Jump to content
Tuan Mazwan Misbah

Unisel.......any Info?

UNISEL  

26 members have voted

1. 1. Benarkah UNISEL terlalu mengongkong pelajar?

• Ya
      7
    • Tidak
      11
    • Don't have any idea
      8
  2. 2. Benarkah UNISEL makan duit pelajar?

• Ya
      20
    • Tidak
      0
    • Don't have any idea
      6
  3. 3. Benarkah yuran pengajian di UNISEL membebankan?

• Ya
      16
    • Tidak
      4
    • Don't have any idea
      6

Recommended Posts

unisel ok la..coz aku slalu isi shell dkt2 unisel tu... ahaks

laman web dia cantikk!!!... dalam diskusen kelas HCI, unisel antara yang terbaik among all IPTA/S ... :D

wei..korang..nak tanye..

aku mintak unisel program tahun asas sains..

sethn je.. kalau dh habis nih..

aku leh g wat ijazah kat U awam ke?

kopak laa nak g swasta je..

pastuh..leh ambik bidang perubatan x?

reply laa tau..kepada sesape yg tau..

*btw aku mintak matrik..upu..n unisel ni sbg backup plan.. n ade gak la lain2 lagi..

spm aku dpt 6a 4b 2c..hahahampeh..

A1 = bm,bi,ag,akaun

A2 = tasawwur,mathmod

B3 = est,sej

B4 = kimia,bio

C5 = fzk

C6 = mestilah add math..

nilah produk kalau asek main je.. doakn aku dpt upu tau..aku mintak uia..sains hayat..harap de rezeki..kot la agama a1..n ade tasawwur leh jadi plus point ke kan.. hehe

anyway matrix dapat??

anybody knows samada kita boleh sambung IPTA dr IPTS??

wei..korang..nak tanye..

aku mintak unisel program tahun asas sains..

sethn je.. kalau dh habis nih..

aku leh g wat ijazah kat U awam ke?

kopak laa nak g swasta je..

pastuh..leh ambik bidang perubatan x?

reply laa tau..kepada sesape yg tau..

*btw aku mintak matrik..upu..n unisel ni sbg backup plan.. n ade gak la lain2 lagi..

spm aku dpt 6a 4b 2c..hahahampeh..

A1 = bm,bi,ag,akaun

A2 = tasawwur,mathmod

B3 = est,sej

B4 = kimia,bio

C5 = fzk

C6 = mestilah add math..

nilah produk kalau asek main je.. doakn aku dpt upu tau..aku mintak uia..sains hayat..harap de rezeki..kot la agama a1..n ade tasawwur leh jadi plus point ke kan.. hehe

matrik..

hampa..

xdpt..

ade budak..

result teruk dr aku..

tp dpt marik..

xde rezeki kot..

tggu upu la.. tp result upu same ngan tarikh pendaf. unisel nih..

so..aku nak tepon unisel..mintak tangguh daftar..tah boleh ke idak..

kalau g unisel.. setahun je aku blaja kat ctu.. mak bapak aku kopak rm10 000..

tuh utk blaja lagi.. blom duit blanje aku lgi..

kalau ambk unisel nih.. ti ijazah leh g um ke kalau result ok?

um nak terima ke?

owh matrik ni camner kira?

mathmod+addmath+kimia+fizik=.......

betuk ke?

haha,aku skrunk dlm DILEMMA!!HELP!!hahaa

daftar diri unisel:3 mei DAN upu:3 mei.....

wah camner nih!!!?????

aku sempat check pagi 3 mei tuh tapi prob nye nak daftar diri kat unisel nih kena bayar yuran pendaftaran kat mana2 bank islam sebelum daftar diri 3 mei tuh...dah la bank islam tuh mana ada bukak hari sabtu kan??kalau bayar yuran pendaftaran unisel pada pagi 3 mei tuh xpe gak.................................................

owh matrik ni camner kira?

mathmod+addmath+kimia+fizik=.......

betuk ke?

haha,aku skrunk dlm DILEMMA!!HELP!!hahaa

daftar diri unisel:3 mei DAN upu:3 mei.....

wah camner nih!!!?????

aku sempat check pagi 3 mei tuh tapi prob nye nak daftar diri kat unisel nih kena bayar yuran pendaftaran kat mana2 bank islam sebelum daftar diri 3 mei tuh...dah la bank islam tuh mana ada bukak hari sabtu kan??kalau bayar yuran pendaftaran unisel pada pagi 3 mei tuh xpe gak.................................................

Bayar cash je. Biasanya boleh.. Dia cakap je tak boleh.. <_<

bayar je la cash...xda hal punya la...kalau dia ckp nape x bayar bank...ckp senior kata bleh...huhuhu.....korg bleh daftar lambt...tp kena denda r....bleh byr kat cancelori....

banyak nya studnt shah ala...xda yg BB ke r....

kill_ster,,aku dapat BB nya....mmm boleh daftar lewat ke?nanti dapat hostel kat atas plak...haha

aku baru je tepon unisel petang tadi,dia kata x leh cash pagi tuh.... :unsure:

kena denda daftar lambat??mesti banyak gak kena tuh...ada sesiapa pengalaman daftar lambat??

aku dh banyak kali dftar lambt...tp utk new student aku kurang pasti la....ko g je wat payment kat bank...x susah mane pun...unisel ni mmg mcm2 hal la....ko nk tau hal yg mcm2 lg pasal unisel ni...ko search kat frenster...cr group unisel...dorg ada wt discussion kat situ...

Aslkm, saya bakal menjejak kaki ke Unisel dalam sains komputer. Tapi saya nak tau syllabus dia la. Sekarang ni saya takut yang CS kat unisel ni berlainan dari yang standard nye memandangkan dia tak dapat LAN lagi. Jadi sesape yang ambil course ni boleh perjelaskan tak?

Satu lagi, berapa yuran keseluruhan untuk habiskan degree ni?

Edited by takercena

Aslkm, saya bakal menjejak kaki ke Unisel dalam sains komputer. Tapi saya nak tau syllabus dia la. Sekarang ni saya takut yang CS kat unisel ni berlainan dari yang standard nye memandangkan dia tak dapat LAN lagi. Jadi sesape yang ambil course ni boleh perjelaskan tak?

Satu lagi, berapa yuran keseluruhan untuk habiskan degree ni?

sape yang cakap CS x dpt LAN lg....dh dpt la...terpampang sijil2 dr LAN tu kat FITM n Chanselori.tgk kat link ni http://www.unisel.edu.my/new/administratio...reditation.html

Yuran bergantung pada berapa subjek kita amik...senang cite ianya x menentu kerana setiap kursus berlainan

Edited by Kill_steR

sape yang cakap CS x dpt LAN lg....dh dpt la...terpampang sijil2 dr LAN tu kat FITM n Chanselori.tgk kat link ni http://www.unisel.edu.my/new/administratio...reditation.html

Yuran bergantung pada berapa subjek kita amik...senang cite ianya x menentu kerana setiap kursus berlainan

oh tima kasih. tapi tu bukan CS tu IT. IT ngan CS lain. Lagi satu, ape minor subjek yang ditawarkan untuk CS ni?

Edited by takercena

oh tima kasih. tapi tu bukan CS tu IT. IT ngan CS lain. Lagi satu, ape minor subjek yang ditawarkan untuk CS ni?

erk..

CS? computing solution ke client server?

unisel ok la..coz aku slalu isi shell dkt2 unisel tu... ahaks

laman web dia cantikk!!!... dalam diskusen kelas HCI, unisel antara yang terbaik among all IPTA/S ... :D

n nak tnye gak..

HCI? human computer interface ker?

aku ni x-student unisel bb.baru je abes.blom konvo lg tapi aku da dpt keje.sekali g interviu trus dpt.aku ada anta resume kat banyak tempat.bila aku da keje ni, tmpt2 yang aku anta resume kol tny aku ni available lg ke x utk tmpt dorg.dorg ckp dorg berminat nk amik pelajar unisel keje ngan dorg.sbb dorg byk dgr pelajar unisel ni bpengalaman terutama ms wat praktikal.so..pd bdk2 unisel yg da nk kuar wat praktikal tu..wat la btol2.jgn wat malu sm unisel.jgn risau korg gerenti dpt keje.da ramai yg tau psl unisel ni kat luar sn :D.

Aku masih menuntut kt unisel shah alam.

so, segala komen aku ttg UNISEL kt SHAH ALAM SAHAJA.

pd pendpt aku, lecturer unisel mmg best! ilmu mencurah2 mcm koko kruch je..

kebykan lecturer x bg sume info, pi cari sendiri, phmkn, pastu bru bincang, then summit assignment.

learning university.

dari segi kemudahan, kt shah alam xdela lengkap sgt, tapi alhamdulillah, bole tahan lg. survival.

ak x pnh pi bj, so x tau mcm mana kt sana. pnh dgr dak2 ex foundation ckp bj lengkap, besar, canggih. cuma kt ulu je.

unisel nya yg lemau nya drpd segi management dan bursar. mmg lembab.

kaunter bursar kt shah alam ada 3, tapi bukak 1. kdg2 je bukak 2 kaunter.

buat keje lembab. siap leh sembang2, nyanyi2. sian makcik yg berdiri lama beratur nk byr yuran@amik statement. ada dak2 bj dtg drpd jauh lg..

management, mmg lembab. suka tuding jari. tolak ke sana, tolak ke sini. sume x nk bertanggungjwb.

mpp masih di bwh cengkaman hep. x bebas nk bersuara. mcm boneka.

kesimpulan, unisel best.

lecturer mmg berpengalaman, x lokek ilmu.

oh ya. pasal VC, Razali Agus kena pecat..

mengikut drpd sumber yg boleh di percayai,

ramai student x suka beliau disebabkan sikap beliau yg x mesra pelajar dan ego yg amat meninggi.

pak guard pun x suka beliau.

kwn ak pnh nk pi jmpe dia sbb yuran, xdpt byr penuh, nk byr 1/3 dlu.

x tau nama penuh dia, x sebut pangkat dia (Prof. bla bla bla), dia x nk layan.

begitu kereknya.

jmpe bendahari,bendahari ckp boleh byr rm1000 drpd yuran pengajian semester tu(rayuan penangguhan bayaran), tapi jmpe razali, kna byr rm1500. ingat nk mintak kurang smpi rm500, tgk2 naik ke rm1500.

mungkin inilah blsn atas perbuatan beliau selama ini.

kami mmg bersyukur atas pemergian beliau. semoga VC yg baru membantu unisel melangkah lebih jauh menuju puncak.

pemecatannya bkn sbb politik. klu btul sbb politik, yg kna pecat bkn Razali, tapi Canselor unisel, bini najib.

diharapkan semua jelas dengan perkara ini.

menurut sumber lg, beliau dulu merupakan VC/ lecturer UM, beliau diberhentikan drpd berkhidmat di UM disebabkan penyelewengan wang pelajar.

sama ada benar atau tidak fakta beliau di UM dahulu, Wallahualam.

tetapi fakta2 beliau di unisel diyakini benar dan boleh dipercayai.

percaya @ tidak, terpulang.

kepada penuntut2 IPTA di luar sana, jgnlah memandang kami terlalu kerdil.mcm kami ni hina sgt.

jgn pndg serong.

zmn dh berubah, dunia dh maju. dlu2 ye, tgk pd uni apa yg kita masuk, sekarang tgk pd course yg diambil.

mentaliti anda harus diperbetulkan. jgn mcm katak di bwh tempurung. smpi bila nnt x maju.

mana nk, biotek unisel @ sains kemasyaratan IPTA? mana pasaran kerja lg tggi? yg mana ada peluang lebih cerah memperoleh pekerjaan?

fikir2kn, renungkn.

masuk unisel yuran mahal, rugi, swasta,sng lulus. inikah pemikiran org ramai?

hello. unisel tlh mendpt kelulusan drpd MQA. jd, tiada keraguan psl status silibus akademik kami.

klu berfikiran mcm tu, yg fly pi uk,us tu pun patut diragui, sbb bkn ipta, tapi ipts. sbb luar negara. x mcm tu?

mahal? sebelum ckp tu, fikir2 balik.

yuran unisel antara yg termurah. mungkin yg termurah.

contohnya, program biotek - rm29 k, ipta - lebih drpd rm 35 k ++.

korang ckp mahal sbb kitaorg kna byr semua jumlah rm 29k. korang byr sebahagian drpd rm35k ++ tu.

klu korang byr sume jugak, kamilah lg murah.

jd, sila perbetulkan mentaliti dan tanggapan anda.

studen ipts lebih berdikari dan berdaya saing. mengapa? 1st-swasta, blaja sungguh2 utk dpt keputusan yg cemerlang, sng dpt kerja.

survival yg tggi. dok umah sewa@hostel. sume perlukan duit. nk byr duit pinjaman lg.jd lebih menghargai duit dan tahu betapa pentingnya belajar bersungguh2.

masuk unisel yuran mahal, rugi, swasta,sng lulus. inikah pemikiran org ramai?

hello. unisel tlh mendpt kelulusan drpd MQA. jd, tiada keraguan psl status silibus akademik kami.

klu berfikiran mcm tu, yg fly pi uk,us tu pun patut diragui, sbb bkn ipta, tapi ipts. sbb luar negara. x mcm tu?

mahal? sebelum ckp tu, fikir2 balik.

yuran unisel antara yg termurah. mungkin yg termurah.

contohnya, program biotek - rm29 k, ipta - lebih drpd rm 35 k ++.

korang ckp mahal sbb kitaorg kna byr semua jumlah rm 29k. korang byr sebahagian drpd rm35k ++ tu.

klu korang byr sume jugak, kamilah lg murah.

jd, sila perbetulkan mentaliti dan tanggapan anda.

studen ipts lebih berdikari dan berdaya saing. mengapa? 1st-swasta, blaja sungguh2 utk dpt keputusan yg cemerlang, sng dpt kerja.

survival yg tggi. dok umah sewa@hostel. sume perlukan duit. nk byr duit pinjaman lg.jd lebih menghargai duit dan tahu betapa pentingnya belajar bersungguh2.

fikir2kn lah. tepuk dada tanya selera.

terpulang nk fikir apa.

nilai sendiri.

meeting industrial needs

tiap2 benda ada pros n cons.

Assalamualaikum...

hehehehe.. relaks sumer.. dpt keje or tak dpt keje tak semestinya bergantung pada IPT tersebut, tp bergantung pada diri sendiri. Bagaimana korang pandai 'menjual'kan diri waktu interview. Aku pun lepasan IPTA untuk Diploma dan juga IPTS dari Unisel. Alhamdulillah, dpt keje, sekali interview, company dari Norway lagi, gaji pun alhamdulillah 4-5 angka.. jd tak semestinya IPTS/IPTA penentu dpt keje ke idak, tp diri sendiri. Cukup salah kalu sesorang itu membandingkan IPTA dan IPTS kerana bezanya IPTA dpt support dari kerajaan, IPTS tak dpt support dari kerajaan. Kalu kerajaan tak support IPTA, dah tentu IPTA yuran dia mahal dan sama mcm IPTS.. Tu jer bezanya.. Udahlah, tak salah belajar kat IPTS.. Bahkan aku bangga menjadi bekas pelajar Unisel walaupun adalah benda tak puas hati, tu biasalah tu. Waktu aku belajar kat UTM dulu pun ada gak tak puas hati... Manusia, mana pernah nak puas hati... :D ...

Wassalam...