Jump to content
sanji

Window Berpatah Balik

Recommended Posts

assalamualaikum kengkawan...

semalam saye test balik ade benda x files berlaku...

cpe tu bila dibaringkan dan on dia boleh bukak waindow rupanya...

tapi kalau tegakan dan on takleh bukak waindow...

kesimpulan nya pc saye skang dalam keadaan baring.. heran, heran :wacko: , makin lame aku layan makin banyak benda pelik aku jumpe.. ade tak kengkawan pengalaman cam ni...

check balik kipas prosesor ko pasang btul @ tak.

kalo kipas tue ok, cuba tegakkan semula kedudukan casing tp ko ubah plak kedudukan hard disk. sama ada menegak mengiring dan sebagainya.Lepas tue reply balik kat cni.Aku ada masa lebih kurang 2 jam jer nak tlg ko ari nie.

selalunya .. problem ko ni ..pendapat aku lar kan ..

kalau ko baringkan .. bleh run windows.. kalau tegakkan balik .. takleh kan ..

sbb processor ni . mungkin dia tak masuk rapat atau longgar ke .. cuba cek betul2 ye sanji

harap2 membantu .

pening tul aku ngan budak sanji nih..ko ada try tak any of idea yang forummer lain dah bagi tu?sebab skrg ni kalo boleh kitorang nak tau punca masalah dia..walaupun bila ko dah rebahkan cpu, smua dah ok ko tentu lebih teruja nak tau apa sebab jd camtu..jadi cuba la godek pc ko tu tgk tang ram ke, hardisk ke, fan ke..

adoii laaa...

kesimpulan nya pc saye skang dalam keadaan baring.. heran, heran :wacko: , makin lame aku layan makin banyak benda pelik aku jumpe.. ade tak kengkawan pengalaman cam ni...

Ko ada gc? cuba cek slot gc ngan gc ko... ada longgar2 skit? cuba pakai onboard display dan tegak dan baringkan pc ko tu...

haaaaa....cuba ko check power cable ko yg dkt hardisk tue...

mungkin sbb hardisk ko tue ke arah kerosakkan..

sbb aku pernah jaga lab2 komputer dulu pernah jumpa kes mcm nie...

x semestinya baru..hardisk okey!aku nyer x sampai setahun dah rosak... :o

tak pun cuba ko check mbord ko...takut longar ada short dgn casing ko..

ada gak kes mcm tue...

klu bab display x mungkin sbb bleh display window.....klu x kuar output dkt monitor check ram or processor ko..

harap2 klu ko bukak processor tue ko pasang elok2...tapi klu ko dah klip btl2 susah nak longgar..

aku rasa nie ada melibatkan dgn power....

cuba ko servise pc ko tue....mana ar tau banyak kotoran degil...

klu ko pakai agp or graphic card pun bleh jadi problem gak...bergantung!

ermmm...

dah cuba check dalam CPU tue..!

check balik kipas prosesor ko pasang btul @ tak.

kalo kipas tue ok, cuba tegakkan semula kedudukan casing tp ko ubah plak kedudukan hard disk. sama ada menegak mengiring dan sebagainya.Lepas tue reply balik kat cni.Aku ada masa lebih kurang 2 jam jer nak tlg ko ari nie.

aku rase pun camni gak. cube ko cabut balik proc ngan fan. kalo ko rajin, ko cabut sume2 yg ko tau, pastu ko vakum/besihkan sampai bekilat2. pastu pasang balik dgn care yg betul. biar ketat sume. takde longgar2. kalo tak leh gak, report le kat sini.

aku rasalah... masalah pc ko restat slama ni wlpon dah format bekali2 passtu bleh buka window dlm posisi baring ialah graphic card ko tu. cubalah ketatkan gc tu atau tanggalkan utk kepastian. aku penah camni... aku pon bli skit2 mula proc ngan board, pastu ram ngan gc. pasang... pastu install ok.. pastu windows hang, restart kdg2 x bleh masuk windows gelap je. balik2 cabut ram dan servis tapi still problem. aku cabut gc dan servis masih juga. last2 aku baring kan pc tu baru ok. pastu aku tengok gc ngan slotnya kat board. wlpun dah skru tapi aku tengok papan gc nipis skit dri slotnya kat board. longgar. gc tu memang ok klo kat pc lain. jd aku tukar gc yg lain dan fitkan kat board aku tu. barulah ok sampai skrg ni...

klo x ok penyelesaian aku ni ko try lah fitkan cpu, psu seperti yg lain cadangkan tu...

assalamualaikum...

smalam saye dah try padam tapi camtu gak.. pastu saye pinjam ram kawan nak try gak tapi dapat keputusan sama..

jadi malam ni saya nak try delet semua partiion dan wat window semula, pastu nak reset bios, dan kalau takleh gak nak tukar hdd baru sebab ade waranti, lame tak minta waranti,... nak tanye... kat mane nak dapat hdd regenetor tu.. (minta maaf kerana menyusah kengkawan semua....) :(

assalamualaikum...

smalam saye dah try padam tapi camtu gak.. pastu saye pinjam ram kawan nak try gak tapi dapat keputusan sama..

jadi malam ni saya nak try delet semua partiion dan wat window semula, pastu nak reset bios, dan kalau takleh gak nak tukar hdd baru sebab ade waranti, lame tak minta waranti,... nak tanye... kat mane nak dapat hdd regenetor tu.. (minta maaf kerana menyusah kengkawan semua....) :(

try lowlevel Format Dulu...kau ade tak softwre lowlevel?kalau tak ade...pm aku...ok? :lol:

Kalau yg lain2 tu ko dh buat .Aku rasa salah satu hardware ko nie ada masalah. Kalau asyik restart aje , boleh jadi juga power supply or mainboard sbb aku penah kena mcm ko. semua aku dah buat.cabut pasang balik tukar ram tukar hdd , tukar ram , tukar proc still sama. Lasty aku aku tukar power supply .. maybe overload . Syukur semua ok. Pernah gak terjadi mainboard buat hal. aku dh tukar Power supply dia pun sama gak.aku tukar mainboard dia dgn yg lain.baru ok.then aku bg kat bos aku repair kat lowyat . bila aku dpt balik mainboard

tu aku tgk dia tukar chip bios.then ada kompenen dia ganti ...

Cadangan aku ko try tukar Power supply n mainboard.tgk mcm mana

mcm yg zzool ckp.. virus pun blh buat masalh mcm ni..tp pc kwn kita ni baru pasangkan? xkan lah dah kene virus... aku rasa ram lah... ko dah lap ram 2? klu bukan ram mungkin hdd ko.. takut2 ada bad.. klu btl ada bad ko blh guna software HDD Regenerator untuk fix bad clted kt hdd ko... hrp dpt membantu... :)

klo hd duk kluar bunyi2 tu maksud dia ader bad ker?

aku baru je kene kes mcm ni...

bila masuk windows lepas logo tu jek, dia restart balik....

last last, dah 5 6 kali restart....dia baru tunjuk kat awal awal ade file windows corrupt...

nasib baik ade software rollback......

sebelum dia masuk logo...rollback akan muncul dulu...

just run je lah roll back....

hehehhehe!!!

selamat pc aku...tak yah format...

semalam aku kena sebiji macam sanji dan masalahnya dari windows corrupt. Format dan install semula windows.Hari ni dah ok.Dulu ada juga masalah dari hardware iaitu semasa menggunakan Pentium 3 socket 370 dan bila reinstall windows masalah yang sama berlaku. Bila mobo ditukar terus ok.

assalamualakum...

ade bite baik.. :D

pas saye delete partition semua, pastu creat balik partition install balik window alhamdulillah berjalan seperti biasa tampa seperti masalah sebelum ni....

terima kasih kengkawan semua yamg beri respon terhadap topik ini...

assalamualaikum... :lol: