Jump to content
ashaf

Sister In Islam

Recommended Posts

udin_69 ngn kolap_2..

korang 2 reti tak guna yahoo messenger, skype, msn ke..paling kurang pun mirc..

SiS ni ada kat seluruh dunia kan?

udin_69 ngn kolap_2..

Hish...aku tau buka tenet ja...he he.yahoo mesenger tau jugak sket2....napa?....Bab SiS tu aku tak jelas sangat.tau sket2 je....cuba kau tengok post2 sebelum ni....banyak yang lagi mahir bab ni....

udin_69 ngn kolap_2..

aku tau guna microsoft word je..itu pun 98 punye.kalu 2000 punye dh x reti dh..

kau jangan risau udin....nabi dulu senang je orang nak jumpa.tak yah ada opoimen pun.....dia pun pemimpin jugak...pak lah memang baik.kau jangan risau. tambahan pulak baru je kawin.mesti hati senang.......maksud aku senang la kau nak jumpa.mood dia tengah baik tu.pas dapat kata putus kau post kat sini ek? aku tunggu pos kau nanti.

kolap 2

xleh la nk jumpa pak lah

bini die x kasik..

die ckp pak lah busy..

kolap 2

xleh la nk jumpa pak lah

bini die x kasik..

die ckp pak lah busy..

Hish...pak lah lagi sayang kat rakyat dari bini....kau tanya pak lah.betul tak...kalau kau nak jumpa jugak, bini dia tak berani kata apa2 punya...pecayalah apa aku kata..

korang dua ni kan..

kalo matrik02 sindir mesti korang tak paham..

maksud aku jgn la spam kat sini.

nak chatting cari la tempat lain.

Islamic Feminism:

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_feminism

ya ke? alahai.sori la bro.kami ni budak baru belajar...udin.pas ni jangan antar dah spam ni....ni peringatan untuk kau dan jugak aku...paham?

Misi

Sisters in Islam (SIS) ialah sekumpulan wanita profesional beragama Islam yang memperjuangkan hak-hak wanita dalam kerangka Islam.Kami menyokong semangat revolusi Islam, satu agama yang telah mempertingkatkan martabat wanita apabila ia diturunkan 1400 tahun dahulu. Kami percaya Islam menolak penindasan wanita dan penafian hak-hak asasi mereka seperti kesaksamaan dan martabat kemanusiaan. Kami amat sedih kerana agama telah diperalatkan untuk membenarkan amalan dan nilai-nilai budaya yang menganggap wanita sebagai berkedudukan lebih rendah daripada lelaki. Kami percaya bahawa ini berlaku kerana kaum lelaki sahaja yang telah menguasai secara eksklusif hak mentafsir al-Qur'an.

---owhhh..phm2..aktivis penindasan wanita

tapi nape mesti guna perkataan sisters???? dop pehe sungguh ambo... :mellow:

tapi nape mesti guna perkataan sisters???? dop pehe sungguh ambo... :mellow:

melambangkn yg dorg ni mewakili kaum perempuan kot

kalu guna woman,cm x sesuai je

wanita kn utk org dh berumur

kalu guna sisters, nmpak cm lebih muda,segar n mudah utk di dekati..

aku rasa je laa

kalu salah,sori la kengkawan ku sekalian :lol:

Misi

Sisters in Islam (SIS) ialah sekumpulan wanita profesional beragama Islam yang memperjuangkan hak-hak wanita dalam kerangka Islam.Kami menyokong semangat revolusi Islam, satu agama yang telah mempertingkatkan martabat wanita apabila ia diturunkan 1400 tahun dahulu. Kami percaya Islam menolak penindasan wanita dan penafian hak-hak asasi mereka seperti kesaksamaan dan martabat kemanusiaan. Kami amat sedih kerana agama telah diperalatkan untuk membenarkan amalan dan nilai-nilai budaya yang menganggap wanita sebagai berkedudukan lebih rendah daripada lelaki. Kami percaya bahawa ini berlaku kerana kaum lelaki sahaja yang telah menguasai secara eksklusif hak mentafsir al-Qur'an.

---owhhh..phm2..aktivis penindasan wanita

misi pon dah tak betul... nak merevolusikan islam? Besar sgt ke SIS ni sampai nak merevolusikan islam yang dah sempurna pada zaman nabi??? apa yg nak direvolusikan... yg aku tau SIS ni cuma nak 'suit'kan islam dengan pakaian barat... kalau kononnya zaman sekarang pompuan barat tak pakai tudung maka depa pon taknak pakai tudung... pastu pandai pulak putar belit ayat Al-Quran untuk sokong so-called hujah depa tu... same goes with poligami, cerai, harta dsb...

yang paling bodoh bila depa nak hukum cerai pon nak hak pada pompuan so pompuan pon leh cerai lelaki... bila kata benda tu dah sebut dalam al-quran depa kata hak tafsir alquran tu dimonopoli oleh lelaki untuk tindas perempuan... ni semua trick barat nak hancurkan orang islam... toksah layan dan jgn percaya... jgn gadai akidah pree2 untuk org sebegini... kalau tak paham tolong tanya ustaz atau ustazah... kenapa banyak benda dalam islam macam berat dekat lelaki??

yang paling bodoh bila depa nak hukum cerai pon nak hak pada pompuan so pompuan pon leh cerai lelaki... bila kata benda tu dah sebut dalam al-quran depa kata hak tafsir alquran tu dimonopoli oleh lelaki untuk tindas perempuan...

kalo nak sama rata sangat...laki bleh berpoligami...apesal diorang tak poliagri je(pompuan kawin banyak)....

sebebnanya islam telahpun meletakkan perempuan pada tmpt yg tertinggi....contoh hadis nabi;ada sahabat tanya siapa yang kita kena respek, hormat , buat baik lepas allah dan rasul....rasullullah jawab mak3x pastu baru bapak...power x?...

banyak lagi sebnanye.....

sisters ni memang biasa digunakan untuk rujuk kepada perempuan..

brothers and sisters.. tu macam tuan-tuan dan puan-puan la tapi dalam konteks yang lebih baik..

lebih rapat silaturrahim tu..

takda kena mengena dengan rahib atau paderi..

Hish...pak lah lagi sayang kat rakyat dari bini....kau tanya pak lah.betul tak...kalau kau nak jumpa jugak, bini dia tak berani kata apa2 punya...pecayalah apa aku kata..

ya ke? alahai.sori la bro.kami ni budak baru belajar...udin.pas ni jangan antar dah spam ni....ni peringatan untuk kau dan jugak aku...paham?

137 bilangan pos. baru nak faham.

tak penah bace rules putera mase sign up ek?

anyways, perbincangan ni hanya perbincangan kosong. hanya kerana kite hanya dengar perbincangan daripada satu pihak je - anti SIS. so ape gune?

udin_69 ngn kolap_2..

tu sister nun Vatican tu kot. haha

SIS ni setau aku kat malaysia je.

fund diorang ada dasat gak. time aku gi satu event kat PWTC kot ada je diorang exhibit buku2 under publishing SIS.

duit tak tau la dari mana.

brape lame mod nak tunggu untuk bantai n00b ni?

tapikn knape pergerakn ni x diketahui umum? klu btul lah sis ni x tiada aganda yg mencurigakn,people should know bout this especially muslim.

kalau kau tengok post2 sebelum ni mungkin ada sebab kenapa tak diwar2kan atau tak pernah tengok dalam t.v atau dengar dari radio....cuba kau semak post2 sebelum ni....

jd,pihak yg brtanggungjwb prlu dedahkn hal ni dan trgkn prkr sbnrnya.jgn brlaku slh phm.skrg ni cara nk hncurkn islam bkn melalui prg shj tp melalalui ideologi dan fhmn yg merumitkn pmkrn org islam.aplh kiranya byk pihk berkrjasama dlm banteras musuh dlm selimut spy agama islam terpelihara.

137 bilangan pos. baru nak faham.

tak penah bace rules putera mase sign up ek?

anyways, perbincangan ni hanya perbincangan kosong. hanya kerana kite hanya dengar perbincangan daripada satu pihak je - anti SIS. so ape gune?

Ko ni bace ke tak bace? yang kat bawah ni ape?

Pendapat aku...

Sisters in Islam = sekumpulan pompuan moden lagi mewah bistari yg tak nak lelaki amik kesempatan ke atas pompuan atas nama Islam

Cth :

1. kawin lebih dari satu sebab ikut nabi/sunnah nabi

2. apahal pompuan tak leh jadi pemimpin..?? kitorang pon kaya dan pandai gak ... :P

bukn prmpuan x leh jd pemimpin.SITI KHADIJAH kn pemimpin kaum muslimat.beliau mmbntu Baginda dlm mmperjuangkn islam dr segi harta dan tenaga.x smstimya bntu islam dan mmprjuangkn hak kena jd pemimpin.agpn ALLAH jdkn kita sbgi khalifah dmuka bumi ini.lelaki dan prmpun mlgkapi ant satu sama lain. :huh:

Ko ni bace ke tak bace? yang kat bawah ni ape?

kat bawah tu, macam SEMUA pendapat lain, adalah pendapat yang mengutuk, anti-SIS, memburukkan SIS, dll.

so ko nak buat diskusi yang takde sekor pon akan bagi pendapat menyokong penubuhan SIS, ape gune?

DISCLAIMER: ako anti-SIS. diorang punye sokongan terhadap smayang campur2 saf lelaki pompuan dan tok imam pompuan masih ako ingat dan benci.

Edited by C-Fu

assalamualaikum, bole trgkn x sape sbnrnya sister in Islam? hrp maklumat adalah benar. :huh: wassalam.

yg bertanya nk tau sape sister in Islam..

bkan nk debatkn sister in Islam ni btol ke x.. :wacko:

so ko nak buat diskusi yang takde sekor pon akan bagi pendapat menyokong penubuhan SIS, ape gune?

yg bertanya nk tau sape sister in Islam..

bkan nk debatkn sister in Islam ni btol ke x.. :wacko:

post2 sebelum ni kan dah ada jawapan? betul atau tidak je...tapi disebabkan tak dak siapa yang kata salah...betul la tu....kalau nak tutup threat ni pun dah boleh dah....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...