Jump to content
Kawabanga

Kemana Duit Company Pergi Setelah Ia Dibanned Oleh Kerajaan

Recommended Posts

sebagai rakyat yang setia janganlah kita menuduh kerajaan sebarangan, sudah jadi tanggungjawab orang atasan untuk melindungi rakyatnya yang lemah dari segala aspek. Siapa lagi yang kita boleh harapkan selain daripada kerajaan yang kita ada sekarang ni?

naga9 mempunyai pemikiran yang optimistik dan sentiasa positif, itu yang kita perlukan sebenarnya dalam konteks penyokong yang setia, dan berkemungkinan tinggi untuk menerajui pucuk pimpinan, adalah tidak mustahil untuk perkara tersebut berlaku..

saya juga berharap agar naga9 dapat menggunakan semua kelebihan dan kredibiliti yang dimiliki beliau untuk menyelamatkan anak bangsa daripada sesat dan ketinggalan. Sudah terbukti bahawa pelaburan internet ini cuma menguntungkan penganjur dan kroni2nya. Maka dengan ini, saya melantik naga9 untuk mengetuai barisan hadapan pasukan anti pelaburan internet. Tapi sebelum tu saya nak tanya naga9 dan harap dapat jawab dengan sejujurnya, berapa banyak awak laburkan kat pelaburan internet ni?

p/s aku cuma insan biasa yang tak layak mengeluarkan kata-kata, disebabkan itulah aku menaip di sini :)

Tu dia org kerajaan dah sampai. Satu jer nak tanya duit yang dibekukan kemana???? Kiter tak tuduh pung kalu

teraser ye le kot :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Jangan mare......

stuju, siap angkat laptop lagik. :rolleyes:

buang yang keruh ambil yang jernih

semoga hari mendatang lebik bak dari yg belakang

banyak mana saya melabur kat internet ni

atas sebab2 darurat, maka biar lah rahsia

:D

tawaran di dapati tidak menguntungkan

buang yang keruh ambil yang jernih

semoga hari mendatang lebik bak dari yg belakang

banyak mana saya melabur kat internet ni

atas sebab2 darurat, maka biar lah rahsia

:D

tawaran di dapati tidak menguntungkan

nmpk gayanya encik naga9 lebih tenang menghadapi situasi ini, amat mengagumkan.. tabik

pasni aku rasa da tak menaip kat sini, he he tumpang2 baca adala..okeyla sume selamat berforum :)

nmpk gayanya encik naga9 lebih tenang menghadapi situasi ini, amat mengagumkan.. tabik

pasni aku rasa da tak menaip kat sini, he he tumpang2 baca adala..okeyla sume selamat berforum :)

Itu la pasal ghupanyer...

Akulah mangsa keaadan di forum pung kener marah di opis pung kner marah.....

Sesungguhnyer dunia ni tak indah pung dok kejar.... Makin kejar makin tak cukup pulak...

Akhirat tak nampak... Tak kejar sebab tak nampak....Tetapi keindahan disanalah sebetulnyer....

Nun disana cita2 kita.....Ya akhirat nmanyer....

Tiada lagi mimpi disiang hari.... Dunia tanpa usaha... tarak... Akhirat tanpa usaha pun sama....

Kan dulu2 cikgu dah cakap Usaha tangga kejayaan....

Lu kene beb......

here are several reasons why people invest offshore:

Tax Reduction - Many countries (known as tax havens) offer tax incentives to foreign investors. The favorable tax rates in an offshore country are designed to promote a healthy investment environment that attracts outside wealth.

Asset Protection - Offshore centers are popular locations for restructuring ownership of assets. Through trusts, foundations or through an existing corporation individual wealth ownership can be transferred from people to other legal entities.

Confidentiality - Many offshore jurisdictions offer the complimentary benefit of secrecy legislation. These countries have enacted laws establishing strict corporate and banking confidentiality. If this confidentiality is breached, there are serious consequences for the offending party.

Because nations are not required to accept the laws of a foreign government, offshore jurisdictions are, in most cases, immune to the laws that may apply where the investor resides. U.S. courts can assert jurisdiction over any assets that are located within U.S. borders. Therefore, it is prudent to be sure that the assets an investor is attempting to protect not be held physically in the United States. (For further reading, check out Internationalizing Your Portfolio.)

Diversification of Investment - In some countries, regulations restrict the international investment opportunities of citizens. Many investors feel that such restriction hinders the establishment of a truly diversified investment portfolio. Offshore accounts are much more flexible, giving investors unlimited access to international markets and to all major exchanges.

Itu la pasal ghupanyer...

Akulah mangsa keaadan di forum pung kener marah di opis pung kner marah.....

Sesungguhnyer dunia ni tak indah pung dok kejar.... Makin kejar makin tak cukup pulak...

Akhirat tak nampak... Tak kejar sebab tak nampak....Tetapi keindahan disanalah sebetulnyer....

Nun disana cita2 kita.....Ya akhirat nmanyer....

Tiada lagi mimpi disiang hari.... Dunia tanpa usaha... tarak... Akhirat tanpa usaha pun sama....

Kan dulu2 cikgu dah cakap Usaha tangga kejayaan....

Lu kene beb......

dikatakan oleh Cikgu jugak, buangkan VIRUS kebencian di dalam jiwa

semoga sayang meliputi

agar tiada lagi KENE- mengKENAkan

kerana kene MENGkenakan ini kerja DIA saja

dan di pesan dari dulu2 lagi, berhati2 dan jgn coba2 menjadi Tuhan

p/s...

tak kan lari GUNUNG di kejar....

kejar mengejar biasanya kerja POLIS dgn PENJAHAT

di tangkap ke tidak bukan persoalan

soalnya: dapat kah kamu mengambil pelajaran?

kalau tak dapat juga, maka perlu lah di AJAR lagi...

biasanya pelajaran level 2 lagi DAHSYAT dari level 1...

p/s semoga lulus PEPERIKSAAN

Edited by naga9

saya tengok komen2 tu, rasa2nya sudah keluar sedikit daripada topic kut. yang pentingnya kemana duit tu pergi? takkan 10 company yang kantoi, 10 company tu semua bawak pelari duit tu semua.....?

kalau kita tengok balik tentang skim pak man telo tu, ada juga duit dikembalikan kepada pelaburnya....

tapi saya ada melihat dalam berita tv, pukul 1 am kalau tak silap saya, tapi tak ingat hari apa, dan channel mana, mengatakan bahawa kerajaan telah membuat rampasan sebanyak RM xxxxxx juta beberapa tahun kebelakangan ini daripada company yang menganjurkan skim seperti skim pak man telo. tapi tidak pula berita melaporkan bahawa duit tu dikembalikan kepada pelaburnya ataupun duit tu digunakan untuk tujuan lain.

bayangkan, kalau kerajaan bertindak membekukan akaun, sudah tentu dalam akaun company tersebut masih ada lagik duit dalam tu, kalau tidak, kenapa nak main beku sesuka hati...............

ini cuma my point of view. kalau salah, tolong perbetulkan

mana satu skim yang di beku kan akaunnya tuh?

aku tengok kat PETI AIS macam tak ada...

tak tau la kalau aku yang tak nampak...

aku rasa LESAP lah , bukan BEKU...

p/s rajin2 buka peti ais

Laa.. apesal la benak sangat kau ni? Dah tentu skim-skim ni memang dari dulu bukan kerajaan kawal. Duit-duit tu semua hilang bukan sebab kerajaan tutup atau bekukan tapi memang dah diorang larikan duit-duit korang tu. Akai ada ka? Memang dari dulu Kerajaan tak pernah keluar LESEN. Aku dah ALERT dari awal-awal lagi tapi kau dengan kuncu-kuncu kau masih dengan sikap angkuh dan bongkak. anak menakan beli BRABUS lah. Pakcik pakai BMW lah. Pak menteri jemput kenduri lah. Abis tu sekarang, kau nak salahkan kerajaan pulak? :lol:

Dulu bijak sangat. Teruja lah. Sekarang apa jadi? menagis tak berlagu laa :lol:

mmg salah kerajaan BN...tak leh tengok org senang...

Laa.. apesal la benak sangat kau ni? Dah tentu skim-skim ni memang dari dulu bukan kerajaan kawal. Duit-duit tu semua hilang bukan sebab kerajaan tutup atau bekukan tapi memang dah diorang larikan duit-duit korang tu. Akai ada ka? Memang dari dulu Kerajaan tak pernah keluar LESEN. Aku dah ALERT dari awal-awal lagi tapi kau dengan kuncu-kuncu kau masih dengan sikap angkuh dan bongkak. anak menakan beli BRABUS lah. Pakcik pakai BMW lah. Pak menteri jemput kenduri lah. Abis tu sekarang, kau nak salahkan kerajaan pulak? :lol:

Dulu bijak sangat. Teruja lah. Sekarang apa jadi? menagis tak berlagu laa :lol:

jual e-gold kepada saya

1usd=RM3.42 tiada fee

<bayaran akan dibuat kepada anda melalui maybank2u transfer 4jam setelah saya menerima e-gold daripada anda.

<kami trade dari 9.00am-9.00pm sahaja

minima 53 usd

cara untuk mejual e-gold kpd saya

1>buat bayaran ke dalam akaun e-gold saya(4372072,ipin e-gold account)

2>hantar sms (nama,amount hendak dijual,no. acc e-gold,no.batch,no.acc maybank)kepada 0133397186

amaran:jangan membuat apa2 transaksi selepas 9.00pm jika terjadi apa2 saya tidak akan bertanggujawab

untuk maklumat lanjut sms 0133397186 atau email [email protected]

jika ingin membuat sebarang jualan sila sms sy terlebih dahulu