mellow:

Kalo pentingkan keselesaan beli jer Microsoft Natural Keyboard 4000.Mungkin kena topup duit skit tapi berbaloi sebab dier punya keselasaan bila typing/main game mmg cun :P

Edited by Hitman66

bkn G15 lg mahal dr Microsoft Natural Keyboard??? :wacko:

aku rase ng bajet ko baik ko amek G15 coz even natural keyboard ada sedikit angle yg mmg natural ng posisi tangan kite,tp ble ko pki keyboard len dr 2...ko akan rase akward lak....actually bg pendapat aku G15 lbh ok untuk avid gamer psl kebanyakan function yg gamer need ada kt G15.

-backlight

-limitless macro key

-lcd panel (value added ur bling2 ing)

-high quality material

-seriously not for avid net surfer (xde function untuk 2 sume)

mostly keyboard yg atas RM200 nih sume build with high quality material...so keselesaan 2 bkn lg main concern....function je yg membezakn each model...

yup.. rasa G15 lagi mahal dari microsoft tu la.. mula2 aku nak amik logitech G11 gaming keyboard.. alang2 beli G11 lebih baik aku sambar trus G15 lagi cun.. seperti sio kata sedap bila menaip kan?

ini logitech G11..

Tak semestinya kalo keyboard mahal tuh selesa(Microsoft Reclusa tak besh)

macam keyboard RM30 yg aku state tuh.Mmg berbaloi beli tuh.Sesuai beli tuh buat main LAN party :P

Tak payah beli G11 tuh.beza harga dgn G15 sikit je so baik beli G15 in this case

Lol tak biasa?of course benda tuh obviously ko tak biasa mula2(macam ko beli widescreen,mouse gaming baru).Pas 2 atau 3 hari sumer ok balik =_=

Kalo nak function baik beli z-board keyboard.Tuh sumer khas untuk org yg banyak main FPS

Edited by Hitman66

thanks. nampaknya memang tak salah pilihan aku nie.. aku nak beli G15.. rm280 kira ok dak?

mmg cun tu...design sempoi g15 tu...rm280 kira dah ok...mmg tu harga semasa dia... :ph34r: dlu aku pun nak bli G15 ...tp x dak duit maa..wakaka..terus aku bli logitech rm100 sj

mmg cun tu...design sempoi g15 tu...rm280 kira dah ok...mmg tu harga semasa dia... :ph34r: dlu aku pun nak bli G15 ...tp x dak duit maa..wakaka..terus aku bli logitech rm100 sj

takpa pelan2 k.. aku nak pakai g15 sebab keadaan dia yg memang cun luar dalam.. diorg kata selesa.. baru padan ngan logitech G1 gaming mouse aku.. aku nak sambar jumaat ni keyboard tu.. pasni ada rezeki aku nak sambar logitech G7 atau G5 gaming mouse.. aku memang minat ngan teknologi logitech nie..

memacam design kibod skang ni.. aku igt kibod aku dah pelik..

ada lagi kibod lagi pelik... :lol:

kibod hg camna rupa?

kongsi2 sket