Jump to content
buDak L3mbaP

Chat Dlm Network Tanpa Internet

Recommended Posts

korang pernah dengar program achat tak?program nih boleh guna dlm network utk berchatting tanpa internet.

ader sesapa familiar ngan program nih tak? aku cuba install kat beberapa pc dlm domain A dan beberapa laptop dlm workgroup B.domain A leh chat ngan workgroup B.tapi pc lam domain A xleh communicate sesama sendiri.pehal pulak?korang pikir camne?

web based ke tu? penah dengar kot tapi tak penah cuba. tapi ko boleh guna cara lain iaitu melalui medium IRC

download IRCD. ada banyak pilihan, samada ircu, unreal dan sebagainya. andaikan ko nak jenis yang mudah dilarikan dan menggunakan windows, pegi website unreal, download untuk windows punya. jadi dalam kes ni, salah satu pc kena jadi server. lepastu install la irc client macam mirc ke apa ke, dan chatting la dalam LAN tu beramai-ramai. sila baca README yang dibekalkan oleh ircd program tu camana nak install

web based ke tu? penah dengar kot tapi tak penah cuba. tapi ko boleh guna cara lain iaitu melalui medium IRC

download IRCD. ada banyak pilihan, samada ircu, unreal dan sebagainya. andaikan ko nak jenis yang mudah dilarikan dan menggunakan windows, pegi website unreal, download untuk windows punya. jadi dalam kes ni, salah satu pc kena jadi server. lepastu install la irc client macam mirc ke apa ke, dan chatting la dalam LAN tu beramai-ramai. sila baca README yang dibekalkan oleh ircd program tu camana nak install

ok...kena set kat firewall kat dlm pc supaya unblock program tuh...menjadi..tq...

klu guna command net send pon boleh kan??

cuma leceh sikit l aa nak buat ..

aku pakai software network chat. tapi GUI dia burok bebenor, pastu tak ada fuction voice chat.

ada sapa2 tau software lagi besh?

pakai Pandion la (http://www.pandion.be/).. macam kat opis aku ni ha.. sebab YM dan segala mak nenek IM dorang bantai block (kecuali yg local punya IM ni la).. :angry:

camne nk guna.. kena setup sever dulu ke..???

bg la tips skit camne.e. tengkiuu...

Edited by ore-x

arr pasal chatting niey aku tak tau sangatlah tapi kat kolej aku, aku orang pertama kenalkan chatting,main game dan blajar vulnerabilities komputer secara wireless tanpa guna internet.hehe

tapi dah lama dah aku tinggalkan sejak duk umah niey.tapi yang penting korang mesti tahu konsep arr. antara konsep penting ialah tentang subnetting,ip address arr lbih kurang camtulah.

ape yang aku buat ialah aku guna kad wireless range max yang support adhoc ,so aku setup komp aku jadi adhoc dahulu then semua try connected kepada aku.ip dan subnet dah sama dan okey maka aku try to ping everyone dalam network aku.

bila ada reply maka confirm aku bleh buat connection ngan komputer diorang.

aku dapatkan program chat dari program net tools, free je cuba cari kat tenet tue yek.tapi cuba korang cari kat tenet chatting untuk LAN punye sahaja kalau adala

so konsepnye isi jela ip address tu kalau dia ada mintak.waduh2, faham ke korang ape yang aku terangkan niey?

takpun ko cuba test main free kasparov chess game dari reflexive arcade.korang bleh la nampak konsep dia.yaaah selamat berjaya!err lagi satu aku pun takla tera sangat.kalau salah tolong tunjukkan aku jalan yang bersinar key!

Edited by h3r0