Jump to content
Sign in to follow this  
pecal

Golf

Recommended Posts

Assalamualaikum..kawan2.

Tentu ada antara kita ni yang main golf

Tak kira lah main kat golf course ker, driving range ker, atau kat PC ajer..

Mungkin ada gak yang teringin nak pukul kayu golf..tapi belum ada peluang lagi.

Kalau dulu2...golf ni untuk orang2 kaya @ bussinessman aje...tapi sekarang ni

golf dah macam2 orang yg main.

Aku pun baru belajar main golf ni. Aku sendiri dok pegi balik driving range bawak kayu golf pakai moto aje...

Kayu golf pun boleh beli yg second hand kat Cash Converter atau kat Buy Sell Trade.

Murah2 aje antara RM8 hingga RM25 sebatang. Kalau nak layan kat driving range

beli sebatang aje pun dah cukup. Duit sewa bola pun tak mahal antara RM7 hingga RM10 utk 100 biji bola...BANYAK TUUU !!!

Sebenarnye golf ni kalau tengok macam senang aje nak pukul...tapi sebenarnya...walaweh...

punyalah susah...tapi tu yang buat sport ni makin best...challenging...

So kalau ada sapa2 yg main golf kat driving range...jom la kita pakat pegi sama2.

Aku selalu pegi kat Bandar Utama, Tropicana, Kinrara & Cyberjaya....MARI, MARI, MARIIIIIIIII

Edited by pecal

handicap mendenye...tak pernah lagi masuk golf course,

dok layan hayun kat driving range ajer.

Aku baru belajar la bro...baru sebulan lebih...

Ngko mesti dah terer ni...boleh ajar aku guna driver...susah betul la,

...iron senang sikit...

handicap mendenye...tak pernah lagi masuk golf course,

dok layan hayun kat driving range ajer.

Aku baru belajar la bro...baru sebulan lebih...

Ngko mesti dah terer ni...boleh ajar aku guna driver...susah betul la,

...iron senang sikit...

oo..br start blajar.. so ada pro laa dok ajar ni atau main sorang2??

aku pon lama dah tak main...

berapa kos kayu golf ngan driving range+club ni?

per year ke per month fee?

kos golf set kalu hg beginner baik beli cikai punya ( dlm rm500 kot).. dah pro skit baru beli yg branded (rm2k~3k gak)...

kos driving range slalu 100 bijik = rm7,8 kot..

Edited by audecosta

aku belajar sorang2 aje, blajar tengok internet ngan vcd. Nak blajar ngan pro mahal la bro. Tapi ada gak Pro kat cyberjaya yg ajar sikit2. Tiap hari sabtu @ ahad aku dok layan kat driving range cyberjaya ngan family. Kos beli kayu untuk blajar kat driving range ni tak mahal pun. Beli iron 9 ngan iron 7 pun dah ok. Kos dalam RM20 ke RM30 sebatang (second hand). Cari kat kedai Cash Converter atau Buy Sell Trade. Ada duit lebih carilah plak driver no 1 yang 250cc atau lagi bagus besar lagilah macam 360cc. Harganya dalam lebihkurang RM100 ke atas la. Kalau nak main pegi ajer kat mana2 driving range yg open to public macam kat Bandar Utama (sebelah One Utama), Cyberjaya Kompleks Komuniti, Kinrara Golf Club atau mana2 ajerla. Sewa bola dalam lebihkurang RM7 ke RM10 untuk 100 biji. Tak mahal pun. Tak payah nak bayar benda2 lain. Dulu aku pun ingat main kat driving range nak kena jadi member dan bayar ikut jam. Rupanya sapa2 pun boleh main dan tak kisah berapa lama ngko nak habiskan 100 biji bola tu.

Apalagi...JOM Hayun Kayu Golf !!!!!!

sori klu off topic...

Bola golf dalam alat sulit

Bola golf dalam alat sulit

Oleh Mohd Nur Asnawi Daud

SUBANG JAYA: Tindakan seorang suami yang cuba merangsang nafsu isterinya dengan menggesel bola golf di kemaluan wanita itu membawa padah apabila bola berkenaan tesangkut dan gagal dikeluarkan sehingga wanita itu terpaksa dibawa ke hospital.

Difahamkan, sebaik saja bola golf itu tersekat dalam kemaluan isterinya, lelaki terbabit berusaha mengeluarkannya menggunakan sudu tetapi tidak berjaya.

Kejadian malang itu berlaku Selasa lalu, apabila lelaki berkenaan mengajak isterinya melakukan hubungan intim tetapi ditolak kerana keletihan.

Namun, tindakan suami menggesel bola golf itu tidak disedari isterinya yang sudah nyenyak tidur.

Sumber berkata, wanita berusia 30-an dan mempunyai beberapa anak itu tidak langsung menyedari perbuatan suaminya sehingga terjaga apabila merasa seperti sesuatu masuk dalam kemaluannya.

Apabila tersedar, wanita berkenaan mendapati suaminya sedang menggunakan sudu untuk mengeluarkan bola golf yang tersangkut dalam kemaluannya.

“Bagaimanapun, pada awalnya wanita berkenaan tidak tahu bola golf ada di dalam kemaluannya kerana suaminya enggan memberitahu sebaliknya mahu membawa isterinya ke hospital,” katanya.

Wanita itu dihantar ke Hospital Putrajaya sebelum doktor mengeluarkan bola berkenaan beberapa minit selepas mendapatkan rawatan di situ.

“Wanita berkenaan hanya mengetahui benda yang tersekat itu bola golf selepas doktor berjaya mengeluarkannya,” katanya.

Sumber itu berkata, mangsa yang tidak puas hati dengan kejadian terbabit membuat laporan polis tidak lama selepas itu.

Menurut sumber itu, wanita berkenaan juga mungkin merujuk kes berkenaan ke jabatan agama untuk tindakan susulan.

Sementara itu, Ketua Polis Daerah Subang Jaya, Asisten Komisioner Muhd Fuad Talib, mengesahkan pihaknya menerima laporan mengenai kejadian itu. hkohkokhokhokhokohkohkohkohkohkokhokhokhohkokhohkohkohko :lol: :lol: :lol:

kos golf set kalu hg beginner baik beli cikai punya ( dlm rm500 kot).. dah pro skit baru beli yg branded (rm2k~3k gak)...

kos driving range slalu 100 bijik = rm7,8 kot..

100 bijik ni kutip sendrik la eh?

yang guna caddy tu orang kaya2 ke

100 bijik ni kutip sendrik la eh?

yang guna caddy tu orang kaya2 ke

takan kutip sendiri kot.. baik takyah bayaq... :wacko:

aku rasa ko ni confuse driving range n golf course..

driving range ni tmpt kita praktis ja, ikut arr nak brapa juta bijik bola.. bola bukan kita punya..

golf course ni tmpt utk lawan laa.. ikut arr nak pakai caddy ka tak... salah 1 sbb org guna caddy ni sbb dia takut bola dia hilang.. 1 lg caddy ni slalu bg direction waktu nak putting... yg tu jaa..

Betul la, aku ingat member kita ni dah konfius tu...driving range tempat untuk training @ utk org yg baru nak belajar pukul bola golf. Kat driving range ni ada banyak petak2 yg tiap satunya disediakan kapet utk alas bola golf tu. Kat depan dia tu tanah lapang yang dipasang kelilingnya dengan jaring setinggi tiang lampu highway.

Pada sapa2 yg belum lagi seumur hidup tu pukul bola golf dengan kayu golf tu, nasihat aku pegilah cuba dulu.

Dulu org kata GOLF tu sukan untuk Golongan Orang Lemah Fikiran. Tapi skang bila aku sendiri dah cuba pukul bola golf ni, baru aku tau sebenarnya golf tu adalah sukan untuk Golongan Orang Lebih Fikiran.

Sebenarnya sukan aku sebelum ni adalah Bowling. Aku join league kat One Utama tiap malam rabu sampai sekarang. Bila aku dah terjebak ngan GOLF ni baru aku sedar yang rupanya dalam banyak2 sport kat atas mukabumi ni, GOLF adalah antara sport yang paling susah. Kalau tak caya, pegi sendiri kat driving range kalau tak ada kayu biasanya boleh sewa kat proshop dia dalam lebihkurang RM5 sebatang, lepas tu bayar lak duit bola 50 biji @ 100 biji, pas tu pegi pukul....tengok berapa biji aje yang melayang naik keatas...aku rasa silap2 kayu golf tu yang pegi dulu....NAPE? TAK PERCAYE?

Dulu org kata GOLF tu sukan untuk Golongan Orang Lemah Fikiran. Tapi skang bila aku sendiri dah cuba pukul bola golf ni, baru aku tau sebenarnya golf tu adalah sukan untuk Golongan Orang Lebih Fikiran.

1 lg Golongan Orang Lupa Famili

aku rasa silap2 kayu golf tu yang pegi dulu....NAPE? TAK PERCAYE?

berdasarkan pengalaman sendiri ke bang? kekkee :lol:

1 lg Golongan Orang Lupa Famili

berdasarkan pengalaman sendiri ke bang? kekkee :lol:

Mmg betul pun golf ni boleh buat lupa kat famili. Itu pasal skang ni kalau pegi driving range aku angkut semua famili yang aku yang ada. Rasanya nanti klu dah start main kat green kurang2 5 buggy car tu kitaorang sewa.

Setakat ni tak pernah la lagi kayu golf yg aku pegang tu yg terbang dulu, harap2 tak berlakulah...

Tadi layan 200 biji kat cyberjaya....masih tak dapat2 lagi swing yg power utk driver...abis kuat pegi 180 meter ajer...Minggu lepas pro kat situ belasah aku punya driver senang2 pegi 250 - 280 meter.........perrgghhhh

hg train laa smpai bagus nnt... nnt msk tournament leh sapu hadiah sempoi2... handicap 24 senang nak menang...

hadiah pon bkn calang2... kalu tak menang pon amik goodies dah laa...

driver mmg susah.. aku pon tak guna...

aku just guna wood 3 ja... tu pon bleh p hampir 200 meter... jadi arr dr guna driver p kebawah...

tp best laa main golf ni bleh PSYCHO org...

Edited by audecosta