Jump to content
cikinaka

Nak Mula Bisnes Kain

Recommended Posts

Saya tak pandai berniaga..malu tapi minat. Member ada offer kain pasang dari kelantan untuk jual kat kampung. Boleh bagi tips tak nak elakkan rasa malu tu..lagi satu..pada student USM ( girl ) yang minat nak edar kain tu..boleh ler contact..tak payah modal nanti saya bagi komision..ok tak cara ni?

U bule jual dekat i punya online shop..market malaysia + worldwide.

Ok je cara tu , cuma kalu bole bagi kredit lagi cantik , hutang bulan - bulan bayar 2-3 kali kee bole up sikit harga..Cz aku pun berniaga kain juga , cuma terget aku skop hanya yang bekerja kilang cz kawasan perumahan aku ramai org bekerja gaji kecik , kalu x wat cam ni alamatnya x jalan la business aku.. Cuma aku nampak kau kena banyakkan patern dan pelbagaikan benda , cz aku sambil bawa kain aku promote tudung or apa-apa yg diaorg mintak. Kalu aku ada modal sikit aku g Nilai ambil 2-3 dozen kain aku jual balik .. Bole jalan juga.. Cuma risiko org x bayar tu ada cuma kena rajin-2 kena jenguk.

Aku mula-2 dpt idea ni masa aku tengok benggali dtg rumah aku nak jual karpet , tilam dll . Aku tengok diaorg boleh buat x kan aku x boleh buat , cuma mula-2 tu org pandang serong juga , lama-lama org kenal aku , business boleh jln sendiri dari mulut ke mulut . skrg org dtg rumah aku ke nak cari ke apa ke . Aku skrg dah kerja full time makan gaji cuma business ni 100% wife aku buat . Aku cuma tambah stok mana yg org order je. Skrg dlm plan aku nak buka business baju bundle. Ni satu prospek yg bagus cz ramai pekerja buruh binaan nak pakaian cam ni . Kau pun bole try . Insyallah boleh

Ynag aku nampak untuk berjaya dlm berniaga ni adalah semangat ingin berubah dan mulut mesti janji manis itu yg paling penting , apa yg dijanjikan tu mesti dikotakan.

~x semudah yg disangka akan tetapi anda boleh lakukan~