Jump to content
Foo

Perbezaan Kehidupan Sebelum Dan Selepas Kahwin

Recommended Posts

mmg...setiap org tak sama. kdg2 pompuan mmg takleh nak buat apa bile mak bapak dah ckp camtu. mak bapak aku jenis bg aku buat keputusan sendiri. apa aku rasa ok, diorg pun ok je. tp ada mak bapak yg apa dia ckp, anak2 kena ikut. tu mmg susah la...

----------

to hamlaww... umur cam aku ni, malas dah gi dating2 ni

aku ader sepupu baru nak kawin.. dier cakap atleast kena ada dalam 20 ribu.. itu pun blum tentu cukup agi..

hehehe... aku kawen tahun lopas...RM20K... itu hantaran RM5K tu.... kalo hantaran 10K??? Pastu mentua aku plak buat kat Hotel...kopak 25K...(tapi bukan duit aku ler.....)heheh,merasa gak sanding kat hotel....:rolleyes:

hehehe... aku kawen tahun lopas...RM20K... itu hantaran RM5K tu.... kalo hantaran 10K??? Pastu mentua aku plak buat kat Hotel...kopak 25K...(tapi bukan duit aku ler.....)heheh,merasa gak sanding kat hotel....:rolleyes:

wahh.. banyak duit ko ehh.. beraper lame kumpul?

wahh.. banyak duit ko ehh.. beraper lame kumpul?

nak tau ape petua nye....???

1- Banyak kita dengar kalo nak kawen, ade rezeki dtg, mmg betul. asalkan niat kita tu betul.. dan kalo buleh, jangn tunang lama2 cos setan akan cuba pisahkan kalian(janji setan : xkan satukan anak2 adam).. aku tunang 5bulan jer...

2- Cut Cost segala keperluan kita/takyah dating selalu/enjoy.... Dulu aku time kumpul, tghari makan roti canai+teh-O jer... rokok buat sendiri(rokok daun)... pagi/ petang xyah g mamak....kalo leh tapau dr umah lg bagus...

3- kalo ade OT kat tempat keje korang, balun secukup rase..... dulu aku OT aku lg byk dari basic gaji aku, so, basic xyah usik langsung....

4- buatlah part time ape2 janji RM, $$$$$$$$$$$$$........

5- so aku kumpul semua lebih kureng 1 tahun lebih jer...

-gitu ler citernye...skg ni pening nak beli umah lak... umah skg 180K keatas(kat tempat aku)..... gilo apo...

Edited by wbr_4044

sebelum kawin kalu nak wat keputusan just guna perkataan 'aku'...tapi bila dah kawin kena guna perkataan 'kita'..... ^_^

wahh.. kaw2 cepat ko kumpul ehh.. average 2k sebulan.. wahh.. banyak tuhh.. tp ok arr... ko ader OT.. haku nih, dah arr ot pun takderk.. gaji pun rendah jerr.. so cam ner nak kawin nih.. haduss.. :wacko:

wahh.. kaw2 cepat ko kumpul ehh.. average 2k sebulan.. wahh.. banyak tuhh.. tp ok arr... ko ader OT.. haku nih, dah arr ot pun takderk.. gaji pun rendah jerr.. so cam ner nak kawin nih.. haduss.. :wacko:

tau xpe......kikiki.... org yang hardcore je buat mcm aku...

-mmg le, nak kumpol mmg susah beb skg. ape susah, bank rakyat ade, xpun bank islam... kalo ko ganas, pinjam along, wakaka...

-ko kalo nak kawen, kena set dalam otak ko "setiap waktu itu $$$$" dan $$$$ amat berharge walaupon 1 sen..... so rajinkan lah, wat keje lain, kalo ko xde ot... member2 aku nak kawen, malam jadi pak guard....

alaaa...bukan lame pun, 1-2 tahun jer korban... pastu nanti dah kawin, ko 'taruk' la bini ko cukup2 sampai nak-tak-nak.. sebagai meraikan kejayaan ko....(jahat ke aku ni)wakekeke :blink:

hehe.. tp maner mampu badan nak layan nyer.. pagi keje dr 8-6 ptg.. tu pun dah dekat nak flat dah.. ni kan nak jd pakgut plak.. huh.. main patah tulang pinggang siot.. dah patah kalu.. susah lerr.. :)

Tajuk: KISAH AKU

-dulu aku bujang xpenah bangun awal, paling awal kul 8.... skg? kul 6 otomatik..

-dulu aku bujang tido malam kul 2-3 pagi....skg? kul 10-11 dah ngantuk..

-dulu aku bujang xpenah tukarkan lampin anak2 buah aku...geli konon... skg? aku le paling expert...hehehe...

-aku dulu bujang xpenah buatkan susu utk anak2 buah aku...ape barang wat susu! skg? kena lah buat utk anak sniri...

kesimpulannya: 1/2 bulan sblum kawen, neutral kan lah kehidupan anda... kalo x? hehehhe :rolleyes:

Sebijik macam pakcik aku...masa lum kawen camtu la...bile dah kawen laen gler.. :lol:

aku tengok bebaru ni ada sessi berkahwin beramai ramai, dan ada pulak sponsorship daripada pusat zakat.

taktau la siapa yang dianggap layak menerimanya.

2- Cut Cost segala keperluan kita/takyah dating selalu/enjoy.... Dulu aku time kumpul, tghari makan roti canai+teh-O jer... rokok buat sendiri(rokok daun)... pagi/ petang xyah g mamak....kalo leh tapau dr umah lg bagus...

teringat plak masa 3 bulan pertama aku kawin. beli nasi kedai mamak kongsi makan berdua. yela aku baru kerja company baru. bini tengah belajar. aku simpati pada sesape yg nak kawin tapi ada masalah duit. semua aku dah rasa.

sekarang bini aku lect poli...support aku buka meniaga....thanks ila.....

tringat lak membe aku cite.

akak awek die kawen, 20k hantaran.tu pun akak die blaja takat spm je.

tu sumtime aku usik member aku, awek ko skrg ni bukan spm, tp bakal degree holder,agak² 40k kot?

pelik tol aku.

awek org kampung.

mak bapak demand macam².

jual anak ke?

bekas cikgu aku dulu, anak dato'.

degree holder.

die cte hantaran kawen 5k je.

even suami die doktor.

harap² aku xde awek yg parent die x memahami.

Edited by nocturnal

teringat plak masa 3 bulan pertama aku kawin. beli nasi kedai mamak kongsi makan berdua. yela aku baru kerja company baru. bini tengah belajar. aku simpati pada sesape yg nak kawin tapi ada masalah duit. semua aku dah rasa.

-aku lak, baru2 kawen, bini aku 3 bulan xde gaji (baru nak serap DG41) merana hidup aku 3bulan... kebetulan pulak rodtex+insurans mati...pergh gile... time tu le... nasib baik org tua kat kg ade bagi 1 tong gas+dapur... beli sayur murah2 kat tesco utk mkn seminggu.. beras beli kat kedai runcit india (timbang kilo)siap ade batu bila dah masak....

-pastu masuk 4bulan, tunggakan dia dpt... alhamdullilah... setel... thanks ayg...(hihihi jgn mare..)

wahh.. gilo po... mahal gler.. memang tak kawin arr gni.. <_<

kawin masa tgh blaja ke?

tringat lak membe aku cite.

tu sumtime aku usik member aku, awek ko skrg ni bukan spm, tp bakal degree holder,agak² 40k kot?

pelik tol aku.

awek org kampung.

mak bapak demand macam?.

jual anak ke?

bekas cikgu aku dulu, anak dato'.

degree holder.

die cte hantaran kawen 5k je.

even suami die doktor.

harap? aku xde awek yg parent die x memahami.

ape yg aku nmpak now, ramai mak bapak yg berpendidikan, x letak hantaran tinggi2.. mungkin die faham konsep perkahwinan tu.. apa itu mas kahwin, ape itu hantara.. yg ssahnye now, kalo dapat bakal mak n bapak mertua org kg.. suke ikot2 sedara..n nk nmpak ebih dari apa yg sedara dapat.. nie dah kira lari dari konsep kahwin.. nak bermegah2 le plak... pengsan aku...

kalo dapat bakal mak n bapak mertua org kg.. suke ikot2 sedara..

kalau jenis orang yang suka ikut2 sedara dalam hantaran ni kurang elok sikap tu,menunjuk-nunjuk atau nak bermegah-megah kepada orang lain.

kalau mas kahwin tu boleh jika orang tersebut mengikut mahar misl,kadar yang diikut berdasarkan kadar mahar saudara2 sebelah perempuan.sekiranya dia tak ikut jenis mahar tersebut,dia ikut mahar masamma,kadar yang dipersetujui oleh kedua-dua belah pihak.

(nama mahar tu kalau salah ejaan,tolong perbetulkan)

KANGAR: Mahkamah Rendah Syariah di sini, semalam kecoh apabila ibu kepada gadis berusia 27 tahun yang dikahwini dengan wang hantaran RM999,999.99 menangis teresak-esak sebelum rebah terduduk di tepi tingkap sebaik menyedari gambar anaknya cuba dirakam media, semalam.

Wanita berusia 40-an yang menemani anaknya untuk sebutan kes tuntutan fasakh (perceraian) menangis dengan kuat sebaik melihat lensa kamera dihalakan ke arah anaknya yang baru keluar dari bilik mahkamah di tingkat dua Kompleks Kehakiman Syariah di sini.

Malah, tindakan wanita itu yang dikatakan menghidap lemah jantung dan darah tinggi cuba menghalang jurugambar menimbulkan kekecohan menyebabkan dia tersandar serta terduduk bersebelahan tingkap dan terpaksa ditenangkan suaminya yang juga bekas pegawai tentera berpangkat mejar.

Walaupun begitu, wanita terbabit tetap tidak mahu berganjak keluar dari Kompleks Kehakiman Syariah jika media enggan meninggalkan bangunan itu, hingga memaksa dua anggota polis meminta jasa baik wartawan mengosongkan kawasan lobi.

Dalam kes berkenaan, anak kepada wanita itu yang juga eksekutif di sebuah syarikat ejen penghantaran memfailkan tuntutan fasakh ke atas suaminya, Mohammad Mat Atan, 49, sebaik menyedari ditipu lelaki terbabit yang didakwa menyamar sebagai peguam serta kerabat diraja Brunei.

Ketika sebutan kes semalam, Puteri Netty Izma Sawiji melalui peguamnya, Ahmad Zaini Shamsuddin meminta tarikh sebutan semula kes pada 13 Jun ini berikutan tiada sebarang pengesahan penerimaam saman oleh pihak defendan yang kini ditahan di Penjara Sungai Buloh berhubung satu kes penipuan sijil amalan guaman.

Ahmad Zaini memberitahu mahkamah beliau sudah menghantar saman berkenaan ke alamat defendan di Pulau Pinang, namun tiada penerimaan direkodkan.

Justeru, Hakim Syarie Zaini Abdul Rahim mengarahkan dua salinan saman dihantar semula kepada defendan iaitu ke alamat di Pulau Pinang dan juga Penjara Sungai Buloh di Selangor sebelum menetapkan 13 Jun ini sebagai tarikh sebutan semula.

“Bagaimanapun, jika ada bukti penerimaan saman oleh defendan, pihak plaintif boleh memohon untuk perbicaraan pada tarikh terbabit,†katanya.

Puteri Netty memfailkan tuntutan fasakh ke atas suaminya, Mohammad atau nama samarannya, Pengiran Sufi Tengku Mohamad Zacrie pada 26 April lalu, kira-kira dua bulan selepas diijab kabul dengan wang hantaran RM999,999.99.

Penyamaran lelaki terbabit terbongkar apabila dia ditahan di Klang, Selangor awal Mac lalu, berhubung satu kes penipuan.

sumbe: harian metro

lawa sangat kot anak makcik ni sampai laki tu sanggup nyamar n bayar 999999.99 sebagai hantaran.

lawa sangat kot anak makcik ni sampai laki tu sanggup nyamar n bayar 999999.99 sebagai hantaran.

ceh...anak raja kawen pon xsetinggi tu...kalo hy luaran je lawa wat pe... <_<

wahh.. gilo po... mahal gler.. memang tak kawin arr gni.. <_<

nak kawin ikut je kemampuan.. sebenarnya tak susah pun.. mula2 semua org kata tak mampu, takde duit.. tapi pastu kawin gak..

nak kawin ikut je kemampuan.. sebenarnya tak susah pun.. mula2 semua org kata tak mampu, takde duit.. tapi pastu kawin gak..

kalo hati dah sayang...

lautan api sanggup direnangi asal kan kawen :rolleyes:

kalau ada kesungguhan semua pekara boleh diatasi..

teringat masa bujang dulu nak simpan seribu pun susah..

tapi bila dah nak kawin(tahun 2003), keje siang malan pun tak jadi hal..

siang keje kerani kat jabatan kerajaan(gaji ciput je).. mlm buat keje guard.. naik moto.. keluar keje terus masuk keje..

mula2 ada sewa rumah pastu keluar dr rumah barang2 hantar kampung(dekat je negeri sembilan,keje kat kl masa tu)..

baju simpan bawah meja kat opis.. sabtu ahad basuh baju kat umah makcik(gombak masa tu) atau balik kg, pastu malam kene keje gak(guard keje tujuh hari seminggu)..

saya jadi homeless selama setahun lebih..

tapi semua tu berbaloi.. saya kawin tak buat loan.. pas kawin takde hutang.. tiba2 lepas sebulan korek2 duit cukup lak down payment kancil 6k..

bayar tinggi dpyment bulanan kecik..

smpai arini saya tak penah ada masalah kewangan.. AlhamdulIllah.... :)

kawin memang arr ikut kemampuan.. tp masyarakat kite skunk nih bukan gitu.. sikap nak belumba2.. nak letak harge anak diorang memahal.. so bleh bebangga ngan hantaran yang tinggi ank diorang tuh.. itu arr perangai n budaya masyarakt kita skunk.. memang tak suma gtu.. tp bleh dikatakan.. kebanyakkannya gtu.. bukan nak senangkan anak2 diorang kawen.. itu yang aku nakpak dari pemerhatian aku kat bangsa kite sendiri..