Jump to content
OkEsh

Lepak @ Uitm Ver 2.001

Recommended Posts

eh? :unsure:

apsal lak nak eh ? Kampus cawangan selalunya ada sendirinya shasiah rupa diri , yang dedah2 ni selalu kat shah alam(kampus lain ada jugak tapi kurang) je yang suka sangat tengok orang islam dedah2 ni . <_< . Mungkin ada anak2 "orang besar" kat uitm shah alam merungut takleh nak dedah2 aurat ni (tuk orang perempuan) <_<

Hahaha. Kita jaga diri,member dan nasihat kawan2 lain . Sebelum ni pun dah dedah2 tak perlu nak salahkan orang lain . kekeke

yang tak pakai tudung tu orang asli je ye...jangan ngaku orang melayu islam kalau tak pakai tudung....

err.. seksi ke kat student kampus shah alam? emmm, fakulti aku ke tuh? :D

banyak kot. bukan fac ko je.

klo melake ni faham2 la sape yg pakai seksi. org2 melake sini mesti tau nyer.

yang tak pakai tudung tu orang asli je ye...jangan ngaku orang melayu islam kalau tak pakai tudung....

ye ke? same je kot pakai x pakai. aku penah jumpe budak pakai tudung tapi perangai.... buruk benor mengalahkan orang yg pakai seksi2.

moral: don't judge the book by its cover

:)

not sometimes, but always.it must be. :D

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

ye ke? same je kot pakai x pakai. aku penah jumpe budak pakai tudung tapi perangai.... buruk benor mengalahkan orang yg pakai seksi2.

aku jumpe awek tutup aurat gi kelabing :lol:

tekejut aku :wacko:

Askum sumaa...tlg lahh...sy bru ja abiz exam prcubaan..wat pom g2-g2 ja ingat xpntg..tp bla abz exam mak kata pnting...ngis arrr...nyesal2..lau wat leklok spm de pluang ke ambik medik? :(

bley tolong x?:( ' hspace=5 vspace=5>

mmg la penting tapi SPM lagi penting dari percubaan..So buat2 la betul..jgn main2..jadikan exam percubaan yang ari 2 satu pengajaran dan iktibar..nasib baik percubaan kalo SPM gagal..rugila..

lau wat leklok spm de pluang ke ambik medik? :(

x tau gak... depends pada naseb ko la..... skang ni susah ckit nak dpt course medik kat u.. len la kalo ko btul2 excellent.... cam dpt 17A1 ke....... :wacko:

banyak kot. bukan fac ko je.

bunyinya mcm semua prmpn bertudung bersalah...hmmmm <_<

setuju tak klau aku kata....klau yg pkai tudung pn teruk inikan yg tak pkai tudung....knapa bila nmpk prmpn bertudung yg mmg perangai mcm hampeh korang akan terus menunding jari kesalahan pada prmpn yg bertudung?

sedangkan kajian mendapati org yg bertudung yg mmg mcm "hampeh" adalh minoriti berbanding yg tdk bertudung...klau tak percaya dgn apa yg aku katakan...silakan..sila buat kajian anda dan buktikan pd aku...

sedar tak korang semua...bila korang ckp

"ala prmpn bertudung pn sama jer..lg teruk lg aku tgk drpd yg tak bertudung".."don't judge the book by its cover "....

dianggarkan sepatah ayat korang yg keluar nih boleh membuatkan 1 drpd 10 wanita utk berpaling tadah drpd menutup aurat....korang tau tak apa hukumnya bg yg tdk menutup aurat? haram dan berdosa besar..inikan korg yg cuba menghasut utk tidak memakai tudung....ok...bkn menghasut la...tetapi "MENGGALAKKAN"...rasanya sama jer... <_<

aku ckp bkn ckp kosong...korang jamin ker yg tak bertudung adlh lbih baik dr yg bertudung????

klau dunia n public pn dia berani melanggar hukum Tuhan, inikan belakang2...sekali lg aku ckp, bertudung dan menutup aurat adlh wajib...guna statement "don't judge the book by its cover " nih tak sesuai dlm konsep bertudung ataupun tdk...diri sndri tau...diri sndri nilai...ada akal Allah anugerahkan pndai2 fikir...kaji..jgn hentam tak tentu hala...

tq.....

Edited by feedback_greenleaf

adalah baik ko berceramah kepada perempuan2 yang tidak bertudung itu.. kami menafsirkan apa yang kami lihat dan nampak dek mata sendiri :)

mmg tak smua perempuan sama, aku assume yang post pasal tudung tu as pendapat peribadi untuk 'golongan' yang bertudung tapi perangai tak berapa elok.. and mmg realitinya yang tidak bertudung tu ada yang lagi baik dari yang bertudung, ini realiti.... dan yang bertudung tu, jgn la berpaling tadah pula.

trend skang ni, pakai tudung tp baju ketat2.. haisshh....

so bertudunglah sebelum korang ditudungkan dgn kain kapan..

p/s:ingt untuk diri ini,dan yang lain2..

manusia akhir zaman ni susah dah nak perbetul/nasihat , kita hanya boleh cuba je.

erti kata lain da x reti bahasa...hahaha........

Edited by lorfaz

Salam, menyampuk kejap. Dalam isu yang korang bincangkan, dalam zaman sekarang ni semuanya bergantung pada individu tu sendiri. Penilaian luaran terhadap seseorang sering membuatkan kita memberikan tafsiran yang salah. Kepada yang bertudung, tingkah laku mereka lebih mendapat perhatian jika mereka tersilap langkah. Itu yang menjadikan keadaan lebih kritikal. Kita kadangkala berat sebelah dalam menilai seseorang, hanya berdasarkan pemikiran kita yang terhad.

Hanya sekadar pendapat...

Edited by Razif Jemaat

ntahla..aku pun x pasti....hahaha...

oohhh ok ok

dedah?

mai melake. lebey kurang shah alam je kot.

p/s: aku gi klas pakai round neck ngan slipar jepon je.

boleh ke? dulu ade orng ckp kt aku, klu pki yg pelik2 pak guard thn x bgi masuk lol. btul ke smpi mcm tu? :unsure:

errr.. x semestinya.. huhu (trase gila da ha)

betul betul betul. skng ni rmi je pki tudung, tpi solat 5 waktu hampehhhh. x buat pun. pe cite plak? tell me tell me :huh:

Aurat 2 kewajipan dan solat 5 waktu pun kewajipan..pekara itu adelah yang dituntut oleh Allah SWT..dua 2 itu..aurat dan solat itu kena seiring..x boleh amik salah 1 daripadanya..kewajipan tetap kewajipan..jgn jadikan alasan xnak pakai tudung dan tutp aurat tapi solat cukup..Contoh--->

1-''aku x pakai tudung tapi solat aku cukup daripada kau pakai tudung litup tapi solat 1 waktu pun x buat''

2-''aku x solat tapi aku tutup aurat x macam kau harap solat je 5 waktu tapi seksi dgn baju terdedah x tutup aurat dikhalayak ramai''..

kebanyakkan orang kate contoh 1 lagi baik dari contoh 2..tak sebenarnya x dua2 itu sama je x baik sebab aurat dan solat 2 kewajipan..sebab 2 aku kate kena seiring barulah jadi ciri2 mukmin yang berjaya..

wallahualam. :)