Jump to content
PenjejakBadai

Korang Pilih Pasangan Cantik Di Mata@ Cantik Di Hati?

Recommended Posts

hipokrit kalau aku katakan...yang aku tak memilih pasangan yang cantik di mata!!...kalau dapat pasangan yang memenuhi kriteria Cantik, Berbudi bahasa, baik keturunannya dan patuh agama...adalah merupakan suatu anugerah Allah..yang patut disyukuri oleh hambanya..!!

So basically, smua org ader cita rasa masing2.ada yang memilih yg cantik di mata, logikla sebab masa mula2 kita tgk someone mestila tgk physical dulukan. Takkanla mula2 tgk terus tau hati budi. So, physical memainkan peranan penting gak. Kalau cantik dari segi physical melambangkan someone tue memang seseorg yang mengambil berat ketrampilan, kalau yang x menjaga kecantikan luaran tue paham2 jerla macam mana pribadi orang tu kn.

Yang cantik di hati tue memang penting.Yerla kalau lawa mata jer, perangai macam haram nak watperkan. Bleh hilang 'cantik di mata' tue kalau hati xcantik, so cantik di hati tue penting untuk kebahagiaan.

kesimpulannye, pada aku cantik kedua-dua bahagian tue penting. Sebagai lelaki, paham2 jerla betapa penting nyer 'cantik di mata' tue kn. 50:50, balance

Semua org ader pilihan dan selera tersendiri.Tiada siapa yang sempurna kt dunia nie, so perlula respect org tue kalau dia kata dia suka yg cantik di mata or cantik di hati or both...

sekian...

secara teori nya....kita manusia kdg2 tamak...

nak kan semua nyaa... btl x???

nak kan yng sempurna....kan???

tapi bagi mereka yang tau bersyukur....

either one pun ok....

at least ada 1 kelebihan & ada kekurangan...

mungkin lawa di mata..

tapi hati..mak aiii..busuk hati...

ada juga...x lawa...

tapi kalau dier tau take care kiter...

ambil berat pasal kiter...makan ke x...

sihat ker x...layan kiter dgn elok...

sentiasa bg kiter pendorong & semangat...

mcm mana...???

up to guyz....lain org lain cite rasanya...

for me, sekurang2ny kiter bersyukur dgn apa yng ada...

x semestinya kiter dpt apa yng kiter nak...

percya la.....

aku...erm kalo dapat mcm rinoa kira ok sgt2 le..haha...tp aku jenis xksh sgt cntk ke x ni..jnj hati mau bersih n hormat kat aku n fhm pe yg gamez nak...time beb..time is everything untuk habiskan game2 ni..sehari xmain..mau keras jari aku..hahaha

aku...erm kalo dapat mcm rinoa kira ok sgt2 le..haha...tp aku jenis xksh sgt cntk ke x ni..jnj hati mau bersih n hormat kat aku n fhm pe yg gamez nak...time beb..time is everything untuk habiskan game2 ni..sehari xmain..mau keras jari aku..hahaha

haha. nt girl ko ckp ko ni pentingkan pc game dr die lk..hhuhuh.

pedulikan.

Bagi aku...pilih dari Mata & Hati if maksud ko nak cari soulmate yg mmg nak buat bini sampai mati la..hehehe :lol:

mcm aku nih x memilih yg lawa pun..tapi ikut citarasa la beb senang ckp Sedap Mata Memandang...

Edited by HeaVen X

haha. nt girl ko ckp ko ni pentingkan pc game dr die lk..hhuhuh.

pedulikan.

hahaha x gak bro....ko pun kena faham hobi die..n die kena faham hobi ko..kr kena saling fhm memahamile..huhuhu mcm girlz aku slalu blkan aku game2 terbaru n byk sponsor pasal game ni..aku lak supot dalam hobi diele..huuhu

hahaha x gak bro....ko pun kena faham hobi die..n die kena faham hobi ko..kr kena saling fhm memahamile..huhuhu mcm girlz aku slalu blkan aku game2 terbaru n byk sponsor pasal game ni..aku lak supot dalam hobi diele..huuhu

bagus la kalo dpt awek yg memahami mcm tuh..huhuhu

kawan aku sorank pun kaki gamers gak dah beranak pinak dah..

tapi still gile gamers sampai sanggup bini call dia silent hahahaha..siud je semata2 tgh main game bola hahaha kelakr benor dah tue pun perangai mcm dak2 :lol:

bagus la kalo dpt awek yg memahami mcm tuh..huhuhu

kawan aku sorank pun kaki gamers gak dah beranak pinak dah..

tapi still gile gamers sampai sanggup bini call dia silent hahahaha..siud je semata2 tgh main game bola hahaha kelakr benor dah tue pun perangai mcm dak2 :lol:

mcm knl je kwn ko tu bro??

mcm knl je kwn ko tu bro??

kenal ke..kawan aku nih dulu keja kat telekom KL tuh sekang dia masuk cadet pilot mcm aku..kenal ek??

Korang pilih pasangan canti di mata atau cantik di hati..

jawap ngan jujur..

xjujur pun bukan aku tau pun..

janji cantik budi bahasa nya...

pasal pasangan hidup ni bkn unttuk seminggu dua je..

seumur hidup bersama..

so bagi aku as long dia tau apa dia buat..

yang paling penting..mak aku suka kat dier....

kenal ke..kawan aku nih dulu keja kat telekom KL tuh sekang dia masuk cadet pilot mcm aku..kenal ek??

huhuhu lain ckit..skang die engineer r....kat jkr...cam siot je perangai die...siap fight bola ngan anak die main duit tu..huhuhu