Jump to content
Sign in to follow this  
pirdaus

Siapa Pernah Bali Barang Kat Lolong.com.my

Recommended Posts

aku ade satu masalah nii.nak tanye pendapat kao

siapa pernah beli barang kat lelong.com.my

boleh caye ke barang kat situ

macam mana dengan mmc card yg die jual,berkualiti ke tak,camne dengan harganye pulak

http://www.lelong.com.my/Auc/List/2007-06D...ung_PDA_etc.htm

aku mintak tolong sangat2 nii.aku memang jahil dlm bab handphone nii

n-gage yg diorang jual yang 2 hand ke atau yg baru

http://www.lelong.com.my/Auc/List/2007-06D...t_free_gift.htm

Barang yang dijual di lelong.com.my, dijual oleh orang ramai iaitu pengguna2 lelong. Bagaimana nak tahu kualiti barang yang dijual? kita tidak boleh tahu.

Sebaliknya kita lihat pada description page barang yang dijual. Penjual akan nyatakan samaada barang baru / used.

Lihat pada seller rating. lihat komen2 pengguna yang pernah beli dgn penjual tersebut. sekiranya komen2 positif, maka kebarangkalian untuk ditipu adalah rendah.

Elakkan pembelian dari user2 baru yg tidak mempunyai rating sebagai langkah berjaga2.

Berkomunikasi dgn penjual dan tanya soalan2 yg patut ditanye.

Setiap pembelian dari individu yg bukan authorize seller memang berisiko

:)

wah..encik lipas ni macam orang biasa guna lelong je? :D

cara paling selamat ialah dengan COD..atau Cash On Delivery.jumpa penjual..belek2 godek2 dulu barang tu depan mata..bila dah puas ati baru bayar dan amik item depan2.

elakkan penjual yg terlalu memaksa atau mendesak ko beli barang dia.

kalau terpaksa gak menggunakan cara pos sebab lokasi yg terlalu jauh utk COD dan sebagainya..maka dinasihatkan carilah penjual yg ada banyak good review/rating yg bagus dari pembeli2 yg lepas2.

semak terms and condition daripada penjual(sekiranya ada) betul2 sebelom bersetuju utk beli barang dari dia.

jgn terlalu mudah percaya pada penjual..terutamanya penjual yg tak mempunya status "verified"(sila baca kat lelong.com.my utk memahami apa maksudnya user yg "verified").

compare harga barang yg dijual dengan harga pasaran semasa.tengok harga yg dinyatakan betul2 sebelum setuju utk membeli/membuat bidaan.

lastly..rajin2kanla diri membaca forum di lelong.com.my utk memahami dengan lebih lanjut.

harap membantu

Barang yang dijual di lelong.com.my, dijual oleh orang ramai iaitu pengguna2 lelong. Bagaimana nak tahu kualiti barang yang dijual? kita tidak boleh tahu.

Sebaliknya kita lihat pada description page barang yang dijual. Penjual akan nyatakan samaada barang baru / used.

Lihat pada seller rating. lihat komen2 pengguna yang pernah beli dgn penjual tersebut. sekiranya komen2 positif, maka kebarangkalian untuk ditipu adalah rendah.

Elakkan pembelian dari user2 baru yg tidak mempunyai rating sebagai langkah berjaga2.

terima kasih...

mmc card yg dia jual berkualiti tak

mmc card jenis apa yg berkualiti(nytakan harga)

bukan ke dia jual barang baru

kan kat situ dia tulis NEW SET

<< nokia N-gage >> new set + free gift

hmm...aku pena tekena gak beli dlelong ni..

masa bulan januari lalu,1st time bid barang..

tgk seller rating dia smua GOOD..

komen pon +ve je..tp mgkin nasib aku malang <_<

aku bid tuk webcam ... lepas da buat pembayran tu..n

bagik detail yg spttnya....lepas smgu da blalu..

aku email balik seller tu sbb brg xsampai lagik...

tup tup tup dpt email notification yg seller tu g china...

lepas 2minggu baru balik malaysia....

2minggu belalu...aku email balik....pastu minggu ke3 ..

seller tu minta maaf atas kelewatannya...n bagik 1 email notification lagik..

yg smua brg order xdpt dhtr akan dpulangkan smula duit....

so,bagik la account bank tuk d bank in...mgu demi mgu blalu..

sampai la ujung bulan march lalu...duit tu baru dpt d claim :ph34r:

Lepas dr tu aku xbrani beli brg melalui bid,contact je seller...n deal.

mastakilla lebih byk shopping kat lelong.com.my dari shopping kat jaya jusco.. :P

but shop smart la.. jgn main blasah jek.. berhati2 bila membeli :)

kawan aku, dia ada lah beli monitor LCD kat lelong.com.my...... dia kata boleh caya lelong.com.my nie..

harga moitor tue RM600.00 lepas tue, seminggu kemudian monitor tue sampai ke rumah dier dalam keadaan new.....(masih berkotak/warranty)

Aku slalu beli brg kt Lelong sjak 3 bulan yg lalu...Dr Ps2,jersey,jam dll...Smpai skrg ok ja... Cuma aku rugi RM85,beli 3 tshirt smpai skrg lum ada lg...Dh 4 mggu....Aku check kt Lelong pjual 2 dh xda lg...Pdhal rating ok ja... Mayb kebetulan nsib aku dh kene...Pa leh wat...Tp smpai skrg msh lg beli brg kat Lelong...Haha..Ketagihh!!

beli brg kat lelong ni okey jer tapi mungkin atas nasib gak kot yg tak elok tu...cume berhati2 jer la. sbb aku pun besa gak beli tapi stakat ni okey jer. aku pernah gak terbace ada aduan ttg seller yg tipu walaupun rate dia bgs dan siap ngan salinan ic, alamat skali tapi kalo dia nak tipu n sib x baik kena gak. bertawakal jer la..korang mungkin paham risiko nak berurusan jualbeli melalui internet ni kan...beli dgn yakin..inshallah..

aku ade satu masalah nii.nak tanye pendapat kao

siapa pernah beli barang kat lelong.com.my

boleh caye ke barang kat situ

macam mana dengan mmc card yg die jual,berkualiti ke tak,camne dengan harganye pulak

aku mintak tolong sangat2 nii.aku memang jahil dlm bab handphone nii

n-gage yg diorang jual yang 2 hand ke atau yg baru

ah yang intershop ni kowang tayah beli le.. dia bukan dok sini.. aku penah beli gak dari dia.. dah le banyak step.. tungu barang lak dalam seminggu

kata dok johor tapi barang sampai gune air mail hong kong.. mem kad tuh pun dah rosak dah.. hampeh nyer intershop

aku pernah beli peti ais guna lelong .... ok lah x meragam oun .. ngan harge murah lakk tuh...

ehmmm lebih pakai cod la........

ader pernah kena tipu gakkkk ...barang x sampai...last seller tu pulangkan duit n mintak jgn komen aper aper yg x elok

ikut rezeki lah...

aku pun pernah beli....lagipun setakat ni ok la....Tapi kadang2 risau gak takut kena tipu..maklumla...bayar then dapat barang...So...korang pun kena pandai2 nilai la....

ok.. B)