Jump to content
honourholy

Animasi Terbaru

Recommended Posts

hi....

boleh tak korang baritahu i animasi yg terbaru dan terbest.

boleh i promote nanti.

jgn lupa beri ulasan sekali.okie.

byeeee..

Emow Emow Emow...

ader baru main kat wayang but lum tengok lagi smile.gif...tajuk nyer Muhammad : Utusan Terakhir...pi ler nonton smile.gif

aNiMatioN terbaru...banyak sekarang nih..

antaranya Ragnarok online animation,shrek 2,and more..

nak animasi terbaru dan best?Bagi aku yg best:

1.Ragnarok the animation cool.gif

2.Naruto rolleyes.gif

3.Gundam seed

4.One piece:budak getah tongue.gif

5.Rave

6.Love Hina biggrin.gif

7.dan sumerlah animasi jepon yg best2 tuh...

Apsal filem animasi diMalaysia Kurang? aku rasa soalan di dah byk dibincangkan kat mana2 web forum kat Malaysia ni.

1. Kurang Kepakaran Dalan Bidang Animasi

2. Kurang Sponsor

3. Gaji/Elaun tak besar

4. Kos Pendidikan dalam bidang ni terlalu tinggi

5. Kurang tenaga pengajar tempatan

6. dan bermacam lagi ...

hahaha...satu yg aku pikir lawak sal katon malaysia ni pergerakan dier cam lag2 la plak aku nengok ekekee...ei.. kecuali animasi aper ntah..kat tv1 yg pakei 3d nyer grafik tuh..lagi satu Ngat&Taboh...

hahaha...satu yg aku pikir lawak sal katon malaysia ni pergerakan dier cam lag2 la plak aku nengok ekekee...ei.. kecuali animasi aper ntah..kat tv1 yg pakei 3d nyer grafik tuh..lagi satu Ngat&Taboh...

yg 3D tu tajuk dia KACANG. Ngat n tabuh tu lak dibuat oleh bebudak graduate classical animation kat limkokwing.. pasal tu le smooth le jugak. walaupun still hampeh.

Apsal filem animasi diMalaysia Kurang? aku rasa soalan di dah byk dibincangkan kat mana2 web forum kat Malaysia ni.

1. Kurang Kepakaran Dalan Bidang Animasi

2. Kurang Sponsor

3. Gaji/Elaun tak besar

4. Kos Pendidikan dalam bidang ni terlalu tinggi

5. Kurang tenaga pengajar tempatan

6. dan bermacam lagi ...

masalah terbesar dlm animasi di malaysia adalah funding dan kepakaran. mcm kartun ngat n tabuh, gaji animator nye adalah kurang drpd RM800.. ada yg keja sbg cleanup artist cuma dibayar 500 aje.. padahal kejanya lebih susah drpd 3d. macamana industri nak naik kalo camtu beb.. melainkan kite bole survive sebagaimana jepun survive.. (cthnye keja secara sukarela tanpa gaji..)

movie malay yang katun n 3D kaku tu takpe la jugak...camna plak yg movie orang btul pun kaku gak...hehe..

korang penah tengok ker animasi yg dibuat ngan logo ATI graphic card tu...yg awek cun bawak geliga tu..antara yg terbest penah aku tengok.

bagi aku lak... anime la

(1) Naruto

(2) One Piece

(3) Get Backers

(4) Full Metal Alchemist (bahaya skit sebab heronye seorang atheist)

(5) Yakitake! Japan

(6) Samurai X

Masih lagi menunggu kemunculan anime MAR, Eye Shield 21

btul.aku sndiri dah penah blajar DIP di IPTS kat mlaysia ni.mmg sikit sgt silibus dia,lagi satu kalu nak buat animasi 2D ni mmg susah,tanpa peralatan yg sempurna, mmg susahlah, mcm asigment masa aku blajar dulu lukisan baper ribu keping baru jadi sminit lebih jer movement,fuhhh naik muak nak lukis, mmg byk keje,tu baru blajar,blom buat animasi btul2 lagi,ahahahaa,

NARUTO BESH..download lah segera..terhangat di pasaran..tp x lama lagi di LESEN kan..usah bimbang..

ohmy.gif eh betul ker naruto nak dilesenkan....argghhh susah lah cmni.... bekalan aku tersekat... tak sempurnalah hidup aku tanpa naruto.....waarrrggghh

aper kater kita listkan animasi siri yang ada kat malaysia nie...

pastu kita pilih yang ok.... sajer jer... nak tengok perkembangan animasi tempatan...

yang aku tahu...

1. Si Botet

2. Kacang

3. Kenyalang

4. Rimba

5. Mergastua

6. Fish Tales ( Biru Si Bijak Laut)

ha...korang dah tengok badan versi 3d yang bebudak MMU buat....gempaq gile beb...siap translator BI lagi...sebab diorang buat anime tersebut dalam bahasa kelate...sebelum ni dah ada iaitu raja rimba..oklaaa best jugak...rasanya tak lama lagi adalaa animasi malaysia 3d yang power lagi gempaq...

saper2 dah tengok...nak tahu diorang pakai aper buat animasi tersebtu...??

anim 3d badang tu aku dah tengok, boleh tahan gak dia punya 3d modelling, aku rasa dia guna maya, sebab budak mmu banyak guna maya

aku ada penah tengok preview animasi 3d tajuknya 'Malaysian Friday' dlm 3 tahun lepas, budak2 u malaysia yg buat, tapi tak tau u mana, tak dapat tengok full version, memang gempak diaorang punya 3d detail, sesapa yg tau boleh kasi aku kat mana boleh dpt tengok cite full nih?