Jump to content
Sign in to follow this  
fitri_yazid

Nak Jadi Beta Tester Untuk Microsoft

Recommended Posts

kene tunggu die open utk beta tester. Patu kene reg dan bla bla bla. Kene sentiasa alert ngan M$

takyah tunggu. start dengan keje tanpa gaji kat sini. bile dah pakar nanti dapat la mvp.

Beta tester tu maknanya jadi antara orang yang menguji software keluaran Microsoft sebelum suatu software tu release kat pasaran. Pastu kena hantar kat diaorang komen atau pun report kalau di minta.

x silap aku lecey jadi beta tester neh...ko kene report any bugs dan glitches yg ko jumpe...kalo yg betul2 pakar pasal software environment..xpela...

kau nak aku comment ape.... simples way masuk betaplace, fill form and wait invitation (not 100% dapat and kalau dapat pun bukan grand project cam OS, and biasa nye fist timer dia kasi masuk bila dah sampai phase beta 2, maklumla beta 1 ni bug dia gile banyak).

nak conform kena ade recommendation, but jangan mintak dari aku, aku takkan recomment korang (unless certain people yg rapat ngan aku dalam irc putera).

kalau nak joint beta tester group, kau kena tahan melihat BSOD, instability, lost of data, etc. kalau tak tahan, better jangan. Beta is not recommended installed in production machine (Microsoft tidak akan bertanggung jawap diatas sebarang kehilangan data).

Sebagusnya, programmers and engineer yg joint, or org yg ade in deep knowledge dalam software architecture. kalau korang just nak rasa, wait lepas RC2 phase microsoft akan release public preview version, normally 180-days license.

korang tak dapat gaji, etc, tapi kalau korang bagus and dapat masuk professional group like me, korang dapat software free lepas project abis. kalau korang normal tester, korang dapat gift je.

sekarang ni takde project penting, winXP SP2 ngan Virtual Server 2005 baru release. yg masih running Windows 2003 SP1, Windows update V4 beta and Windows update V5 beta and lupa lak msn messenger 7. Longhorn takat info yg aku ade, beta 1 release Q1 2005.

ape lagi kau nak tau........

Nak buat apa jadi beta tester untuk microsoft mengarut je....

Banyak bug walau pun beratus2 kali patch

blink.gif ayat mcm nilah yg melemahkan beginner beta tester... kat malaysia niehhh ... camna la kita nak maju mcm US yg dah lama berkecimpung dlm bidang nieh... bila org nak maju niehhh ? ... asyik negetif thinker jaa ... rolleyes.gif

melayu, melayu memang cam tu.....dia dengki ngan bangsa lain, tapi dia sendiri taknak memajukan diri dia.....kalau cam ni, pepatah takkan melayu hilang di dunia adalah salah..............

melayu, melayu memang cam tu.....dia dengki ngan bangsa lain, tapi dia sendiri taknak memajukan diri dia.....kalau cam ni, pepatah takkan melayu hilang di dunia adalah salah..............

hm...betul,betul...aku sokong sgt....org melayu nie tak suke bler tgk sesuatu bangsa tu maju....tgk mcm kes siti...ader jea benda nak dibuat utk menjatuhkan maruah org lain.....hm....nielah org melau kter..... unsure.gif

perrgh macam ni la melayu. sikit2, oooh ni la melayu. sikit2, ape ni melayu kutuk melayu.

first off mamat /. atau linux gelak kat betatester M$, pasal diorang kene keje dengan M$ dengan free. omputeh kater suckers. ko baya untuk gune OS/software tu, then keje untuk repair software tu. best ke? probably status "betatester" tu sedap sangat bunyi kot.

terus ako pegi ke komen ni.

camna la kita nak maju mcm US yg dah lama berkecimpung dlm bidang nieh

ako jawab, camner nak maju kalo kite dok tolong US atau kompeni US so diorang jadi lagi maju? korang dok bising2 melayu tak maju tapi dok marah bile ade orang sokong kompeni bukan melayu lak. ntah hape2 tak paham tul ngan korang nih.

jika korang betul2 nak tolong sangat melayu, ade berape juta tah projek buatan melayu/mesia. projek meksom, singa emas, gabai, munsyi, kedidi, winamp dalam melayu tu, kamus BM, projek am32 programming language dalam BM, ntah hape lagi tah ako pon tak ingat. bile lagi nak nampak browser dalam BM? bile lagi nak nampak office program dalam BM? nak tunggu M$? jangan harap.

jangan bawak masuk sentimen perkauman kalo korang sendiri pon tak betul sangat.

Edited by C-Fu

aku bukan melayu, bapak aku pakistan (x kerakyatan india), mak aku chinese......

microsoft bayar aku dengan full version of software dia, cam lepas aku abis buat WinXP SP2, aku dapat Windows XP Professional With SP2 Shipped directly ke rumah aku. But, hanya org2 tertentu je dapat software full version.

i was being sarcastic rolleyes.gif sentimen racism kuat sangat, ako bantai la balik.

eleh ako pon dapat xp, win2k3 , virtual pc, vs.net semua free. ori lak tu. oh yeah almost evertyhing pro version.

tapi takde gempaknye ako rase dapat sume ni for free dari M$. kene deal dengan that activational crap, drm, phonehome, dll. lagi elok ako gune serial ori ako kat lowyat copy.

pada ako dari jadi beta tester free ni elok try jadi mvp.

Edited by C-Fu

mvp kau kena active dalam forum, aku dah 7 bulan ade title tu, but bukan dari forum. aku dapat sebab benda lain, and MSDN sucscriber pun dapat access ke semua alpha + beta product. dia send DVD tiap2 bulan.

So, kalau korang rasa jadi beta tester kat microsoft tak best, than korang joint group of OSS programmer and develope OS, Software, Driver, Utilities, etc.

takkan semua org kat dunia ni nak kerja ngan microsoft kan, lain org lain taste dia.

pasal free + berbaya, iklas + hamba, tu semua tak jadi masalah since kau yg pilih utk buat benda tu. for some people like me, we love the experiance not the money.................

ps: ni antara sebab aku taknak balas sebelum ni, tau dah, kalau aku balas je, sure ade org serang aku, kata aku hamba abdi, etc.......

sorilah kalau topic aku nih membuat ahli putera bergaduh+berpecahbelah...

aku taknak ahli putera berpecah..

mus3na, aku mintak ko close la topic nih...

kalau boleh ko contack admin, suruh dia delete topic nih ok?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...